Šta je novo?

iPhone 12

Izvinjavam se ali moram da pitam u cemu se ogleda taj dodatni apple care+?
 
Pored garancije na kvarove dobija se osiguranje u slučaju loma i fizičkih oštećenja telefona, do 2 incidenta u godinu dana.
 
Jos nesto, ako izaberem mesecno, onda taj apple care+ vazi taj mesec? ili je to svakako godinu dana ali se placa mesecno?
 
Placas mesecno, meni je konkretno 11.99€, kad prihvatis imas 14 dana da otkazes, nakon toga nema otkazivanja i ide automatski 2 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li uzeti Apple Care ili ova osiguranja kod naših provajdera ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam srpski i hrvatski nalog, i karticu domacu. Kad odem do kraja i da platim kaze da moram ceo iznos platiti, na rate ne mogu jer kao nemam itunes nalog za placanje
 
Da li uzeti Apple Care ili ova osiguranja kod naših provajdera ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam uzeo preko operatora. Uzeo sam polisu koja pokriva i kradju i plaćam oko 1000 din mesečno. Mogu da otkažem bilo kada i meni je to ok. Nadam se da neću morati da vidim kako funkcioniše u praksi.
Učešće u šteti je 14k.
 
Poslednja izmena:
Imam srpski i hrvatski nalog, i karticu domacu. Kad odem do kraja i da platim kaze da moram ceo iznos platiti, na rate ne mogu jer kao nemam itunes nalog za placanje

Na SRB nalogu nudi samo da se plati odjednom, na US nalogu se može odabrati i mesečno plaćanje.

Ja sam uzeo preko operatora. Uzeo sam polisu koja pokriva i kradju i plaćam oko 1000 din mesečno. Mogu da otkažem bilo kada i meni je to ok. Nadam se da neću morati da vidim kako funkcioniše u praksi.

Obrati pažnju na učešće u šteti, u Telenoru je to bilo 14.100 dinara.
 
Poslednja izmena:
Je li u tom slučaju se mora registrovati na Hr store kako bi se mogao aktivirati apple care?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo preko operatora. Uzeo sam polisu koja pokriva i kradju i plaćam oko 1000 din mesečno. Mogu da otkažem bilo kada i meni je to ok. Nadam se da neću morati da vidim kako funkcioniše u praksi.
Učešće u šteti je 14k.

E vidis AC+ kod nas nema ucesce a kosta mesecno otprilike isto, jedina prednost tvoje varijante je kradja posto kod nas ne moze da se uzme AC+ sa zastitom od kradje kao u USA.
 
Ja sam uzeo preko operatora. Uzeo sam polisu koja pokriva i kradju i plaćam oko 1000 din mesečno. Mogu da otkažem bilo kada i meni je to ok. Nadam se da neću morati da vidim kako funkcioniše u praksi.
Učešće u šteti je 14k.

Placas vise nego Apple care, a platices jedno 300e za displej ako pukne. Ne vidim kako se isplati, bas deru.

Da ne pricam ako razbijes ceo telefon prednje i zadnje staklo, kod AC dobijes novi telefon, a ovde daju ti 14k (telenor), a ti ces jedno 90k da dodas za novi telefon.
 
Za 14 meseci bukvalno prelazis potencijalno ucesce u steti, i posle ih samo castis :)


Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Placas vise nego Apple care, a platices jedno 300e za displej ako pukne. Ne vidim kako se isplati, bas deru.

Da ne pricam ako razbijes ceo telefon prednje i zadnje staklo, kod AC dobijes novi telefon, a ovde daju ti 14k (telenor), a ti ces jedno 90k da dodas za novi telefon.
Moje učešće u šteti je 14k. Dakle, ako se polomi ekran ili mi ga ukradu, plaćam 14k za zamenu ekrana ili telefona.
 
Moje učešće u šteti je 14k. Dakle, ako se polomi ekran ili mi ga ukradu, plaćam 14k za zamenu ekrana ili telefona.

A nisi uračunao mesečnu ratu od 1000 dinara sto plaćaš. Teoretski na kraju druge godine ti ispadne fon i polomiš staklo i kao što reče Đilkoš, platiš skoro 300€ za staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U poređenju sa AC+ ovo ispada kao dranje. Plaćaš mesečno skoro isto kao AC a još moraš i da učestvuješ sa živim parama (godišnja AC pretplata) ako ne daj Bože dođe do loma ili krađe. Skroz očekivano od naših derikoža operatera. Ja bih se radije malo iscimao oko naloga.
 
Da li uzeti Apple Care ili ova osiguranja kod naših provajdera ?

Taj deo je pokriven preko ovlascenih servisa i nema veze sa provajderima :) Ovo je ako pricamo o Srbiji, a vazi ti svuda u svetu u svakom Apple Store-u ili ovlascenom servisu.

Imam srpski i hrvatski nalog, i karticu domacu. Kad odem do kraja i da platim kaze da moram ceo iznos platiti, na rate ne mogu jer kao nemam itunes nalog za placanje

Kao sto su ti pisali @Falcon i @DjilkosH_Ns, napravi US nalog, loguj se na njega i kupi preko Apple Store aplikacije koju skines na telefon. Prolaze nase kartice, prva rata tako a onda kupis gift kartice i dopunis balans na nalogu za koji vezujes Apple Care. Dobijas potvrdu na mail preko koga si registrovao nalog a sledeci dan jos jedan mail da ga vezes za doticni telefon.

Moje učešće u šteti je 14k. Dakle, ako se polomi ekran ili mi ga ukradu, plaćam 14k za zamenu ekrana ili telefona.

Pored Apple Care, ovo sto prodaju nasi operateri je apsolutno neisplativo i ne moze da se poredi :) Kod nas nemas dodatna placanja a u drugim zemljama bi morao da doplatis neku, za njih, simbolicnu cifru, ako razbijes displej, recimo. Mozes sve ti lepo da procitas na Apple stranicama :)
 
Poslednja izmena:
Moje učešće u šteti je 14k. Dakle, ako se polomi ekran ili mi ga ukradu, plaćam 14k za zamenu ekrana ili telefona.
Ne znam jesi li pročitao ceo ugovor tamo onaj fine print, ali jako lako i glatko mogu da odbiju osiguranje.

Kradja je tek smešna. Samo ako te neko napadne i opljacka ili opljacka kuću.

Znači ako ga zaboraviš i odeš do toaleta, a vratiš se i njega nema u kafiću to nije kradja to je nepažnja.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Od juce u mom vlasnistvu 12 mini black, bas ima oldschool phone vibe. Gde kupiti punjac? U VIP-u ih vise nema na stanju, u radnjama i na KP se krecu izmedju 20 i 30e ali da li su original? I gde kupiti neke kvalitetnije maske?
 
I mene to interesuje, sem VIP-a (nema na stanju trenutno) gde je 3000 din 20W Apple charger (najnoviji), postoji varijanta iStyle / Macola gde je 4000 din.
Sto se tice KP, video sam i ja nekoliko potencijalno "original" modela, ali ne znam da li da se kockam za tu razliku u ceni...
 
Bacih se na istrazivanje, citam da Apple oprema koja nije original ima slovne greske na ambalazi. Na nekoliko kutija koje videh na KP a koji se prodaju kao originalni stoji u adresi npr Cupertion umesto Cupertino...

Odlicna ideja za ovaj iz Ikee, hvale ga i na gsmareni u nekom reviewu kao best deal third-party punjac za iPhone 12. Moze da sluzi dok opet ne stignu u VIP, bolje dati 1300+3000 za dva punjaca nego 4100 za jedan u iStyle.
 
Ili kupis Anker od 20W za 3600 din na KP i zavrsis pricu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislis na onaj Anker (nova verzija) Nano 20W? Naglasavam “nova” zato sto stara izgleda identicno- ima drugu model oznaku i 18W je.

Sto se tice ovog Ikea, sve ok, samo da znate da preko USB C interface-a ne puni preko 18W, upravo pogledao pdf uputstvo i moguce Amper/Volt kombinacije (5V /3A = 15W ; 9V /2A = 18W ; 12V /1.5A = 18W ; 15V /1.2A = 18W)
 
Bas na taj, unapredjena verzija od 20W (A2633).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim ovaj Anker sa brzim punjenjem, iPhone ide i preko 2.5A na njemu sa fabrickim kablom, sada mi je baterija 70ak posto pa je manje.

069284526d812fc8aea1cafd8598f151.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno