Šta je novo?

uporedni test 26 napajanja

ma dobro, da se vratimo na pricu, jel nekom sa foruma zaista crko LC???
 
A da ja postavim pitanje o Lc-u,naime posto imam poteskoca da nadjem model 6550G u novom sadu a nema dobrih dusa sa foruma koje putuju u beograd iz ns i voljni su da taksiraju napajenje,zeleo bi da pitam da li se isplati uzeti chieftec 420w dual fan mesto njega,jel bolje ili losije od lc-a ili pak otprilike isto,cene su im slicne pa me takoreci zanima koji je "bolji buy"?
 
LiLa je napisao(la):
A da ja postavim pitanje o Lc-u,naime posto imam poteskoca da nadjem model 6550G u novom sadu a nema dobrih dusa sa foruma koje putuju u beograd iz ns i voljni su da taksiraju napajenje,zeleo bi da pitam da li se isplati uzeti chieftec 420w dual fan mesto njega,jel bolje ili losije od lc-a ili pak otprilike isto,cene su im slicne pa me takoreci zanima koji je "bolji buy"?
Bolji je chieftec, samo ako ti ne explodira u prvih nekoliko dana, i ako nije od ewe-a (a tesko da ne bude).
 
dj13 je napisao(la):
Marketing je mocna stvar. Dok su svi pricali i kupovali LC550, za 5-10e vise se mogao uzeti Asus 450W kojeg niko nije pominjao. Vise meseci se povlacio po pakomovom lageru. Pitanje je: da su ovde odredjeni ljudi isforsirali Asusa da li bi sad kod vecine clanova u potpisu pisalo Asus umesto LC i da li bi bilo manje nezadovoljnih? Inace sam ThermalTake 420W zamenio Asus 450W koji se po mojim merenjima pokazao izuzetnim.


Izvini ,a koji su to "nezadovoljni" korisnici LC-a?
I kome je to LC prso? I opet moje pitanje u stilu : " Da li je iko ikada cuo da mu je neko pricao da je ...tra la lalala... nekom riknuo LC (kod nas u Srbiji?)? Nije?Naravno da nije...
Zato prestanite da mlatite praznu slamu...
A sto se tice Asusa,vrlo dobro napajanje,nista ne bih dodao ili oduzeo tome.Za koliko je skuplje od LC-a,za toliko je i bolje...
 
E sad,jedno pitanje za ljude koji imaju LC , da li imate problema sa prasinom u kucistu tj. u napajanju,naime posto se meni soba poprilicno prasi zanima me da li predstavlja problem odsustvo drugog ventilatora pozadi? Primetio sam da chieftec ima 2 ventilatora pa me zanima konkretno jel ovo predstavlja problem zbog koga bi mozda trebao ponovo trebao razmotriti izbor napajanja?
 
LiLa je napisao(la):
E sad,jedno pitanje za ljude koji imaju LC , da li imate problema sa prasinom u kucistu tj. u napajanju,naime posto se meni soba poprilicno prasi zanima me da li predstavlja problem odsustvo drugog ventilatora pozadi? Primetio sam da chieftec ima 2 ventilatora pa me zanima konkretno jel ovo predstavlja problem zbog koga bi mozda trebao ponovo trebao razmotriti izbor napajanja?
Ne predstavlja nikakav problem!
 
I meni se dosta prashi soba. Nekad znaju da se nahvataju "mace" oko kucishta za manje od nedelju dana. Kad usisavam, obavezo usisam i reshetku napajanja i to malo smanji nivo prashine a imam i pumpicu koja izduvava istu. Po meni je i bolje ovako sa jednim nego da se prashina lepi na oba ventilatora. Njabolje se vidi koliko ima prashine kad pumpicom dunem unutar napajanja i ako pogodish mesto naslage, lepo izadje oblachak na reshetki :D
 
ivica je napisao(la):
I meni se dosta prashi soba. Nekad znaju da se nahvataju "mace" oko kucishta za manje od nedelju dana :D
Lol...meni se te "mace" kako si rekao znaju da se navataju za par dana vec,znaci prilicno ekstremno,probacu i ja sa usisivacem...
Inace najbolje je kada se vrti fan na napajanju a ti dunes u suprotan smer od obrtaja ventilatora :p
 
Kisa je napisao(la):
Ne, nego ko ima para, neka kupi napajanje za koliko ima para. Recimo, ako ima 100€ ne treba da kupi LC, nego...

Ne, ne Kiso...pročitaj ponovo šta je Drpiga napisao i shvatićeš. ;)


HINT: Izvedeno je iz one čuvene "suviše sam siromašan da bih kupovao jeftino". :D
Pozdrav. :wave:
 
ja nemam problema sa prashinom ali bar jednom mesechno sve ventilatore obrishem jer pochnu da menjaju zvuk (buchniji su) a i WD40 im pomaze puno
 
QTEC ima prilicno dobra napajanja, licno imam 2 modela: jedan od 450W dual fan i jedan od 500W big fan. Ovaj drugi je interesantan zbog velikog i tihog ventilatora sa donje strane. Da li jos neko ima iskustva sa ovim napajanjima? I da li negde ima neki uporedni test?
www.qtec.info/products/group.htm?pc=POWER-SUPPLY-UNITS
 
Poslednja izmena:
Kad se vec toliko prica o LC, jer ima neko iskustva o nihovoj novoj seriji LC modular Power LC6480S Scorpio koja ima 480 W?
Ako sam dobro obavesten, cena je nesto preko 70 e i po testu sa pocetka ove rasprave se solidno pokazalo, ako se uzme u obzir i cena.
 
Meni je Chieftec od 360w riknuo 2 januara kada sam pokusao da prikacim Nec-a 4550A. Sad akoristim Coler Master Extreme Power 430w (realno 400w)
Sta mislite o tom Coler Masteru ?
 
Nazad
Vrh Dno