Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

nema savet ako ti radi stabilno na 27 ne diraj nista to ti je max. sad mi je drago sto sam je porucio :)
 
Kontam da memoriju ostavljas na deff frek u biosu :)

ako ni tako ne radi znaci da je neki lesh od hynix-a i ne trpi ni malo brze letencije, ili je bios chip lose ili je nesto krenulo po zlu prilikom flash-a
 
Nema šanse da na 950 gpu imaš 27.5 mhs. Gledaj sensors tab u gpuz.

Sent from my Nexus 6P
 
Pa vidi se u afterburneru da mu gpu klok nije 950 nego seta oko 1100mhz, a vidi se i po hashu da bu baca nekad 25 nekad 27.5 nije dobro podeseno :D
 
Sta mislite o pravljenju posebne sticky teme gde bi kacili modovane BIOS-e?
Recimo MSI Gaming 470 4GB, samsung memorija
ASUS 470 Strix 8GB hynix itd.

Prakticno da napravimo kolekciju BIOS-a
 
Sta mislite o pravljenju posebne sticky teme gde bi kacili modovane BIOS-e?
Recimo MSI Gaming 470 4GB, samsung memorija
ASUS 470 Strix 8GB hynix itd.

Prakticno da napravimo kolekciju BIOS-a

A pored biosa da dodamo tipa:
kartica/kom./sta kopa/hashrate sapphire rx 470 nitro + oc 4gb/3 kom./eth/144.5mhz
gpu clock/mem clock/undervolt/iz zida 1050/1900/-66/450w

Ako budemo kupovali , vecina ce kupovati rx kartice ,bilo bi korisno da ima na jednom mestu....
 
Poslednja izmena:
Sa tim brdom podataka tema bi bila ne pregledna...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
1100/1950 GB, 1MH, 170V, - 27MHz

To je losa ideja bas zbog ovoga, onda ce baja koji ne zna kompjuter da upali da fkesuje nesto krevet/frizzider/misa/monitor i posle dodju ovde ikukaju

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Kolege kopaci, moze li mala pomoc: Kako da nateram Asrock H81M BTC (bios 1.70) da u pcie 16x slotu preko 1x-16x ekstendera (bez napajanja) vidi RX470? Preko usb3 ekstendera radi, ali mi je taj esktender polu ispravan i gubi kontakt! Unapred se izvinjavam ako se na ovu temu vec pricalo :) Znate i sami kako je to kada ste u agoniji pa se vrtite u krug :)
 
ako ne radi to ti je to, koristi USB extender u 16x slotu!
 
Reseno! Nasao sam u dzumbusu jedan x16 na x16 i sada sve radi kao podmazano. Jedan problem manje. Jos jedno pitanje za AMD kopace (ovo se ne desava na Nvidiama): makar jedna od kartica mora da ima ubuden monitor da bi Afterburner i gpuz uopste videli taktove memorije i gpu-a. Predpostavljam da zato sluze oni "dvi dummy 75OHM" adapteri. Napominjem da mi je monitor bio spojen na integrusu kada sam ovo primetio...
 
4 serija ima samo digitalni izlaz, mora adapter sa hdmi ili dp na vga
 
^^
Moje su starije karte...čudi me da niko od iskusnijih članova sa 4xx serijom nije pisao da mora dummy (il' je meni promaklo)....
 
Za Rx 4xxseriju mora adapter HDMI to Vga inace ako pristupas preko teamviwera bude ona mala rezolucija mozes samo pokrenut miner :) sto i jeste dobro ne mozes nista cackat po rigu :)
 
jel moze gigabyte h61m ploca da radi u isto vreme kao desktop na integrisanoj,a kopanje u drugom planu,na 775 nije moglo
 
Nazad
Vrh Dno