Šta je novo?

Uplate na tekući u zemlji bez odlaska u banku i poštu

Igvan

Čuven
Učlanjen(a)
09.09.2002
Poruke
899
Poena
620
Da li neko zna kako primiti novac na tekući račun od klijenata iz Srbije uz uslov da oni ne idu u poštu i banku i nemaju online banking?
Zbog virusa mnogi sada izbegavaju pošte i banke a uglavnom nemaju online banking (niti sada nameravaju da ga otvaraju).

Znam da preko PayPal-a ne može, da li postoji neka alternativa?

Neki servis preko mobilnog postpejd možda?
 
Ima, fora koju je moj drug koristio ja nisam, pošalješ prazno pismo preko kurira sa otkupom

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Али у том случају му наплате као да је примио пошиљку поузећем,
а неки који уплаћују унапред раде то управо да би мање платили све укупно.
 
Али у том случају му наплате као да је примио пошиљку поузећем,
а неки који уплаћују унапред раде то управо да би мање платили све укупно.
Besplatno neće proći svakako

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Znači ipak ništa. Šteta što ne može paypal...
 
Poslednja izmena:
To jedino nekog prijatelja prebacis mu pare preko pp ili wu pa da tim ljudima pare drugacije sad nemoguce je.
 
Kako mislis da primis od nekog novac na tekuci,a da taj nema nikakav elektronski servis,niti hoce da ide u banku,postu...?
 
Nije bas tema al da se nadovezem, posta mi je najbliza a trebam drugu da uplatim na racun u AIK banci oko 15 hilajda, koliko da ocekujem da ce me odrati? Sad nema buseva pa ne mogu da se vozam do moje banke ili da trazim aik.
 
Nije bas tema al da se nadovezem, posta mi je najbliza a trebam drugu da uplatim na racun u AIK banci oko 15 hilajda, koliko da ocekujem da ce me odrati? Sad nema buseva pa ne mogu da se vozam do moje banke ili da trazim aik.

PTT, provizije za gotovinske uplate na račune kod drugih banaka
min 45RSD, max 5000RSD, 1% inače

za uplatu od 15000RSD iznos naknade je 150RSD

Slične su naknade i kod ostalih banaka, oko tih 1% ka drugim bankama, uz razliku što je min iznos obično veći, 60-100RSD.
 
Kako mislis da primis od nekog novac na tekuci,a da taj nema nikakav elektronski servis,niti hoce da ide u banku,postu...?

Mislio sam da postoji neka domaća banka/servis slična Paypal-u. Znači, ne mora direktno na tekući da mi uplati, već bilo gde na neki moj račun, a onda ja mogu lako sa tim novcem da raspolažem.

Tipa, otvori nalog na nekom servisu poveže karticu ili tekući i plati mi. Znači ne ide u banku, niti poštu niti ima online banking.
 
Da me shvatite pogrešno, ništa loše ne mislim, ali mi zaista nije jasno zašto ljudi izbegavaju online banking.
Razumem (uglavnom starije) ljude koji ne umeju da koriste ili nemaju računar (i smart telefon). Za ostale ne vidim nikakav razlog za odbojnost.
 
Mislio sam da postoji neka domaća banka/servis slična Paypal-u. Znači, ne mora direktno na tekući da mi uplati, već bilo gde na neki moj račun, a onda ja mogu lako sa tim novcem da raspolažem.

Tipa, otvori nalog na nekom servisu poveže karticu ili tekući i plati mi. Znači ne ide u banku, niti poštu niti ima online banking.

Ja jedino znam za MoneySend kod nas, za takvu neku varijantu, ali važi samo sa MasterCard-a na MasterCard
 
Ja jedino znam za MoneySend kod nas, za takvu neku varijantu, ali važi samo sa MasterCard-a na MasterCard

Korisna informacija. Zahvaljujem. Upravo sam o tome pričao. Šteta što ne može sa drugih kartica.
 
Nazad
Vrh Dno