Šta je novo?

Google Pixel 4a

Skroz sam zaboravio na SD 690, jeste logičniji izbor od 765G za 4a 5G.

I zanima me da li će bataliti na 5-ici čitavu onu sklopku od senzora na čelu i staviti jedan punch hole kako dolikuje. Mislim da je onaj radar skroz bepotreban, barem se nadam da su i sami shvatili, a mislim da se može živeti i bez striktnog Face Unlock-a, da je sasvim prihvatljivo da postave FP ispod ekrana, ako će to već uticati na manju cenu, a čini mi se da je plan da Pixel 5 približe srednjoj klasi.
 
a face unlock je jedini razlog što još merkam naslednika pokofonu i nisam se odlučio,a naletelo mi brdo dobrih ponuda,ali sa panč holom ili motorizovanom.mislim da sa nočom mogu da živim a bez bar IR više ne mogu...mislim živim i sad ali da dam i to veće pare ipak ne.
 
Sta znam, meni face unlock radi skroz lepo na redmi note 8 pro, iako nije IR.. :)
 
Taj live wallpaper kao neka IT umrlica za bateriju, sa tim sumornim gradijentom.

Najjaci live wall je trenutno na MIUI 12, kako ono dobro deluje. Tako nesto slicno je trebalo Gugl da napravi, ionako imaju snimljen svaki pedalj zemlje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni bi ovaj pixel bio dizajnerski pun pogodak da su stavili normalan modul kamere pozadi, bez onog beakorisnog kvadrata. Kao na primer sto je na 3a.
 
Meni lepsi kvadrat.

J6g, kvadrat je moderniji, morali su da stave.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma kakvi, meni su vise "seksi" telefoni sa bezelima kao na primer na mi a2 nego ovi nocevi i rupice, i voleo bih da se vrate ekrani sa uglovima od 90stepeni a ne ovi sa radiusom [emoji849]
 
Na bezele verovatno mozes da zaboravis, mozda ostanu samo na onim specijalizovanim gejming fonovima sa zvucnicima.

I meni su ti sa ostrim uglovima neuporedivo lepsi, Xperia 1 i Note serija (iako ona nije skroz ostra) su mi na vrhu dizajna.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam nezahtevan korisnik (ne igram igrice i ne koristim face, instagram i slično) i po svemu do sad viđenom 7+ sati sot se izvesno može očekivati na pola auto brightnessa.
Slika ispod je sa cpu i gpu zakucanim na 100%, praktično isto trajanje kao i Nord.

pixel-4a-battery-test.jpg
 
GSMA se poziva na izvor sa Twittera u spekulaciji koja sugeriše da neće biti običnog Pixel 5 telefona, već samo XL verzija po ceni od 699 $.

Mislim da to ima logike, da izostave regularnu 5-icu kada je već 4a 5G siguran. I mislim da je ta spekulisana cena plafon za telefon sa SD 765G, uz koji i dalje najavljuju 6.67" 120Hz ekran.
 
Ja sam nezahtevan korisnik (ne igram igrice i ne koristim face, instagram i slično) i po svemu do sad viđenom 7+ sati sot se izvesno može očekivati na pola auto brightnessa.
Slika ispod je sa cpu i gpu zakucanim na 100%, praktično isto trajanje kao i Nord.

pixel-4a-battery-test.jpg

Jesi video negde kršteno poređenje za Nord 60 vs 90Hz ekran?
Ovo što si postavio je pretpostavljam 90Hz na Nord.
 
Po ovome sto si postavio, slabiji ce biti od pixel 4.
Sta znaci ova plava boja ?


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nisam gledao ispravan stupčić :)
Ovaj test kaze da je bolji od 3a i pixela 4. Hmm...
Ostaje da se vidi real world test, ove sa youtube-a uzimam sa rezervom.
Uvek se tu nadje kolachic za review-era od google-a.

Ovo mi sve deluje kao hajpovanje ne bi li ljudi sacekali da se uredjaj nadje na policama.



Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ja nisam video praktično nijedno hajpovanje, većina iskustava recenzenata se može sumirati na to da je 4a midrange uređaj sa midrange baterijom.
Najbliže real world testu je donja tema na xda, kad ga bude masovnije u prodaji napuniće se sa skrinšotovima. Ja pogledam nasumičnih 20+ rezultata, izvučem prosek i dodajem na njega nekih 15-20% više budući da sam nezahtevan korisnik.
https://forum.xda-developers.com/pixel-4a/review/screen-time-t4065991
 
Ma svi kazu da baterija lagano izgura ceo dan. Eno i Joshua Vergara, iako izvukao samo 4h SOTa, ceo dan je slikao i snimao, jedno 2h YTa i ostalo, ali izgurao ceo dan heavy upotrebe.
PS: I ja bih voleo da je malo veca baterija, bar 3500mah, ali to je sto je.
 
Poslednja izmena:
Po ovim novim info.
pixel 5 - 6.7" ,120hz, otisak pozadi i 700e/700$.

4a 5g - isti kao 4a samo uz s765 , 500$/500e. Možda i nešto veća baterija i 90hz ?

Totalni rebus za sada
 
Kao što je neko već napomenuo 4a 5G će pre doći sa SD 690 nego 765G. SD 690 je već u distribuciji, Nokia 7.3 će već početkom septembra biti prvi predstavljen telefon sa njim na IFA 2020.

Tako da će ponuda biti 4a (730G) - 349 $, 4a 5G (690) - 499$ I 5 XL (765G) - 699 $ . Tako bi trebalo, i kao što su ranije naveli obične 5-ice najverovatnije neće biti već samo XL model.
 
Poslednja izmena:
Vidim da neretko apostrofiraju Google asistenta u recenzijama, a naročito ga Google potencira u marketingu kao nešto što posebno dobro radi na Pixelu 4a i generalno Pixelima, pa mi nije najjasnije da li stvarno postoji bolja integracija i optimizovanost asistenta na Pixel uređajima za razliku od svih ostalih ili je samo reklama u pitanju?

Inače se zapitam koliko je zapravo asistent kao AI momenat široko prihvaćen i bitan korisnicima u interakciji sa telefonom, odnosno da li je stvarno jedna od prednosti koju Pixel korisnici imaju na umu.
Svestan sam da kod nas sigurno nije nešto preterano korišćen, bitan ili toliko efikasan i prilagođen pre svega zbog govorne podržanosti pa i područja, mada kada iz zabave testiram šta sve može nekada ostanem stvarno zapanjen u kojoj je meri moguća interakcija sa telefonom na taj način.
 
Ova sitnica mi se mnogo sviđa, izgleda ekskluziva za Pixel 4a i verovatno predostejće modele.

Live wallpaper koji se "troši" i menja shodno bateriji. Kad je baterija puna pozadina je plava a kako se prazni sve je više crna.

https://9to5google.com/2020/08/12/pixel-4a-live-wallpaper-eclipse/

Ne znam da li ima nešto slično inače, gotivio bih na mom telefonu baš.
https://www.xda-developers.com/down...al&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno