Šta je novo?

SSD na AMD masinama?

S.V.E.T.A.

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2007
Poruke
274
Poena
319
Da li neko mozda ima SSD na AMD masini, posto vidim da ko god ima SSD tera ga na INTEL masini. Zanima me kako bi se ponasao SSD (npr. EXCELERAM Mangusta 60GB) na AMD masini i da li je kod AMD-a potrebno neko posebno podesavanje od onog vec vidjenog na INTEL masinama?
Masina na kojoj bi radio je: AMD 955 i Gigabyte 890GPA-UD3H

Hvala
 
Nema to veze, slobodno ubaci SSD.
 
Kod mene fercera ko na Intelu. :D

Slobodno ubacuj.

:wave:
 
Imam ja Mushkin Callista na AMD-u. Evo testa:

Ima teme na ovom podforumu, pa ti uporedi sa testovima intelovaca.
Sto se podesavanja tice, nista posebno. Standardni AHCI drajver se instalira prilikom instalacije windowsa, ali moze da se koristi i AMD ahci drajver. Razliku u performansama nisam uocio.
 
Jao NEEEEEEEEEEEEEE, Ja sam IDE instalirao. Znam kada mi je ponudio tacno da biram. Sta bi sada morao da uradim da to promenim.
Sta mislite. Da to uradim prilikom sledece instalacije. To mora da se formatira pa onda ispocetka sve. A to je cim. Kako sam lud. Pitao me je covek sta hoces ja reko stavi IDE.
E brzi je ipak Calisto nego Kingston ali ja sam navikao na Kingston i to je to. Moj je 180/230.

Evo ga: Upload mi je uzas uzasa, ja 1 sliku cekam po 2-3 min da postavi.

http://imgur.com/GUHuU

I znate sta sam primetio??? Kako se vama vide slike odmah a meni mora da se udje u ovo cudo???:(
Ali nije skupo to tako ako dokupljujes po 60 gb. Skupo je kupiti ne znam 256GB i 512GB. Inace ovo kada imas 100e malo preko ti ga ubacis. Posle jos 1 i to je to. Mada je i 1 dosta za sistem ko bas ne instalira mnogo.
 
Poslednja izmena:
alt+print screen ;) i Save as jpeg. A da se vidi slicica dodas ispred url

I instaliraj sada ahci drahver,i restart pa u biosu AHCI,F10,enter i gotovo
 
Cekaj cekaj kako da ga instaliram. Mislis udjem u BIOS i podesim AHCI snimim i izadjem.
Moras samo da mi kazes u kom delu BIOS-a je AHCI.
Desice se nesto lose garant necu moci da upalim sistem ponovo.
 
Poslednja izmena:
pa ako ne instaliras AHCI drajvere,onda ce biti BSOD :p Ne znam tacno gde je u biosu za tvoju plocu,vidi ima li storage configuration il' tako nesto. A za drajvere googlaj,eventualno dace ti neko link :)
 
Pa to a treba da se podesi nesto u registry msahci da se modifikuje sa 3 na O. Mislim kod mene pise 3 sada. Uh malo je falilo da odletim u BIOS.:):):)
Naseo bi kao kada mi je Dark sider rekao da sa 11-11-11-27 2t spustim latencije na 8-8-8-24 1T. Sto je najgore sa 9 su radile ali meni to nije bilo dovoljno.

U stvari sta ja hocu da mi radi brze nego sto pise, to ne moze. Za moj disk pise 230/180 a koliko je meni malo manje.

Jer ovaj za mene. 10-9_win7_32-64_ahci.exe AMD AHCI Driver 10.9 for Windows 7 Drivers
Nebitno u stvari radi i ovako.
 
Poslednja izmena:
radi,al nije to to :) Sad ce svi da ti se smeju,vec vidim,"vidi onog Vladu,drzi SSD na IDE" :)
 
Pa nek se smeju znas kako me briga i njima su se smejali dok nisu znali. Ja u septembru mesecu sam samo razlikovao ATI-NVIDIA, Intel-AMD, ni socket ni maticnu kako sta nisam znao nista o memoriji da ne govorim, pre ovoga sam imao DDR, a vi godinama pratite. Nisam ja kriv mogao je covek koji je bio pored mene da mi kaze ne bolje AHCI a on je rekao ja uvek stavim IDE.
krastavac promenicu, provalicu ja.
 
Hvala, hvala.
Mene su isto posavetovali da kupim Calisto ili Infernio i gledao sam jos su jeftiniji od mog ali mi je znacilo da mi ne daju to u sake i vidimo se nego lepo gde znam ljude donesem komp sednem daju mi odvijac u sake tu je covek pored mene koga pitam sta treba i tako i ja naucim nesto i zato sve kod njih kupujem. E sada ne bi recimo kupio Noctua cooler zato sto nemaju drugi to ne bi sebi uradio ali ovako ako imaju nesto i jeftinije je mnogo sta nego po drugim radnjama zato sam odlucio V + seriju.

Samo ne vidim to sto trebam da downloadujem nigde.
 
Poslednja izmena:
Razumem da se u BIOS-u promeni i u slucaju da se pojavi odredjena poruka sledim donja uputstva. Ali pise da driver mora da bude ukljucen. A gde da skinem driver i kako da ga ukljucim. Snimio sam i taj mali fix.
Razumem i kako se menja registar da ga ja promenim.
Evo napisacu pa vi me ispravite ili dodajte:

1. Udjem u BIOS ipromenim IDE to AHCI
2. Save and Exit
3. Ukoliko se pojavi poruka: STOP 0x0000007B INACCESSABLE_BOOT_DEVICE
Uradim sledece;
-Pokrenem Fix koji sam snimio (samo ne znam kako ako ne bude hteo da udje u desktop uopste)
-Promeni Registu Msahci Key 3 u 0, IastorV 3 u 0. Zapamtio sam gde su.

Sada da vas pitam sta nedostaje(sta sam propustio) i zasto odmah ne bi promeni to kako ne bi dobio sigurno tu poruku.

Smejte se smejte se, vec vas vidim...
 
Poslednja izmena:
Samo ti stavi 0 kod Msahci u registry-ju, restartuj racunar, udji u bios i prebaci na ahci. To je sve.
Meni je radilo bez tog fixa, a nisam ni IastorV menjao.
 
pa to i radi fixitforme ..lakse mu je tako, nego ni to nije skapirao
 
Skapirao sam. Nego nisam skapirao jer postoji nesto tipa display drivera sto se instalira i da mora to da se prvo instalira.
A normalno da sam skapirao da mi je prvo bolje da odmah to uradim nego da nagadjam da li ce mi bios pomahnitati pa da fiksiram ili onda isporavlja registar. Kada pokrenem fix on ce sam uraditi ono sto cu ja kada udjem u regedit i promeniti sa 3 na 0.
Mislim sta da radim ako windows zakoci da vadim bateriju, jer se to desi ili samo nece da ga upali a dozvoli ti da ga vratis na IDE. Samo da ne bude ono da se BIOS zakoci pa da ne mogu nista da uradim kao za memoriju sto je bilo.
 
omg,pa ako nece da butuje win,udjes u bios i vratis na IDE,kakvo crno vadjenje baterije :D Mada ako instaliras taj fix,radice! :)
 
Pa dobro ne znam pitam do za BIOS. I gde je to beshe.
Integrated Perhipherals - Onboard ESATA Mode - IDE - AHCI - RAID.
Da fiks je promenio oba u 0
 
Poslednja izmena:
Dobro i promenio sam to i na sekund mi se posle Load pojavilo No drive...
Pa je zatim na sec ispisao Kingston... i krenuo je Welcome Sreen

Sada ne znam da li to funkcionise ili ne.
 
Poslednja izmena:
pa ako je krenuo to je pouzdan znak da radi ..imas onaj as ssd benchmark, na njega ti pise u kojem je stanju :)
 
Nije ESATA!
Imas iznad toga Onhip SATA Type. Tu promenis na AHCI. OnChip SATA Port4/5 Type isto na AHCI. Naravno, pre toga si prebacio ono na 0 u registriju.
Startujes windows, on ce instalirati AHCI drajver sam od sebe, pa ides u control panel > system and security > s leve strane imas device manager, pa u IDE/ATA ATAPI controlers treba da imas Standard AHCI1.0 serial controller.
 
Dobro si mi rekao da je taj.

A5QTl.jpg


zbbZF.jpg


Ali jer normalno da uvek pre startovanja napise ono Scaning i onda ocita kingston i wd.
1. Sta da radim sa Onboard ESATA Mode? Da li da ostane na IDE??? To je onaj koji si rekao da se ne menja taj.
2. Onchip SATA Port4/5(nema mogucnost AHCI, nego IDE i drugu opciju koja kaze kao OnChip SATA Type znaci kako je onaj iznad)

Da sada ovaj Benchmark sto si rekao pokazuje msahci.
 
Poslednja izmena:
Sistem je napravljen acronics backup tako da ako ne bude radilo kako treba vracam.
 
Normalno je da prikaze scanning, tako je i kod mene.

1. Sve jedno je sta stavis, ako ne koristis disk koji je prikljucen na esata port. To ti je onaj siroki na kucistu gore sa leve strane, pored usb porta.
2. Da, ja sam se zeznuo, stavi As SATA Type
 
E slusajte evo sada sam testirao i AHCI je defitnivno sporiji nego IDE u svemu kod mene. Write Read, Random Averege Acces time, sve je sporije nego IDE. Za nekih 10%.
E sada hteo sam da pitam sta je to TRIM, meni je to stiklirano tamo u HD Tune Pro.
Moram da idem sada pa videcu danas u toku dana mozda vratim na IDE.

Evo nasao sam sliku od pre.
Prvi je IDE drugi AHCI


VjLlg.jpg
7lspB.jpg


E sada druge testove nisam radio pre tako da ne znam.
E ne mogu da nadjem jedan rezultat gde mi je bilo 244xxx na IDE negde je medju slikama ako nisam pobrisao.
 
Poslednja izmena:
Razumem da se u BIOS-u promeni i u slucaju da se pojavi odredjena poruka sledim donja uputstva. Ali pise da driver mora da bude ukljucen. A gde da skinem driver i kako da ga ukljucim. Snimio sam i taj mali fix.
Razumem i kako se menja registar da ga ja promenim.
Evo napisacu pa vi me ispravite ili dodajte:

1. Udjem u BIOS ipromenim IDE to AHCI
2. Save and Exit
3. Ukoliko se pojavi poruka: STOP 0x0000007B INACCESSABLE_BOOT_DEVICE
Uradim sledece;
-Pokrenem Fix koji sam snimio (samo ne znam kako ako ne bude hteo da udje u desktop uopste)
-Promeni Registu Msahci Key 3 u 0, IastorV 3 u 0. Zapamtio sam gde su.

Sada da vas pitam sta nedostaje(sta sam propustio) i zasto odmah ne bi promeni to kako ne bi dobio sigurno tu poruku.

Smejte se smejte se, vec vas vidim...


Da li si uradio ovo ?

First, go to start, run, and type “regedit”, then press enter.

-In the registry screen, follow this subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci

-In the “Msahci” key, double click on “start” in the name column.

-In the “value data” box, change the value to “0”, then click ok.

-Close the registry and restart your machine.
 
Zar mislis da bi radilo bez toga ili bi davalo upozorenje No Drive found i zar mislis da sam zaboravio to da uradim kada sam napisao da sam zapamtio u kom je delu registra, AHCI funkcionise pojavio se u Device Manageru.
Sada je gotovo i kada bi vratio na IDE registar bi bio smuljan i ko zna kakvi bi rezultati bili. Neka stoji sada ovako kako je kada budem reinstalirao os onda cu tada instalirati AHCI. Samo on me tada nece vise ni pitati da li da instaliram tako da ne znam kako to da uradim da bi mi se pre instalacije ponovo pojavila poruka koji hocu.
Sada mi ATTO ni nema Force Writte opciju na njemu. Ko znam sta sam zeznuo.

Mozda je to za Intel ali za AMD predlazem ljudima da ne diraju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno