Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

BoskeBG

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2014
Poruke
1,293
Poena
245
Telenor je pustio VoLTE za sve nove pakete aaaaaliii to trenutno funkcioniše samo sa Samsung uređajima. "Uskoro" će pustiti i za sve ostale uređaje. :d
 
Zanimljivo da ne mogu preko aplikacije da promenim paket, nego moram u poslovnicu

J

Imam Total 8, daje mi varijante, ali kad izaberem kaze, u poslovnicu

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
I meni isto tako nije moglo. Posle kažu posle prepiranja na tw poslaće operater poruku i preko poruke se menja tarifa
 
Zanimljivo da ne mogu preko aplikacije da promenim paket, nego moram u poslovnicu

J

Imam Total 8, daje mi varijante, ali kad izaberem kaze, u poslovnicu

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ako imas promociju 50%, onda ne moze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je moguće da ne primećujete da je tema Telenor VoLTe i iskustva sa ovom novom uslugom.
Za promenu paketa imate opštu temu Telenor.
 
Tako je. Hajde nek napiše neko kako radi, ima li nekih problema itd...
 
Jel zna neko da mi objasni zašto na telefonu nemam opciju da izaberem VoLTE za SIM 1 (Telenor)? Na slici dole se vidi da za SIM 2 (Vip) postoji opcija da se čekira a za SIM 1 ne. Da li je potrebna posebna SIM kartica ili nešto slično? Trenutno ni kod jednog ni kod drugog operatera nemam paket koji podržava VoLTE uslugu. Telefon (Huawei P30 Pro) očito to podržava ali samo za SIM 2.
ae42b028a9663bec5c4a90f51596ce49.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Telenor za VoLTE trenutno podržava samo par Samsung modela.
Pozdrav
 
Podržavaju dovoljno telefona :D
8020e17e76dfb09040612ea883b5e562.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jel ovo znaci da mi je aktiviran volte imam total 15 sa 50% pre par meseci sam potpisao ugovor samsung s20 fe je u pitanju

dsfsfwef.jpeg
 
Za iphone 11 pro i total 15 nema volte? Ako je tako, teška đubrad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I što je najgore, pojma nemaju kada će Iphone doći na listu. Mislim...
 
Preko twittera - odgovori od Telenora :

Zdravo, evo detalja o VoLTE usluzi i šta je potrebno da bi ona radila:
• Korisnik treba da ima odgovarajuću USIM karticu
• Uključi VoLTE na telefonu
• Korisnik koga poziva takođe ima mogućnost korišćenja VoLTE-a
• Ima jedan od telefona koji podržavaju VoLTE.

Puna funkcionalnost VoLTE usluge za sada se ostvaruje preko određenog broja telefona iz Samsung ponude, dok u narednom periodu očekujemo više informacija i za ostale proizvođače.

Paketi uz koje je moguće korišćenje VoLTE usluge su sledeći: Go Smart, Go Start, Go Start+, Go Data, Go Data+, Total 2, Total 5, Total 7, Total 12, Total 25, Total 2 2019, Total 4, Total 8, Total 15, Total 30, Premium Total. Za sada nisam u mogućnosti da preciziram kada će puna funkcionalnost usluge biti omogućena na drugim uređajima, pa predlažem da nastaviš da nas pratiš kako ćemo informacije ažurirati na zvaničnim kanalima.


Kod mene je situacija iako sam na podrzanom paketu, te na telefonu imam ukljucenu opciju VOLTE - posto nije Sljamsung S20/Note20 - Ne radi...
Kada ce da puste - kao sto vidite ne znaju ni oni... Paper launch sto bi se reklo...
Takodje - ovo da oba korisnika treba da imaju VoLTE enabled da bi radilo - je (ogradjujem se nisam preterano iscitao materiju) po meni glupost - jer sam 99% ubedjen pocetkom godine kad sam bio u US da sam imao VOLTE nevezano koga sam zvao ... Tesko mi je da poverujem da su svi bas sa kojima sam komunicirao imali VOLTE enabled...
 
Poslednja izmena:
A osjeti li se baš ta razlika?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja sam probao, doduše na mts broju i bogme se oseti...
 
A osjeti li se baš ta razlika?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Sve zavisi od operatera do operatera.

Cak i kod nas VIP/Telenor/MTS ne koriste isti kodek za razgovor na 2g/3g ... Stoga - a po mom iskustvu najbolji kvalitet razgovora u vecini slucajeva ima Telenor. Pa ce najmanje razlike u kvalitetu razgovora upravo tu se i primetiti.

To receno - meni vise znaci cinjenica da nece vise biti konstantnog switchanja kada dodje poziv sa 4g/lte na 3g/2g za poziv - sto uspori/prekine sesije/konekcije - internet sta god da je u momentu kada je poziv dolazio bilo radjeno. Zbog te cinjenice je meni volte super. Kvalitet razgovora manje vise ... Kao sto rekoh - na Telenoru to nije preveliki problem.
 
Upravo ovo poslednje napisano je jedini razlog zbog kog uopste vijam taj VoLTE, a to je prebacivanje sa 4G na 3G prilikom pozivanja. Sam kvaliteta zvuka manje vise mi nebitan. No u svakom slucaju mi sa Apple uredjajima ima da se nacekamo, pogotovo kod Telenora...
 
Jutris su mi aktivirali VoLTE, Total 15 paket. Međutim, ne mogu da šaljem SMS poruke dok je uključen VoLTE. Primanje SMS poruka radi. Čim iskjučim VoLTE, slanje SMS poruka radi najnormanije.
Telefon je Xiomi Pocophone F1. VoLTE radi savršeno, samo slanje SMS-a ne radi. Jel ima neko dodatno podešavanje možda?
 
Zar nije do sad bila situacija da je VoLTE dostupan samo na Samsung podrzanim uredjajima?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam samo rekao da telefon podržava VoLTE i da mi je neophodan jer u objektu gde radim imam veliku muku sa 3G signalom, 4G signal je mnogo bolji od 3G signala i oni su mi aktivirali bez problema. I VoLTE usluga radi, samo ne radi slanje SMS poruka dok je uključen VoLTE.
 
Screenshot_2020-12-14-19-25-17-780_com.android.settings.jpg

Nadam se da će se rešiti kad-tad problem sa slanjem SMS poruka. I pored toga ovo mi dosta znači jer mi je u firmi 4G signal dosta bolji od 3G signala pa nisam više nedostupan kad me neko zove.
 
Čekaj sada jedna stvar mi nije jasna. Ko što reče neko u prethodnom postu zar nisu rekli da će biti moguće aktivirati VoLTE samo na nekim modelima Samsung telefona. Na stranu to, ok tebi su uključili, izašli ti u susret i to je lepo od njih. Ali zar nije bilo reči da oba sagovornika moraju da imaju aktiviranu VoLTE opciju da bi ona funkcionisala. Ti kažeš da je sad super, nisi nedostupan i tako dalje, ali zar svi sa kojima razgovaraš takođe imaju VoLTE ili to nema veze, ti koristiš 4G mrežu dok razgovaraš bez obzira na sagovornika?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozivi idu preko 4G mrеže u svakom slučaju. Zvao sam osobu koja je na MTS mreži i ima 2G telefon, poziv se odvijao preko 4G mreže s moje strane. Zvao sam ortaka koji nema VoLTE, poziv je takođe išao preko 4G mreže. Malopre sam pozvao fiksni broj, takođe poziv ide preko 4G mreže.
 
Ne moraju obe strane da podržavaju VoLTE, ali jedino tada će kvalitet zvuka biti odgovarajući. U slučaju kad druga strana nije VoLTE, kvalitet se spušta na nivo koji njen tip konekcije podržava.
Pozdrav
 
Hvala na pojašnjenju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
kako se na telenoru aktivira VoLTE? aktiviraju ga sami ako imam odgovarajucu tarifu i telefon ili..? ako imam odgovarajucu tarifu ali ne i telefon sa spiska, da li ce aktivirati?

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Ja sam zvao telenor imam telefon i tarifu koja podrzava(total 15) i aktivirali su oni mora rucno da se aktivira koliko sam razumeo potrebno samo da ti bude ukljuceno opcije volte u telefonu i oni aktiviraju.
 
ako ubacim karticu u telefon koji je na listi podrzanih, i posle aktivacije, prebacim karticu u moj stari tel, koji nijenpodrzan zvanicno, ali podrzava VoLTE, ima sanse da mi radi VoLTE?

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno