Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Uvek ce neko reci da nije skroz pozeljno. Ali telefoni su se opametili vremenom i uzima struje onoliko koliko mu treba. Ja nikad nisam ni sa jednim telefonom imao problema zbog takvog koriscenja, cak mogu da kazem da mi je i nakon 2 ipo godine takvog koriscenja prethodnog telefona (Mi A1) baterija bila sasvim solidna, nije mnogo degradirala.

Na telefon ipak gledam kao na stvar sto i jeste, potrosna stvar. Ne zelim da ja robujem njemu i da mu se povinujem, nego on meni, kako ja zelim. :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uvek ce neko reci da nije skroz pozeljno. Ali telefini su se opametili vremenom i uzima struje onoliko koliko mu treba. Ja nikad nisam ni sa jednim telefonom imao problema zbig takvog koriscenje, cak mogu da kazem da mi je i nakon 2 ipo godine takvog koriscenja prethodnog telefona (Mi A1) baterija bila sasvim solidna, nije mnogo degradirala.

Na telefon ipak gledam kao na stvar sto i jeste, potrosna stvar. Ne zelim da ja robujem njemu i da mu se povinujem, nego on meni, kako ja zelim. :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
A kazi mi kako znas da li degradirana, ima neki program za procene, na osnovu koriscenja? Ciato informativno. Sta znam, meni je posle evo 3 nedelje nepune ok telefon. Juce sam ga u 12h napunio i imam jos 42%.
Znam samo da ako je bio kad se pojavio za Android tipa 8.2,prelaskom na 10,definitivno baterija slabija drzi. To sam imao sa 8X.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Da li ima govora o Androidu 11?
 
A kazi mi kako znas da li degradirana, ima neki program za procene, na osnovu koriscenja? Ciato informativno. Sta znam, meni je posle evo 3 nedelje nepune ok telefon. Juce sam ga u 12h napunio i imam jos 42%.

Degradiranost baterije nije nešto što se dešava preko noći... Degradacija baterije u principu jeste specifikacijski određena brojem punih ciklusa i stepenom degradacije u odnosu na broj punih ciklusa, ali je za korisnika gotovo neprimetna osim ako telefon nema koju godinu rada iza sebe.

Recimo neki prosek je 500 punih ciklusa = 10-15% degradacije. To je prirodna degradacija baterije gde pun ciklus znači da se baterija puni do 100%. Pun cikus je ako bateriju jednom napuniš od 0 do 100% ili ako je recimo 2 puta puniš od 50-100%, dakle zbirno do 100% je uvek pun ciklus.

I sad zamisli koliko bi trebalo da koristiš telefon, barem 1.5-2 godine i tada bi baterija od 5k imala skladištni kapacitet tu negde oko 4.5k što bi tebi kao korisniku značilo koji sat SOT-a.
U prevodu totalno je besmisleno misliti na degradaciju baterije s obzirom na njen kapacitet i korsinički vek telefona.

To je nekada i imalo smisla, kod telefona koji su dolazili sa baterijama ispod 3k i čija je autonomija iznosila dan do jedva dan i malo više.

Konkretno, ako bi za primer uzeo iPhone SE ili Iphone 12 Mini koji imaju male baterije i male autonomije kod njih će sigurno degradacija baterije biti faktor koji će oslabiti autonomiju kroz godinu i po do dve korišćenja.

A kod ovih telefona koji dolaze sa ogromnim baterijama i koje puniš svaki drugi ili treći dan, razmišljanje o bateriji je u svakom smislu besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Svađa se sa Google fit aplikacijom. Šetam po Novom naselju,a on pokaže da sam "skočio" do Banatića ili Detelinare.Screenshot_2021-01-17-14-52-40-472_com.google.android.apps.fitness.jpg

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Izvinjavam se što ovako upadam, da li može neko poređenje sa Samsung A71?
Koristim Mi 9T, kao zadnji u nizu Xiaomi modela pa sam subjektivno naklonjeniji Xiaomiju ali ću to progutati AKO je A71 objektivno bolji :)

Edit: naručen, pa ću vidjeti valja li šta :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda neko da je porucio neko krsteno staklo sa alija, vec sam porucio jedno zakrivljeno koje na mestu fingerprinta ima lepak kako bi isti shatro radio, medjutim fprint ne radi a fon izgleda blagouzasno. Pa ako neko ima predlog....
P. S. Hidrogel me ne interesuje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Evo ga.
2c467e255d31b33e22396a11f237bae8.jpg


Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Radi li sve okej? Meni je EU verzija, ona ko zna kad će ali i ne žurim se nešto, radi odlično i ovako...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kod mene jos nema. EU verzija.
 
Kupio pre par dana. Kod mene bio neki mali update na 11.0.3.0 i ništa novije ne pronalazi.

Edit: probao i preko wifi (sbb/mts) i na mobilne podatke.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi li sve okej? Meni je EU verzija, ona ko zna kad će ali i ne žurim se nešto, radi odlično i ovako...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ja skinuo sinoć i instalirao preko choose Update package. Sve je ok jedino mi ne rade gestures ako mi je default launcher Nova. Glupost. Ili ima neka fora u Novi na Androidu 11?
Trenutno koristim default System launcher i skoro mi ništa na fali [emoji16]

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jel ja na ovu EU verziju smem samo takav isti sistem da ubacim ili sme i onaj global recimo? Nije mi otključan bootloader...



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-01-19-15-28-01-665_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-01-19-15-28-01-665_com.android.settings.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Meni je čini mi se bila ista ta verzija, takođe nemam otključan bootloader i sve prošlo bez problema. Morao sam da otključam opcije za ručni update tako što sam 10x tapnuo na sliku miui12 sa leve strane i dobio sam mogućnost da izaberem fajl za update.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Znaci skinem taj .zip fajl za global, stavim ga u onaj download folder, i telefon povuce sam instalaciju? Sta ce nakon toga biti, global telefon ili ce se nekada vratiti na EU?
 
Radi li sve okej? Meni je EU verzija, ona ko zna kad će ali i ne žurim se nešto, radi odlično i ovako...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Ne radi, bar meni. Ne prepoznaje unutrašnju memoriju telefona, samo pucaju sve aplikacije i tako to. Ništa nisam bekapovao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ne smem da formatiram telefon. Zapaliću ga lagano.
 
Ја не знам чему журба и нестрпљење, сачекајте апдејт да стигне.
 
@TheWickerMan da li ti je stigao update ota na telefon ili si ubacivao preko računara?
 
Stiglo na telefon, pošto imam XEU rom. Telefon mi je u problemu, a nemam vremena da ga sredim ako je uopšte moguçe. Još sinoç u TWRPu odaberem sluçajno reset, telefon mi se vratio na fabriçka podešavanja, pogubio sam sve.
Preporuka je da saçekate sa updateom mada vidim da je neko ovde uradio i da nema problema.
 
Ево га стигао, ушао ручно, проверио и избацио обнову, а јутрос проверавао и нема, само мало стрпљења. Како кажу, стрпљен спашен[emoji846]
ed9269a97dc5b682a25a667b77f26c1f.jpg
 
..mada vidim da je neko ovde uradio i da nema problema.

Možda laže :D Obzirom da je ovo moj prvi Xiaomi, ima li nacina odraditi hard reset/wipe sa zadrzavanjem nekih podataka (slika itd)? Da li se moze particionisati memorija? Mnogo mi smeta sto nema microSD port upravo zbog ovih stvari.

zeljkokg76


Pretpostavljam da je kod tebe global a ne EU?
 
Poslednja izmena:
Јесте, глобална верзија.
 
Poslednja izmena:
Koliko je pametno updateovati i da li je neko vec odradio? Citam ovaj jedan kuka kako mu baguje, puca(bas ovde u temi) ... vidim da je otvorio i novu temu? Sta raditi [emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Nakon te verzije koja je pustena sledeci update ce se cekati mesecima, tako da se ne isplati cekati.
Ovaj problem koji se desio kolegi je bas cudan, pokusao sam malo da proguglam ali nisam naleteo ninasta slicno.
Da li ce se desiti jos nekome od nas pitanje je.
Uglavnom sacuvajte podatke pre nadogradnje, i ako imate garanciju nemate cega da se plasite.
 
Nakon te verzije koja je pustena sledeci update ce se cekati mesecima, tako da se ne isplati cekati.
Ovaj problem koji se desio kolegi je bas cudan, pokusao sam malo da proguglam ali nisam naleteo ninasta slicno.
Da li ce se desiti jos nekome od nas pitanje je.
Uglavnom sacuvajte podatke pre nadogradnje, i ako imate garanciju nemate cega da se plasite.
E ovo je vec pravaaaa baterijaaa [emoji1787] samo da vidimo jel trenutno ili ce biti ovako stalno.
6f8c171cac378a6a36b18d298b26419c.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
d003a02adfddfd659b5e3bf4dea38bef.jpg
 
Poslednja izmena:
Trenutno koristim Mi 9T, razmišljam da možda pređem na ovaj telefon. Ima li nekog ko je prešao sa Mi 9T na Mi note 10 lite i kakvi su utisci-poređenje. Posebno me zanima poređenje ekrena na ova dva modela. Ne bih se vraćao na lcd, ali be brine ovaj zakrivljen ekran obzirom da je dosta izloženiji u odnosu na ravan, u smislu padova lomljena ( naravno stavio bih odma neku zaštitu) . Mi 9t mi je par puta ispadao iz džepa , bio je sa maskom i staklom i sve se završavalo sa okrnjenim zaštitnom staklu po ivici na koju je pao.
 
Mi 9T ima bolji panel, "življi" ako ništa drugo, koliko znam njegov je Samsungov.

Ovaj je dobar ali primeti se hladniji ton u poređenju sa drugim telefonima, recimo Mi 10 Lite koji takođe ima Samsung panel i možeš ta poređenja da nađeš na YT često.

Meni je ovo bio prvi i poslednji telefon bio sa zakrivljenim ekranom, ne jer mi se ne sviđa, nego što ne vidim poentu i nije baš praktično rešenje za dodatnu zaštitu, s obzirom da dostupna stakla zbog zakrivljenosti se lepe samo sa strane, pa crnim ivicama prekrivaju mali deo ekrana.
Zakrivljenost je prosto u službi estetitke.

I sve ukupno prelazak sa Mi 9T na ovaj ti ne bi doneo ništa sem promene praktično.

Ja sam njega prosledio članu familije a prešao sam na Realme 7 Pro koji ima bolji (Samsung) panel, ravan ekran, bolju selfie kameru i brže punjenje.
 
Ok, hvala. Ni ja ne vidim neku praktičnu primenu zakrivljenog ekrana sem estetskog i toga da ga lakše razbiješ nepažnjom. Zadovoljan sam sa 9t ali posle godinu dana maženja i paženja baterija počinje da gubi kapacitet i to me strašno iritira. Mislim da je trenutno na nekih 3500mAh od 4000mA deklarisanih (merio sa UM24C testerom) što ne bi smelo obzirom da sam je uvek punio sporim punjčima, skoro nikad ispraznio do 0%, nikad držao tel na punjaču preko noći...
 
Svakako dobijaš odličan midrejndž telefon, rekao bih jedan od najboljih u tom segmentu koji je Xiaomi izbacio...
Posebno ga prodaje dizajn i izgled jer kad ga uzmeš u ruku prvi put, utisak je da držiš telefon koji je od najskupljih.

Jedina istinska mana koja je meni smetala je prilično skroman senzor prednje kamere koja ne služi najbolje ako nisu baš dobri svetlosni uslovi.
Sve ostalo je odlično za te pare.

Ja sam pokušao da ga koristim u početku bez bilo kakve zaštite jer stvarno odlično leži u ruci i odaje utisak mnogo manjeg uređaja nego što jeste, međutim brzo mi se ogrebao pa sam mu stavio frosted shield i nillkin staklo, koje je otpalo nedavno mojoj majci samo od sebe.
Jer lepak je samo na ivicama, i jako brzo se tu skupi prljavština i vidi se da se podvlači pod staklo i onda kada ga vremenom oslabi staklo nema više šta da drži.

Mislim da tu jedino mogu ona UV stakla koja se lepe celom površinom.

Kako god bilo shvatiš da je taj estetski momenat precenjen u principu, jer svi na kraju završe spakovani u zaštitu neku.
 
Nazad
Vrh Dno