Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Uzmi S10 Lite ako mora Samsung i bitna ti je baterija.

Ja sam se zajebao pa ga jedva prodao posle

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Razmisljao sam o njemu ali od kako ga je kolega kupio mnogo sam se razocarao u kameru. Nisam mogao da verujem ali losija je nego na mom S8...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Razmisljao sam o njemu ali od kako ga je kolega kupio mnogo sam se razocarao u kameru. Nisam mogao da verujem ali losija je nego na mom S8...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ако баш хоћеш Самсунг са нашег тржишта, узми А71 и бићеш срећан, добре су му камере и батерија, а то је најпродаванији телефон у Србији 2020. године, није случајно тако, и сваки је снепдрагон и 3.5мм улаз... Једино што нема 120 херца освежавање...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako si zadovoljan prelaskom? Ja bih sa S8 presao na FE i kapiram da bi mi sa sadasnjih 2 ipo 3h max sot ovo bio skok u nebo :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Meni je S9 bio bas mali. Koliko ga imam par dana S20 FE je u redu. Neka drasticna razlika u radu u odnos na S9 nema. Ekran jeste bolji i kamera ali nema 3.5mm i stereo zvuk je slabiji...A baterija jeste drzi bolje, sad ga punim jednom na dan a S9 punio kad god stignem...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Ali S9 osecaj i izbalansiranost u ruci mnogo bolja od S20 FE. Jeste da FE nije flagship nego fun ali opet...
 
Ali S9 osecaj i izbalansiranost u ruci mnogo bolja od S20 FE. Jeste da FE nije flagship nego fun ali opet...
Ja imam velika ruka i zbog to S9 mi mali, licno s20 FE mi bolje lezi zbog veceg i ravnog ekrana. U princip sve je subjektivna stvar.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
3.5mm i zvuk na samom telefonu mi uopste nisu dealbreaker ali ta "balansiranost" velicine ekrana kao sto je na s8/9 ce mi vec malo nedostajati. Nego ajde racunam da ce 120hz da kompenzuje to sto je ekran (za moje potrebe) preveliki, ali usijavanje telefona na 4g (na kojem sam cesto) i potrosnja baterije pri istom su ono sto me brine, tu bih voleo boljitak. Za kameru vec nemam sumnji, toliko videa sam pogledao i mislim da bi mi bio bas bas dobar upgrade.
Ovaj S8 bre na 4g i obicno viber dopisivanje i ne daj boze vanced u pozadini posle 10 minuta bude skroz neprijatan za drzanje...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Posle 4 dana utisci su da nije neki jump, ako je uopste, posmatrajici s9 snapdragon telefon koji sam imao pre ovog.
Njemu je baterija stradala, i imao sam oko 3h sota
Ovde imam oko 3.5, 4h...
Standby vreme ubija ove samsung chipove i tu se nista ne moze.
120hz je stvarno novo iskustvo i veliki jump u odnosu na s9, ostalo je tu nedge...
Kamere su vodenkastije kada se slikaju portreti i dodaje neke fleke po licu, za koje znam da ih nema :)
Portret mod je veoma los...
3x zoom korisna stvar kao i ultrawide kamera.
Display je odličan, tu nemam nikakvih zamerki.

Baterija je razocarenje, nadam se da ce uspeti kroz neki update da izvuku jos barem pola sata sota.
Oneui home trosi preko 7%, light camera senzor zna da poludi i potrosi 10% etc
Puno malih stvari koje doprinose losem utisku.
Za sada nisam zadovoljan baterijom, ali ajd da dam jos neki dan fore, mozda se ispegla to, mada sumnjam

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Jel ti upaljeno automatsko osvetljenje ekrana? Mislim da se senzor S20 FE oslanja baš na camera senzor za svetlo i zato troši bateriju. Pogledaj video :):

https://youtu.be/YjpPvYSAH04?t=544
 
Ja sam pričao na topicu o Note 10.
Više će mi se isplatiti da dam 50e za novu bateriju nego što ću dobiti kupovinom novog flagship sa svim prednosti ma i manama.
S9 je odličan telefon i mogao je sa novom baterijom ići na 4h. Dovoljno [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja sam pričao na topicu o Note 10.
Više će mi se isplatiti da dam 50e za novu bateriju nego što ću dobiti kupovinom novog flagship sa svim prednosti ma i manama.
S9 je odličan telefon i mogao je sa novom baterijom ići na 4h. Dovoljno [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
S9 сам користио две и по године, узет на претплату у теленору, најгори телефон S серије који сам користио, батерија није била тако лоша али греје обари ти ј... Ако си 15 мин на инстаграму а камоли нешто захтевније... Такође први и једини засада Самсунг на ком сам имао burn in

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Grejanje na s20fe je prilicno primetno, i bez case-a telefon ne moze da se drzi dok se recimo puni, ili dok se koristi kamera...
Baterija u najboljem slucaju moze da se nazove prosecnom

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
990, nema tu mnogo leka niti pomoći osim ako ne ugase neka jezga preko nekog update-a da se izvuče više, ali da su hteli uradili bi to tako da od te rabote nažalost nema ništa.
 
Pa taj modem je najveci problem na tom exynosu. Nadam se da s21 dolazi za stedljivijim modemom.
Nije mi jasno kako samsung 5 godina za redom ima ubedljivo najgoru bateriju u svim cenovnim segmentima a i dalje prodaje toliki broj uredjaja.
Da li stvar navike, brenda, ne znam, ali eto i ja pokleknuh i uzeh samsung posle samsunga, nadajuci se boljoj bateriji od s9.
I dobio sam pola sata-1h sota vise.
Ali kako sam razbio ekran na s9, nisam mogao vise da se slepam sa njime.
Novogodisnja odluka gone wrong :)



Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Ovo za kameru i los portret mod se kosi sa onim sto gledam po yt, mada me ne bi cudilo da tamo previse filuju i hajpuju neke stvari.. nazalost..
Obican S20 polovan u ok stanju moze takodje da se nadje za 400+ njega bih radije zbog velicine ali tu me je tek strah od baterije :) A i lepsi je FE bar meni, plus ravan ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne znam ali za moje potrebe baterija mi nije radila posao jer sam po struci system admin i imam gomilu stvari koje dobijam i rešavam preko telefona, a hotspot da ne spominjem.
 
kamera je bolja nego na S9 plus, dve godine sam nosio s9plus i sad imam FE i bolja je kamera na FE
 
Poslednja izmena:
Evo nekoliko dana koristim telefon i baterija mi deluje ok. 90% sam bio na wifi, koristio najviše chrome i youtube i izvuče do 8 sati sot za dan, dan i po. I ekran mi je na 60Hz. Posle ću videti kako je na 120Hz. Nije me nešto oduševila razlika.
Sviđa mi se što čitač otiska prsta radi lepo. Brži je nego na ženinom A71 i retko se desi da ne prepozna prst.
Malu zamerku imam za automatsko osveteljenje koje reguliše kamera. U određenim okolnostima hoće da malo "pulsira" osvetljenje. Ništa strašno ali bzv. To je na Androidu 11. Ne znam kako je na 10-tki. Sigurno može da se reši nekom nadogradnjom.
 
Da. Kućna varijanta. Screenshot_20210107-183754_Device care.jpgScreenshot_20210109-102805_Device care.jpgScreenshot_20210110-133809_Device care.jpg
 
Na slici gde ima Real Racing nije realna igra, nego je skidao deo igre sat i nešto.
 
Ja 5h nisam mogao da prebacim ni na 100% wifi, pa sam zato pitao, ali vidim da imaš malo aplikacija i ništa od ovih što guze bateriju.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Realno i nisam zahtevan korisnik. Telefon koristim 2-3 sata dnevno. Sve sam sveo na minimum. Na koje aplikacije misliš?
 
Instagram, snapchat, Facebook. Meni je prosek baterije bio 4h

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja ih koristim preko chrome-a. Twiter i Instagram. Koristio bi i Facebook ali ne mogu da se šalju poruke preko pretraživača, pa sam instalirao Lite verziju. Dosadilo mi je da po ceo dan samo pratim šta mi stiže, odgovaram itd. Sad ih samo preletim kad imam želje i vremena i to je to.
 
Evo prvi put da probijem 4h
Sve uglavnom na wifi-u
Kada se ne koriste puno youtube i instagram aplikacije, baterija moze da izdrzi fin sot, ali mora se suzdrzavati od koriscenja
Das 500e i moras da optimizujes usage. To je porazavajuce
3ee11508fc64f61b69b6d3f9df96b476.jpg


Sent from my SM-G780F using Tapatalk
064e7ef35c5780801338d33e875cab99.jpg
 
Pa očigledno ne zadovoljava jako zahtevne korisnike.
Mene najviše nervira veličina. Volim kompaktnije telefone, ali reko ajde da probam. Nije baš ni najveći.

Danas izašao novi update ali još nije sređen problem sa automatskim osvetljenjem ekrana.
Nazvaću sutra servis da vidim šta kažu. Možda tu nema leka.
 
Progutam knedlu kad god uzmem ortakov Nord u ruke i vidim kako radi Oxygen. Ovaj OneUI koliko god je bolji od pokojnog TouchWiz-a je i dalje poprilicno djubre uvijeno u lepu foliju. Animacije teska truba, deluju usporeno i tamo gde treba da zablista (kao sto je povlacenje notifikacionog centra) on deluje kao da se vuce. Da nema 120Hz tek bi se onda videlo koliko je supalj sistem. Dizajn da ne pominjem, jeste bolji nego pre ali jednostavno je klot android i Oxy po meni daleko daleko lepsi od OneUI (a da ne pominjem MIUI i grdni EMUI). Sad gledam 11 beta na Nord-u, ima neka two tone tema, pa ono je milina covece. Jasno je da je sve ovo subjektivno oko dizajna, ali animacije su prosto neuporedivo lepse na Oxygen-u. Cackao sam malo i 8 Pro u Vip-u, kad sam spustio notifikacije i malo prosao kroz sistem, smrzao sam se kako tek radi na 120Hz. Meni je to vaznije nego da palim neku pucacinu i merim da li mi je palo ispod 60fps. Bas me briga za to ako sam sistem koji koristim veliku vecinu vremena ne radi kako bog zapoveda.

Pritom Nord ima ekran malo svetliji od FE, boje su tu negde, negde je jedan bolji negde drugi (uporedjivao sam sa Display test aplikacijom), sto je opet nedopustivo s obzirom da je ovo kao neki budzet flegsip od kompanije koja proizvodi najbolje panele na trzistu. Kamere nisam poredio jer i nema puno smisla, bolji je Samsung, ali je softver i dalje daleko od onog na 5 godina starom Nexusu. Slike su precesto "premekane", upeglane i vostane. Najveca prednost je telephoto koji mi je dao totalnu novu dimenziju slikanja (s obzirom da na aparatu imam samo 35mm pa mi je ovaj tele objektiv bas zanimljiv za koriscenje) i mogu reci da ga vrlo cesto koristim, onoliko koliko nisam mogao ni da zamislim. Ali to je hardverska prednost, softver je i dalje vecinom losiji od Guglovog. Ajde, to svi znaju i nisam otkrio nikakvu toplu vodu, ali tek kad se uveris uzivo vidis o cemu se zapravo radi.

Poceo sam da se pitam odakle toliki hajp na forumu za Samsung uredjaje, sta je tu za toliko odusevljenje sem za Note Ultra seriju koja je iljadu i po evradi i koja ima samo dobar tj. odlican ekran. Stvarno se pitam ko je tu lud. Preterujem, razume se, svako ima svoje prioritete i ono sto voli kod telefona (ukljucujuci i to da ga menaj svake godine ako je u mogucnosti), ali ja se zaista pitam kako je Samsung toliko popularan. Niti je baterija dobra, niti je kamera neki mindblowing fullframe killer kako vole da ga predstavljaju braca forumasi slikajuci zbunje po basti i beskrajno pricajuci o OIS-u kao da ce to da izvuce ne znam kakav kvalitet. Al samo nek ga ima! Niti je sistem upeglan, niti su animacije brze... Face recognition je uradjen gluplje nego sto covek moze da zamisli - dakle kad se postavlja lice za skeniranje, to traje bez ikakvog preterivanja sekund i po, i onda omasi svaki put ako nije tacno taj ugao kako si postavio telefon. Kad ubodes ugao radi stvarno dobro, ali aj ti svaku put razmisljas o tacnom polozaju ruke. Jes, zabole me. Fingerprint mi pogadja 2 puta od 10, tako da sam sve pogasio i otkljucavam ga samo na swipe. Moguce da je do folije, ili do neceg drugog, necu da gresim dusu, mozda sam lose nesto podesio iako sam isti prst dva puta skenirao. Baterija takodje prilicno losa, otprilike 4 i po, 5 sati SoT, a 4500mAh. Exynos je opravdano pljuvan na sve strane, a bio sam uveren da ljudi preteruju.

Dosao sam do zakljucka da smo mi samo konzumerske ovce koje te kompanije sisaju u nedogled, prodajuci nam pricu o nekim unapredjenjima i ne znam ni ja kakvim novim tehnologijama koje su u sustini samo jedna obicna bajka i davanje na kasicicu a uzimanje na lopate. Telefone je najbolje menjati na vise godina, zato Apple i uspeva da prodaje tolike milione uredjaja jer idu tom politikom i zato daju tako dugu podrsku.

Tesko ce mi biti da ga placam svaki mesec operaterima (i to je verovatno malo uticalo na sveukupan utisak o telefonu), dace bog da iskrsne neki bolji posao i da predjem na telefon koji ce mi vise odgovarati po svemu.
Ovaj odgovara ali nikako za ovaj novac.


TLDR: sve ukupan utisak - meh, ali opet se nisam pokajao sto nisam uzeo Mi10T Pro koji je bio druga opcija.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si srocio sve i stavio tacku na temu :). Ja sam isto uzeo u nadi da ce da me drzi ali baterija nikako nije pratila moj tempo.
 
Koji hajp za Samsung?

Hajp prave ovi koji nisu koristili ništa sem Samsunga.


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno