Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Mislim da to što pišeš važi za OP i njihov Dash charge. Ako se ne varam, Quick charge standard struju punjenja drži konstantnom, a podiže napon iznad 5V
 
Ljudi može link za gcam. Sad sam kupio fon, za sada je super [emoji3]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
ovo oko bagovanja je do kabla ili adaptera (ako koristite sa mikro na c adapter).ja koristim metalni remax (bio fazon 100 dinara po gradu negde) i neki 750ma punjač od šljamsunga za preko noći,iz razloga što ima bezmalo 2m kabal,radi savršeno.
 
@Orchard hvala za predlog, nije los ovaj blackplayer...

My kingdom for a donkey...
 
Koja je to Always On Display aplikacija koju koristite na AMOLED-u? Ili je to samo ovaj always on sto ima u opcijama za displej da se stiklira? Nisam primetio da mi prikazuje notifikacije kad to uključim :/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koja je to Always On Display aplikacija koju koristite na AMOLED-u? Ili je to samo ovaj always on sto ima u opcijama za displej da se stiklira? Nisam primetio da mi prikazuje notifikacije kad to uključim :/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nema za sve aplikacije na običnom romu. Tipa imaš za messenger, vocap itd

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nemam ja ni za vocap, meni se upali lockscreen samo i tamo se ređaju notifikacije, mislio sam ovako na crnom ekranu da se pojave (tako mi je bilo pre na čistom androidu)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Radi to naravno, proveri jos po podesavanjima AOD-a i slicno..
 
Nemam ja ni za vocap, meni se upali lockscreen samo i tamo se ređaju notifikacije, mislio sam ovako na crnom ekranu da se pojave (tako mi je bilo pre na čistom androidu)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kada ti iskoči na lock screen, ne diraj ništa i čekaj da se ugasi ekran. Tad bi trebalo da primetis

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel 9T podržava 27W punjenje?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Source: eu.miui.com
c366af695b0009ca0f3b95810ea8f6b0.jpg
 
Vidim da pišete za GCam, pa jedno pitanje. Instalirao sam verziju iz prvog posta (v.1.1.9 beta) i kada odem u podešavanja nemam mogućnosti da podignem rezoluciju na više od 12MP za zadnju i 5MP za prednju kameru. O čemu se ovde radi?

I jel ima mogućnosti da automatski slika sa Bokeh efektom da samo pozicija gde je fokus ostane bistra, a ne da se ručno nakon slikanja podešava stepen zamućenja?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Ima li neko još ovaj problem? U pitanju je GCam skinuta sa linka iz prvog posta...?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nije problem u pitanju, već API limit, nijedna verzija GCam ni na jednom telefonu ne može da slika u većoj rezoluciji (ili bar ja ne znam nijedan primer)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakav problem, pa i stock kamera bi trebala da ti slika u 12mp

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ima li neko još ovaj problem? U pitanju je GCam skinuta sa linka iz prvog posta...?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
U pitanju je pixel binning tehnologija. 4u1

5mpx pravih je 20mpx prednja, 12mpx pravih je 48mpx zadnja.
 
Gledam listing i vidim 2 SMS-a poslata na međunarodne brojeve... Guglam i vidim da su to "Xiaomi" brojevi i da je to poznati problem.

Prvo paljenje telefona i ubacivanje sim kartice, automatski šalje 2 sms-a na njihove brojeve. Takođe kako čitam svaki put kad se ubaci neka sim, flešuje rom ili registrujte mi cloud tel automatski šalje SMS..
b8f496f905cdcfa6f2520f837340b493.jpg
c1347d339f9d771467824ee4ec0ab2f2.jpg
 
Zato što si uključio mi message. To je kao imessage samo što Apple naplaćuje 15 rsd.
 
Šta Apple naplacuje 15 dinara?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde se to uključuje?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Zato što si uključio mi message. To je kao imessage samo što Apple naplaćuje 15 rsd.
Nisam uključio Mi message naravno. Napisao sam sta je razlog, i to nije slučaj samo kod mene, svako ko ima ovaj tel neka proveri...a o ovome ima milion tema po guglu.

Malopre smo kod drugara proverili, uzeo tel koji dan posle mene i takođe 2x sms ka ovim br.

Pri prvom paljenju tel i podešavanju čak piše da može doći do troškova ali ne piše kakvih, niti spominju sms..


@radashin prva opcija u settings od Messages aplikacije
 
Poslednja izmena:
Jel sa MIUI 11 ide android 10 u paketu?Pricam za oficijalni verziju...
Ne mora da znaci.

Za 9t verovatno i hoce, ali generalno kod Xiaomi-ja verzija Androida i skina nisu direktno povezane, ima Marshmallow telefona sa MiUI 10 npr.
 
Gledam listing i vidim 2 SMS-a poslata na međunarodne brojeve... Guglam i vidim da su to "Xiaomi" brojevi i da je to poznati problem.

Prvo paljenje telefona i ubacivanje sim kartice, automatski šalje 2 sms-a na njihove brojeve. Takođe kako čitam svaki put kad se ubaci neka sim, flešuje rom ili registrujte mi cloud tel automatski šalje SMS..
b8f496f905cdcfa6f2520f837340b493.jpg
c1347d339f9d771467824ee4ec0ab2f2.jpg
Takođe ista situacija i kod mene. Skinuli sa supruginog i mog Mi 9T pro. Ništa nije uključivao i nemamo Mi messages već Google. Kako da to isključimo.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Svakom šalje SMS bez obzira na model telefona . Tako "aktiviraju" SIM karticu vezanu za Mi nalog.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, tačno . Na aktivaciju sim kartice sam zaboravio.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Jel uspeo neko da instalira google dialer i koju verziju? Meni nece... A ne vidim zašto ne bi mogao koristiti dialer koji meni odgovara?!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno