Šta je novo?

One Plus Nord

Zasto ne?

Starija flagship (sd845) vs novija (sd765) mid range platforma...
Tu su negdje po nekim perfirmansama, GPU je bolji na SD845 (ko ne igra igre nista ne znaci), ali uvijek bih izabrao SD765G i zbog 7nm tj. baterije, a i noviji je.

Bilo kako bilo telefon ne cini samo SoC.

Meni je Nord zaokruzen bilo hardverski (dobar ekran OLED, kamera OIS ovo ono, dizajn ok, nije ogroman/tezak, baterija OK), softverski pogotovo. Mislim da nije za poredjenje Oxygen i MIUI.

Mislim kad kupujem telefon ne stavljam samo specifikacije na papir i tako odlucujem.

Ako ne mogu maknuti MIUI, ili nema potpuno funkcionalan AOSP, taj mi Xiaomi i ne treba.

Meni za 300€ dobar, koliko ispadne uz pretplatu.

Vidim skoro svaki, ako ne i komplet OnePlus-a ima oficijelni zadnji Lineage, sto znaci da je zanimljiv developerima.

To su neka moja razmisljanja, vise volim dobar softver nego nabudzen hardver.

Oxygen je extra, stock android uz dodatke, ne moram cackati nista dok ima podrsku, to je 2-3 godine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stock android uz dodatci, pa takav je svaki uključujući i MIUI.
 
U principu se slazem, takav neki odgovor sam i ocekivao.

Videcu samo kakva ce ponuda biti kad (i ako) se pojavi u Vip-u...
 
Stock android uz dodatci, pa takav je svaki uključujući i MIUI.
MIUI je vise (neki pokusaj) iOS + dodaci, al' eto...[emoji23]

Nije za poredjenje softverska podrska za Xiaomi (ne samo oni) i OnePlus.

Mislio sam Pixel 4a, posto ga nema nigdje Nord je dostojna zamjena. Razmisljao sam Nord ili iP SE2 ili Pixel 4a.

Xiaomi su dobri telefoni nema govora, samo ih softver ne prati na tom nivou sto mi je bitno.

Konacno docekah 'jeftiniji' telefon od ove trojke iP, 1+, Google.

Vidim i Realme hvale za njihov UI, da je blizak stocku.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija solidna. :) Stigao i novi apdejt malopre.
e212fc84943cb77f2968aaaef2e9fb47.jpg
e4f32a3a065b740914b5fe241a406261.jpg
 
Upeglano je sve od starta u principu, trebalo mi je par dana da se priviknem na razlike u odnosu na OP6T. Radi sve dobro, nisam gledao da li se možda pojavio neki novi Gcam, pa da isprobam.
 
Jel' se zna gde je tačno NFC senzor? Gledao sam po internetu, al' ne nadjoh tačnu lokaciju :(
Pozdrav
 
Nalazi se na leđima, od kamera možda 1 cm ka sredini.
 
Stigao Nord, stigle i poklon 1+ bluetooth slusalice (dobre, ja volim bas kad se osjeti).

To je taj mocni stock software, kakav Xiaomi, kakav MIUI, kakvi bakrači. Odlican telefon u ovoj klasi. [emoji106]

Samo mi jos fali staklo, preporuka?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oneplus staklo i futrola.
 
Stigao Nord, stigle i poklon 1+ bluetooth slusalice (dobre, ja volim bas kad se osjeti).

To je taj mocni stock software, kakav Xiaomi, kakav MIUI, kakvi bakrači. Odlican telefon u ovoj klasi. [emoji106]

Samo mi jos fali staklo, preporuka?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
De mi reci jesi li naručio Nors sa oneplus storea pa dobio gratis sluske ili je neka akcija bila, jer ja sam naručio sa oneplus.de store i nije nigdje pisalo da idu gratis slušalice.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Oneplus staklo i futrola.
Gdje to uzeti, u BiH sam, nisam nasao ni na eBay, AE...
De mi reci jesi li naručio Nors sa oneplus storea pa dobio gratis sluske ili je neka akcija bila, jer ja sam naručio sa oneplus.de store i nije nigdje pisalo da idu gratis slušalice.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Mtel BiH, pretplata... Odlicne su slusalice sto se zvuka tice, oblik mi ne odgovara bas...

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ne znam zaista, ja sam kupio to odmah uz telefon.
 
Ima opcija srpski (latinica). Nisam probao.
 
Na OP8 i dalje nema našeg jezika
 
A ovaj novi Nord, trebalo bi da bude jeftiniji od ovoga prvobitnog, jel da?
 
Ima dva nova modela, i oba su jeftinija od prvog.
 
Evo i Spigena. Baš dobra futrola.
6900cd4f1ca9e49e3351e31a06e745cd.jpg
 
Kakav je nord u poredjenju sa Mi 9? Je li ko kamere poredio mozda? Ili je li ko poredio sa mi 9T? Hvala..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja poručio Nord u CH dok je bio na popustu za 370 franaka samo kasne sa dostavom počinjem da se brinem a ne mogu da dočekam da se pridružim 1+ klubu
 
Nazad
Vrh Dno