Šta je novo?

LOGITECH Z2300 ili CREATIVE LABS MEGAWORKS 250D?

delirium

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2005
Poruke
11
Poena
304
Zanima me koji su kvalitetniji.
Posto oba kostaju 150 eura, zanima me samo njihov kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Ok ajd na pm posalji gde si nasao za te pare, a ja bi se uvek odlucio za Megaworks mislim da ima nesto bolje performanse najbolje bi bilo kad bi mogao da cujes i jedne i druge pre kupovine
 
Moja preporuka ti je Altec MX5021, i ja sam se dvoumio između MX5021 i Megaworksa 250d ( prvenstveno zbog digitalne konekcije), ali posle na desetine pročitanih testova odlučio sam se za MX5021 i nisam se pokajao ni u jednom trenutku. To sam upario sa Audigy LS i zvuk je blago rečeno "savršenstvo".Altec MX5021 ima nešto kvalitetniji i slabiji (mislim na snagu) zvuk od Z-2300 i megaworks-a 250D.Ali ako ti je snaga u prvom planu onda definitivno uzmi Logitech Z-2300 jer ima najjači (čitaj kvalitetan) "vufer" od svih 2.1 sistema ali mu srednji i visoki tonovi nisu tako "iskristalisani" kao kod MX5021.To ipak ne znači ta MX5021 nije dovoljno jak ili da Z-2300 nema kvalitetan zvuk samo se ti moraš odlučiti šta ti je prioritet!!!
E,da Megaworks 250D i Z-2300 Ti koštaju oko 200€ a MX5021 ti je negde 170€.(Za koja kod da se odlučiš od ova tri sistema nećeš pogrešiti, a i moći ćeš da praviš veoma glasne kućne žurke)
PS. pazi na komšije
 
Dosta ljudi je izjavilo da altec MX5021 ima problema sa srednjim tonovima.
I dosta manje snage ima od Z2300 i 250D sistema.

Altec MX5021 - 90W
Logitech Z2300 - 200W
CL Megaworks 250D - 300W
 
Poslednja izmena:
Taj Logitech ima tvrdji bas i slabiji je za 100 W od Creative Megaworks-a, nema izoblicenja zvuka i vrlo lako se preradjuje u kvalitetne Hi-Fi zvucnike, imam taj Creative Megaworks 250D i svaka preporuka za iste zvucnike. Zaista vrede svaku paricu!
 
delirium je napisao(la):
Dosta ljudi je izjavilo da altec MX5021 ima problema sa srednjim tonovima.
I dosta manje snage ima od Z2300 i 250D sistema.

Altec MX5021 - 90W
Logitech Z2300 - 200W
CL Megaworks 250D - 300W
Koliko je to u sinusnim watima?
 
I ja sam posle mnogo dvoumljenja uzeo Altec kad ono posle nedelju dana prokrcali, vratili mi pare u prodavnici a ja lepo uzeo z-2300, cepam ih vec skoro godinu dana do maximuma a rade k'o sat. Ne mora da znaci da je Altec los, ovo je samo moje licno iskustvo. Zvuk je i na jedima i drugima preteran, mozda je altec za nijansu bolji ali Logitech je u svakom slucaju jaci
 
Jos jedna preporuka za Logitec z-2300... extra sam zadovoljan... jos da se kupi neka audigy kartica :)
 
Logitech, Logitech, i samo Logitech.
Nije ni Creative los, ali je Logi bolji.
Altec Lansing je cist KINEZ, ko je nekada video bolje OZAKI modele, zna o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Momci, nemojte da ste smesni.
Prodavao sam ranije Ozaki, gomilu modela, i osim boje i 40-70% nize cene NI PO CEMU se nisu razlikovali od ALtecLansing zvucnika. Bas ni po cemu. A takodje, ako neko poseti CeBit i malo poprica sa onom gomilom Kineza, i naravno vidi njihov asortiman...takodje moze da mu sve bude jasno.
 
@BokiPK

Moras detaljnije sve da objasnis jer ce te ovako ljudi samo pogresno shvatiti....
Ni mene cesto niko ne razume kada kazem da ce "kinezi" mnoge dobre stvari upropastiti.....
 
I ja se slazem ja noviji Altec zvucnici izgledaju "kineski" losa plastika itd.... da je bilo da se uzme kada sam ja kupovao stari dobri Altec 621 definitivno bih to kupio
 
@raindog
Cini mi se da je ovo bilo upuceno Bokiju

I ja cu se malo umesati...Necu i nisam do sada rekao da je MX5021 "konfekcija" - daleko od toga,
ali Altec Lansing zvucnici za PC iz nize klase mi sve vise i vise lice na "no -name konfekciju".Jos uvek su iznad,
ali se bojim da ce ih spustanje u nize klase i izlet u klasu najjeftinijih modela pokvariti.
BokiPK spominje Ozaki.
Necu da tvrdim,jer nisam video i cuo Ozaki modele,ali moguce je da su u nekim modelima AL iste komponente samo je izgled ( zvucne ) kutije drugi...
Kinezi su zaista u stanju da jedan identican proizvod ponude ili prodaju pod par imena sa razlicitom specifikacijom...
Zbog takvih pojava sam pokrenuo nekoliko tema,a izmedju ostalog i Aktivni zvucnici - zavirimo malo unutra
www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=98420
 
ajde objasnjavaj daj slike dokaze BRE
Ako je meni upuceno, ili i ako nije:
- nista ja necu da dokazujem. Bio, video, a i zvucnike smo otvarali. Slike nemam i ne trebaju mi. Ako hoces da uvazis moje misljenje i ono sto sam video, ili ako neces, tvoja volja.
Sta mislite, da se nekome isplati da pokrece industriju i proizvodnju nekog artikla koji vec postoji i ima patos cenu? Globalizacija je uzela velikog maha.
Ozaki sam prodavao i pre dve godine, bili su ODLICNI zvucnici. Jedan vrlo popularan model je kostao oko 135e u maloprodaji. Ne ocekujte da se setim modela, mnogo je proslo. Vise nemam nabavku istih, nazalost.
Firma koja je drzala AL, nalazila se na 50m od moje prodavnice, i imala iste takvav model zvucnika koji su kostali 185e. Posto je Nis mali, i znao sam ljude koji rade tamo, jednom prilikom smo ih poredili. Iza zatvorenih vrata, naravno. Mislite da je bilo neke razlike osim u natpisu i kutiji? Malo sutra.

Svez primer globalizacije i unifikacije koji se ne odnosi na zvucnike:
- TFT monitori. Pogledajte novu seriju modela: ASUS, i LG. Npr: ASUS MM17DE, 19SE; LG 1752-S...
A posle pogledajte PRESTIGIO TFT-e koje prodajem vec 5 godina, recimo P174, P595. Ima li razlike? Necu ni da pominjem da se u Bugarskoj, Makedoniji, Rusiji ili gde vec prodaju kao Hitachi, Samsung, Hyundai...
Ako kupim dovoljnu kolicinu njih i platim koliko treba, ima da se zovu PERA.
 
Poslednja izmena:
Logitech PREPORUKA!
(Logitech Z-340 ... cepaju vec 2 god... rade ko'sat.)
 
Svez primer globalizacije i unifikacije koji se ne odnosi na zvucnike:
- TFT monitori. Pogledajte novu seriju modela: ASUS, i LG. Npr: ASUS MM17DE, 19SE; LG 1752-S...
A posle pogledajte PRESTIGIO TFT-e koje prodajem vec 5 godina, recimo P174, P595. Ima li razlike? Necu ni da pominjem da se u Bugarskoj, Makedoniji, Rusiji ili gde vec prodaju kao Hitachi, Samsung, Hyundai...
Ako kupim dovoljnu kolicinu njih i platim koliko treba, ima da se zovu PERA.

Upravo to.Pogledajte
http://chinasuppliers.alibaba.com/suppliers/china/70808/Multimedia_Speakers.html
pregledajte sta sve ima na www.alibaba.com i sve ce vam biti jasnije...

Evo i par primera

www.alibaba.com/member/zirkon/product.html ( Dell Altec Lansing Speaker )
www.szcjc.com/english/04_product/List.asp?MaxID=11&MinID=36 ( Hyundai )
http://nuopo.en.alibaba.com/group/50137228/Multimedia_Speakers.html ( Codegen )
 
Poslednja izmena:
MEGAWORKS 250D,ima ih ortak i mogu ti reci da su vise nego odlicni... a sto se tice LOGITECH-ovih zvucnika(konktetno neki drugi modeli) milisim da imaju nekako isuvise naglasene visoke tonove...ali opet stvar ukusa:)
 
*CRO|ssfire*

Jesi li cuo Logyja uopste?

LOGITECH ima malo prenaglasene bassove !
Visoke nikako.
 
Ma onaj Z-2300 je krs kupuj lepo Megaworks 250D,preterali su na Logitech-ovom modelu sa sub-om ,a ako je ceo sistem 200W rms ona ne znam oni varaju ljude.STNR je 100db,pa bolje uzmi MEGAWORKS nego Logi-ja jer taj sistem kad bih stavio sa jednom mojom Wharfedale Professional zvucnom kutiju od 150W koja ima SPL 112db 1w na 1m ne bi imao sanse teorecke pored LOGITECH-a od navodno 200W RMS.Pa obicna zvucna kutija od 150w ima bas 12" i hornu.A ovaj logi ima 8" a snagu basa od 120w ma ovo je zezanje.pozz.glas za MEGAWORKS...pogledaj specifikacije potiska,i ostalog ali 100w ako je sistem sasvim dovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno