Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Može, ja sam dobio pre nekih 15 dana

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Како си их контактирао, преко мејла или кол центра?
 
Хвала на одговорима, послао сам мејл па ћу видети шта ће да одговоре...
 
Nije 25%, mozda mislis na 20%.
Ali bi placao 150*4 za TP mesecno. Umesto da uzme lepo 50% popusta, ne placa 600 din za TP, i uzme veci paket ako im treba uopste ;)

Mislis da ce im dati svima 50% odmah po prelasku? Koliko meseci se ceka?
 
Nece odmah naravno, 6 meseci obicno. A do tada po punoj ceni uzivaj u dranju :)
 
Mora prvo da se zasluzi, a ne kao u supermarketu akcije i superakcije ;)
 
Ima po meni boljih opcija od te Telenor porodica.
Npr. četiri broja, dva su postpaid i dva surf5, pa se lepo povežu u opciju Telenor više.
Primer 2xPlay+L sa 30% popusta (uz recimo neki J3 2016 koji se može i prodati za slične pare koliko košta preko TB) i 2xSurf5 sa po 200 minuta.
Sve zajedno otprilike košta oko 4800 din, praktično nema UO, oni sa Play+L imaju po 520 minuta, na svakom broju u proseku po 5GB, a tu je i HBOgo, Deezer, Novinarnica i još poneki dodaci. Sve se to može lepo raspodeliti, kako već kome odgovara...
Sasvim korektno, i po mojem mišljenu bolja opcija od četiri standardna paketa u Telenor porodica.
 
Poslednja izmena:
Sve je to OK, jedino sto su u pitanju penzosi koji ne potezu slusalicu par minuta dnevno pa se prepaid prpeorucuje sam po sebi.
 
Da, to jeste. Prvenstveno sam mislio na tipa mama, tata, bata, seka :)
 
Desp, nesto mladi ti mama i tata i super zaradjuju za Srbiju pa predlog od 5000 mesecno sa gomilom neta :)
Da li ozbiljno ima puno takvih porodica?
 
Opet se pominju pare kao da niko u ovoj Srbiji nema novac da placa sebi potrebne usluge ili da proceni sta je njemu licno skupo, a sta ne :)
 
Pa posto znamo kakva je statistika, i koliko njih je u gornjoj granici te statistike, da moze pristutiti racun od 5000 mesecno - ozbiljno je pitanje kome to predlazete i koliko ima takvih korisnika?

Ima ih, ima i onih koji mogu da plate 50.000 mesecno. Ali, daj da budemo realniji za neki prosek ili barem neki veci deo :)

Mi, koji smo u IT sferu, znamo verovatno dosta njih koji mogu da priste toliko. Pa opet ne znam da necija porodica (od njih) trosi toliko.
 
Poslednja izmena:
Postoji mnogo gradjana koji nemaju prihode pa im roditelji finansiraju ili imaju mesecno 30.000rsd i daju mesecno 5000din za telefon od 1rsd. I sta sad? Ako cemo logiku na to da primenjujemo onda u diskusiji necemo daleko stici jer logike nema.

Moglo bi da se kaze da je u Srbiji necija mogucnost placanja mobilnog racuna samo i samo u oku posmatraca :).
 
Pricamo o celoj porodici gore, tako da je nebitno zasebno po clanu.

Najgore od svega je sto stvarno NE UME svako da sracuna sta je njemu najbolje. Ne ume ni 20% ljudi izgleda. Da nije tako, ne bi bilo primera koje si naveo, a ima ih previse :(
 
Nije da ne ume da sracuna jer mislim da nasi ljudi ipak znaju koliko je teska jedna crvena, a koliko 5 crvenih. O necem drugom se tu radi. Nasi ljudi zive u bedi, oni to jako dobro znaju, ali pokusavaju da bar malo zaborave na to i da usrece sebe i svoje najmilije preko kupovine mobilnih telefona koji papreno kostaju. Da se bar malo osecaju da nisu zaostali sa svetom koliko god to bio banalan nacin dokazivanja samome sebi ali nasi ljudi da mogu drugacije radili bi drugacije.

To se vidi i po tome sto telefoni kod operatera papreno kostaju ali se kupuju tamo upravo jer moze na rate. Znaju oni vrlo dobro da ima kod lika iz Subotice za 200eur u keshu novo neotpakovano ali odakle 200eur u dzepu pa jos devojci/zeni pa neko ima jos i dva tinejdzera. Dakle 4 telefona 800 eur. Idi begaj.

Nekada su to bile patike, danas su to mobilni uredjaji.
 
Poslednja izmena:
Dao sam samo jedan primer tarifa za 4 broja. Za sadržaj koji se dobija, cena je korektna. Postoje naravno i jeftinije i skuplje kombinacije, sa manje ili više sadržaja i sl. Očekujem da je svako dovoljno pismen da lepo proceni svoje stvarne potrebe i mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Paketi u telenoru za ljude koji malo troše su neisplativi. Skoro 1000din za 100minuta. Verovatno da njima ni ne trebaju ti što malo troše. A što se situacije u zemlji tiče mnogo više ljudi imaju, nego što kukaju da nemaju. Samsunzi s7 samo lete... Svako drugi nosi sljamsung. A nema se...

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Septimus je objasno te samsunze :( I taman pokazao koliko ljudi u stvari ne umeju da procene sta im treba.
 
Kakvih sam se kupovina nagledao radeci za operatere, ne mozete da verujete. Deca od 15,16 god histerisu u radnji jer su dosli po iPhone ili Samsung ekvivalent, pa kad roditelji shvate koliko je to para mesecno, nastaje haos. Ali verujte mi, velika vecina roditelja popusti i kupi deci tako telefon. To mi nikad nece biti jasno... :-\ Sta ce detetu tel za koji se placa 5000 mesecno? Po 1000,2000 min? A kazu roditelji da ne mogu toliko da placaju i ipak popuste... E to je strasno...

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Ako mozes da priustis sto da ne, ali vecinom uzmu iPhone ili Samsung i prave se vazni a dzepovi prazni.
 
Zasto da dajem mnogo vise na trenutni top end, ako znam da mi nesto starije odlicno radi za mnooooogo manje? (trenutno rang 200e po oglasima za nove)
Ako se ne razumem u to, zasto se ne raspitam malo? Ne kod jednog upucenog, nego vise njih, pozeljno onih koji NISU u sferu prodaje istih?

Jedino mesto gde pitam za predlog je jedan jedini restoran (i to samo konobare koji me vec znaju), u koji idem dovoljno cesto da ako me predju nekada, znaju da na duze staze poprilicno da izgube :) Ni slucajno prodavca, koji danas samo hoce vise da proda, ali pogotovu za telefone cesto zna manje od najmanje upucenog korisnika Bencha :)
 
Jel se jos kome Moj telenor app tripuje kad oces da udjes u specifikaciju poziva pa tamo u delu o racunima i potrosnji?
Svaki put kad kliknem na specifikaciju izadje iz app skroz.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nešto su zabrljali kod zadnjeg apdejta. Pisao sam već o tome. Meni zadnja verzija uopšte ne radi, zato koristim neku stariju verziju i ne apdejtujem je uopšte.

NXT-L09
 
jel postoji i dalje opcija 50% bez uredjaja preko kontakt centra/servisa i daju li na 12 meseci ili mora 24?

ps. za "stare korisnike" vise godina na ugovorima... ako nesto znaci (imao sam 50% na isteklom ugovoru).
 
Poslednja izmena:
Postoji i to samo na 24 meseca, posalji im mail i cekaj da te pozovu....
 
Nazad
Vrh Dno