Šta je novo?

Čudan problem

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam čudan problem sa TV-om konektovanim na PC preko HDMI 2.0 porta/kabla.
TV je LG 49UH7707, grafička je MSI GeForce GTX 970 Gaming 4 GB, oba uređaja imaju 2.0 HDMI portove, probao sam 3 različita HDMI 2.0 kabla (18Gbps).
TV je povezan na računar i radi na 4k rezoluciji na 60Hz@Chroma 4:4:4, full range RGB podešavanje boja, 8bit-a.
Povremeno tokom rada na pola sekunde televizor gubi sliku i zvuk koji takođe ide preko HDMI konekcije (prazan crn ekran, ali se ne gasi panel već samo dolazi do gubitka signala - pošto ako imam on screen menije na TV-u uključene oni ne blinkaju zajedno sa signalom). Ovo može da se desi 10 puta u toku jednog minuta ili da se ne desi satima, i dešava se samo sa signalom sa računara, kod svih ostalih povezanih uređaja ne dolazi do ovoga. Isprobao sam sve različite HDMI portove na TV-u, sva moguća podešavanja TV i računara i 3 različita kvalitetna HDMI 2.0 kabla. Trenutno najviše sumnjam na veziju operativnog sistema na TV-u i drajvere za grafičku, čak mislim (ali nisam siguran) da prvih par nedelja kada sam uzeo tv nisam imao ovaj problem pre updejta OS-a na TV-u (isto važi i za updejt drajvera za grafičku), ili ga bar nisam primetio.
Jel se neko sreo sa sličnim problemom?

Takođe konekcija TV-a preko aktivnog display port adaptera nije opcija pošto imam samo jedan DP konektor na grafičkoj i on je povezan na 1440p monitor - bar dok ne zamenim grafičku pošto ove nove grafičke obično imaju više DP konektora.

Hvala unapred na svim sugestijama.
 
Poslednja izmena:
Meni se to desavalo na hdmi kablove duze od 3 metra

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk
 
Moji HDMI kablovi su od 3m, još sam pazario neki Venton "najnamunjeniji" kabl koji sam našao online da proverim da nije do loših kablova i dešava se isto.
Pozicija računara i tv je takva da nema šansi da kabl bude kraći od 2.5m, ako je to stvarno problem onda nemam rešenje...
 
Mogu ti rec da ti kablovi sto su mi pravili prooblem nisu bili jeftini, kad sam kupio "obicne" kablove problem je nestao

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk
 
Ja imam dva Hama HDMI 2.0 kabla od po ~1500 rsd i ovaj Venton je bio oko ~16$, znači ni skupi ni jeftini, ali svi po specifikaciji guraju 18Gbps, tj. više nego dovoljno za 4k@60Hz.
 
Upravo mi je palo na pamet da može da bude i do bios-a na grafičkoj, moram večeras da vidim da li ima neki update za bios grafičke pošto nisam updejtovao od kad sam pazario grafičku.
 
Nije ni do biosa, već je bio zadnji...
 
Nazad
Vrh Dno