Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

^ ili da kupuju sami ili da se poklone Nvidia. Kad pogledam koliko su svi youtuberi dobili 3000 serije kartica tipa FE, asus, gigabyte... to su samo velike pare u karticama plus što još dobiju i u novcima da ih nahvale.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pri cemu verujem da njima pare nisu problem, koliko to sto nece moci da odrade review medju prvima.
 
Evo sav se potresoh za Tjubere koji komponente dobijaju za dz + imaju placene recenzije proizvoda.
Stvarno im je tesko u zivotu.
 
Pa pare i buducnost kanala automatski postaju problem.
HU je pre mesec dana imao Q&A gde je rekao da ne zele dalju ekspanziju kanala radi ekspanzije, po trenutnom principu/tempu zaradjuju dovoljno da budu samoodrzivi tj opravdaju svoj hobi i zaradjuju pristojno. Da im pritom vise videa ne donosi love, vec najvise love stvaraju rane recenziju, bukvalno od prvih par sati/dana nakon lansiranja produkta.
Ako isti ne mozes da nabavis a recenzije kasne polako gubis bazu gledalaca, kao i novac, samim tim i pitanje je koliko dugo kanal moze da opstane.
Za njih je jos vise zeznuto jer su u Australiji,pa je sama logistika gora, onda bi morali da potegnu veze sa nekim lokalnim distributerom za ranije primerke (koga bi morali da promovisu) - da li mislis da bi Nvidia ili AMD to dozvolili ako ne zele da im proizvodi budu cak i objektivno kritikovani, sto je ovde slucaj?
 
Poslednja izmena:
Radije bih čitao kuknjavu o cenama i nedostupnosti kartica nego o kuknjavi o jutjuberima. Sreća pa jutjubera ima dovoljno da se može izvući zaključak o performansama kartica kad se sumiraju njihova testiranja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
i to znaci da vise ne gledamo objektivne recenzije vec hajp i promocije produkta koje su i dovele do ovakvih cena kakve su sada
Mozda znaci za ostatak sveta, za bench forum ne znaci dok sam ja ovde i dok ovi nasi "kriminalci" peru pare preko investicija u gradjevinu, dok je tako bice i hardvera na testu makar ono sto ja koristim, a bice i kada prodje ova neimarska ekspanzija po Beogradu :D
 
Lepo je Linus (ne ovaj krestavi, nego onaj pravi) rekao:

 
stigao konachno blok za tuf 3080...neki preliminarni rezultat u atachu, quake champions, 110PL, +900memara, +150core, 39c max temp

vodeno je externo, 480 obichan + 360 debeli rad, ventovi na ~1000rpm, pumpa D5 vario na pola snage.

Lepo skockano. 5950X?
 
:d

Eo-E3mYWEAA04Cu.jpg
 
Valjda popizdeli jer im DLSS najzat radi savrseno a niko ga ne pominje na grafikonima kada porede amd vs nvidia.
Ma koliko bio veliki kao kompanija i dalje mogu da se ponasaju odvratno , ove gluposti im samo skode ugledu nista vise , velika sramota za kompaniju.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
^
Ma da sve o tome razmisljaju dal im ovo skodi ugledu, kada je neko monoplista na trzistu prva misao mu je kako da sacuva ugled koji nema :d Cak je i ovo reklama i skretanje paznje bez obzira sto im nije potrebna reklama... A te negativne reakcije na ovu vest ovde na forumu, sve se bojim da ce neko iz revolta kupiti amd kartu ako je Nvidia bolji proizvod, seti ce se ovoga i kao ljut sam na njih necu :d
Cak i ovo satro nezavisni yotuberi kolko sutra prodace dupe toj istoj Nvidiji u nekom internom dogovoru za neku vecu lovu, nisu ni oni mutavi, mozda su cak i namerno ovo uradili (testirali tako kako su testirali) jer su shvatli da mogu da uzmu jos neki dolar za to sto rade, pa ko vele ekstra markting i naglasavanje prednosti mora po ekstra ceni :p
 
Poslednja izmena:
^ ja i razumem zašto je Nvidia tako reagovala. Platili su da urade test ali nisu uradili kako su oni rekli. Naravno da hoće rt i dlss da što više pokažu pošto ih to dosta gura ispred AMD.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^
Ma da sve o tome razmisljaju dal im ovo skodi ugledu, kada je neko monoplista na trzistu prva misao mu je kako da sacuva ugled koji nema :d Cak je i ovo reklama i skretanje paznje bez obzira sto im nije potrebna reklama... A te negativne reakcije na ovu vest ovde na forumu, sve se bojim da ce neko iz revolta kupiti amd kartu ako je Nvidia bolji proizvod, seti ce se ovoga i kao ljut sam na njih necu :d
Cak i ovo satro nezavisni yotuberi kolko sutra prodace dupe toj istoj Nvidiji u nekom internom dogovoru za neku vecu lovu, nisu ni oni mutavi, mozda su cak i namerno ovo uradili (testirali tako kako su testirali) jer su shvatli da mogu da uzmu jos neki dolar za to sto rade, pa ko vele ekstra markting i naglasavanje prednosti mora po ekstra ceni :p
Ma slazem se , potez je bezveze ali je opet nvidija bolja opcija za kupovinu ali se amd blizi.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Relno nisu fer ako ne ukljuce u testove igre koje koriste rt i dlss i ne prikazu kako te igre izgledaju pre svega, da li je implementacija rt i dlss nesto sto je zaista vredno paznje i sve to ne uporede sa AMD kartam, ko je kriv sto amd nema te mogucnosti, sigurno ne Nvidi-a... Ne vidim razlog zasto to ne bi radili cak i da im se ne kaze, kakvi su to testovi u kojima se nesto inovativno i generalno gledano dobro ne testira, ne analizira na pravi nacin, cemi onda inovacije ???
AMD napravio kartice koje gube snagu nesrazmerno podizanjem rezolucije, ma presli su igricu na levl 1000, koji pobednici hehe :d Brend sa genetskom greskom :d uvek bio i ostace, tek da intel i nvidia imaju konkurenciju... Sve je to verujem i dogovoreno tako, svakako u rukama amera i pod njihovom kontrolom, jos jedna od milion korporaciski prica... Samo polako i ako ih nesto ne cenim zmaj sa istoka sjebace sve to pa i nas, polako, tiho, ceo svete ce se samo jednog jutra probuditi u Kini :p
 
Poslednja izmena:
O cemu se ovde govori, ne razumem bas najbolje... Ako moze neko ukratko da napise. Hvala :)

Pa ono, ako pratis pomenutog Ozija cista srca i bistre glave znas da je lik ubedljivo najveci AMD fanboj medju poznatim tech tjuberima i da mu testovi vuku na crveno, cesto i preko granice zdravog razuma. Bas samo hteo juce da repliciram kako su njegovi rezultati nemerodavni jer je ostrascen, cini mi se da si ga pomenuo bas ti.

Nije ni cudo da su mu se iz nVidije zahvalili na saradnji, lik bukvalno viri iz AMD dupeta. Sad je najjednom JayZ 2C nVidija fanboj jer se drznuo da kaze kako je 6900XT besmislena karta. A liku je svaki video bar pola pljuvanja po nVidiji i davanje pozitivne energije "malenom" AMDu.

nVidija ulaze u razvojne studije a AMD, od kako je dosla ova Kineskinja na celo, sve karte dao na online marketing i fudovanje. Pa ih sada nVidija provalila i krenulo kme kme AMD fanboja (nerealnih kao i uvek).
 
Valjda popizdeli jer im DLSS najzat radi savrseno a niko ga ne pominje na grafikonima kada porede amd vs nvidia.
Ma koliko bio veliki kao kompanija i dalje mogu da se ponasaju odvratno , ove gluposti im samo skode ugledu nista vise , velika sramota za kompaniju.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Bas zato sto su ogromna kompanija i ponašaju se tako. Totalna cut-throat politika. U danima FX-a nisu prezali da hakuju Steam i vrate Half Life 2 unazad 18 meseci (kasnije se pokazalo i zašto - FX nije ni imao ispravan DX9 render pa je Radeon 9800 bio duplo brzi u tome, a i sam HL2 je po defaultu puštao HL2 u DX8 modu kada detektuje FX) samo da bi imali odgovarajucu karticu na tržištu.

Njih interesuje samo novac. A sto se tice YT, dok god ne mogu da lazu o performansama, ja ih gledam. Spominjete Linusa.

Tacno, on ima i te promo materijale (u kojima naglasi da je nVidia sponzor) ali recenzije su mu uvek spot on i uopšte nije naklonjen nVidiji.

A nema ni potrebe da bude - nVidia je brza i bolja već 10 godina, nema potrebe da placa bilo šta i bilo kome.

Ovde je problem sto nVidia ima istoriju poput Hairworksa u koju ulože i ne bude ništa od toga. RTX i ove ostale fensi tehnologije takodje uopšte nisu prihvaćene na nivou nečega što je 2 godine tu, da li ima 10 Ray Tracing igara?

A ovo je još i super tech - sećam se ja i starih dana nVidie poput GeForcea 3 koji je imao brdo tehnologije u sebi, visoku cenu - i samo 2 tech demoa, Aquanox I DroneZ, dve očajne igre.

Barem su GeForce 3 ugradili u Xbox.
 
@ Envoy
Ne pratim ja nikog da ga pratim a tek ih ne slusam sta pricaju, slusam samo sebe inace u zivotu a ne sto se tice testova hardvera... Pogledam tu i tamo po nesto, vidim ko zna sta radi i ko ume da istestira hardver, pogledam rezultate na par strana kod tih takvih i izvedem neki svoj zakljucak, a sta ce da pricaj to me ne zanima mogu da drobe do sutra, jos mi samo to treba da zamaram mozak sa tim ko sta prica, a uz to ih i ne razume :d Ne marim mnogo za to kakvi su njihovi licni afiniteti, moj afiniteti su samo performanse i 24/7 oc :)
Mislim da ne lazu sa rezultatim, ne predstavljaju lazne rezultate, ipak to nisu neki ostrasceni retardi pa da nekoga lazu bez interesa, sebi i druge... Mozda samo malo predstavljaju i testiraju tako da se neke prednosti ili mane prikriju, kao recimo ovo cutanje ili tiho prelazenje preko teme rt i dlss , ali u rezultate koje dobiju i predstave putem tabela i grafikona u to verujem kada izmiksujem 3~4 izvora i napravim presek stanja.
 
Ne znam sta se cudite, to je uobicajena praksa godinama kod svih.
Situacija je mnogo gora npr u 3d printing svetu, sta se tu sve maze i laze... nV je mala maca pored njih...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Cisto da vidite gde zavrsavaju karte koje stignu kod nasih uvoznika :d Sad cu da mu ponudim svoju 3080 uz doplatu od 50e, mislim kad se vec sprdamo :D
https://www.kupujemprodajem.com/kom...yte-geforce-aorus-3080-domaca/oglas/106610651

Bio je i Zotac 3080 po istom sistemu ali je cena bila normalan u odnosu na trenutnu situaciju, al je zato ovaj sa ovom Aorus 3080 pobedio :d Samo sam cekao kad ce da se pojavi u prodaji na ovaj naci, kad ce ovi nasi mudri komercijalisti da se dosete kako da zarada 50e na konto firme u kojoj rade, jer video sam da se mota par komad kod uvoznika 3080/3090 kao i vision model... Cackaju mecku da popipju otkaz za male pare :p
 
^
Pilicarska posla.
 
Pa ovaj nije normalan, 1600 budjuna :D...
 
@MilanNBA23
Sto tako pa ne bije on nikoga po usima da kupi niti nekome zivot zavisi od toga da ce da umre zato sto nema para da je kupi po toj ceni... Nego smesna cena i sta se radi, duet fantastiko komercijalista koji je razmislio i njegov drug :d
Mislim ja sam za svaku vrstu burgijanja ovog globalno korporaciskog sistem ciji deo sam bio za sve ovo godine zivota svega nekih 6 meseci zbog jednog svog prijatelja koji kao i vecina ne kapira u kom mi matriksu zivimo, al ovo nije ta prica ovo je komicno hehe :D
Evo javio se covek nece da menja :p Dodje mi da je kupim cisto da vidim kako izgleda taj genije, koji je to profil, losa imitacjia del boja :D

@Rapture
Al najace ce da bude ako moderatori kada vide ovu moju poruku sa linkom ka KP ne obrate paznju o cem se rade pa je protumace kao reklamiranje :d Dobijem ban permanentni :whip:
 
Poslednja izmena:
@zajebani tačno, ali opet soma i šesto jura... Pa to je bezobrazluk samo tako.

Dosta stvari nije esencijalno za život, ali to ne znači da sve treba da košta mnogo više no što realno bi trebalo da košta

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ako se dobro secam, pre par dana je bila vest da je prodavac graficke kartice napadnut nozem i da mu je oteta karta.
Ovaj cak ima velika mud4 da se ovako igra :) mozda ima 3 drugara/telohranitelja koji idu sa njim na prodaju, pa mora svakome po 100e da plati
 
Videh ovog majstora juce... Ja razumem da oce neko da zaradi, ali ovaj ga pretera.
 
@DBraveZ
:D gejmeri su postali gangsteri zbog cene grafickih karti :-devil-:

@nikornla
Previse je ozbiljno shvatio temu ponude i potraznje :d
 
Poslednja izmena:
Nije to nista u Svacarskoj se za toliko preprodaje PS5:d
 
Nazad
Vrh Dno