Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon, pomoć koji da uzmem?

Koji mobilni telefon kupiti

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
60
Cao. Ne razumem se puno u androide, bitno je da ima dobar touchscreen, ne baguje, kamera sto bolja. Igre ne igram nikad, ali ne skode aplikacije ako hendluje office, pdf, drustvene.
Iskustva iz prve ruke su najpozeljnija.

Ovo mi je prvi android, koristio sam tudje Alcatel Pop 4 i Lenovo2010. Prvi cesto ima problem sa touch-om i bagovanjem, ali sam ga dobio ostecenog. Lenovo ima problem sa teskim touchom. Ne bih da bodem prste na telefonu.Koristio sam Samsung J3 2017, odličan je, kamera je čudna i na Alcatel Pop 4 cak bolja.
Ne znam sta je zahtevan korisnik (gejmer ili business?), ne pricam puno, volim dobru bateriju i brzo punjenje i da osetim da mi prija ruci a dimenzije nisu bitne, sg a41 je fin, samo nema dizajn kao j3 nego kao Alcatel pop touch.
Proizvodjači, pa Samsung je nekako najsigurniji, ali ne bežim od drugih. Huawei ima bypass za Google apps, pricao je Peca na recenzijama. Xiaomi neki imaju mios OS, ali valjda i tu postoji bypass da se instalira android. Ne volim zagrevanje i volim dobru clean junk optimozaciju i podrsku, rezim svetla adaptivnog ako moze.
Idem na vise godina.

Iz MTSa su, pa i cena ima uticaj.

Galaxy a41 10800 din.
TCL Plex 8400 din.
Honor 9x 7200.
Huawei P30 lite 4/128 6000 din.
Xiaomi Redmi Note 9 5400.
Honor 9x lite 3600 din.
Galaxy a21 isto.
Huawei p40 lite 3000.
Honor 20e
Xiaomi RedmiNote 8t i svi sledeci 1 rsd. Alcatel 3x pro 2020.
Alcatel 3x pro 2019.
Alcatel 3l 2020.
Honor 8s.

Otprilike to. Pa su saveti dobrodošli.
Hvala unapred. Stavite i mane tih koje preporucujete slobodno. Ponavljam, idem na vise godina, bar 2.
Pozdrav ljudi.
 
Poslednja izmena:
Svaka preporuka za Redmi Note 8T. Žena ga imala oko 8 meseci. Predobar fon. Ima tu i tamo neki sitan bug kao i kod svih Xiaomi, ali to ide uz nisku cenu koštanja. U glavnom, ispravljeni su svi početni bugovi kroz updejte.

Fon je prelep, ali prelep. Odlično leži u ruci. Dovoljno veliki, ali i uzak zbog odnosa stranica. Kamere više nego solidne kao i baterija. Ekran za klasu odličan. Ne greje se. Nećeš se pokajati ako njega uzmeš. Negde u mojim postovima možeš naći poređenje kamera između Redmi Note 8T, Mi A3 i Realme 5 (kada sam uzeo sva tri). Prvo sam prodao Mi A3, zamenio ga Razer Phonom. Na kraju sam sva tri zamenio sa Redmi Note 9 Pro (ženi i klincima).

A za staklo pozadi, najbolje staviš fon u zaštitnu futrolu. Na kraju krajeva, ako razbiješ 8T, ekran ti je 20eu na aliju, leđa 10. Celog da ga iscepaš 30eu. Za Samsung nemaš ekran ispod 90eu (amoled).
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. :)
Hehehe @Peja, a ok. :) Mora se priznati da je zbog tih dimenzija dosta prijemciv, ako je nekome to presudno.
Kao meni. :D

@Antena, probao sam ga u ruci i ne znam, bio mi je glomazan u odnosu na A41 koji je bas onako dobar. A41 lep telefon dimenzija pravih za svakog. Nisam ja mala osoba, ali imam prosecnu saku, dobro je da nece da se zagreva. Hvala puno. :)
Daleko sam ja od malog fizicki, ali ubacim to u saku, em sto je veliki, ispadace mi iz dzepa. Mozda se naviknem, ipak je samo 1 dinar. Treba mi ranac za telefon skoro. :D
Dobili su novo u ponudi danas TCL 10L. Dimenzije slicne kao i Redmi note 8t.

TCL 10l je isto 1 dinar, ima prednost u manjoj tezini 180g vs 200g, izasao je pre par meseci u odnosu na Redmi, noviji je, i ima 6 GB Ram-a, sta mislite o tome?
Ima i neki zacudjujuci softver koji je Pedja spominjao u recenziji, odnosno neke aplikacije koje su veoma korisne, ali to manje vise, nisam zahtevan.

Mana mu je sto je nov, jer nema iskustva puno sa njim i tog iskustva da ga neko dugo koristi, pa da imam vesti od nekog kao ovde. Prema jednoj recenziji, prednost mu je u stabilizatoru prilikom snimanja videa, ali mana sto zakoci ponekad, ali video kada se snimi i pusti bude sve normalno. Kamera odlicne detalje pruza u blizini. Npr. kad neko slika pecurku izbliza. Ali mu je mana sto nema brzo punjenje u odnosu na Redmi.
Poredim ih i dosta su nekako slicni, TCL dizajn mi se svidja u kombinaciji sa belom bojom, a mogu samo nju, a Redmi moram crno. I jos idu svakako na oba i maske za zastitu, pa ne znam.
@Blue i tebi hvala puno. :) Dobro si rekao, otpisujem Samsung. Stavicu u zastitnu masku oba.
Nije mi jasno da li je vodootporan TCL 10L kao i Redmi note 8t.

TCL staklo je isto jeftino vs Redmi Note staklo.
Odluku moram veceras da donesem. Ima tu zanimljivih specifijacija oba telefona kad se uporede. Skoro su slicni. Nije mi jasna podrska ta HDR koju ima TCL 10l na displeju sto se navodi kao karakteristika.
Nekako tas na vagi je sto je TCL laksi i ima 6gb RAM-a sto je retko za telefone.

https://versus.com/en/tcl-10l-vs-xiaomi-redmi-note-8t

Ne znam da li je dozvoljeno postavljanje ovih linkova, ali na ovome se vidi da Redmi ima prednost za 1 poen. Pre svega zbog displeja koji stiti od vremenskih uslova i jos nekih stvari.
Ram memorija kao da nije uracunata u ocenjivanje, ipak 6 RAM vs 4 RAM pravi razliku? Note 8t je Note 8t, ali pitao sam i ovako i svi kazu gledaj RAM. 4 je minimum, a ovaj ima 6.
TCL je Alcatel bogata verzija kao sto neko rece sa druge strane, a ovde ne voli niko ni TCL ni Alcatel tek. :D
Sta znam.
Ide mi na ruku TCL 10l, ali je siguran Redmi 8t.
Sta vi mislite ako je ostao neko na forumu u ovo vreme?
Pa da ja narucim veceras. Sklon sam rizicima u poslovnom svetu i ovom TCL-u zbog dizajna. :D Taj iz recenzije sto je dobio da ga koristi na dve nedelje nije osetio neke lose stvari. Tac je mozda losiji od Note8t, jer je staklo deblje i jos kad dodje zastitno.

TCL 10l ili Redmi Note 8t finalni obracun? :D
 
Sad kad pogledah yt recenziju bancha o TCL 10L, ne deluje kai loš izbor.

Jedino pitanje da li 2gb više vredi 8400 din.
 
Dobro jutro.
Imam paket Omoriku, pa onda preko MTS-a su cene, 1 din ovaj.

Pa najbolje direktno da pozovem Pedju. :D
Dublje sam pročitao o TCL 10L. I pored tih 6 RAM-a pod fabrickim operativnim sistemom sa kojim dolaze i Androidom 10, ta 2 GB ne prave nikakvu razliku, ni na benchmark testovima, naprotiv, 8t note je i dalje bolji za par poena. Naučio sam za ovih apr dana više o Androidima nego što sam do sad znao, ali onda je tu neki bag ako 2 GB u performansi ne prave razliku na testovima, a ja ne znam zašto. Čak i na ovom sajtu versus gore što sam postavio to poređenje, za 1 poen je bolji Note 8t. Dobro, još realno nemam pojma o androidima, ali uz ove poruke sam naučio šta je bitno.
Izgleda da ne funkcioniše taj RAM onako kako bi trebalo da funkcioniše kad neko čuje "6GB RAM vs 4GB RAM". Ne znam da li je to do "čistine" androida ili do operativnog sistema, tj UI-ja, ne znam kako se zove kod androida, kao MIOMI, TCL ima TCLUI.
Ima mnogo tih nekih funkcija koje ga svrstavaju top softverski, ali i propusta ozbiljnih. Npr. na kameri moras rucno da podes kada dobijes telefon da ti se ne pojavljuje watermark na slikama sto je nesto sto treba da bude fabricki. Izgleda da im UI ima mnogo prednosti i mnogo mana, sve zavisi od potreba.



Sad sam požalio za note 8t, jer više nije u ponudi za 1 dinar. I jeste prelep telefon, nego ja nisam gledao masku kada se stavi, nego bez toga, početnik... :D
Požalio sam zbog toga što TCL 10L nije isproban mnogo više po forumima, imaju komentari i recenzije još, iz kompanije su najavili sigurnu nadogradnju na android 11. Ali ta iskustva su baš mala svuda na internetu, kao da ga neko nije koristio duže vreme što ima i smisla, jer je skoro izasao. Dosta se poredi u Americi sa njihovim brendom "Moto G" nešto tako i tim modelom telefona, Motorola neka, valjda koji je budget phone u Americi na tim recenzijama i da je ovo otprilike za zahtevne korisnike ipak isto za par poena slabije.
Korisnička iskustva su da je odličan, oni koji ga nisu kupili kažu da kompaniji ne treba verovati zbog toga šta radi sa Alcatelom, cena je niska Redmi 8t sad kosta vise i od TCL Plexa sad, pa možda pokušavaju da osvoje tržište ovde.
Ako MTS bude nudio nešto čekam, ne žuri mi se, nisam baš siguran za TCL 10L, možda ako bih MIUI ili neki drugi OS, softver, prebacio na njega bi bio odličan i taj RAM 2 GB bi došao do izražaja?
Ovako, prema svemu što sam pročitao Note8 je sigurnija kupovina. TCL je obećao za ovaj model nadogradnju i nadogradnje softverske ili na svaka 2 meseca u naredne dve godine pored Androida 11.
Ne baguje generalno, jedan se javio da nije cuvao fotografije koje je snimio nekad, za kameru su recenzije od prosečne do iznadprosečne u nekim delovima, i taj TCLUI ima neke ne bagove, nego kako kažu oni, čudan je. Baterija je odlicna i svi je hvale, ali nema brzo punjenje.

Ali nije trebalo toliko da se informišem, puno razmišljanja i propusti se prilika. 8t je za mene bio dobar izbor nego sam se dvoumio oko a41 zbog dimenzija. Uglavnom, čekam, pa šta bude, osim ako ovo može da bude dobro ako se flashuje MIOMI ili neki drugi UI? Ali se time gubi garancija, jer znam da se gubi rutovanjem? Pa flesovao bih ga nazad na TCLUI ako je moguće ako bi bio pokvaren, ne bi mogao to neko da shvati u servisu?
Izvinjavam se ako je neeticko pitanje.

Uglavnom, premalo znanja, pa puno razmišljanja i pucanja na a41 zbog dimenzija, a onda odustajanje. Vala ne valja to, a vala i dimenzije ovoga su prevelike za mene, izdržao bih da je kao note8t ili bolji u performansama, ali s obzirom da ni ta dva RAMa ne prave razliku sa fabričkim sistemom koliko vidim, razumete dvoumljenje. Xiaomi note8t (možda sam negde stavio samo 8, to je greska) ima isto neke bagove, ali koliko vidim MIOMI je savrsen UI.
A pocetnik sam tek.
Nego, hvala svima, dosta stvari sam otkrio ovde na forumu citajuci o drugim telefonima i jos guglajuci. I to za dimenzije i poredjenje sajtove sam nasao i ja.
Samo, kontam da je pametnije da sacekam, jer imam ta pitanja oko UI i garancije na TCL-u i da li bi MIOMI hardver unapredio, jer nema smisla menjati UI ako ne bi, ali dobro je što ima prelazak na android 11 obećan. A sad ni ja ne znam kako bi to funkcionisalo.
 
Imas odlicne Motorolu G8 i Nokiu 5.3 za 1din, 8T za 4800 i A41 za 7800, pa preseci i uzimaj nesto. Ili jos bolje uzmi Redmi 9 za 130-135e i paket s popustom
 
Poslednja izmena:
Ma jedan dinar su, čitaj @Antena. :)
Nokia 5.3 ima super procesor i gorila glas i to je sve sto ima u odnosu na TCL 10L prema specifikacijama. Cak i taj procesor pravi rayliku od 0.8 GHz samo i drugaciji je proizvodjac. A TCL 10L 6 RAM, manje dimenzije, lepsi dizajn, o kameri da ne pisem.
Oni menjaju te popuste svakog 15. ili svakog u mesecu, pa gledam.
 
Uzeo 10TCL.
Nije 1 dinar, a ovi iz MTS-a ne znaju da objasne (bez uvrede). Rekli su mi jedno preko operatera, a drugo kad sam kupovao. Uglavnom, tarifni paket preko koga sam kupovao je imao popust, i sad kad sam kupio vise nema. Tako da izadje 500 dinara za Omoriku sa telefonom do kraja ugovora i sreca sto je ugovor na godinu dana, a ne na dve godine.

Sam telefon je... glomazan. Decko iz Benchmarka koji ima onaj zuti Samsung telefon je odabrao najbolje sto se tice dimenzija.
Ovo je previse luksuzno za mene, a ja sam minimalista osim kad se radi o kameri i RAM-u. On funkcionise savrseno, kamera je, ne umem ni da objasnim koliko dobra.
Ima te funkcije razne, mozda i previse aplikacija iskreno, deinstalirao sam nepotrebne poput booking.com-a i jos neke. Nisam ga jos koristio ozbiljno, puni se brzo - ne znam sta znaci na komentarima to da se puni sporo, ali ovaj telefon se puni veoma brzo. Medjutim, baterija koliko mi je utisak nece stajati dugo, ali sve u svemu je ok telefon i odlican izbor za nekoga kome treba ovako nesto. Ja sam vise zeleo kao onaj decko sa Benchmarka i zutim telefonom nesto sto je malo i kompaktno, a sa ovoliko RAM-a i ovom kamerom i velika je steta sto kao sto je @Predrag, ko zna kako je upisan ovde covek, rekao, da se to ne proizvodi, jer iako sam visok, osecam se kao da drzim ciglu u ruci iako je on lagan. Ima neke prednosti poput toga da moze da sluzi kao e-citac zbog tih dimenzija, ali sve u svemu trziste telefona treba da se okrene ka kompaktnosti, jer je ovo...

Osecam se kao da sam mafijaski sin kad pogledam u telefon ili kad ga drzim. Mozda ga i prodam odmah i taj novac iskoristim za nesto drugo sto mi stvarno bi dobro doslo, jer je ovo bas veliko (sa silikonskom maskom) i strah me je da izlazim sa ovim u javnost, plus tamo pise da ne treba da se drzi sa osobama koje imaju medicinske uredjaje poput pejsmejkera sto znaci da ako dodjem u kontakt sa njima s telefonom, bukvalno ubijem nekoga telefonom sto mi se nimalo ne dopada. On je jako glomazan, to u dzep da stane ne moze. Nazalost, jedini je imao kameru i RAM od svih drugih za ono sto mi je trebalo, ali da je za 2cm najmanje kraci, bilo bi odlicno.
I jos kad oni napisu budget phone, ne znam sta je onda Samsung od onog decka zuti sa Benchmarka... Dimenzije su jako lose i kao sto su njih dvojica razgovarali o svojim telefonima, ne vidim zasto svet ide ka tim ciglama u rukama, umesto da to bude dosta manjih dimenzija.

Videcu odmah uskoro, da li ce mi sluziti za moje potrebe zbog RAM-a, ne igrica, ili cu moci da ga prodam po nekoj dobroj ceni. Jer je Lenovo10A 10L od ovoga 5000x bolji sto se tice i dizajna i dimenzija. Cak ima i odlicnu bateriju. Sa ovim telefonom izadjem bilo gde u gradu, pomislice svi da sam neki budza, a ja... naprotiv sve. Videcu jos.
Nisam ni SIM stavio.

Ono sto su naveli kao prednost je najveca glupost, sortiranje u kategorije. Jednostavno, svaki korisnik otvori folder i sortira telefon kako on to zeli i napravi foldere i meni je takav UI jos bolji nego ovo. Svako sa 1g mozga moze da uradi to.
 
Poslednja izmena:
Realno se ne isplati ni jedan od ta dva uzimati danas. Pa i S7 je izašao pre skoro 5 godina, a ni tada mu baterija nije bila jača strana, a mogu da zamislim danas.

Moja preporuka ti je da skontaš koliko bi izdvojio za telefon, da li bi uzimao nov ili polovan, pa onda možemo nešto konkretno da ti preporučimo [emoji16]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ako nadjes s7 za 70eu kao ja, onda se isplati:) Uzeo sam tašti. Lep mali fon, po performansama u rangu Redmi Note 8T. Na zalost, jedan od najprecenjenijih modela kad su polovni telefoni u pitanju. Na oglasima trenutno oko 100eu (i jače).
 
Bilo je nešto na brzinu, euforično u trenutku.
Ubio sam dedu, E72 i ostao bez fona za razgovore, te videh oglas bzv. za S5 neo 65e, zato sam i pitao, sobzirom na S3 koji koristim možda bi bio napredak.

Neznam šta je pametno uzeti za razgovore/sms?
E72 je bio idealan za razgovore/sms, mogao malo neta da da u kritičnim trenucima neka fotkica i to je to, takvih više nema.
Šta vidite kao predlog za takvim telefonom ?

Bega994@
da li si uzeo u direktnoj kupovini ili kako ?
 
Ipak mi treba za razgovore/sms.
Ima li neko iskustva sa ovim Nokia plastikanerima:
150, 216 ili 5310 (2020), šta je pametno uzeti, ima li razlike u kvalitetu zvuka razgovora, jačine zvona ili pak nešto drugo?
 
Može li obrazloženje zašto baš 230 a ne 216?
Da li može na njih neka app za neke beleške, neki notes?

Imao bih još jedo pitanje, pojavljuju se sada i Nokia 4G, ima li smislia to uzimati kod nas ili ne?
 
Nokia 230 najbolji ne smart fon ikad. Kamere fenomenalne (narocito selfie), veliki tasteri, odlican i jasan zvuk, baterija nedelju dana...
 
8110 4G, nekako deluje krhk, nisam ni znao da Nokia ima fon sa nekim OS-om KaiOS.

Ponuda po ceni:
216 - 3.680
5310 - 4.830
230 - 6.700
gledam da je 216 pa skoro duplo skuplji od 230, zato sam i pitao.
Da li može kod njega neka app za notes ili ne?
 
Ako samo hoćeš fon u obliku monobloka sa fizičkom tastaturom (kao klasične Nokia) nije ti loša priča MLS Easy TS 4G

https://forum.benchmark.rs/showthre...sa-tastaturom-i-govornim-softverom-na-srpskom

Dumb fon zasnovan na Androidu /Dual Core, 1GB). Bazično nema ništa od aplikacija (sem mozille) ali preko apkpure.com možeš instalirati praktično sve. Ja uzeo ćaletu. Instalirao mu viber kako bi se čuli dok sam na odmoru u Turskoj. I cena na oglasima mu je u rangu Nokia 230 ili 8110 4G.
 
Može li obrazloženje zašto baš 230 a ne 216?
Da li može na njih neka app za neke beleške, neki notes?

Imao bih još jedo pitanje, pojavljuju se sada i Nokia 4G, ima li smislia to uzimati kod nas ili ne?
Пријатељу, ја мој S9 продао за 150е коришћен 2 и по године, можеш за сто евра да бираш добрих телефона...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
mi akcija.jpg

ako si voljan da čekaš u redu
 
Ako si u BG-u, ne bih propustio.
 
Чичарито@
Uh.. taj što ga je uzeo odlično je prošao.
blue@
dobra je to ponuda, ali nisam u BG-a.

Hvala Vam na preporukama, trenutno se prolongira kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno