Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Deluje ok ali ne planiram da kupujem slušalice bez zamenljivog kabla, bilo "desktop" bilo IEM...
 
totalno si u pravu,kad razmislim već godinama nisam uzeo sa fiksiranim,dakle bar podsvesno sam bežao...
 
U istom mesecu su mi otišli kablovi na 3 para sluški, 2 "desktop" i 1 bubice...bar se nadam za jedne od njih da je kabl. Da nemaju zamenljive kablove, ne znam šta bih radio, pošizio bih...
 
Slazem se, ni ja vise ne bih uzimao sluske sa fiksnim kablom (ako vec postoji izbor) ali je fazon sto u poslednjih 10-ak godina nisam imao takve probleme a koristio sam i bas jeftine slusalice. Pokusavam da se setim ali mislim da nije bilo ikakvih problema. Cak i Sony MH750 (iz pakovanja telefona) rade punih 8 godina. Poslednje koje su otkazale (2-3 primeraka zaredom, najcesce posle 12 meseci upotrebe) su neke stare sony ericsson earbuds, i to tamo od 2007-2009. godine.

Najvise sam sumnjao u PreSonus HD7 kabl ali ni posle 6-7 godina nema problema, pa cak ni naznake krtosti. Sumnjao sam malo i u tanke, flat kablove na CKX9 bubicama ali su se odlicno pokazali, i pored ceste upotrebe.

Verovatno je stvar srece i serije/QC, u kombinaciji sa nacinom upotrebe. Mogucnost lake izmene kabla vise vidim kao prednost u smislu izbora same duzine kabla, 2-3m+ kablovi mogu da budu i korisni ali i da prilicno smetaju tako da je kraci kabl cesto bolje resenje.
 
Može li mi neko preporučiti najbolje earphones za malo para?

Hvala:)
 
bile su one samson kopije akg-a sa alija za 20tak,ali kapiram da nema više te opcije...ovako da pročešljaš oglase za te samson,superlux,neki isk model...novo u šopu za 30e nema,pa na šta natrčiš po oglasima.

da,bile su behringer stari modeli na rasprodaji u artistu,ali čuo sam par modela i trčao glavom vez obzira u kontra pravcu,ali ne verujem da je baš svaki model krš...dobra stvar što možeš da probaš.
 
Koristi li neko superlux hd681, planiram da ih uzmem za gejming na popustu su sad 3200. Ili evo verziju koja je 5200?
EDIT:
@rm:a hvala na odgovoru, tek sad vidim... Imam matičnu msi z97 pc mate, tako da mi je onda možda bolje superlux da uzmem, a i za ove asus sam dosta po netu čitao da imaju loše pozicioniranje u igrama i da su bolje hyperx cloud koje jurim ali niko nema na stanju...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristi li neko superlux hd681, planiram da ih uzmem za gejming na popustu su sad 3200. Ili evo verziju koja je 5200?
EDIT:
@rm:a hvala na odgovoru, tek sad vidim... Imam matičnu msi z97 pc mate, tako da mi je onda možda bolje superlux da uzmem, a i za ove asus sam dosta po netu čitao da imaju loše pozicioniranje u igrama i da su bolje hyperx cloud koje jurim ali niko nema na stanju...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Evo su dobre za gejming, ali ih Asus sije :)
Naravno, ako ti nije mnogo da das za Asus 5400 + 2500 za Roccat Juke, a kasnije imas tu mogucnost da kupis neki dobar DAC ili zvucnu karticu ako imas desktop i da budes osiguran dobrim zvukom.
Upravo sam igrao cs:go sa drugarima jedno 3sata, kao da nisam nista nosio na glavi, za razliku od Superluxa koje licno meni nakon 2-3 sata igranja prave problem jer pritiskaju deo uveta. Narucio sam par jastucica sa Alija, bas veliki okrugli da moze da upadne celo uvo, nadam se da ce moci da se uklope.
I naravno, opet ono dobro staro, "Kako ga cujes da je bas tu dole desno!?" :D
Mogu samo da zamislim kako bi se cule sa nekim dobrim DAC-om ili dobrom zvucnom.

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Hvala na preporuci, taman sam rešio da ih kupim ali nema više asusa za 5500 pa sam uzeo Superlux Hd681 EVO, zvuk je dobar i precizan, ali jako slab. Sad ne znam šta da kupim da poboljšam zvuj, da li xonar dg ili taj usb roccat juke ili nešto treće. Ima li neko još preporuke za nekih 3000 din?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav, trebaju mi za druga koji se amaterski bavi produkcijom (FL studio) over-ear sluške. Ništa previše fensi, neka što više budget varijanta. Radi uglavnom psy trake, kontam da mu treba nešto što više flat ako ne grešim. Samo u domaćim radnjama bi uzimao.

Ako neko ima ideju bio bih zahvalan.

Hvala unapred

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Budžet?

Sent from H8266
 
Pa neka bude do stotke ali poželjno i manje haha.
Znam, nerealan je zahtev ali njemu ne treba nešto savršeno. Treba mu da može više čuti nego sa sluškama koje dolaze uz Samsungove Galaksije.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
Kako radi psy, bolje da ulozi novac u studio monitore nego u slusalice.
Za 300e ima ok krk rp6, ili jbl.
Studijske slusalice nece naci za 100e
Za 150 ima audio technica m40x, ali definitivno ako misli ozbiljnije da se time bavi, treba da kupi monitore.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ljudi treba mi hitno pomoc, savet.
Jbl e500bt model, ima bt ofc i 3,5mm jack, sto mi mnogo odgovara. Pitanje je sledece.

Da li imaju lag kada se povezu na LG smart tv kao externi zvucnik, kada se gleda film konkretno? Za YT znam da skoro sve imaju neki dilej.. Tv je LG 497100pla.

Hvala unapred.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
ako si osetljiv primetićeš i smetaće ti.meni lično ne smeta,iako ne bi igrao neki brz šuter preko bluetootha,igrao sam vožnju i isto posle 10tak sekundi prestao da obraćam pažnju.
 
Ma samo kad gledam tv uvece, da ne bude neki delay. Za igrice i komp imam druge, a i ove idu sa dodatkom kabla.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
oko 8ms ti je dodatna latencija bt-a do i zaključno sa 4.xx,sa 5.xx je navodno prepolovljeno na pola,nisam detaljno testirao i ne mogu da tvrdim.koliko znam aptX i ldac (mada tek ldac kuburi sa latencijom) nema po televizorima,moguće da grešim za sony jer nisam testirao tu kombinaciju...bežično možeš da juriš 2,4ghz sa bazom,ali to je tek prevaziđena tehnologija i osuđen si na stare modele,aa baterije,konektore i adaptere...

ili prosto koristiš ovako i ne obraćaš pažnju.meni zaista ne smeta,iako ponavljam,primećujem i ne bi igrao neki brz šuter na bt slušalicama.
 
Imate li iskustva sa Sennheiser HD 400S? Pre svega za slusanje muzike i za malo gaminga. Vidim da su na dnu njihove ponude pa da ne uzimam ako nisu čemu. Hvala!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li moze da se menja equalizer na ovim JBL e500bt slusalicama?

Znam da na BT zvucniku ima neka precica sa dugmicima..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Меркам Active Noise Cancelling слушалице оне што иду преко главе. Налетео сам на пар модела брендова Sony, Sennheiser, JBL... Замолио бих за препоруку једних које су приступачне и једне невезано од цене, како бих могао упоредити и видети колико могу да се пружим.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Imas u G neke za oko 14k, 30h baterija NC, SENNHEISER. Korektan opseg takodje. Naci ces ih na sajtu lagano.
Ja sam uzeo JBL E500bt, prezadovoljan sam. 50mm driver, trese se glava. Lagane, ne osecas ih na glavi, a veoma kvalitetne.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
jeftino akg n60nc,skupo naravno sony trt mrt xm3 koje nemaju konkurenciju po pitanju anc slušalica...između to dvoje apsolutno vredi pružiti se za sony.
 
Нисам разумео које су ово ознаке за Sony - trt I mrt?

А какве су:
JBL Live 650 BTNC
Sennheiser HD 4.50 BTNC


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Меркам Active Noise Cancelling слушалице оне што иду преко главе. Налетео сам на пар модела брендова Sony, Sennheiser, JBL... Замолио бих за препоруку једних које су приступачне и једне невезано од цене, како бих могао упоредити и видети колико могу да се пружим.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


SONY WH-1000XM3
BOSE QUIETCOMFORT 35 II

Probao oba modela meni bolje legao BOSE.
NC radi odlično na oba modela. Skorz drugi osećaj slušanja.

Meni preskupe da bih ih zadržao
 
Тренутно имам JBL Tune 500BT. Е сад пошто никад раније нисам имао слушалице са NC функцијом не знам у чему је разлика код самог слушања и звука.

Ове Sony су стварно топ али су прескупе. Евентуално на КП да погледам мислим да је тамо око 280е. Као и Bose.
Све у свему много ми је то да дајем за слушке овог типа. Оно што сам нашао још поред претходна два наведена модела JBL I Sennheiser су и Sony WH-CH710N.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
WH-CH710N ima losije earpads od prethodnog modela i iz nekog razloga nisu podrzane u sony headphone app tako da nemas opciju za EQ. Zasto ne probas sennheiser 4.40 i 4.50 msm da su sony udobnije al zvuke je nekako puniji na sennheiser
 
sve su to igračke naspram sony-ja.anc na soniju je kilometrima ispred bose-a,takođe srednji,prezens...kome je samo do basa tu verujem da tu bose imao prednost i većini ljudi više čučne,udobnije su (ne i meni,i tu čak mi je soni bio bolji).

izašle su surface 2 anc sluške,vani oko 250 dolara,ako ne bi išle previše preko 200e bile bi dobra jeftinija varijanta pogotovo ko voli fizičke kontrole (meni svejedno,retko zapravo pipam slušalice) i veliki plus je što je anc podesiv u 13 koraka (za bicikliste npr) inače su tačno toliko inferiornije od sonija koliko koštaju.

da se ogradim,jbl ne razmatram jer mi nikako ne odgovara njihov zvučni zapis,pa nisam nikad ništa ni testirao,izbegavam sve sa tim logoom.
 
Nazad
Vrh Dno