Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

ja sam vec tamo za sad rade ok, nisam podizao jos sa njih jer imam nesto "malo"
 
Da li je neko skoro radio isplatu sa btc-e na moneybookers, koliko se ceka?
 
Ja kopam nekoliko dana bez problema.
Grafičke "tuku" oko ~590, ne želim da ih forsiram za početak. Mogu da dostignem oko 660, možda i više, ali ne želim na početku da ih forsiram previše.

Target temp je 70
Core 1000
Memory mhz 1250
Pogledajte prilog 113519
 
Preko BAMTA sa usb-a
 
Linux BAMT.
 
Sta se desava sa notroll.in?Sajt je pukao skroz od jutros...ne mogu ni da odem na sajt...
 
i ja imam problem sa notroll.in!
mogu da odem na sajt ali nemogu da prebacim litecoin-e na btc-e.
stalno izbacuje Transaction failed(incorrect address?)
adresa je sigurno dobra proverio sam vise puta.
 
Kako vidis kartice ovako?Neka aplikacija ili miner neki koji nije cgminer?

Linux BAMT, ali mnogo prepravljen u odnosu na onog dostupnog svima.

Sta se desava sa notroll.in?Sajt je pukao skroz od jutros...ne mogu ni da odem na sajt...

Mislim da je logično šta je u pitanju. Uvek ima dve opcije od koje je uvek prva verovatna. DDos ili da im je "prso" server.
 
pa ne znam,evo ni give me LTC ne radi...
 
vozar.b je napisao(la):
i ja imam problem sa notroll.in!
mogu da odem na sajt ali nemogu da prebacim litecoin-e na btc-e.
stalno izbacuje Transaction failed(incorrect address?)
adresa je sigurno dobra proverio sam vise puta.

Trenutno nemaju coina da ti prebace, probaj malo kasnije. I klikni HOME da ti to ne izlazi vise kad udaris refresh.
 
malo gledah cene:
i troumim se oko ovoga,

konfe sa 7850 uracunat HDD

7950 ide na flesh+bamt

racunam da izvucem
4x7850 = 1.4Mh (94.150din)
3x7850 = 1.05Mh (73.151din)
2x7950 = 1.2Mh (81.595din)

44263596.jpg


23792256.jpg


18592597.jpg
 
Poslednja izmena:
stavio sam msi i vapor, i jednu i drugu su hvalili ali uzecu verovatno vapora jeftiniji je 1000 din a i sajber je uvek preporuci, samo da skoci BTC pa da se istovarim :D pa da idem u soping
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
nesic1 je napisao(la):
stavio sam msi i vapor, i jednu i drugu su hvalili ali uzecu verovatno vapora jeftiniji je 1000 din a i sajber je uvek preporuci, samo da skoci BTC pa da se istovarim :D pa da idem u soping
Slusaj sta ti kazem i ne brini nista ;) Imao sam i MSI imam i Vapor. MSI sam menjao bas za Vapor-a tako da znam sto ti pricam to. Vapor ima stvarno odlicno hladjenje, bukvalno u rangu Asus-ovog tako da neces brinuti po ovim vrucinama. Masivan je hladnjak i ventovi su odlicni a karta zauzima 2.5 slotova tako da opusteno moze i u sendvic. Meni je do pre 3-4 dana stajala u sendvicu za Asus-om i bez ikakvih problema se hladila.
A i pored toga je 1000 kinti jeftinija. Veruj mi da je to odlicna cena za takvu kartu s obzirom koliko su ostale lose.
 
sad sam probao i ja da prebacim sa notroll-a i proslo je!
koji preporucujete PPS pool da imam za alternativu?
 
Pokusavam podesiti ove moje 2x7970 preko cgminera al nesto ne ide :D . Potrebna je mala pomoc ako moze . Pustio sam da radi al non stop mi lupa R: .
 
Poslednja izmena:
Slusaj sta ti kazem i ne brini nista ;) Imao sam i MSI imam i Vapor. MSI sam menjao bas za Vapor-a tako da znam sto ti pricam to. Vapor ima stvarno odlicno hladjenje, bukvalno u rangu Asus-ovog tako da neces brinuti po ovim vrucinama. Masivan je hladnjak i ventovi su odlicni a karta zauzima 2.5 slotova tako da opusteno moze i u sendvic. Meni je do pre 3-4 dana stajala u sendvicu za Asus-om i bez ikakvih problema se hladila.
A i pored toga je 1000 kinti jeftinija. Veruj mi da je to odlicna cena za takvu kartu s obzirom koliko su ostale lose.

pozdrav Sajberu, da li može mala pomoć ? imao si MSI TF3 7950 ? ja imam trenutno (kupio pre par dana rešeći da se ubacim u LTC mining) 2 takve, boosted edition (960GPU)..
da li si imao sa njima problema zbog pregrevanja pa zato menjaš za SAphire, ili ? ja ne znam šta da radim s tim karticama.. jes da mi je malo vruće u sobi (28C), ali u roku od 2 minuta odu na 80 stepeni ako je intensiti 19, bilo da je default clock, bilo da je budžnut tipa (1000/1250).. probao sam undervolt na 1075/1525mV sa Afterburnerom.. i kartica tako radi čak i kad je memorija na maximalnih (iz afterburnera) 1575mem ?! možda mi ne radi undervolt ? iako sa GPUZ očitam da je memory voltage 1,525... dakle i na deafult clocku, a sa undervoltom, kartica se i dalje greje na 80 stepeni u roku od 2 minuta CGImininga ?!
mislim da ne bi trebale da prelaze 75 stepeni, inače se valjda skraćuje radni vek ?
 
Poslednja izmena:
Pokusavam podesiti ove moje 2x7970 preko cgminera al nesto ne ide :D . Potrebna je mala pomoc ako moze . Pustio sam da radi al non stop mi lupa R: .

cgminer 2.11.2
cgminer -o stratum+tcp://ltcmine.ru:3333 -O xxx:yyy -o stratum+tcp://notroll.in:3333 -O xxx:yyy --scrypt --intensity 13
core clock 1000
memory clock 1350
core voltage 1050

702 kh/s
704 kh/s
 
igysa je napisao(la):
pozdrav Sajberu, da li može mala pomoć ? imao si MSI TF3 7950 ? ja imam trenutno (kupio pre par dana rešeći da se ubacim u LTC mining) 2 takve, boosted edition (960GPU)..
da li si imao sa njima problema zbog pregrevanja pa zato menjaš za SAphire, ili ? ja ne znam šta da radim s tim karticama.. jes da mi je malo vruće u sobi (28C), ali u roku od 2 minuta odu na 80 stepeni ako je intensiti 19, bilo da je default clock, bilo da je budžnut tipa (1000/1250).. probao sam undervolt na 1075/1525mV sa Afterburnerom.. i kartica tako radi čak i kad je memorija na maximalnih (iz afterburnera) 1575mem ?! možda mi ne radi undervolt ? iako sa GPUZ očitam da je memory voltage 1,525... dakle i na deafult clocku, a sa undervoltom, kartica se i dalje greje na 80 stepeni u roku od 2 minuta CGImininga ?!
mislim da ne bi trebale da prelaze 75 stepeni, inače se valjda skraćuje radni vek ?
Imao sam je, V2 bez boosta. Sta da ti kazem, grejalica. Na 1.03V i 1000MHz na btc-u je radila nekako dok nisu bile vrucine. Uvek je bila na najboljem mestu i dodatno je hladjena. Jednostavno nisam zeleo da cekam leto s njom jer mi je i onako bila bucna. Sada verujem da nebi ni mogla da se ohladi, pogotovu na ltc. Uostalom, slucaj kao kod tebe. Neces se ti s njima usreciti.
Ne diraj napon memorije, nista ne postizes. Probaj gpu da undervoltujes na nesto tipa 0.95V ili bar 1V ako nista drugo. Zelim su svu srecu s njima, trebace ti.
 
@nesic1: Ukoliko planiras da stavis jos neku kartu uzmi malo bolja PSU, taj TT i Raidmax su uzas uzasa. Doduse takva im je i cena, ali bice ti zao sutradan kada vidis koliki vdrop imaju na svim garanama kada ih opteretis. Da ne pominjem da su daleko od 80+ i da pri tome naravno masina trosi vise struje pri velikim opterecenjima. Nisam ni ja uzimao ne znam koja PSU, ali sam uzeo za svaki rudnik Chieftec 1200 BPS za 4X7950. Ako nista drugo bolji je od proseka, a ima rezervu pa i ne dodjemo do onoga 80+ :). Sto se tice karti, Kurajber je u pravu. Citao sam da su mozda sada nove VaporX vcore locked, ali nemoj da me drzis za rec, mozda i nisu. Ja sam u nestasici uzeo 12 komada XFX 7950 koje svi pljuju, a eto zadovoljan sam. Otkljucane su, sljakaju fino, 2 se greju malo vise pa moram da ih otvorim i prisredim ali to je to. U svakom slucaju kod VaporX obicno nema greske, takva su moja iskustva sa prethodnim serijama.
 
cgminer 2.11.2
cgminer -o stratum+tcp://ltcmine.ru:3333 -O xxx:yyy -o stratum+tcp://notroll.in:3333 -O xxx:yyy --scrypt --intensity 13
core clock 1000
memory clock 1350
core voltage 1050

702 kh/s
704 kh/s
Pojasni mi jos samo gde i kada kucam ovo : cgminer -o stratum+tcp://ltcmine.ru:3333 -O xxx:yyy -o stratum+tcp://notroll.in:3333 -O xxx:yyy --scrypt --intensity 13 a sto se tice xxx:yyy tu se pretpostavljam pise User:pass ?
Koristim cgminer za bitcoin al ovako ga sigurno nisam podesavao pa mi je nejasno gde to ukucas ;)
 
To kucas u onaj txt fajl koji ti sluzi za pokretanje cgminer-a, a kome nakon sto to upises promenis ekstenziju u .bat.
 
Mislis na config fajl koji se edituje sa notepad ?
 
Nazad
Vrh Dno