Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Idi, bre, prepade me! Ja gledam sliku i pomislih - Vucic se i na konzole bacio! :D

Tacno na ovoj "slici" gestikulacija i faca, 'mal nisam umro...
 
da li i kako mogu igre koje sam skinuo na ps4 da prebacim na ps5?
preko externog hd-a?

Mozes samo taj nalog na kojem su igre da prebacis na PS5 i videces sve igre u Library (i one sa PS4 i sa PS5).

Pitanje jedno da mi neko uprosti kako da odradim, posto sam dao bratu ps4 kako da aktiviram njemu isto ovih 20 igara sa moje ps5 konzole da imamo i on i ja i da koristimo, jasno mi je da moramo da imamo ps plus sa razlicitih naloga, ali kako to da mu sherujem itd? Hvala

Njegov nalog zakacis na PS5 i odes na aplikaciju PS PLUS, tamo ces naci svaku igru iz kolekcije i samo stiskas add to library. Posle ce njemu svaka igra da se pojavi na PS4
 
znaci moram ponovo da ih downloadujem iako ih imam na ekstrrnom hd?
 
sve radi kako treba
setao sam igre sa PS4 HD -> ext. SSD -> PS5 SSD -> ext. SSD
 
Sa kog sajta u inostranstvu kupujete igre na disku? Ja bih kupio nesto na disku ali kod nas su cene katastrofa, bukvalno pa duplo skuplje.
 
Kao sto verovatno znate, ne postoji opcija za bluetooth povezivanje sa nekim od slucalica koje imate.
Jedino sto radi su originalne Sony PS5 slucalice ("Pulse 3D" se zovu) i nista osim toga. Ali one nisu bluetooth vec RF.
Zasto su ovako odlucili, ko zna, naravno da je preko RF-a manji lag i bolja veza, ali i BT standard je odavno napredovao na sasvim zadovoljavajuci nivo, pa mi nije bas najjasnija odluka.


Ni jedne BT sluske nije moguce povezati, pa makar one bile i Sonijeve (ja sam probao moje Sony WH1000 XM3).

Ali, citam po redditu i drugim forumima da postoji resenje, a to je kupovina BT dongle adaptera.
Pogledajte malo po netu, i videcete razne komentare.
Kacim ovde linkove za modele koji provereno rade :
https://www.amazon.com/dp/B089PYFLBN/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_SzHRFb3J6C7KB
https://www.amazon.com/dp/B08D7NL69X/ref=cm_sw_r_u_apa_fabt1_TElVFbGEKPAW1
https://www.monoprice.com/product?p_id=39253
I verujem da ima jos brdo ovakvih adaptera.

ono sto mi je sada cilj je da nadjem neki model od par $ na Aliju, jer mi stvarno nije ideja da dajem 35-40$ za ovo plus shipping.
Do tada ce posluciti i 3.5mm jack za konekciju sluski sa kontrolerom :)

Nije ovo nesto preterano bitno, ali kad vec imam BT slusalice, hocu i da ih koristim jer mi je jedna stvar posebno iritantna, a to je kontrola jacine zvuka.
Koliko vidim, na PS5 ja moram da udjem u podesavanja u meniju i promenim intenzitet, sto je nepotrebno dugo.
Moje WH1000-XM3 kada se povezu preko BT-a imaju touch control na desnom zvucniku, i prstom na gore ili dole pojacavam i smanjujem.
Kada ih povezem preko 3.5mm jack0a to ne funkcionise, i onda mora da se ulazi u meni tj. podesvanja.
 
Gde kupijete vaucere tj dopunjujete dolare za ps nalog?
 
Nisam bio siguran da li je ovo za opstu temu ili je neko vec postovao ali cu ipak podeliti svoja iskustva sa vama.

Prosle sedmice sam se nasao u pravom mestu u pravo vreme pa sam uspeo da nabavim PS5 u prodavnici po regularnoj ceni (Austrija).

Prvo sto sam posmislio kada sam startovao PS5 je da ima standardni hard disk umesto SSD-a a to sve zbog zvuka koga je ispustala. U svakom slucaju, nisam ocekivao da PS5 bude toliko bucan.

Posle malo istrazivanja i otvaranja konzole, video sam da mi se zalomio NIDEC (Type B) fan koji je ubedljivo najbucniji od sva tri fana koje Sony stavlja u PS5. Hujanje vazduha nije toliko problematicno ali se cuje neko jako iritantno pistanje/zveckanje koje nije specijalno glasno ali je bas prodorno - culo se sa bar 5 metara. Na osnovu iskustava ljudi sa Neta taj fan ima neki problem (valjda nije idealno centriran) sto izaziva vibracije. Meni je to toliko smetalo da sam par dana razmisljao da vratim konzolu.

Ipak, resenje je veoma jednostavno i ne ugrozava garanciju. Ima gomila upustava na Netu, samo trazite "PS5 O-Ring Fix".

Evo par linkova:

http(s)://www.reddit.com/r/PS5/comments/jy9sxa/how_to_reduce_rattlingvibrations/ **
http(s)://www.youtube.com/watch?v=vTXFlErvB7U **

** forum mi je cudno formatirao linkove pa umesto http(s): stavite https:

Ovo sam uradio za 5 minuta i mogu reci da je razlika zaista drasticna. Ventilator se i dalje cuje ali je ono pistanje/zveckanje bar 85% smanjeno i vise uopste ne smeta. Na metar i po od konzole se vise uopste ne primecuje.

Sada mi ostaje da sacekam da prodje garancija i onda cu da nabavim NMB fan sa 23 krilca koji je skoro potpuno besuman.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci.
 
Samo ne znam sto si se cimao toliko i “trpeo” trebao si odmah da zamenis konzolu, svakako si je regularno kupio pa nek je oni fixiraju i rade sta hoce sa njom.
 
Slazem se ali koliko sam video, PS5 ima (najmanje) 3 problema - bucan fan, coil whine, bucan UHD pa sta se kome zalomi, nekome i sva tri.

Moj PS5 je imao samo taj jedan a citao sam dosta iskustava da su ljudima vracali novu konzolu sa istim fanom ili se desavalo da dobiju nazad sa resenim problemom fana ali zato sa coil whine i slicno. Idealno bi bilo da mogu da biram konzolu sa NMB fanom ali to je nemoguce.

U svakom slucaju, Sony je morao da malo vise paznje obrati na zavrsnu obradu a ne da padaju na sitnicama koje bi ih kostale manje od 1€ po konzoli da ih rese. Nadam se da ce neka revizija u skorije vreme resiti ove probleme.
 
Poslednja izmena:
To je problem kod prvih serija koje su ujedno i testne.
Sad oni znaju ta "sitna crevca" pa ce ih odkloniti u sledecim serijama.
Jeste da je bezobrazno sto kupce ujedno testiraju kao testere ali ako vam je za utehu isto se desava kod vecine proizvodjaca iz razlicitih bransi.

Ranije gde sam radio, firma kupila 30 novih mercedes vozila iz nove serije, svako vozilo je izmedju 30k i 50k km imalo isti kvar oko neke selne koja ja napravila komplikacija.

Trebalo bi da kompanije masovno testiraju svoje proizvode, ali zabole ih, lakse im da odrade povrsno testiranje i puste u prodaju pa onda po reklamacijama vide gde su sitnice, verovatni im je jeftinije odraditi te reklamacije nego organizovati masovno testiranje.
 
Nisam bio siguran da li je ovo za opstu temu ili je neko vec postovao ali cu ipak podeliti svoja iskustva sa vama.

Prosle sedmice sam se nasao u pravom mestu u pravo vreme pa sam uspeo da nabavim PS5 u prodavnici po regularnoj ceni (Austrija).

Prvo sto sam posmislio kada sam startovao PS5 je da ima standardni hard disk umesto SSD-a a to sve zbog zvuka koga je ispustala. U svakom slucaju, nisam ocekivao da PS5 bude toliko bucan.

Posle malo istrazivanja i otvaranja konzole, video sam da mi se zalomio NIDEC (Type B) fan koji je ubedljivo najbucniji od sva tri fana koje Sony stavlja u PS5. Hujanje vazduha nije toliko problematicno ali se cuje neko jako iritantno pistanje/zveckanje koje nije specijalno glasno ali je bas prodorno - culo se sa bar 5 metara. Na osnovu iskustava ljudi sa Neta taj fan ima neki problem (valjda nije idealno centriran) sto izaziva vibracije. Meni je to toliko smetalo da sam par dana razmisljao da vratim konzolu.

Ipak, resenje je veoma jednostavno i ne ugrozava garanciju. Ima gomila upustava na Netu, samo trazite "PS5 O-Ring Fix".

Evo par linkova:

http(s)://www.reddit.com/r/PS5/comments/jy9sxa/how_to_reduce_rattlingvibrations/ **
http(s)://www.youtube.com/watch?v=vTXFlErvB7U **

** forum mi je cudno formatirao linkove pa umesto http(s): stavite https:

Ovo sam uradio za 5 minuta i mogu reci da je razlika zaista drasticna. Ventilator se i dalje cuje ali je ono pistanje/zveckanje bar 85% smanjeno i vise uopste ne smeta. Na metar i po od konzole se vise uopste ne primecuje.

Sada mi ostaje da sacekam da prodje garancija i onda cu da nabavim NMB fan sa 23 krilca koji je skoro potpuno besuman.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci.
A meni nije jasno kako otvaranje konzole ne ugrožava garanciju.

Ti druže više nemaš garanciju posle ove intervncije...
 
Možda nema stikera na šrafovima ili kako već vide da je otvarana konzola, itd.
 
Zasto bi garancija bila ugrozena?

Stranice na PS5 su ionako predvidjene za lako uklanjanje - inace ne bismo mogli da ugradimo dodatni SSD.

Takodje, nema nikakvih stikera na ventilatoru pa posle ove intervencije nema ni tragova da je nesto menjano.
 
Zasto bi garancija bila ugrozena?

Stranice na PS5 su ionako predvidjene za lako uklanjanje - inace ne bismo mogli da ugradimo dodatni SSD.

Takodje, nema nikakvih stikera na ventilatoru pa posle ove intervencije nema ni tragova da je nesto menjano.

This guarantee does not cover repair or attempted repair by persons who are not Sony or ASN members.


Ovo su im opšti uslovi korišćenja i ostvarenje garancije i to za UK, ali verujem da su istovetni u svim zemljama.

E sad, pitanje je da li mogu provaliti da si otvarao, ali ako zateknu tu plastičetinu na ventilatoru kod nekog budućeg servisa, sigurno da mogu...
 
Ok je za garanciju, samo ako reklamira, moraće da ukloni te gumice inače će da provale da je neko dirao. A sticker-i su iznad šrafova drugih plastika (za otvaranje do samog pcb-a), ne šrafova za ventilator, pa ako se lepo otvori/zatvori i ne pojedu šrafovi, neće niko ni primetiti.
 
Pa naravno - ako do toga dodje, nisam toliko blesav da im posaljem konzolu sa gumicama. Uostalom, ima puno potvrda na Netu da ovo ne ugrozava garanciju.

Iskreno, ja bas i nisam bio uveren u efikasnost ali nisam bio u pravu - radi posao. Na kraju krajeva, svako mora da odluci za sebe da li ce da uradi ovako nesto ili ne.
 
Ok...
Da li se po serijskom broju (dakle bez otvaranja) može znati koja vrsta ventilatora ugrađena u PS5, i da li je ovaj problem isključivo "rezervisan" za disk verziju, ili i digital verzija ima ovih problema?
 
Ja imam disk verziju koja je potpuno besumna. Cesto igram nocu u potpunoj tisini, konzola je na nekih 2m od mene i potpuni je muk i kod zahtevnih igara (rdr2, gow... )

Tako da izgleda nema pravila, kako ko naleti
 
Ja imam disk verziju koja je potpuno besumna. Cesto igram nocu u potpunoj tisini, konzola je na nekih 2m od mene i potpuni je muk i kod zahtevnih igara (rdr2, gow... )

Tako da izgleda nema pravila, kako ko naleti
To nije odgovor na moje pitanje. Svima je jasno da postoje tri verzije konzole sa tri različita ventilatora od kojih je jedan tip bučan. Pitanje je da li se pre kupovine PS5 po sr. br. može ustanoviti o kojoj od tri verzije se radi.
 
Ne, ne moze - to je totalno random. Kupis pa sta ti zapadne.
 
Ja imam disk verziju koja je potpuno besumna. Cesto igram nocu u potpunoj tisini, konzola je na nekih 2m od mene i potpuni je muk i kod zahtevnih igara (rdr2, gow... )

Tako da izgleda nema pravila, kako ko naleti
Nije ni blizu potpuno besumnoj. Čuje se kad si bliže konzoli. Xbox je gotovo pa besuman. Moraš da uvo staviš na vent da bi je čuo da radi. Ps5 se čuje, ali ništa iritantno.
 
Pa nek se cuju konzole sta fali nismo ih kupili da ih stavljamo na usi ili stetoskopom da ih osluskujemo, ja sam moj bacio ispod komode pa nek radi sta god hoce not ga vidim nit ga cujem.
 
.

Sada mi ostaje da sacekam da prodje garancija i onda cu da nabavim NMB fan sa 23 krilca koji je skoro potpuno besuman.
Daleko bolja opcija ti je prodaja pre isteka garancije i kupovina nove konzole.

Ja već godinama tako funkcionišem sa svom tehnikom. Nova revizija, nova garancija, a kako konzole uglavnom drže cene ni doplata neće biti bolna.

Daleko bolnije bude ako nešto crkne po isteku garantnog roka. A kakav je kvalitet tehnike danas, kakva je kontrola kvaliteta, skuplje je držati tehniku van garantnog roka nego kupovati novo pre isteka...
 
Nazad
Vrh Dno