Šta je novo?

Google Pixel 4a

^^ Ta prica vazi bukvalno za svaki novi model koji se pojavljuje na trzistu. Nikad narodu udovoljiti. [emoji4]
Ne pamtim kada je poslednji put bilo ovoliko kvalitetnih telefona u cenovnom rangu od nekih 400-500€. Ima modela za svakoga, tako da zaista ne vidim cemu negodovanja. [emoji4]
 
Ima stereo zvučnike...

Znam ali navodno nisu baš pravi stereo nego a la htc u11 (po principu rada, ne po jačini ili kvalitetu zvuka). Na kraju, to nije ni bitno, nego sam karikirao listu flagship želja koje izgleda mnogi očekuju za 299$.
 
Poslednja izmena:
Zelim 2 day kompaktni phone sa dobrom kamerom. Jel trazim mnogo ?
Kako je mogao huawei to da napravi sa p40 i p30, a google ne moze ?


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Razlika između tih telefona koje si naveo i Pixela 4a, ako se posmatra u kontekstu kompaktnosti, nije baš zanemarljiva.

Pola centimetra u jednoj dimenziji i par milimetara u drugoj uopšte nije malo kada utiče na finalnu formu uređaja a još je manje kada se posmatra interni prostor za hardver, pa tako i za bateriju.
Ti Huawei telefoni jesu relativno kompaktni, svakako nisu preveliki, ali 4a je u poređenju sa njima istinski kompaktan telefon, i taman za tu razliku u veličini je možda izgubio prostora za bateriju od 3.500 mAh recimo.

Samo uzmi za primer Samsung A40 i A41, i videćeš da je za pola centimetra telefon dobio dodatnih 400 mAh. Ali je isto tako činjenica da je A41 sada telefon preko 6" i to nije baš ista forma kao pre.
 
Meni je sasvim ok priča 4a, zaželeo sam kompaktnijih telefona. Voleo bih da ima bolju autonomiju (navikao sam na bolju poslednjih godina) ali po svemu sudeći neće biti loš. Procesor mi je dovoljno ok, koristio sam 636 mogu i 730G.
Nije i jedini za koji sam zainteresovan, tako da ima vremena videće se.
 
Onda druze odes i kupis p40 ili p30.

Nije poenta u takvom odgovoru, njegova izjava je da ako moze jedan Huawei da proizvede takve telefone da ne moze onda jedan Google. A drugo imas ljudi koji su verni jednom brendu i nece da menjaju.

Eto ja imam Mi 9T i to mi je vec ne znam ni ja koji Xiaomi telefon i ne uzimam ga zbog imena nego jednostavno sam se toliko navikao na MIUI da mi je posle njega sve drugo neshvatljivo da koristim. Na Samsung tabletu imam One UI 2.1 i Andorid 10 i jednostavno nije mi to to.

Svako je na nesto navikao i ako ne mora da menja nece.
 
Ruku na srce, ovo je ozbiljan preokret i za cenu za koju su ga izbacili nema mnogo mesta za zalbe. Ipak je oled displej, 6gb ram, dimenzije i masa odlicni, kamera odlicna (bez nepotrebnih dodatnih), baterija pristojna..To rastezanje oko izbacivanja, pa sad oko prodaje je zamerka na mestu.
 
Ovo nije kompaktan telefon nego normalan.
Kompaktno bi bilo da je ekran do 5" po novom odnosu stranica ili kao što Sony u XZ1 Compact stavi 4.6".
Ajde što niko više ne pravi kompaktne ali ponuda normalnih je bedna već godinama unazad.
 
@beosoft
Pa može i Google da napravi telefon kao p30 i p40 ali bi onda on koštao 600e i onda bi svi ovde kukali na cenu :)

I pre izlaska testova baterije tvrdim da će ona biti odlična i dovoljna za 98% korisnika.
 
Poslednja izmena:
Isto tako su kukali svi na bateriju od Pixel 4XL, a meni traje 5-6 i po sati SOTa...
Ako telefon do momenta pred spavanje nije na barem 75%, da je ne znam koji model, ja ga stavljam na punjenje. Sta radite vi ljudi koji se hvalite da baterije traju dva dana, prilikom odlaska na spavanje utonete u san sa mislima "kako je cool sto nisam morao potrositi 2 sekunde vise i ubaciti kabl u fon jer ce do jutra biti 48% baterija" (umesto 100%)..
I sta onda kad vas zadesi dan sa vise obaveza, vanrednim situacijama, i sprzite tih 49% do 4 popodne..?
 
Razlika između tih telefona koje si naveo i Pixela 4a, ako se posmatra u kontekstu kompaktnosti, nije baš zanemarljiva.

Pola centimetra u jednoj dimenziji i par milimetara u drugoj uopšte nije malo kada utiče na finalnu formu uređaja a još je manje kada se posmatra interni prostor za hardver, pa tako i za bateriju.
Ti Huawei telefoni jesu relativno kompaktni, svakako nisu preveliki, ali 4a je u poređenju sa njima istinski kompaktan telefon, i taman za tu razliku u veličini je možda izgubio prostora za bateriju od 3.500 mAh recimo.

Samo uzmi za primer Samsung A40 i A41, i videćeš da je za pola centimetra telefon dobio dodatnih 400 mAh. Ali je isto tako činjenica da je A41 sada telefon preko 6" i to nije baš ista forma kao pre.
Kakva glupost, majko mila. Redmi 3 pre 4 godine imao 4100mAh u 139.3x69.6x8.5 mm i 144g
 
Poslednja izmena:
A u telefonu je samo baterija inače, pa onda lepo pomnože dimenzije, to pretvore u gramažu baterije, pa gramažu u mAh?
Izgleda da si zaboravio da u telefonu nije samo baterija, da postoji i rezervisani prostor za drugi hardver, koji inače zavisi od telefona do telefona, a posebno kada uporediš dva telefona iz dva doba praktično.

Reklo bi se nekada da svi ti silni inžinjeri i R&D sektori ne znaju šta rade kada prave telefon, jer jelte, nisu ugurali veću bateriju a mogla je da stane.

^ Samo da si pogledao kako izgleda i kolika je baterija kod Redmi 3, video bi da je 75% zauzetog prostora baterija, a onda da si pogledao neki Pixel kako izgleda iznutra, shvatio bi možda da porediš neuporedivo i linearno.
Kad već nekome kažeš da konstatuje glupo, što nije lepo.
 
Poslednja izmena:
Zasto niko od nasih operatera nema pixel u ponudi vec 5 godina nije mi jasno...
Jel zna neko kada se moze ocekivati na oglasima? Da li ce mu cena biti 350e ili je to previse optimisticno za srbiju :trust:?
 
Zasto niko od nasih operatera nema pixel u ponudi vec 5 godina nije mi jasno...
Jel zna neko kada se moze ocekivati na oglasima? Da li ce mu cena biti 350e ili je to previse optimisticno za srbiju :trust:?
Zašto je iPhone tek od 2014. godine dostupan? Pixel nije globalno dostupan model niti ga je Google tako zamislio.
 
Zanimljiva novost je što Google i Qualcomm ulažu ogromne pare u HMD, konkretno Nokia telefone.

Ko zna šta Google ima kao ideju posredi, možda da u budućnosti od Nokia telefona napravi svoju mejnstrim liniju telefona. Pixeli su za Google praktično eksperiment, probaju razne stvari od serije do serije a američko tržište kao domaće im je fokus bez preterane potrebe da budu dostupni ili dominantni u ostatku sveta.

Imajući u vidu da je Nokia tokom prošle godine doživela najveći pad od reinkarnacije i da se HMD ne trudi nešto posebno, čudilo bi me da ovakav potez dolazi bez neke dalekosežnije agende.
 
HMD je imao super dizajniranu prvu seriju telefona - sa izuzetkom Nokia 9 modela, svi ostali telefoni su mi ubedljivo najruzniji i mozda jedini razlog da, kada bih obnavljao ugovor, Nokia telefone i ne razmatram.

Bilo bi odlično da mogu da se vrate starom Lumia dizajnu uz par fora - već sam navodio x30 Lumia seriju kao vrhunac jednog dizajnerskog trenutka.

Bukvalno samo treba da instaliraju Android, malo smanje bezele, i ovo bi se prodavalo kao ludo.
47523a3ae08eb6fa7e95c35e9b28e0c0.jpg
 
Ne bi se prodavalo nazalost. Kao ludo moze da se prodaje samo Samsung i iPhone. :D
 
Jel zna neko kada se moze ocekivati na oglasima? Da li ce mu cena biti 350e ili je to previse optimisticno za srbiju :trust:?
Kad će biti videće se. Startna cena na oglasima će biti 400 ili nešto više, a mesec ili dva posle dostupnosti na KP će biti oko 350e.
 
E zato mi se ne svidja sto ce doci tek oktobra. Moracu cekati jos mesec dva da mu se cena malo normalizuje, a to ce biti vec decembar mozda. Da su ga odmah izbacili, taman do oktobra da mu se stabilizuje cena.
Ali *mjau**mjau**mjau*, to je sad.
 
Pixel kao proizvod je svakako nešto što ne bi trebalo posmatrati kao ostale telefone, jer kao što je neko već napisao nije ni zamišljen da bude globalan i univerzalan, kao što nisu bili ni Nexus telefoni. Više su za entuzijaste što bi rekli, i Google to može sebi da priušti, verujem da im rezultati prodaje nisu toliko opterećujući kada na kraju godine podvlače crtu.

Zato verujem da je sa njihovom budućom strategijom povezana ta veza sa HMD i Nokijom, jer Nokia kada se iznedrila sa Android One reklamirana je kao telefon koji nudi Piksel iskustvo, mada verujem da je u početku više kupcima značilo ime Nokia, iako neka druga sada, nego što su uopšte znali šta je čist Android, Piksel iskustvo ili im je uopšte bila bitna višegodišnja podrška.

Međutim, cenim da je sada dosta drugačija pozicija Piksela i Googla kao brenda u konzumerskoj percepciji i da bi neka nova tura solidnih telefona inspirisanih Pikselom mogla dosta dobro da prođe, konkretno da to bude Nokia kao što je bila u onoj prvoj seriji.
Moja je pretpostavka da je to ideja Googla, Pixeli da ostanu in-house brend od par telefona kao i do sada, a ostala tržišta da podrže preko posrednika telefonima sa apostrofiranim Google iskustvom, kao što je u startu i bila ideja Android One programa.
Barem bih gotivio da bude tako.
 
Poslednja izmena:
Android-One koncepcija se ispostavila kao nista drugacija od ostalih jer je samo azuriranje softvera koja je glavna odlika programa kasnila i po nekoliko meseci. Pritom, kamera aplikacija je ostala ekskluzivna za Pixele, sto je razlog vise kupiti Pixel umesto A-O telefona.

Jedna od vecih mana 4a je sto je dosao sa Androidom 10 a bice dostupan od oktobra kad vec izlazi A11. To se koliko sam shvatio odrazava na one 3+2 godine podrske, jer nije dosao direktno sa 11 kao sto ce 4a 5G i 5.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li ima nekih najava za Pixel 4a XL verziju? To bi bilo jako zanimljivo. Isti dizajn samo veci ekran i veca baterija. Bilo bi odlicno. 4a je prelep. [emoji4]
 
Uh, nisam ispratio. To ce biti odlicna prica. [emoji4]
 
Ne znam kako planiraju da diferenciraju 4a 5G od 5, pošto pišu da će oba stići sa SD 765G.

Sam SD 765G sigurno da nije dovoljan da opravda razliku od 150$ u odnosu na običan 4a. Biće veći, mislim da je to prilično sigurno, veća baterija verovatno, i mislim da bi morali da dodaju još jednu kameru. Sumnjam u mogućnost 90 Hz ekrana.

A onda opet, ako i 5 stvarno bude sa SD 765G a koštaće sigurno još više od 500 $, ne znam koliko može da bude kompletan a realan za cenu, u odnosu na Nord recimo.
 
Pixel 3a i 3a XL su identični osim veličine i baterije a razlika u ceni im je bila upravo oko 150 evra.
Neće me iznenaditi ako i 4a 5G bude ista priča, a imaće Snapdragon 690 da bi opravdao naziv 5G, 765G ne verujem da će biti, ne izgleda mi kao verovatno.
 
Poslednja izmena:
Da, verovatno će imati s690. 2 kamere su već potvrđene onim renderima od pre nekoliko meseci.

Pixel 5 verovatno s765g , bez plastike , ip68 itd itd. I to sve za 700e je ok ponuda od strane Googla.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno