Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Još par utisaka vezanih za elite 65t...

U ušima definitivno stoje čvrsto maksimalno, kontam da bi mi ispale jedino kad bi me neko lopatom mlatnuo po glavi!

E sad pošto sluške najviše tj gotovo uvek koristim isključivo uparene sa satom (gearfit 2 pro) dok trčim i ne nosim mobilni u tom slučaju, naleteh na dve ogromne mane...

Daleko slabija izlazna snaga zvuka kada su slušalice vezane za sat nego za mobilni, ne znam zašto ali je primetno. Bas očaj...jedino kada bi znojnicom stisnuo slušalice baš duboko u uho bilo bi super.

Sednem na nešto i stavim ruke pored tela, okrenem glavu naglo u desno i signal doviđenja ako za 3-4 sekunde ne vratim glavu diskonektovan sam!

Ne znam kako bi se momentum/buds ponašale u ovom slučaju, moraću otići negde da probam!?!

Što se razgovora tiče na viber, skype itd, slušalice su skroz ok, sagovornik kaže da odlično čuje (doduše nisam bio u glasnoj prostoriji).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
mogu da se skrate taman toliko da pasuju.
ja koristim manje, okrugle, montirane naopako. dovoljno je samo da se blago pritisnu u kutiju i eto punjenja.

osim toga, stoje zacementirane u ušima i koraci se daleko manje čuju/osećaju.
 
Još par utisaka vezanih za elite 65t...





Daleko slabija izlazna snaga zvuka kada su slušalice vezane za sat nego za mobilni, ne znam zašto ali je primetno. Bas očaj...jedino kada bi znojnicom stisnuo slušalice baš duboko u uho bilo bi super.

Sednem na nešto i stavim ruke pored tela, okrenem glavu naglo u desno i signal doviđenja ako za 3-4 sekunde ne vratim glavu diskonektovan sam!



Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Totalni fail, kakav polu proizvod.
 
Meizu danas predstavio naslednika ep52 ?

Meizu's first wireless noise canceling headphones EP63 released, Bluetooth 5.0, support Qualcomm apt X, support ambient sound mode, isolate common low frequency noise, does not affect high frequency warning tone. Turn on the noise reduction for 8 hours, turn off the noise reduction for 11 hours, and have the voice assistant independent button. The price is 499 yuan.

+ Hi Fi dongle za 170kineza.

Brought the Meizu Hi-Fi decoding amp, using Cirrus Logic CS43131 chip, restore pure Hi-Fi sound quality, priced at 169 yuan


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moze neka preporuka za uloske od memorijske pene koji bi pasovali kao zamena za originalne Audio Tin T2?
Ove sto su dosle se vec nekako istrosile a one silikonske mi nisu ugodne i ne zelim da se prebacujem na to.
Da li su oke new bee 3 koje ste ranije preporučivali?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meizu danas predstavio naslednika ep52 ?

Meizu's first wireless noise canceling headphones EP63 released, Bluetooth 5.0, support Qualcomm apt X, support ambient sound mode, isolate common low frequency noise, does not affect high frequency warning tone. Turn on the noise reduction for 8 hours, turn off the noise reduction for 11 hours, and have the voice assistant independent button. The price is 499 yuan.

+ Hi Fi dongle za 170kineza.

Brought the Meizu Hi-Fi decoding amp, using Cirrus Logic CS43131 chip, restore pure Hi-Fi sound quality, priced at 169 yuan


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gde si to pročitao?
Nigde ih ne nalazim.
 
Stigao mi QSC-QS1

Žali bože para. Ovo ili je falš ili teže djubre. Dizajn OK, koncept u redu, ali zvuk... em tih, em mutan - i OPET mikrofon QRCZu ne valja za razgovor.
 
Stigao mi QSC-QS1

Žali bože para. Ovo ili je falš ili teže djubre. Dizajn OK, koncept u redu, ali zvuk... em tih, em mutan - i OPET mikrofon QRCZu ne valja za razgovor.
Ne znam sta da ti kazem... ja sam odusevljen celom izvedbom... bio je tih pri prvoj konekciji.. svaki sledeci put sve bolje... sad je glasnoca sasvim ok... mikrofon da, onako, ali kada pricam ima opcija u toku razgovora da se iskljuci bluetooth headset za razgovor a da sluske ostanu konektovane... pa zavrsim razgovor tako... ali kvalitet zvuka je stvarno na nivou... mozda stvano jeste los primerak...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stigao mi QSC-QS1

Žali bože para. Ovo ili je falš ili teže djubre. Dizajn OK, koncept u redu, ali zvuk... em tih, em mutan - i OPET mikrofon QRCZu ne valja za razgovor.
Za mikrofon se slažem, sagovornik vas čuje samo ako nije buka pored vas. ali meni koji nisam audiofil su ok i ne žalim para. Baterija traje oko 2, 2 i po sata na najjači volume, to mi je dovoljno da odradim trening u teretani. Ponavljam, nisam audiofil, i kriterijumi su mi da :
dok sam u teretani ne čujem njihovu glasnu muziku, a moju da čujem jasno i da ne ispadaju iz uva. Taj posao završavaju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pre svega krš su ove "kapice" / tips... ako ne odrade "seal" zvuk je totalno drugačiji. Meni kako legnu u uho na kraju posle minut završi zvuk totalno bez basa...

Trenutno KZ ED12, KZ ZS3 (model užasno loše odgovara mojim ušima, basovi ne postoje), KZ AS10 i ove su zvučno ubedljivo ispod svih ostalih. I tu je negde i moj problem - teško se navikavaš na nešto osetno slabije kada probaš bolje. Iz istog razloga su mi od gore navedenih ZS3 najslabije iako bi na papiru to trebalo da bude ED12.

Seal je savršen na QSY-QS1, izoluje perfektno. Bubice su im takve da meni od 192cm zapravo najviše odgovara small gumica da bi lepo legle. Basovi više nego respektabilni ali ceo zvuk je ugušen iznad toga. Zona oko 1kHz je prenaglašena, verovatno zbog govora i u principu kada sam isekao na equalizer taj deo i malo povukao zonu oko 250Hz uz virtualizer na maximum dobio sam nešto što je pristojno i dovoljno glasno. Po glasnoći mnogo su ispod KZ modela takodje.

A što se tiče mikrofona, i definitivno sam odustao od ideje da BT slušalice imaju sposobnost da imaju pošten mikrofon. Probaću sa drugim telefonima, možda je problem u ovom mom Cool1. Svakako me najviše nervira što ne postoji BT opcija da slušalice puštaju samo zvuk a da se koristi mikrofon iz telefona, to bi dosta spasilo stvar.

Elem, dok se prvo lično ne uverim u suprotno ubuduće ne uzimam nijedan jeftiniji BT model.
 
Poslednja izmena:
Trenutno KZ ED12, KZ ZS3 (model užasno loše odgovara mojim ušima, basovi ne postoje), KZ AS10 i ove su zvučno ubedljivo ispod svih ostalih. I tu je negde i moj problem - teško se navikavaš na nešto osetno slabije kada probaš bolje. Iz istog razloga su mi od gore navedenih ZS3 najslabije iako bi na papiru to trebalo da bude ED12.

Seal je savršen na QSC-QS1, izoluje perfektno. Bubice su im takve da meni od 192cm zapravo najviše odgovara small gumica da bi lepo legle. Basovi više nego respektabilni ali ceo zvuk je ugušen iznad toga. Zona oko 1kHz je prenaglašena, verovatno zbog govora i u principu kada sam isekao na equalizer taj deo i malo povukao zonu oko 250Hz uz virtualizer na maximum dobio sam nešto što je pristojno i dovoljno glasno. Po glasnoći mnogo su ispod KZ modela takodje.

A što se tiče mikrofona, i definitivno sam odustao od ideje da BT slušalice imaju sposobnost da imaju pošten mikrofon. Probaću sa drugim telefonima, možda je problem u ovom mom Cool1. Svakako me najviše nervira što ne postoji BT opcija da slušalice puštaju samo zvuk a da se koristi mikrofon iz telefona, to bi dosta spasilo stvar.

Elem, dok se prvo lično ne uverim u suprotno ubuduće ne uzimam nijedan jeftiniji BT model.
Ja koristim na S8... kod mene ceo zvuk izbalansiran, sa taman basa... gitara se odlicno cuje, npr akusticne verzije pesama se cuju predobro... bez ikakvog igranja sa equalizerima...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@wladymeer: Nije bitno da li si 192, 202 ili 162cm već kakav ti je ušni kanal... što ne mora da ima korelaciju sa visinom. Ja sam visok 185cm i meni ne leže kako treba u ušima ove QCY. Testirao sam do sad (stigle su mi pre 9 dana, koristio ih 3x do sad) sa srednjim i najvećim "gumicama" (kad su tek sigle čak sam na kratko iz zezanja probao i bez ikvakvih "tips") i nikako da postignem i da lepo legnu u uho i da se ne menja zvuk svaki put kad pomerim vilicu / otvorim usta / razmaknem zube više od 1cm :D

Ovo su mi prve "in-ear monitor" tip slušalica (generalno "mrzim" tj ne volim ništa osim over-ear tipa) i nisam naročito zadovoljan sa iskustvom... al ok, koliko para toliko i muzike & kupio sam ih da ih koristim kad je bitno samo da nešto zvrnda da nije tišina (kad idem u šetnje, kad se brijem u kupatilu da ne zvrnda muzika sa mono zvučnika na telefonu...) tako da mi je dovoljno da nema žica. Kad mi je bitan ugođaj (= kad slušam samo muziku i ne radim ništa drugo ) lepo ću da koristim moje stare dobre Sennheiser over-ear sluške.

Čisto sumnjam da ću biti raspoložen da krećem u lov na bolje "gumice"/"kapice"/"tips" i da dajem 6 - 20 dolara za iste u pokušaju da dobijem bolji zvuk na slušalicama koje sam platio 17.5 dolara.
 
Poslednja izmena:
Ma htedoh reći da mi obično middle odgovara za ušni kanal. Ali izgleda da je QSC black-oriented momak :d

Elem, iskreno sam se bio ponadao da će mi ovo biti daily model kada sam u gradu i da ću moći da obavljam razgovore na njemu. Ne znam da li bi telefon sa BT 5.0 nešto promenio pošto je bandwidth duplo veći.

I kada smo već kod toga... da li je iko imao prilike da isproba one wireless bluetooth receivere? Ovaj fazon Ne znam da li bih tako rešio problem oko zvuka mikrofona.
ovaj fazon
11cee8869f2c600c737442.jpg
 
Poslednja izmena:
evo vam grafik za qcy qs1, nešto nisam siguran da bi 1 khz trebalo dodatno da se spušta, niti da je sve iznad toga prigušeno, al aj, svi čujemo drugačije :)
 

Prilozi

  • photo_2019-04-26_17-28-16.jpg
    photo_2019-04-26_17-28-16.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 128
ja uzeo Yinyoo D2B4 i Wooeasy TenHz P4. svakako su step up u odnosu na sve sub 100$, cak mi se vise svidjaju i od rha t20i i od fostex te05. shure se425 sam prodao posto su realno za te pare previse dosadne, u poredjenju sa svim pobrojanim kao da im fale niski komplet.... tin t2pro ih lagano sije u svemu. dm6 mi se nesto ne svidjaju, previse hajpa i hejta a ne bih bas da se toliko kockam.
 
Jao ljudi koliko su memt i dalje top sluske... saltam neki bezicni low end jbl, ove qs1, t2 i memt x5... T2 bez premca najbolji zvuk, ali kada memt zategne bas... plus ni ostatak ne trpi... stvarno nit manjih nit boljih bass canona... a kazem, i ostatak je odlican... za 15$ stvarno...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam sa memt x5s prešao na t2 pro. Mislim da nema neke razlike u zvuku, isti đavo kad se primeni bass mod na t2, jedino što su mi t2 zgodnije sa bt modulom.
Inače memt mi je udobniji dosta.

Inače prvo sam imao X5, pa kad su crkle uzmem iste, tj nova verzija kao, x5s. Dobre sluške stvarno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam sa memt x5s prešao na t2 pro. Mislim da nema neke razlike u zvuku, isti đavo kad se primeni bass mod na t2, jedino što su mi t2 zgodnije sa bt modulom.
Inače memt mi je udobniji dosta.

Inače prvo sam imao X5, pa kad su crkle uzmem iste, tj nova verzija kao, x5s. Dobre sluške stvarno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Kod mene se primeti ozbiljna razlika u navedenom jer koristim deezer a S8 kapiram da ima jak izlaz, a deezer ozbiljan kvalitet fajlova koliko sam citao... a na memt sam nakacio okrugle penaste tipove i pun pogodak kombinacija...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno