Šta je novo?

Širenje wifi signala

Totika

Poštovan
Učlanjen(a)
29.10.2014
Poruke
11
Poena
54
Pozdravio bih sve.

Imam staru antenu sa koaksialnim kablom kojom preko ,naravno, w-lan kartice koristim internet. Moje pitanje bi bilo kako da taj free signal koji sam nahvatao ( :-devil-: ) , proširim po kući kako bih ga koristio na svom lap-u , mobilnom i ostalo. Pokušao sam sa običnim ruterom i nije mi se dalo. Pitao sam ljude u winwinu , gledali su u mene kao da sam sa marsa..
 
Koja je to w-lan kartica? Ime proizvođač?
 
trebao bi ti neki router sa repeater modom. ja sam isto postigao sa WDS-om i tp-link wr430g ali to verovatno nece raditi u tvom slucaju.
znaci router sa repeater mode-om
 
treba ti ruter u svakom slucaju,.. neki na koji mozes da zakacis tu antenu sto imas. to je naj jednostavnije .teza varijanta je da od tvog kompa pravis ruter, i opet ce ti trebati jedan access point da bi sve sto imas po kuci nakacio
 
Poslednja izmena:
Ako hoces mrezu da razvlacis kablom dovoljan ti je AP i switch. Ukoliko zelis wireless treba ti AP (da prihvati wireless signal i da ga prebaci na LAN port) i wireless router/AP (da taj signal ponovo pretvori u wireless).

Postoje i varijante da nabavis odgovarajucu Wifi karticu pa da tvoj desk izigrava wifi hotspot za ostatak mreze. Ja iskreno nikad ne bih isao na ovu varijantu.
 
Probaj program Connectify PRO.
 
Nazad
Vrh Dno