Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
E ovako ako moze mala pomoc vec duze vreme se dvoumim oko toga koji monitor da uzmem (citaj: skupljam novac ;) ), spreman sam da izdvojim 15000-17000, monitor bi koristio za sve, znaci filmovi, office, igrice net itd. Imam graficku nVidia 8500gt 512mb.

Ako moze mala pomoc pri odabiri bio bih veoma zahvalan!
 
Samsung T220, kosta oko 17.000 :).
Bench House, WinWin.

A igrice batali, pa ta graficka je bila preslaba i kad je izasla, a kamoli danas, dve godine posle njenog izlaska.
Kupi ti lepo prvo monitor, pa kasnije kad ustekas jos neku kintu, onda se casti i grafickom, npr Ati 4770. Sada kosta oko 75e, al pasce joj cena sigurno od nove godine...
 
Poslednja izmena:
Pa nov je 120e.
FullHD 1920x1080, 5ms, analog, 21,5", nema DVI al zato je i jeftin.

Za 80 i kusur evra, to je dobra ponuda, uzimaj.
 
Poslednja izmena:
Двоумим се између Samsung T220 i Benq 2220hd. Многи хвале и један и други модел и не знам између та два који да изаберем. Монитор ми треба пре свега за филмове и игре.
 
Samsung SyncMaster P2250

Za oko mi je zapao Samsung SyncMaster 2250, ali ne znam da li da ga uzimam posto i nemam neko znanje o monitorima molio za mishljenje, uzeti ili ne uzeti?

prvo sam gledao monitore velicine 23" i 24" ali mi rece neko da zbog graficke bolje uzmem neki 22" (XFX GeForce 9600GT 512Mb)

monitor mi treba uglavnom za igre, filmove i "surfovanje" po internetu
za filmove je plus Full HD (kako vec imam neke filmove u full hd bilo bi pozeljno da imam i odgovarajuci monitor), ali ne znam kako bi se ponasalo u igrama... (napori za graficku i sl)

par linkova:
http://www.benchshop.rs/Samsung/Monitori/370211-P2250.html
http://itsvet.com/proizvod/samsung-p2250/comp_comp_monitor/1/1528

a ima i preporuka za Samsung T220, mozda ipak njega da pogledam?
 
Poslednja izmena:
@Shone&Mileta

t220 skoro nigde nema. Ima u Tehnomarketu u Bloku 62 za 16800, ali je u pitanju C panel, a ima i u Winwinu u Balkanskoj, ali nisam isao da vidim koji je panel, uostalom je i cena 18800.

t220 jeste bolji od p2250, al s obzirom na dostupnost i cenu (i jednog i drugog modela) ja sam iskesirao 19400 za p2350 (isto full hd kao p2250, al za razliku od njega koji ima 21.5'' dijagonalu, ovaj ima 23'').
 
Jednom sam uzivo uporedjivao au-optronix( koji je kao naj) i bas c panel, zakljucak je tn ko tn, na oko nema razlike uopste.
 
Na T220 nije losiji :).
Na ranijim 223BW, 2232BW je bio losiji, zato sto ga Samsung nije proizvodio sam, vec neka druga kompanija.
On proizvodi dva panela, au-optronix i jos jedan, a dva proizvode drugi za njega.

Ali, kao sto rekoh, za T220 nema tu nikakve razlike.
Jer mozes da dobijes i sa au-optronix panelom, pa da bude losiji nego C panel, kao sto je bio slucaj ovde. Jedan decko je sa samsungovim panelom ima recimo dosta vece probijanje od mene i u startu imao bad pixel, sto je ranije bilo nemoguce da se desi kdo ona dva vec pomenuta gore ranija Samsungova modela.
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovorima , evo bas sam bio danas u delti i tu u bloku 62 i nema ni u jednoj radnji(tj ima ali su na laguru zadnja 2 koja od ko zna kad rade i ogrebani su ..).. jel mozete da mi preporucite neki drugi do 20 000 . a ako nadjem t220 uzacu njega ako nema neki bolji .. jos jedno pitanje .. ovaj p2250 ima kontrast 50000:1 zar to nije bolje od 20000:1 koji ima t220 ???
 
Poslednja izmena:
Moras da udjes u servisni meni, tamo pise, al me mrzi sad da kucam, guglaj ili nadji u ovoj temi, kako se ulazi u Samsungov meni, i koja oznaka u njemu oznacava koji panel.

Al ni sve prodavnice ti nece izaci u susret sa tim, pogotovo "obuceni" prodavci.
 
Poslednja izmena:
Ae bre Jao Mile, citaj malo temu, samo sam ja 242452345436 puta napisao sta preporucujem. Evo ovaj koji ja imam je dobar.
 
Ae bre Jao Mile, citaj malo temu, samo sam ja 242452345436 puta napisao sta preporucujem. Evo ovaj koji ja imam je dobar.

pa uzecu njega verovatno ali ako ga nenadjem ?? samo da napomenem da std sam uzmem ko zna kad cu menjati .. mom caletu se vise svidja onaj 2250 posto je noviji ali se meni nesvidja rezolucija... ne nameravam da gledam mnogo hd filmova posto treba skinuti to sve ... stvarno sam u velikoj dilemi . graficka je 5770
 
Poslednja izmena:
mnogo mi se svidja izgled SAMSUNG-a 2233SN a i cena je pristojna, kakva su vasa iskustva sa ovim modelom i da li mi mozda predlazete nesto drugo za nekih 120eur, nista vise od toga! :)
 
Pa bilo mi je sumnjivo, jer napisao si HD, a to je model za DVI-jem i on kosta cini mi se oko 160e, a taj tvoj je HDA i kosta, kao sto si napisao, oko 120e.
 
Nazad
Vrh Dno