Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Meni je FX radio na 1.3-1.32V za 4GHz.
Probaj sa jos nizim naponom, mada su ok temperature i ovako.

Termalna margina pokazuje koliko stepeni je ispod maksimuma, tako da je ovo super temperatura.
Ta temp od 90 u HwInfo je ili za vrm ili neka dummy temperatura.
 
Ocisti procesor od paste, izvadi ga iz kompa I ka svetlu vidi da nije konveksan /konkavan. To bi objasnilo lose temperature.
 
Imam istu kombinaciju. Danas uzeo LC CC 120, ovaj CPU imam od prije i na njegovom original hladnjaku sam ga underclockao na 3.5 GHz i smanjivao sam napon (više ne znam točno koliko je bilo) da bi sve radilo

Sada sam vratio postavke BIOS-a na default jer sam mislio da će s novih hladnjakom sve biti OK, ali opet problemi. Ušao sam u FIFA 17 (low postavke na kojima je prije zamjene hladnjaka igra radila odlično) i nakon jedno sat vremena igre temperatura je narasla na preko 90°C.

Sad čitam po netu kažu da za taj CPU default napon stvara probleme. Ima netko savjet što da radim sad s tim, kako da sve podesim?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Imam osećaj da možda nisi skinuo nalepnicu sa dna hladnjaka?
Ona crveno-providna, može se prevideti ladno, da je ne vidiš uopšte.
Aj proveri pa javi, ako ti to stoji, ubićeš CPU za 2-3 dana.
 
Ljudi, termalna margina mu pokazuje normalne temperature..
 
Nakon promjene takta i napona, osim što termalna margina pokazuje dobre temperature, kad stavim ruku iza na ventilator uopće ne piri vruće kao što je prije bilo.

Hvala svima na pomoći.
 


evo ko do sad nije kupio :)
 
Zašto je toliko "teško" pronaći da li neki cooler odgovara. Po LC-u ovaj cooler je dobar do 180W TDP-a, znači računaš na jedno 150 - 160W i vidiš koliki TDP ima processor na željenoj frekvenciji/naponu i to je to.
 
Koja bi bila razlika u buci? Trenutno imam Noctua ND-H14 koji bih zamenio ovim LC Power coolerom. Procesor i5 2500K bi bio na defaultu.
 
Koja bi bila razlika u buci? Trenutno imam Noctua ND-H14 koji bih zamenio ovim LC Power coolerom. Procesor i5 2500K bi bio na defaultu.

A što menjaš ND-H14?
Meni je LC-120 tiši od Noctue, iste te, i to sa 2 x 120mm. A hladjenje isto, čak je i LC možda bolji, iako izgleda neverovatno.
Sve u svemu, nema nikakve dodatne buke, nećeš videti razliku uopšte.
 
A što menjaš ND-H14?
Meni je LC-120 tiši od Noctue, iste te, i to sa 2 x 120mm. A hladjenje isto, čak je i LC možda bolji, iako izgleda neverovatno.
Sve u svemu, nema nikakve dodatne buke, nećeš videti razliku uopšte.

Menjam jer mi trebaju novci i smatram da nema potrebe za Noctuom pri 3.3GHz 2500k i5.
 
Noctua NH-D14 je bolji od LC-CC-120 u svakom smislu.
Ne moze LC da hladi bolje, nikako.

Bice dovoljan za 2500K na 3.3GHz svakako.
 
Noctua NH-D14 je bolji od LC-CC-120 u svakom smislu.
Ne moze LC da hladi bolje, nikako.

Bice dovoljan za 2500K na 3.3GHz svakako.


Po testovima da, nema sumnje. Ali u stvarnosti, nema neke razlike.
Za OC je verovatno bolja Noctua, al to se ovde ne računa.
Dakle, na stocku, nečeš primetiti neku razliku, bolje uzeti dobru pastu.
 
Imate li predlog za jeftin kuler za i5 2400? Ovaj cc 120 mislim da je previse.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
LC-CC-95

LC-CC-100 je par stotina dinara jeftiniji od LC-CC-120, ne isplati se.
 
Imate li predlog za jeftin kuler za i5 2400? Ovaj cc 120 mislim da je previse.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Imas na onim oduzimam-dodajem oglasima (ako nije prodato) nov LC-CC-100 za 1500. Vredi te pare.
 
Uzeo sam LC 120. Probao Prime95 blend nekih 30 minuta i temperatura je do 60'C uz 1160rpm. Pasta je Arctic Silver 5.
 
Poslednja izmena:
Nakon sto sam prelistao temu zelim da vam postavim par pitanja i potrazim savet , jos ranije sam odlucio da kupim ovaj cooler pa sam se dodatno odusevio kada sam video da ima cela tema o istom na forumu.

Imam trenutno i7-860 @ 2.8 GHz sa stock kulerom , nikad OC i slicno , ali zeleo bih to da mu uradim , MB je GA-P55-UD5 Gigabyte , trenutne temperature koje sam merio preko RealTemp programa dok je bio opterecen kroz Prime su ovde

Mislim iskreno da je to previse , to je bukvalno Idle uz otvorenih 10ak tabova u Chrome , ali nisu bili aktivni , cak ni yt muzika ili slicno , znaci minimize je bio Chrome , samo su prime i realtemp radili...oko 45 minuta sam drzao test ( izabrana prva opcija pri pokretanju prime software-a )

Ono sto mi takodje predstavlja zabunu da li ce fizicki moci da stane ovaj cooler u kuciste pored RAM memorija ( zauzeta sva 4 slota uskoro ) i napajanja , a i u visinu zbog dubine kucista....slika u prilogu kako je trenutno u kucistu...

Trenutno od maticne ploce do vrha kucista gde naleze stranica ima oko 17cm...takodje visina od maticne ploce do coolera trenutnog na CPU je oko 5cm...cele te konstrukcije

IMG_20170918_222650.jpg IMG_20170918_222729.jpg IMG_20170918_222804.jpg IMG_20170918_223154.jpg
 
Nakon sto sam prelistao temu zelim da vam postavim par pitanja i potrazim savet , jos ranije sam odlucio da kupim ovaj cooler pa sam se dodatno odusevio kada sam video da ima cela tema o istom na forumu.

Imam trenutno i7-860 @ 2.8 GHz sa stock kulerom , nikad OC i slicno , ali zeleo bih to da mu uradim , MB je GA-P55-UD5 Gigabyte , trenutne temperature koje sam merio preko RealTemp programa dok je bio opterecen kroz Prime su ovde

Mislim iskreno da je to previse , to je bukvalno Idle uz otvorenih 10ak tabova u Chrome , ali nisu bili aktivni , cak ni yt muzika ili slicno , znaci minimize je bio Chrome , samo su prime i realtemp radili...oko 45 minuta sam drzao test ( izabrana prva opcija pri pokretanju prime software-a )

Ono sto mi takodje predstavlja zabunu da li ce fizicki moci da stane ovaj cooler u kuciste pored RAM memorija ( zauzeta sva 4 slota uskoro ) i napajanja , a i u visinu zbog dubine kucista....slika u prilogu kako je trenutno u kucistu...

Trenutno od maticne ploce do vrha kucista gde naleze stranica ima oko 17cm...takodje visina od maticne ploce do coolera trenutnog na CPU je oko 5cm...cele te konstrukcije

Pogledajte prilog 236614 Pogledajte prilog 236616 Pogledajte prilog 236617 Pogledajte prilog 236618
Sigurno ce moci. Ne brini. U ostalom, ako ti ne odgovara imas 7 dana zakonski da vratis i da ne objasnjavas zasto.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Super...jel ga tesko namestiti ? Mislis da cu morati da skidam MB ili ne ?
 
Kako mislis rupu "ispod" cpu-a ? Nisam do sada vadio CPU ni iz jednog kucista , ni skidao sa MB , menjao paste samo GPU i to uspesno , jel ista procedura menjanja paste ili se nesto razlikuje ?
 
Mislio je sa zadnje strane maticne, znaci rupa na limu koji drzi maticnu.
Neka kucista imaju tu otvor, neka ne

H6X
 
Moje iskreno mislim da nema.....do kraja nedelje cu verovatno uzeti cooler pa cemo da vidimo....
 
Ne deluje po ovom videu nista komplikovano , ali bas nista....
 
Samo vidi da li se za 115x mora se skidati ploča, mislim da mora, al i to nije neka nauka.
 
Nazad
Vrh Dno