Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Zanimljiv predlog da promenim gumice. Uzeo u gigatronu. Jedino da prodje neko vreme dan dva da se mozda razmrdaju komponente unutra da naprave mesta za bas [emoji16][emoji16][emoji16]



Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Mislio sam da si ih mozda kupio online (KP/domaci oglasi ili po nesto nizoj a sumnjivoj ceni sa ebay/amzn/AE), tu postoje realne sanse da se zabodu kopije.

Ne znam sta da ti kazem.. stare CX300 II imaju veoma jak bas i generalno gotivan zvuk za prosecnog korisnika, i nove 3.00 vaze za veoma slicne tako da mi nije jasno kako zvuce tako lose.

To za gumice mozda zvuci cudno ali navodio sam vec ovde u temi moje iskustvo sa Sony MH750 od pre 5-6 godina, probao sam ih sa fabricki namontiranim povecim gumicama koje nisu lepo ulazile u usni kanal i zvuk je jednostavno bio nekako neubedljiv.
S obzirom da su stigle u pakovanju telefona pomislio sam da ne mogu da zvuce bolje jer su u to vreme stock in-ear sluske uglavnom bile lose. Ali sam (posle nekog vremena) stavio manje gumice i nisam mogao da verujem sta cujem, koliko su bolje, dinamicnije i zabavnije zvucale, slicno kao CX300 II ali uz malo manje detalja, malo losiju dinamiku sto je opet veoma dobro za jedne stock sluske te generacije. Cak i danas mogu da slusam muziku sa njima, bez obzira sto sam odavno presao na drasticno bolje in-ear.
 
Poslednja izmena:
Ja necu da se ulazim u to sto se "lozite" na sennheiser.Imao sam i cx 3 i 5 seriju.Nema tu ni b od basa.Slusam Beats by dr.dree vec godinu dana,obicne in ear,zaboravih koji ne model...rasturaju.Najbolji bass od bubica do sada koje sam ikad imao su JBL J33a.Mana je sto jako cesto rikne zvucnik.Ali bass...uhh....kida to dosta masnije nego bilo koji Bose u klasi iznad.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam savet od par ljudi ovde da se oguli guma na kablu kod kz slusalica koje imaju zicu gore, i skine zica. Mnogo su prijatnije za nosenje. Tako da i moje preporuke za to.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Mozes li da postavis sliku moda?

Sent from my M3s using Tapatalk
Naravno. Probao sam sa fabrickim jer je prvi put, ali nije problem jer samo nozem zagulis uz zicu, da ne bi zasekao kabl. Krajnje je bezbedno.

A vidim pominju se kz zs10 sa 5 drivera!! :eek:
Evo odakle mi info, na drugoj slici.
86e6feebf0fb1d8eb758387d8fda4014.jpg
e805a518da087cfcf435c0d85b1e6b1c.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ogromna je tema, probao sam da iščitam koliko je moguće ali ipak nisam našao ono što mi treba...a i uglavnom se ovde piše o dosta skupim šlušalicama u odnosu na to za šta mi trebaju.

Naime, tražim neke slušalice za čitaonicu, da preslušavam snimana predavanja. Znači da ne ometam ostale kolege, tj da budu stvarno in ear, da ja čujem jasno i glasno a da ostali ne čuju u čitaonici. Da dodam, bitno je i da me ne žuljaju nakon 6,7 sati korišćenja niti da me bole uši kao i da mogu da ih kupim u Srbiji, bilo u nekoj prodavnici bilo preko oglasa. Takođe da budu koliko toliko izdržljive, da ne moram da ih menjam opet za dva meseca i da zaista ne budu skupe, pored ovoga druge karakteristike mi nisu bitne toliko.

Unapred zahvalan

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ogromna je tema, probao sam da iščitam koliko je moguće ali ipak nisam našao ono što mi treba...a i uglavnom se ovde piše o dosta skupim šlušalicama u odnosu na to za šta mi trebaju.

Naime, tražim neke slušalice za čitaonicu, da preslušavam snimana predavanja. Znači da ne ometam ostale kolege, tj da budu stvarno in ear, da ja čujem jasno i glasno a da ostali ne čuju u čitaonici. Takođe da budu koliko toliko izdržljive, da ne moram da ih menjam opet za dva meseca i da zaista ne budu skupe, pored ovoga druge karakteristike mi nisu bitne toliko.

Unapred zahvalan

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Primera radi uiisii hm7. Bagatela, male, ne zuljaju, odlicna izolacija i za te pare odlican zvuk.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Primera radi uiisii hm7. Bagatela, male, ne zuljaju, odlicna izolacija i za te pare odlican zvuk.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Hvala na odgovoru.

Sad sam ih malo istraživao i sviđaju mi se komentari. Problem je koliko vidim nijedna firma ih ne prodaje u Srbiji niti ih ima na oglasima u Srbiji?

U prethodnom postu nisam naveo, ali ti si sam napisao, bitno je i da ne žuljaju i da me ne bole uši nakon 6,7 sati korišćenja. Takođe kako sam ovde naveo da ima da se kupe u Srbiji.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.

Sad sam ih malo istraživao i sviđaju mi se komentari. Problem je koliko vidim nijedna firma ih ne prodaje u Srbiji niti ih ima na oglasima u Srbiji?

U prethodnom postu nisam naveo, ali ti si sam napisao, bitno je i da ne žuljaju i da me ne bole uši nakon 6,7 sati korišćenja. Takođe kako sam ovde naveo da ima da se kupe u Srbiji.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Pogledaj na kp, ja sam narucio 2-3 para sa alija i sve je super.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Stigli NewBee tipovi... [emoji41]
6f5918fb145ff27fb83315f6ead468dd.jpg


Sent from my Honor 8
Evo da se javim sa prvim utiscima. Upravo isprobavam ove NewBee tipove. Tako su meki da mislim da ih ne bih vadio iz ušiju ceo dan. Heheheh...

Ovi penasti se baš prilagode uhu. Probao sam prvo srednje pa onda najveće jer u potpunosti zatvore uho. Po meni nema šanse da ispadnu jer je ovaj sunđer pomalo i lepljiv. Tačno se oseti pod prstima. Jedino što se zbog toga lakše i prlja pa će zahtevati češće čišćenje. Ne spadaju sa sluški kada se vade iz uha za razliku od onih originalnih penastih KZ koje sam takođe poručio i koji su krš. Uvek bi mi tipovi ostajali u ušima kod njih. Užas...

Ovi silikonski su takođe meki. Ne izoluju zvuk baš kao ovi penasti ali su takođe odlični. Lepo naležu na sluške i mislim da su bolji od ovih što fabrički dolaze uz sluške.

Mislim da ću ostati na ovim penastim tipovima za sad. Moja preporuka!

Sent from my Honor 8
 
Pogledaj na kp, ja sam narucio 2-3 para sa alija i sve je super.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Evo gledao sam noćas i danas, po imenu nema sigurno ali dosta ima oglasa gde ne piše model pa sam ručno proveravao ali nisam našao. Ima li možda kakav sličan model a da je malo popularniji u srbiji na oglasima?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Preporuka za kupovinu bluetooth slusalice za razgovor kod nas po mogucstvu da moze dva telefona da podrzi (nije obavezno, nije presudno)? Bitno je da je sto cistiji zvuk, da je dobar mikrofon i baterija da je ok. :D
Gornja granica cene do 4.000 din.
Izvinjavam se ako je off tema, nisam znao gde da pitam.
 
Je l postoje neke bubice za 15 max 20e sa bt modulom na aliju... Ranije zs3 ulazile u tajneki budzet, da l izaslo sta bolje u medjuvremenu ili?

Sent from my Huawei using Tapatalk
Ja sam nedavno uzeo BT modul za ES3. Po mom mišljenju, fantastična kombinacija. Zvuk je odličan, glasan, lag je minimalan. Bas je po mom ukusu, baš dobar, ima ga, ali nije prenaglašen. Sve u svemu, zvuk je mnogo bolji nego preko kabla. Bar meni više prija. Moja iskrena preporuka.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Nadam se da nije ot, imam sound magic (ne znam tačno koji model) i ipad touch 4. Ja sam zadovoljan sa time, radi posao om ali mi treba neki modul, kablić ili nešto slično da mogu da pauziram pjesmu I pojačam/smanjim zvuk. Ima li nešto tako a da je ok kvalitet i da nije nešto puno para. Znam da ono što radi za Android ne radi na iOS (pogotovo ne ovaj stariji)?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Hvala na "dojavi", porucio sam plave. Sa sve postarinom su me kostale ~17€.
Koliko se ceka otprilike porudzbina sa GB?
A za ove koji su vec narucivali ove sluske, da li ih postar ostavlja u sanducetu, dolazi na vrata..? Prvi put narucujem nesto nisu maske za mobilni pa ne znam kako to ide :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam nedavno uzeo BT modul za ES3. Po mom mišljenju, fantastična kombinacija. Zvuk je odličan, glasan, lag je minimalan. Bas je po mom ukusu, baš dobar, ima ga, ali nije prenaglašen. Sve u svemu, zvuk je mnogo bolji nego preko kabla. Bar meni više prija. Moja iskrena preporuka.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
Ja planiram da narucim BT modul, takodje za ES3. Zanima me samo kakva je udobnost prilikom koriscenja sa modulom? Da li preteze na onoj strani gde su kontrole?

Sent from my M3s using Tapatalk
 
Auh, sine, sa rasprodajom na Aliju koja počinje za par dana, ne znam šta pre da uzmem, opasno me svrbi...
Einsear T2 je svega 8€, apsolutna preporuka za te pare: https://www.aliexpress.com/item/Original-EINSEAR-T2-In-Ear-Earphone-Dynamic-3-5mm-Stereo-Headset-Earbuds-Aerospace-Aluminum-Alloy-Earphones/32806919877.html?spm=2114.search0104.3.1.dea04785zXEJMI&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10696_10084_10083_10618_10307_10313_10059_10534_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_49,ppcSwitch_5&algo_expid=092b377f-b1a6-4067-ad4b-86b401e3b984-0&algo_pvid=092b377f-b1a6-4067-ad4b-86b401e3b984&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0 Konstrukcija nije neka ali je zvuk sjajan.
Sada se dvoumim između TinAudio T2 koje će biti nekih 27€ i Yersen FEN-2000 (18€) + neke sub-10€ bubice. Volim da experimentišem pa me vuče druga varijanta (dve za cenu jednih) ali T2 su veoma cenjene sub-50$ neutralne sluške i popust je odličan u odnosu na 40€ koliko obično koštaju. Dileme, dileme...
 
Ima bar 20-ak zanimljivih kineskih in-ear do 40, 50$ ali uglavnom imaju neke mane a ako su bez vecih nedostataka onda im je zvuk uglavnom v-shaped a vec imam slusalice sa umereno v-shaped zvukom i ne verujem da bilo koje chi-fi do 50$ mogu da zvuce bolje ili da im pariraju uopste.

Ali me zanima da li postoje neke manje poznate, kineske koje ''kopiraju'' zvucnu signaturu odlicnih ATH CKR9/CKR9 LTD? Za LTD verziju kazu da kombinuju sve najbolje karakteristike CKR9 i CKR10 zvuka i da su sjajne. Samo sto nisu bas jeftine, daleko od toga, 190-200$ na Amazonu trenutno.

ivanhoe, znas li mozda za takve in-ear? :) Znam da ne mogu da zvuce toliko kvalitetno ali ne bih neke klasicne v-shaped vec dobro izbalansirane sa blagim u-shaped zvukom, preciznim, tight basom i sto boljim srednjim i visokim.
Samo neke takve sluske do 40-50$ bi me naterale da trosim pare, inace su mi ATH CKX9 odlicne (veoma detaljan, dinamican zvuk i ogroman soundstage, dosta dobro pozicioniranje)

Cak sam razmisljao i o SL HD381f ali kazu da su bas ''socijalno'' izradjene, mozda trajnost nije losa ali za materijale kazu da su losi (sto i nije cudno kada se pogleda koliko kostaju).

1452559936366841.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno