Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Kad ideš cancel i gore na plus, neće?

Drugo što mi pada na pamet je da Apple ID nalog nije podešen na Srbiju? Možda to.
 
Podešavanje jezika i regije telefona nema nikakve veze sa Apple ID podešavanjem države.
 
Podešavanje jezika i regije telefona nema nikakve veze sa Apple ID podešavanjem države.
Nema nikakve veze jer država Apple ID-ja nema nikakve veze sa Apple Payom.
Država telefona je povezana sa Apple Payom.

Npr., promeniš region u Settings na BiH, nemaš izbora banaka uopšte, promeniš na Hrvatsku, dobiješ izbor HR banaka. Dakle, nema nikakve veze koja je država podešena na Apple ID nalogu nego isključivo region telefona u Settings :)
 
Aj još dva pitanja - Apple Pay mi je normalno radio u Srbiji, ali ni u Grčkoj ni u Severnoj Makedoniji nije hteo da radi ni sa upaljenim ni sa ugašenim netom. Nisam probao da menjam region, da li u tom grmu leži zec? Šta ako npr hoću da platim nešto u avionu?
 
Nije logično, koristio sam ga u inostranstvu najnormalnije :) Nisam menjao region.
Inače nije ni neophodan internet, kao što ti ne treba ni kad plaćaš klasičnom karticom :)
Da li si proverio sa bankom?
 
Znam da nije, ali ajt da probam i to, ni na podacima ni zakačen na lokalni WiFi nije hteo. Banka Poštanska štedionica, fizička MC kartica koja je ubačena u 15 Pro prolazi na istom terminalu bez problema i u Makedoniji i u Grčkoj
 
Imaš info na sajtu Poštanske, možda je do toga:
"Из сигурносних разлога, три дана након дигитализације Ваше картице, исту нећете моћи користити у иностранству нити на иностраним сајтовима."
 
Prošlo je više od toga, juče sam probao u Skoplju a povezao je 9. februara. U Grčkoj prekjuče i u petak, ni na naplatnim rampama ni u lokalima ne radi
 
ako prolazi fizicka mora i apple pay

fizicku ocitavas sa nfc ili ubacis u platni terminal?
 
Znam i ja da treba da radi, ali ne radi. Tacnije, uglavnom radi ali ne smes da se oslonis, pa da nosis samo telefon. Moguce je da ima veze to sto turska nije na tom spisku, pa ne podrzavaju svi terminali apple pay.

Iako je ocigledno, ali da naglasim: Kada putujem u inostranstvo, pored dve razlicite kartice na telefonu, nosim i jednu fizicku karticu i odredjenu kolicinu kesa koji ne diram. Ako putujem kolima, ta kolicina kesa je veca.
 
Ajd jedno glupo pitanje, kako se koristi apple pay? :D
Mislim, zanima me da li je moguće kao na GPay da se plati samo aktiviranjem displeja za manje iznose?
Da li može da se plati sa home screena, da se otključa telefon i prisloni na terminal samo? Ili mora double tap na power dugme, biometrija pa plaćanje?
 
Da li može da se plati sa home screena, da se otključa telefon i prisloni na terminal samo? Ili mora double tap na power dugme, biometrija pa plaćanje?
Ne razumem kako se ove dve stvari razlikuju? Pritisneš dva puta power dugme, pogledaš u ekran da bi te prepoznao i prisloniš terminalu. Nije neka nauka.
 
Ok, to je znači jedini način za plaćanje?
Razlikuje se, na androidu je to npr bolje odrađeno.
Ako kucam poruke/gledam nešto na po netu ili listam slike, mogu samo da prislonim telefon i platim. Ne moram da otvaram app da bih platio.

Da ne govorim o tome da GPay radi za manje iznose i samo kad se aktivira displej..

Ali nebitno, zanimalo me samo da li je to jedini način za apple pay. Pitam zbog devojke, juče sam joj povezao karticu na telefon, pa da joj kažem kako može da koristi ;)
 
znaci neko ti uzme telefon, cacka i casual sebi nesto plati?
 
Ok, to je znači jedini način za plaćanje?
Razlikuje se, na androidu je to npr bolje odrađeno.
Ako kucam poruke/gledam nešto na po netu ili listam slike, mogu samo da prislonim telefon i platim. Ne moram da otvaram app da bih platio.

Da ne govorim o tome da GPay radi za manje iznose i samo kad se aktivira displej..

Ali nebitno, zanimalo me samo da li je to jedini način za apple pay. Pitam zbog devojke, juče sam joj povezao karticu na telefon, pa da joj kažem kako može da koristi ;)
Samo napomena, ne mora nikakva app da se otvara za plaćanje - u bilo kom trenutku, dovoljno je pritisnuti dugme za zaključavanje dvaput brzo i pali se default apple pay kartica.
 
A da li je moguće da sa dva klika na power koristiti ostale kartice u slučaju kada nije ubačena platna kartica?
 
Misliš na karte za avion, loyalty kartice i to?
Ne znam, ali svakako se vide kada pozoveš plaćanje na dvoklik - e sad, ja imam ubačene platne kartice, pa ne znam da li će ih prikazivati i bez njih.
 
Dvoklik na power otvara Wallet i selektuje default karticu. Ako ona nije potrebna, prebacis na drugu karticu za placanje, loyalty karticu, avion, ulaznicu, sta god da imas u novcaniku.
 
@baltam0s
Da bas te.
@jorgovan
Bile su ranije dostupne na dvoklik, ali kada sam udaljio platnu karticu, dvoklik ne radi ništa a štiklirano je u podešavanja. Sad ostalim karticama jedino mogu preko walleta da pristupim.
 
Ok, to je znači jedini način za plaćanje?
Razlikuje se, na androidu je to npr bolje odrađeno.
Ako kucam poruke/gledam nešto na po netu ili listam slike, mogu samo da prislonim telefon i platim. Ne moram da otvaram app da bih platio.

Da ne govorim o tome da GPay radi za manje iznose i samo kad se aktivira displej..

Ali nebitno, zanimalo me samo da li je to jedini način za apple pay. Pitam zbog devojke, juče sam joj povezao karticu na telefon, pa da joj kažem kako može da koristi ;)
Ovo je tolko lose resenje da je ne zelim da verujem da je ovo istina. Jel ima mogucnost da se podesi neki vid bezbednosti? Tipa da zahteva faceid / pin / fingerprint pa da se prisloni tel na pos terminal?
 
Ne znam za koji deo pitas.
Ako koristis aktivno telefon za poruke/slike/browsing - ne, ovde je potrebno samo da prislonis telefon za placanje. Ovo je i logicno jer si pre toga morao da ga otkljucas da bi radio bilo sta na njemu(moras da imas fp/pin/stagod kao zastitu).

Sto se tice ove druge opcije gde mozes samo da aktiviras ekran i platis - mislim da ne postoji nikakva opcija za ovo, tako prosto radi, uz napomenu da ovo radi samo za manje iznose, tipa do 3-4k, nisam siguran tacno. Za vece iznose ce da ti trazi da otkljucas telefon. I mislim da nece da radi za vise uzastopnih transakcija, ne moze npr neko da ti ukrade tel i da plati 15 puta po 2-3k za jedan dan tako.

Inace, na isti nacin radi i fizicka kartica. ;)
 
ako prolazi fizicka mora i apple pay

fizicku ocitavas sa nfc ili ubacis u platni terminal?
Znam da bi trebalo, zato sam i pitao. Beskontaktno je radila MC Poštanske, Apple Pay nije, za putarinu u Grčkoj, u Lidlu u Solunu i u Skopski merak kafani (inače, svaka preporuka za istu).
 
Nazad
Vrh Dno