Šta je novo?

Čudan problem sa WiFi na Toshiba laptopu

STriderKOCOBO

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2009
Poruke
3,620
Poena
270
Moj kum ima sledeći problem koji ja nisam uspeo da rešim-laptop nikako ne može da se zakači na njegov kućni WiFi. To ne bi bilo ništa čudno da drugi uređaji ne mogu da se zakače na taj isti WiFi-njegov drugi Toshiba laptop, moj MSi, moj Xperia telefon i njegov HTC, svi se kače bez problema. Na ruteru nema nikakvog MAC filtriranja.

Isto tako, taj laptop koji mu pravi problem se kači na druge WiFi mreže bez problema, svuda radi samo na njegovoj kućnoj bežičnoj mreži neće. Pokušao sam sa updatovanjem drajvera za WiFi karticu, kao i rollback istih, bez uspeha. Na kraju sam odradio sistem, i proradilo je, mogao je da se zakači i surfuje.

Međutim, kroz par dana se potpuno isti problem vratio :mad:

Češljao sam sistem sa nekoliko virus i malware skenera, nije našao ništa.

Stvarno ne znam šta više da radim, ima li neko neki savet?

Ne znam tačan naziv modela, sećam se samo da je Toshiba Satellite od 17.3" sa Pentium dual core procesorom i 4gb RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Prvo ovako na ruteru podesi rezervaciju za njegov laptop da dobije uvek istu local ip adresu, nemoj da koristi dhcp nego mu unesi tu adresu, koju si vec stavio da bude rezervisana za njega, druga stvar ruter neka bude na 8 kanalu li NIZE, nikako VISE, posle svih tih podesavnaja rebutuj oba uredjaja, ako ne radi, menjaj ili wifi karticu ili ruter:)
Pozdrav:)
 
Prvo ovako na ruteru podesi rezervaciju za njegov laptop da dobije uvek istu local ip adresu, nemoj da koristi dhcp nego mu unesi tu adresu, koju si vec stavio da bude rezervisana za njega, druga stvar ruter neka bude na 8 kanalu li NIZE, nikako VISE, posle svih tih podesavnaja rebutuj oba uredjaja, ako ne radi, menjaj ili wifi karticu ili ruter:)
Pozdrav:)

Probaću ovo sledeće nedelje, sad nemam vremena da svratim do njega. Ali mi nikako ne ide u glavu-i ruter i laptop su ispravni, i radili su zajedno posle reinstalacije sistema, ali se posle isti problem vratio...

Je l' ima još neko neki savet?
 
Bio juce do kuma, provalio da laptop i ruter ni sa lan kablom ne mogu da se povezu. Tj, povezu se oni, na laptopu pise da sve lepo radi, ali u browseru nije mogao da ucita ni jednu stranicu. Ponavljam, sve ostalo sto smo kacili na taj ruter je radilo bez problema, a i laptop je normalno radio na bilo kom drugom ruteru na koji je bio zakacen.

Ruter je bio neki Scientific Atalanta. Zalio se kum nekoliko puta kod svog provajdera, oni su iz centrale "proverili" da on radi i nisu hteli da posalju nekog tehnicara na teren da proveri to. Ulazio sam u podesavanja rutera, nije imao nikakva ogranicenja ni za IP ni za MAC adrese. Pokusao sam da postavim fiksne IP ili MAC adrese, ali laptop nikako nije mogao da izadje na net.

Jedino sto sam uspeo da uradim na kraju jeste da pobrkam malo podesavanja da nijedan uredjaj ne moze da se zakaci, pa da to provajder skonta kao kvar i da ode da uzme drugi ruter. To je i uradio, pokupio je ruter i sa njim otisao u poslovnicu, ljudi su se svojim ocima uverili da ne radi, dali mu drugi ruter, i sada nema nikakvih problema sa tim novim ruterom i sve radi ok.

Toliko od mene :wave:
 
Kad se samo setim kako smo przili one Telekomove rutere samo da bi dobili one sa wirelessom.:D
 
Nazad
Vrh Dno