Šta je novo?

iOS 14

Ako nekoga zanima, iOS 14.3 beta 3 radi odlicno. Sve radi glatko, baterija je kao na 13ici. Nisam primetio ni jedan problem do sada.
 
Pozdrav... Izvinjavam se ako je bilo pitanje ranije. Da li je moguce trajnio iskljuciti “Live” na kaneri? Uzasno zamara kada svaki put kad otvorim kameru moram prvo to da iskljucim, posebno kada slikam decu pa se trudim da ih uhvatim u odredjenoj situaciji, cesto zaboravim ili nemam vremena za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav... Izvinjavam se ako je bilo pitanje ranije. Da li je moguce trajnio iskljuciti “Live” na kaneri? Uzasno zamara kada svaki put kad otvorim kameru moram prvo to da iskljucim, posebno kada slikam decu pa se trudim da ih uhvatim u odredjenoj situaciji, cesto zaboravim ili nemam vremena za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Settings - camera - preserve settings - live camera off.

Ali ako mene pitaš, s obzirom da slikaš decu (koja su uglavnom u pokretu), mislim da ti se više isplati da slikaš sa upaljenim "live", da bi mogao kasnije da izabereš frejm koji ti najviše odgovara.
 
Meni to nije davalo efekta, uvijek se ukljuci poslije nekog vremena.
Ovako sam ja uradio, udjes u kameru iskljucis live, nakon toga ovo sto je Novemeber rekao samo sto ukljucis to live i za sad se vise ne pali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala.... poslusao sam vas i sada je sve ok [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam dva telefona (8icu i 6s). Na oba je prijavljen isti icloud nalog. Trenutno koristim 8, a sa 6s bih obrisao sve kako bih ga poklonio. Sve podatke sam prebacio na 8icu. Uplatio sam i 50gb na icloudu ne bih li sve uploadovao. Medjutim ipak imam vise slika i video zapisa, pa nisam nista kacio.
Da li cu brisanjem podataka sa 6s narusiti integritet podataka na 8ici?
Plasim se da mi se ne obrise tamo nesto.
 
Imam povezanu karticu na icloud placam 0.99e tih 50e
Hteo sam da uklonim karticu,Kako da uklonim da ne placam vise tih 0.99?
Jer cu da predjem na android da ne skidaju pare sa kartice
 
Setings/Apple ID/iCloud/Manage Storage/Change Storage Plan/Downgrade options pa se ulogujes i skines placanje iCloud storage tj vratis na 5GB free.
 
Imam dva telefona (8icu i 6s). Na oba je prijavljen isti icloud nalog. Trenutno koristim 8, a sa 6s bih obrisao sve kako bih ga poklonio. Sve podatke sam prebacio na 8icu. Uplatio sam i 50gb na icloudu ne bih li sve uploadovao. Medjutim ipak imam vise slika i video zapisa, pa nisam nista kacio.
Da li cu brisanjem podataka sa 6s narusiti integritet podataka na 8ici?
Plasim se da mi se ne obrise tamo nesto.

Ako resetuješ telefon na fabrička podešavanja (Erase All Content and Settings) neće se ništa obrisati na 8-ici. Samo nemoj ići u Photos pa brisati fotke tako.
 
@Falcon Hvala ti na odgovoru.
Posto je 6s sa At&t mreze kupljen u USA, pa nije sim free i koriscen je uz pomoc rsima, postoji li sansa nekako da se obrisu svi podaci a da se bas ne resetuje skroz uredjaj, jer ce se opet “zakljucati”?
 
Još nisu rešili povezivanje na WiFi ? Nekad mi se poveze, ali uglavno ne. Moram da gasim/palim WiFi kada dođem kući/posao.
I primetio sam da ubija app u pozadini, Viber, whats... ne stižu poruke. Šta im se dešava sa ovim 14.02? Ujutru su sve ubijene i ponovo ih ucitava, i nekako, ali preko dana ne bi smelo da se dešava, a nema opcija da se zaključa u memoriji šta želim da raci uvek.
 
Sve to što si naveo mi više smrdi na problem sa ruterom, nego sa ios.
 
I ja bih to rekao.

Imas automatiku da sredis preko lokacije automatski da pamti i da se kaci kod kuce i na poslu, bukvalno automatizacija.

Mada ja nekad gasim, nekad ne, kako kad i uvek mi se nakaci.
 
@Falcon Hvala ti na odgovoru.
Posto je 6s sa At&t mreze kupljen u USA, pa nije sim free i koriscen je uz pomoc rsima, postoji li sansa nekako da se obrisu svi podaci a da se bas ne resetuje skroz uredjaj, jer ce se opet “zakljucati”?

Jedino da se izloguješ sa iCloud i svih drugih naloga na uređaju, pobrišeš aplikacije, poruke, slike, listu poziva itd.
 
I ja bih to rekao.

Imas automatiku da sredis preko lokacije automatski da pamti i da se kaci kod kuce i na poslu, bukvalno automatizacija.

Mada ja nekad gasim, nekad ne, kako kad i uvek mi se nakaci.

Dva različita rutera na dve lokacije i isti problem ? I dva različita provajdera.
Gde nameštaš automatiku ? U suštini bih voleo da se WiFi gasi kada nisam na ovim lokacijama, a upali kada sam na njima.
 
Ja sam juce isao na restore preko iTunes-a... sta znam nekako mi fluednje radi i bez grejanja je sad, onako je znao da zabode...

A baterija kao da je bolja, 9h sota a ostalo jos 39%.... 80% na wifi, vecinom insta viber i hrom

E80048-E4-7-D4-F-424-E-A186-02-B3-FB99-A4-CC.png


041-FFAE4-9-DFF-46-F0-81-AE-AFE3535-A2568.png
 
Isto restore na 14.02. Ali ubija app u pozadini, nisam zadovoljan uopšte kako radi iOS, par puta iste app u toku dana koje često koristim on ucitava ponovo, pa šta je tek sa onim sto ne koristim često? Viber, Whats i Kupujemprodajem najvise ubija. Za ovaj novac i tolike hvalospeve je razočarenje sa te strane, nije fluidno i ubija aplikacije, da se ne lažemo ma koliko neko voleo ovaj brend. Napisao sam u 11 temi koliko sam oduševljen sa baterijom Pro Max, ali toliko isto nisam zadovoljan sa radom iOS.
 
Nemam tiu problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam primetio da ubije aplikacije, posebno ukoliko se malo duže koristi kamera on mnoge koje u pozadini ugasi
 
Nisam zadovoljan ram menadzmentom odavno, katastrofa je. Kad upalim kameru, onda sve ubije bez obzira koliko je dugo koristim. Ubija on i ovako ali navikao sam da je u Iphone postao osrednji tj IOS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili je danas jednostavno malo 4gb ram [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguce. Cekam da ovi sa pro i pro max modelima sa 6gb kazu jel to radi kako treba. Racunam da bi trebalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oseti se razlika u tom smislu, nije da nema, ali ocekujem da to tek sa narednim azuriranjima bude kako treba na novim modelima, moze i bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Resice to je bug... sa 14.3 je daleko bolji ram menadzemnt :) uredjaji sa 2GB rama drze bolje app u poazadini od mog ipada pro koji ima 6 :) ali on je na legalnom 14.2 :-D
 
Na 12 PM nema osvjezavanja u pozadini, gledao sam par testova. Meni se na 11 pm nije desavalo osvjezavanje, ali i ne otvaram 20 aplikacija u isto vrijeme da bi se to desilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno