Šta je novo?

Amd Ryzen 5 1600AF(Budget 2600) O.C

Pa to i ja kazem , prosto ne mogu da verujem koliko su FXevi bili hladni i pored tolike potrosnje :d
Evo meni se 3300x greje cak i vise nego 8core 2700 :D
Samo ima jednu foru zen 2 , neki eco mode pa sam mu to podesio na 45W koliko sam video on mu limitira porosnju, spustio sam mu oko 7-10c a performanse su blago slabije , nista strasno .
Nije losa fora ... gledam review ovih XT nakaza ... to se jos vise kuva , tacnije kljuca , ni AiO ih ne hladi ispod 70c :D

Po meni logicnije je da rucno setujes klok i da ga undervoltujes, to sa ekom kolje lienarno bez potrebe, bolje pronadji stabilinu def voltazu, stavi boost klok rucno, digni soc i mem na maks, probaj da utegnes latencije, imaces hladniji cpu sa boljim performansama.
 
Evo ovako... necu nista da cackam vec bi prodao procesor a uzeo, bi drugi model. Ono sto sam video po nekoj prostupacnoj ceni je model R7 1700x...mozete li mi reci kakav je, da li je bolji, u kojoj meri, da li vredi razlike od 20-30e?Trebalo bi da sljaka fino na b450 Steel Legend?
Ostali R7 su dosta skuplji, nadam se da nije opet sa X oznakom neki krs :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Najpre, vecina b450 ima problem sa grejanjem vrm, tj vecina budget ploca ima 4+2 i lose resene hladnjake, pa mosfeti u full loadu posle nekog vremena na r5 idu na 90+ c(pa i mnogo vise), jedna od njih je i Legenda. Lepo, investiraj u bolju budget plocu(npr b450 tomahawk maks koja je jedna do retkih u tom cipsetu koja moze da se izbori sa 16 tredova) nadji dobru polovnu vodu, probaj da nadjes nekoga ko hoce da trampi sa tobom r5 2600(naravno prvo proveri kakav je primerak) i uzivaj. Posle nekog vremena kad pojeftini 3700 ili 3800 bocni na tomu i miran si, btw toma maks ima 32mb bios i bez uslovljavanja ce podrzati novu 4000 seriju pa mozes i nesto od njih da bockas i kombinujes.

Ovo je moja procena gde kratkoroscno imas korektnu budget platformu koja ja future proof...
 
Evo ovako... necu nista da cackam vec bi prodao procesor a uzeo, bi drugi model. Ono sto sam video po nekoj prostupacnoj ceni je model R7 1700x...mozete li mi reci kakav je, da li je bolji, u kojoj meri, da li vredi razlike od 20-30e?Trebalo bi da sljaka fino na b450 Steel Legend?
Ostali R7 su dosta skuplji, nadam se da nije opet sa X oznakom neki krs :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Za gaming je losiji od R5 1600AF.
 
Pa za cega je onda dobar!?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Toma max kod mene na 2700 i 3300x do 60c vrm , provetreno kućište ...
*mjau**mjau**mjau* na to se misli kada pazaris pjojku , gledaš da bude malo bolja i da bocnes vremenom i bolji CPU.
Meni 3300x završava posao , odličan CPU.
 
E ja msm da ce 1700x u kombinaciji sa b450 steel legend, cc 120 argb kulerom i 16 gb a data xmp 3200(rade na 2666) i gainward gs 1070 sljakati u igrama [emoji108][emoji108][emoji108][emoji108]
Mozda gresim... vidim da bootleneck ne postoji a kuler ce ga valjda o'laditi!
Svakako za 20e razlike u ceni ili 30e...nista strasno ali ipak msm da sam dobro prosao. [emoji847]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Besmislenu sintetiku i random compare sajtove zaboravi :)

1600AF je druga generacija,1700X je prva. Za gaming je bolji 1600AF, pogotovo kada se klokne na ~4GHz.
Klokne , a to radi manjina...i to je lutrija.
Vulcan,dx12 optimizovano za više jezgra..1600af u nekim situacijama par FPS više, generalno 1700x je bolji proc.

Tek kod Zen2 se vidi skok u ipc-u, zen + je presmesna razlika u odnosu na zen.
 
Poslednja izmena:
Generalno jeste bolji 1700X, ali za gaming je bolji 1600AF.

Razlike jesu male svakako, ali prelazak sa jednog na drugi je besmislen, bilo da se menja R5 za R7 ili obratno.

1600AF manje trosi, bolje se klokuje i ima bolji IPC, to je isti procesor kao R5 2600 sa nizim fabrickim klokom.

https://youtu.be/wJguDHmytaE

Kad 8-jezgarni procesor bude bio relevantan za gaming (kroz 3-4 godine), i 1700X i 1600AF ce biti pregazeni vremenom, tako da ta "future proof" prica ne pije vodu. Za gaming je i dalje pravilo da se uzima najbolji 6c/12t CPU koji se uklapa u konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
Generalno jeste bolji 1700X, ali za gaming je bolji 1600AF.

Razlike jesu male svakako, ali prelazak sa jednog na drugi je besmislen, bilo da se menja R5 za R7 ili obratno.

1600AF manje trosi, bolje se klokuje i ima bolji IPC, to je isti procesor kao R5 2600 sa nizim fabrickim klokom.

https://youtu.be/wJguDHmytaE

Kad 8-jezgarni procesor bude bio relevantan za gaming (kroz 3-4 godine), i 1700X i 1600AF ce biti pregazeni vremenom, tako da ta "future proof" prica ne pije vodu. Za gaming je i dalje pravilo da se uzima najbolji 6c/12t CPU koji se uklapa u konfiguraciju.

Ako mislis na moj future proof, ja sam mislio isključivo na budget platformu, kao osnovu za nadgradnju.
 
Ma platforma je okej, na B450 ce moci da se stavi Ryzen 4600 (ili koji god hexa-core 4-te generacije). Besmisleno je kupiti 8-core prve generije zbog future proof-a, kada ce ga 6-core 4-te razvaliti u svemu, pa i u multi core performansama.

Za rad koji koristi 100% cpu-a (render npr.) vredi, za gaming i standardno koriscenje ne.
 
Ma platforma je okej, na B450 ce moci da se stavi Ryzen 4600 (ili koji god hexa-core 4-te generacije). Besmisleno je kupiti 8-core prve generije zbog future proof-a, kada ce ga 6-core 4-te razvaliti u svemu, pa i u multi core performansama.

Za rad koji koristi 100% cpu-a (render npr.) vredi, za gaming i standardno koriscenje ne.
Mogu samo nesto da te pitam, iskreno?
Sta mislis koliko ce kostati 6 core 4th generacije? Iskreno, meni se. ne daju tolike pare a verujem da nece biti ispod 200e sigurno kad su i sad cene prenaduvane zbog ovog njesra...
Iskreno, neka ga, neka je 1th generacije, svakako vredi vise i mozes vise danas. sutra. dobiti prilikom prodaje za ralziku od 1600 ili 1600af.Bitno mi je da me sluzi a sad 5fps manje ili 0.5sek sporije otvaranje aplikacije... manje bitno, bar. ja msm :/
Samo da ga ohladim ispod 70c :)
Porucen LC 120 ARGB :) sa ptt oko 3900-4000...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Mogu samo nesto da te pitam, iskreno?
Sta mislis koliko ce kostati 6 core 4th generacije? Iskreno, meni se. ne daju tolike pare a verujem da nece biti ispod 200e sigurno kad su i sad cene prenaduvane zbog ovog njesra...
Iskreno, neka ga, neka je 1th generacije, svakako vredi vise i mozes vise danas. sutra. dobiti prilikom prodaje za ralziku od 1600 ili 1600af.Bitno mi je da me sluzi a sad 5fps manje ili 0.5sek sporije otvaranje aplikacije... manje bitno, bar. ja msm :/
Samo da ga ohladim ispod 70c :)
Porucen LC 120 ARGB :) sa ptt oko 3900-4000...

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Mozada je najbolje da zadrzis to sto imas, trpi malo buke i investiraj u bolji GPU, 4th gen ce isto imati paletu procesora kao skoro sve prethodne tako da bice tu mesa za sve.......Na ovom vrljavom 1600af i f9 furijom odigrao sam sve zahtevnije naslove na ultra podesavanjima, cpu ni u jednom trenutku nije prisao 70% iskoriscenosti(a grafa na 100%) i to sve na def sem memare i soca. Za budget gejming dok ne sazri 4th gen, 1600af je vise nego dovoljan........e sad ako si bolestan kao ja pa merkas jace polovne procesore da bi se igrao o.c........onda je to drugi problem....
 
Ne razumem cemu placanje 1.500 dinara za taj RGB, obican CC-120 je 2.500 dinara. Razlika u ceni izmedju 1600AF i 2700 na KP kada sam ja kupovao je bila 25-30 evra sto mislim da se isplati. Nisu brza dva jezgra vise u igrama ali mozes da se glupiras, ne moras gasiti browser i druge programe kada upalis igru. Drzao sam Chrome, CEMU, Blender i GTAV istovremeno ukljucene bez problema. Blender nije nista radio. Ko strimuje njemu ce znaciti ta dva jezgra a kostaju taman toliko koliko ih je vise. Nije to kao 2700 vs 3700X gde placas duplo za 5-20% veci frejmrejt zavisno od konfe, igre, rezolucije.

Dobar je CC-120 ali LC ventovi su krs, to mora da se menja osim ako si neosetljiv na buku.
 
Argb ventilator je i vise nego tih pa cak i na max obrtajima, 1800rpm.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pa 2400 je svuda + 300-350din ptt obican, nasao sam za tacno 3588 + 310 ptt argb... 'bga za 10e valda mogu da priustim sebi da mi nesto bude i lepo na oko :) a svaksko se uklapa u okolinu i enteriher ostatka komponenti :)
Sti se tice ustede za bolju GPU, ma meni zaista ne treba bolja i jaca kad sve cepa na ultra :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Pa 2400 je svuda + 300-350din ptt obican, nasao sam za tacno 3588 + 310 ptt argb... 'bga za 10e valda mogu da priustim sebi da mi nesto bude i lepo na oko :) a svaksko se uklapa u okolinu i enteriher ostatka komponenti :)
Sti se tice ustede za bolju GPU, ma meni zaista ne treba bolja i jaca kad sve cepa na ultra :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]

https://youtu.be/G1V6L6fdIcw

Ovo izgleda kao veoma izvesna prica, ako se zaista pojavi 3800 mora ozbiljno da pojeftini a onda te nece vise zanimati 2000 serija. Sedi tu sa tim sto imas i uzivaj.
 
Sra znaci ozbiljno da pojeftini :)? Sa 300+€ na 200?I to mi je mnogo iskreno, nategao sam se na 120 i to je to. Kad njemu polovnom bide. cena 120,onda cu ga pazariti. Do tad, nek ide kako ide... to mi je bas bacanje para kao i na jacu grafiku od 1070...nisam zaludjenik toliki a i nisam perfekcionista, za potrebe mam da je ovo poruceno sa vec postojecim sasvim korektno.
Naravno, cenim tvoje misljenje da se razumemo, da me ne shvatis pogresno.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Argb ventilator je i vise nego tih pa cak i na max obrtajima, 1800rpm.

Sent from my P10 lite using Tapatalk



Ovo je dokaz da buku svako dozivljava drugacije. Zavisi i od kucista, pozicije kucista.... Za mene licno, taj vent je daleko od tihog kad predje 1200-1300rpm... Na 1800rpm polece avion...
 
Nisi ti izgleda cuo jetflo na vise od 800 a moze do 2300rpm. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Sacekajte moje utiske pa cu, vam javiti da li je bucan ili ne :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Sra znaci ozbiljno da pojeftini :)? Sa 300+€ na 200?I to mi je mnogo iskreno, nategao sam se na 120 i to je to. Kad njemu polovnom bide. cena 120,onda cu ga pazariti. Do tad, nek ide kako ide... to mi je bas bacanje para kao i na jacu grafiku od 1070...nisam zaludjenik toliki a i nisam perfekcionista, za potrebe mam da je ovo poruceno sa vec postojecim sasvim korektno.
Naravno, cenim tvoje misljenje da se razumemo, da me ne shvatis pogresno.

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Ако аpу 4700 ,naslednik 3400g bude u cenovnom skali-politici amd kao sto je do sada bilo, da se zakljuciti da ce novi apu 4700 biti u cenovnom okviru od 200e, te ako je po snazi isti ili slican kao 3800 amd ce morati ra revidira cene u skladu sa performansama za celu svoju gamu starije generacije.......sto smo u ostalom i imali priliku da vidim od amd-a.

Ovo je sve zasnovano na ''procurelim'' informacija od izvora koji su unazad umeli da pogode.....zato mozda valja sacekati pa videti koliko ce intel fanbojevi da se grce sa svojim preplacenim ljubimcima :)
 
Da li Ryzen 1xxx i/ili 2xxx radi na svim b550 plocama ili su samo pojedini ostavili tu mogucnost?

Da li ici na top b450 plocu( npr Tomahawk) ili na najjeftiniju B550? x470?
 
Da li je stvarno taj ARGB vent bolji od onog obicnog? Nemam ARGB varijantu imam obicnu i imam isto iskustvo kao @Miki D, cim predje 1200-1300 postaje cujan, ne preterano bucan ali je zvuk koji ispusta ruzan pa smeta. Zato sam narucio Arctic P12 PWM, da zamenim i vent na CC-120.

4700G sigurno nece biti 200 evra nuditi performanse kao 3800X, nisu ovi iz AMDa sisali vesla.
 
A razlika izmedju 2600 i 3600?Da li je mnogo 160-175e za nov 3600 ili bacanje para spram performansi i cene. za 2600?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno