Šta je novo?

One Plus Nord

Gcam je ekstra, nisam primetio razliku sa standardnom - znači standardno osrednja.
 
Неко је овде наручио нилкин заштитно стакло, како се показало, колико капирам нема рупу за предње камере? Треба и мени да стигне ускоро, као и маска нилкин са клизачем за затварање камере, изгледа одлично на сликама.

Што се тиче телефона, стварно сам задовољан. Камеру и даље не могу да коментаришем јер је не користим превише, али није ме разочарала. Чак и увече буде добра, боља него неке gcam, пар њих сам пробао.

Код овог телефона ме више напиње екран, никако да се навикнем. Долазим са lcd-a, и разлика у белој боји је огромна. Екран на норду није најбољи, има тај жути тинт, може да се некако среди у подешавањима, али онда све боје постану хладније. Такође користим светлу тему, и на белој позадини постоји ефекат дуге, што можда преписујем и фабричкој фолији. Колико пратим, људи се жале на тамне тонове, сива добија разне боје које се виде на ниским осветљењима, зелени и љубичасти тинт. Не знам како је код вас осталих.

Анимације, софтвер, батерија, брзо пуњење, микрофон, па и звучник донекле, све одлично.
 
Stiglo je meni Nilkin staklo, da nema izrez za prednju kameru, inače je ok premaz je dobar mnogo manje se prlja nego fabrička folija.

Ali mje malo kraća od ekrana.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
znaci gcam ne donosi neko poboljsanje u odnosu na stock? A kakva je situacija sa videom? Ovih dana bi trebalo da uzmem telefon pa sklapam kockice

Ne ne, gcam je odličan, pravi razliku u odnosu na stock u situacijama gde je to bitno (npr. kad slikam dete pri slabom svetlu). Stock kao stock je standardno osrednja, nisam primetio da su je poboljšali primetno nadogradnjama softvera. Imaš ovde u porukama gcam koji je postavio Poolmaker, kao i moje poruke gde se vidi da je razlika primetna.
 
Ortak na Nordu ima zeleni tint pri slabom osvetljenju, juce sam bas testirao. Ali nije strasno, a i njega to svakako ne interesuje.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Stiglo je meni Nilkin staklo, da nema izrez za prednju kameru, inače je ok premaz je dobar mnogo manje se prlja nego fabrička folija.

Ali mje malo kraća od ekrana.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
Uzeo si vjerovatno H+, ja sam CP+ sa crnim okvirom, odlicna je i mislim da je bolja. Fino legla, osjecaj pod prstom extra. Kaljeno staklo je najbolje, nikakvi hydrogelovi i ostala njesra.

Telefon je extra, ja sam prezadovoljan, najbitniji mi je Oxygen i OLED 90Hz. Kamera apsolutno nebitna, nisam se peglao sa gcam, ali zavrsava posao. Igrice nebitne.

Zvuk je takodje dobar i zvucnik i gore za razgovore i dole i mikrofon, i baterija i brzo punjenje.

Mislim ko se najvise lozi na kamere i gcam, vjerovatno ga i ne interesuje tel.

I opet bih uzeo slican telefon u buducnosti, znaci uglavnom softver i nadogradnje pa ekran, dvije stvari u koje najvise gledam, ostalo manje/vise.



Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Je li se ko igrao sa configom za Gcam, ima li kakvog setupa da se pokazao dobrim?

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Stigla je OB2, tek sam instalirao.
1b78bff89845ab488efe6ce1e2ed14a0.jpg


Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Uzeh danas Nord, 8/128. Utisci malo pomešani posle Mi10 :D

Jel sam slep ili nema Always on opcije za ambient display?

I koju Gcam preporučujete.
 
Nema na android 10, tek na A11 beti postoji opcija za AOD.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Nestandardno korišćenje danas. Kćerka gledala Youtube, a posle bio uključen video-nadzor preko Mi Home aplikacije. U svakom slučaju odlično, nisam ni primetio do malopre da je trebalo dopuniti bateriju.

58062f7d56a3b9579f6da89dd761803c.jpg
8f04ce72632e7f73c69048b73eeeff78.jpg
 
Poslednja izmena:
Uskoro mi stiže Nord kao službeni telefon, a već imam OP6. Da li neko zna može li punjač od Norda da se koristi i za šesticu? Taman bih jedan ostavio kod kuće, a drugi na poslu.
 
Par utisaka posle 3-4 dana korišćenja.

Uzeo sam ga skroz neplanirano da koristim dok se ne popravi Mi10, ali sam na kraju odlučio njega da zadržim.

Softver i performanse ne bih ni komentarisao, svi sve znamo. Sa 765 i 2.1 storageom radi bolje od Mi10 sa 865 i ufs3.0 (sem u igrama naravno).

Ekran je skroz ok, lošiji od Mi10 ali nikakav problem sa njim, ogroman + što je ravan. Pilula, punch hole, notch, sve mi je isti k, ne primećujem posle 2 dana.

Kamera me je prijatno iznenadila, očekivao sam katastrofu, ali Gcam+config radi sjajan posao. Nisam prezahtevan (i baš gotivim fotke sa većine telefona sa Gcam) ali ovo je skroz fino.

Baterija je SJAJNA. Očekivao sam da je dobra ali ne ovoliko. Na A10 sam (nisam na beti), guram lagano 7-8h proseke gde je Mi10 bio na nekih 6.5, iPhone 11 isto tako, S20FE na duplo manje... Baterija kakvu nisam imao od P30 Pro.

Za mene lično, jedine 2 mane uredjaja su zvučnici i vibro motor. Malo me je Mi10 razmazio u obe kategorije, ali mislim da je bar stereo (zvučnik+earpiece) morao biti.

U svakom slučaju, služi i više nego dobro za povratak na OP prvi put od 5T, ali mislim da sad neću nigde. Ako ne pogode sve sa OP9, uzeću 8T i miran sam neko vreme.

Edit: Za punjenje sam zaboravio. Isto je 30w kao i na Mi10, ali je on bio vreo, dok se ovaj skoro uopšte ne greje. Pun pogodak je warp.
 
Poslednja izmena:
Имам проблема са нордом у последње време.
Апликације остају у рам-у, ту је све океј, али када их отворим после неког времена као да једно 10ак секунди изгубе конекцију, не вреди ни кад кликнем нешто, ни кад reload-ујем, остаје опција или да чекам или да уклоним апликацију па је поново отворим.
То највише нервира када су у питању апликације за које ми треба константан интернет и брзи reload при покретању, попут нпр sofascore-a, берзи итд. А чини ми се да рецимо whatsapp нема тај проблем.

Пробао сам да их закључам у recent apps, не вреди, сумњам да је било какво подешавање у оптимизацији батерије.
И да, проблем је и на 4г и на wifi-у.
Мислио сам да је и до приватног adguard dns-a, али ни то није.

Остаје да ресетујем подешавања мреже, и фабрички ресет након тога ако ово не ради, али не бих то још док не пробам нешто једноставије али ми ништа не пада на памет.
 
Имам проблема са нордом у последње време.
Апликације остају у рам-у, ту је све океј, али када их отворим после неког времена као да једно 10ак секунди изгубе конекцију, не вреди ни кад кликнем нешто, ни кад reload-ујем, остаје опција или да чекам или да уклоним апликацију па је поново отворим.
То највише нервира када су у питању апликације за које ми треба константан интернет и брзи reload при покретању, попут нпр sofascore-a, берзи итд. А чини ми се да рецимо whatsapp нема тај проблем.

Пробао сам да их закључам у recent apps, не вреди, сумњам да је било какво подешавање у оптимизацији батерије.
И да, проблем је и на 4г и на wifi-у.
Мислио сам да је и до приватног adguard dns-a, али ни то није.

Остаје да ресетујем подешавања мреже, и фабрички ресет након тога ако ово не ради, али не бих то још док не пробам нешто једноставије али ми ништа не пада на памет.
Takođe imam isti problem, svi živi na OnePlus community se žale na isto, ali OnePlus očigledno ne interesuje da reše problem. Postane prilično iritantno kada u google search moram da refresh jedno 5 puta dok ne izbaci rezultat, a da ne govorim o FB, Insta i YT. To je kao u doba EDGE-.
 
Ти си можда и писао о томе овде, неко јесте поменуо.
Чудно ми је што је то од скоро, а никакав апдејт није стигао нити сам ја чачкао нешто. Бар да ускоро дође 11ица, па да ресетујем телефон можда ће се тада нешто поправити. Доста иритира.
Писао сам и ја на community-у, али никакав одговор.

Још једна ствар која није софтверска па ме мало више цима, све је јачи љубичасти и зелени тинт на екрану при слабом осветљењу. Свакако држим светлу тему, али чим дође тамнија позадина, искаче.
 

Prilozi

  • IMG_20210207_074519.jpg
    IMG_20210207_074519.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 32
Ти си можда и писао о томе овде, неко јесте поменуо.
Чудно ми је што је то од скоро, а никакав апдејт није стигао нити сам ја чачкао нешто. Бар да ускоро дође 11ица, па да ресетујем телефон можда ће се тада нешто поправити. Доста иритира.
Писао сам и ја на community-у, али никакав одговор.

Још једна ствар која није софтверска па ме мало више цима, све је јачи љубичасти и зелени тинт на екрану при слабом осветљењу. Свакако држим светлу тему, али чим дође тамнија позадина, искаче.
Da, ja sam pisao o tome, tražili su mi da iz menija aktiviram snimanje logova što sam i uradio i poslao im, ali do danas nikakav odogovor. Ovaj tint sam baš i ja pre neki dan primetio na beloj površini kada pomeram telefon gore dole, ali ga generalno ne primećujem u radu sem kad baš hoću da ga ugledam . Ostalo je sve TOP. Još samo da skontam to sa Gcam i config šta i kako. Imam Gcam, ali ništa spektakularno nije sem noćnih fotki gde AI radi dobar posao,
 
Ovo je jedina Oneplus tema koja ostade van odgovarajućeg podforuma.
 
Ima li neko sličan problem, kad mi stigne glasovna poruka na whatsapp i dok je preslušavam cijelo vrijeme mi se u pozadini javlja kao neki bip zvuk ako je tipka za zvuk postavljena da se čuje zvono, a ako je na vibraciji umjesto zvuka u jednakim intervalima se čuje vibracija. Isto tako ako nešto downloadujem ili upload čuje se to za cijelo vrijeme trajanja. Nisam nigdje uspio u opcijama da nađem o čemu bi moglo da se radi.
 
Opa! Nema još OTA kod mene. Ako stigne taman da trošim malo novi 25 GB paket. :D
 
Нисам испратио бета програм, али се надам да су средили проблем са губитком конекције при поновном покретању апликација. Излудех од тога.
Мада видећу да након инсталације 11ице одрадим фабрички ресет.
 
I ja update perk Oxygen updater, za sada sve savrseno radi, ocigledne ui proven Ali ima I dosta korisnih novina. Good job OnePlus
 
Ima li neko sličan problem, kad mi stigne glasovna poruka na whatsapp i dok je preslušavam cijelo vrijeme mi se u pozadini javlja kao neki bip zvuk ako je tipka za zvuk postavljena da se čuje zvono, a ako je na vibraciji umjesto zvuka u jednakim intervalima se čuje vibracija. Isto tako ako nešto downloadujem ili upload čuje se to za cijelo vrijeme trajanja. Nisam nigdje uspio u opcijama da nađem o čemu bi moglo da se radi.
Evo pošto niko nije imao sličan problem kako sam našao rješenje na netu postavit ću i ovdje ako nekome zatreba.

Android 11 i meni stigao kroz oxygen update centar, 2.5 GB čini mi se i za sada sve radi dobro, mada mi se true black UI više sviđao na prošloj verziji.
 
Nisam mogao da čekam, ubacio sam i ja 11 preko Oxygen Updater-a. Fin redizajn, ne primećujem neke bitne promene, sve i dalje smooth like a butter.
 
Nazad
Vrh Dno