Šta je novo?

iPhone 12

Upravo probavao u Saturnu, iskreno mislim da ko ima 11 pro ne treba da prelazi. Posle dužeg vremena na 120hz stvarno je primetno kada se 60hz uzme ponovo u ruke. I ma koliko da su smanjili bezele i dalje je ono prilično veliko...najbliže da uporedim negde sa S20 FE iz Android sveta. Takođe mi 11 pro oblik lično lepši i bolje deluje u ruci.

Sa druge strane kamera instant slika, zvuk odličan.

Evo i cena preko ako nekome znači...
996dd16bee69b5bcb49bb6d194f200b2.jpg


Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Pixel 5 ti savrsenih dimenzija a ovaj ti veliki iako su skori isti:wall::wall::wall:
 
Rekao je da su bezeli prilično veliki, a ne telefon. Barem sam ja tako shvatio.
 
Bezeli veliki, ne telefon. 11 pro ima cura, savrsen telefon za 1 ruku, iako imam veliku ruku, pro max isto mogu sa jednom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipak mislim da prica o telefonu, cim ga je uporedio sa samsungom fe koji je mnogo veci telefon.
 
Za ležanje u ruci će 12 mini biti neprevaziđen.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Vala jesu, ogromni, narocito sto je zakrivljen ekran pa su jos mogli da smanje.I zasto ga ne uporedi sa pixel 5, i on takodje ima velike bezele.
 
Poslednja izmena:
Auuuu... [emoji848]
6584cb9303c058660796ff5dec6e7d6c.jpg
 
Nešto tu nije kako treba. Negde su omanuli sa novim a14, ne može par stotina mah manje da doprinese ovako lošem rezultatu.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Pixel 5 ti savrsenih dimenzija a ovaj ti veliki iako su skori isti:wall::wall::wall:
Gde sam pomenuo dimenzije i poređenje sa pixelom? Bezeli su veliki (ili debeli kako god). P5 ima poprilično manje ma kako se uživo činili (mm tu veliku ulogu može da igra).

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
I na redditu se žale da je autonomija očajna prilikom gaminga, izgleda da je to uz 5g autonomiju najveća mana nove 12ice
IMG_20201031_232238.jpg
 
Moguce je i da te igre jos uvek nisu optimizovane za A14, ja bih sacekao koji update, pa onda sudio.

Edit: sad video post iznad, ima logike...
 
Poslednja izmena:
Videćemo, gotovo nijedna aplikacija osim Apple-ovih nije ažurirana da prikazuje layout kako treba na ovih novih 6.1", developeri čekaju mini i max da srede sve odjednom.

Žale se ljudi i na yellow tint, ali ostaje da se vidi da li je to učestali problem i koliko je zapravo to izraženo.
 
Gde sam pomenuo dimenzije i poređenje sa pixelom? Bezeli su veliki (ili debeli kako god). P5 ima poprilično manje ma kako se uživo činili (mm tu veliku ulogu može da igra).

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk

Kako li su onda skoro isti screen-to-body ratio, iphone 12 86% a pixel 5 85,9% ili se to ne gleda ili ovi sa gsmarene lazu.
 
Pratim tog lika i imao je slične probleme sa iPhone 11.
 
Pazi kad ni bateriju ne mozes sam da zamenis. Ima interni ID, softver prepozna da nije od tog tel iako je originalna, i pravi problem

Iskreno, nije da sam razmatrao 12, ali i da jesam, znajuci to nikad ga ne bih kupio. Kao ni bilo koji drugi tel sa slicnim biserima
 
Ali to je sada već standardna stvar kod svih većih proizvođača.
 
https://www.youtube.com/watch?v=FY7DtKMBxBw

kome se pokvari iP12, vraga ce da ga popravi van ovlascenog servisa, cak i sa originalnim delovima...

Klasicni epl snobovski potezi. Isti slucaj kao i sa T2 cipovima, kada crkne mozes se pozdraviti sa podacima, a i laptopom. Ono sto me najvise nervira i iritira kod njih je to sto cine sve sto je u njihovoj moci da istrebe lokalne servisere kako bi mogli svojim musterijama da naplacuju popravke 1000$ koje lokalni serviser resi za 200-300$. I ono sto me jako kod njih nervira je to sto nemas gde da kupis zamenske delove. Pre neki dan sam popravljao MacBook Pro 13" 2015 kom je nakon prolivanja vode prestalo da radi pozadinsko osvetljenje i tastatura/trackpad. Kvar sam naravno nasao, ali delova nigde nije bilo kupiti pa sam bio osudjen da po eBayu vijam neispravne ploce i da sa njih skidam cipove i prebacujem na ovu. Totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no jer za npr. ThinkPad-ove rezervnih delova ima na izvoz.
 
Kapiram da im je ideja da prodaju 2 godine Apple Care usluge a da onda telefon zameniš kad nešto crkne... bezobrazluk.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta bi na kraju sa baterijom? Može li da priđe 11ici el jok?
 
Jel preorderovao neko ili sam ja jedini? :d

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Čekam Max.
Razočarao sam se u bateriju običnog 12 Pro-a.
 
Ja prelazim ove godine na Max... realno ce mi biti ogroman telefon i tesko cu se navici ali me previse mami kamera a i stvarno ne bih podneo i minimalno losiju bateriju od 11 Pro sa kojom sam odusevljen... :)
 
Uzimaš 12 ili 12 Pro? Ja čekam rezultate baterije za Mini pa ću da vidim šta mi je činiti [emoji4]
Nadam se da neće biti baš potpuni očaj.
Meni ce ovaj biti mini, s obzirom da su mi predjasnji telefoni svi bili 160+ :)
Ma 12-ku 128gb, telephoto mi ne treba, a ni apple raw.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno