Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fino je tebi tu Milance, jos ce i da te razmaze :)
Malo se salim, nemoj zameriti..
Drzi se, valjda ce sve biti ok, pa ces i kuci brzo.
 
Pa obzirom da su mi u bolnici davalli dve kriske hleba i parce sira, ovo je ekstra. Wifi je skroz ok, mislim da su doneli malo ozbiljniju opremu za to. Naravno tu je i dnevna stampa da se nastavi trovanje i dok smo unutra[emoji846]

Nadjoh i kutak za zabavu, vidimo se na jesen hahaha
c76688ba823ab5db871a8b6b9cfbae3e.jpg
eabd92910ab53b8d0b00ca287c389d69.jpg
7237f8ed905b7714e49617f2c6927133.jpg
78a44999c6bcde36bd6b6d11664456d3.jpg


Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Jutarnji apdejt. Iskreno, prevruce je, ovde je ko u stakleniku, jako suv vazduh, pa se malo teze spava....

Kada je prvi put pomenut sajam, svi su kukali na grejanje, jer je napolju tih dana pao sneg. Ja napisah da bi više trebalo da brinemo za 15 dana, kada krene proleće, jer u halama neće moći da se diše. Lakše ih je zagrejati, nego ohladiti.

Nemoj da se navikavaš tu, vreme je da ideš kući :)
 
Ovo što je lanmi poslao je stvarno pristojno.. Uopšte nije loše..
Ali što kažu, nemoj da se navikavaš, vreme je da ideš kući.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
U Srbiji ima bas puno zarazenih, ali i vrlo malo umrlih.... I doktori su izjavljivali da je broj zarazenih mnogo veci nego ove zvanicne brojke koje objavljuju., koji je sada oko 3000 ljudi

I dr Kon juce izjavio da u Srbiji nema kadra za masovna testiranja.... Tako da pravi broj zarazenih nikada necemo ni saznati... Ali vazno da imamo malo umrlih,i posle neka neko kaze da nismo poseban i nebeski narod....:)
 
Kada je prvi put pomenut sajam, svi su kukali na grejanje, jer je napolju tih dana pao sneg. Ja napisah da bi više trebalo da brinemo za 15 dana, kada krene proleće, jer u halama neće moći da se diše. Lakše ih je zagrejati, nego ohladiti.

Nemoj da se navikavaš tu, vreme je da ideš kući :)
Setio sam se toga, ja sam pisao da to ne može da se zagreje.
Bio si u pravu [emoji106]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Koliko vas ima tamo trenutno, otprilike broj?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Lepo su sredili taj sajam moram da priznam, a temperatura deluje da neće dalje da raste narednih dana tako da će valjda i to biti ok. Ljudima u bolnicama želim da što pre ili izađu ili stignu do tog sajma. Ne znam kako je u drugim objektima tog tipa.
 
Ljudi su malodusni, ovde je ipak koliko toliko sloboda, ja sam u bolnici 14 danabu krevetu bio, izadjem na hodnik a oni me teraju u sobu. Inace potvrdili su mi da nema uopste vizita. Ja pitam pa dobro kako cete da nam saopstite rezultate? Kao oa naci cemo vas, aha znas kad ce da me nadju ako nisam u svom krevetu. Sto dalje znaci da moras svaki dan da ih juris i vuces za rukav

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ljudi su malodusni, ovde je ipak koliko toliko sloboda, ja sam u bolnici 14 danabu krevetu bio, izadjem na hodnik a oni me teraju u sobu. Inace potvrdili su mi da nema uopste vizita. Ja pitam pa dobro kako cete da nam saopstite rezultate? Kao oa naci cemo vas, aha znas kad ce da me nadju ako nisam u svom krevetu. Sto dalje znaci da moras svaki dan da ih juris i vuces za rukav

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
Meni bi bilo logično da ja bris ide biroj.. Gotov test, aha paf sms pozitivan ili negativan..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Svima su nam uzeli brojeve telefona 7li to zovu samo ako si kuci i pozitivan, da ti zaprete da se javis na infektivnu ili negde inace salju plavce. Ljudi koji su bili pozitivni i imali resenje o kucnoj izolaciji, ipak im je naredjeno da dodju ovde. Skoro cela cuprijska bolnica je ovde, kazu da ce je zatvoriti jer nema ko vise da radi. Upoznao sam i nekog coveka sa onkologije, nema gde covid nije usao.

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Pa da ali ne moze on juri nekog sa SMS da ga pusti :) Mora jos neko zvanicno da dodje i da ga "pusti" i da mu kaze rezultat.
 
Pa da ali ne moze on juri nekog sa SMS da ga pusti :) Mora jos neko zvanicno da dodje i da ga "pusti" i da mu kaze rezultat.

Da, ali ce taj ko je dobio SMS da se zainteresuje da se makne odatle pa ce reagovati i naci tog nekog zvanicnog koji ce da ga pusti ili opravi sta i kako dalje....
 
Pa da, imaćeš bar nešto za šta možeš da se cimaš..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Sta reci osim da se iskreno nadam da ce se svi oporaviti i sto pre vratiti svojim kucama. Jeste da su uslovi sada mnogo bolji nego sto su bili, kao u Hiltonu (primedba autora sa foruma), ali kuca je jedna!
 
Da ima pameti (a nema), pa da ti ljudi koji preguraju kroz ovaj sistem od "dva negativna" dobiju aušvajs za slobodnu kretanju tokom policijsko časa.

Više nisu prenosioci, ne štete nikome, a značilo bi im za psihofizički oporavak.
 
Dzabe i dva negativna, posle dva negativna mora jos 14 dana kucna izolacija. Sad smo se kolektivno zakacili svi sa vojskom, jedna zena je u dvoristu prigovorila zasto ne mogu paketi posle 12h da se donose, i naduvala ih i onda vojnik sa druge strane ograde kao aj sad za kaznu svi u halu, ne moze niko napolju da bude. Ozbiljno napusavanje palo, pa i ozbiljne pretnje. Treniranje discipline nad nama nece moci. Naravno ostali smo svi napolju.

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oprecne su informacije, os 300 do 500 ali ima jos mesta.

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Testirano 1800 Pozitivno 230

Testiraju se samo oni koji imaju tempraturu preko 38.5c

Iz toga prozlazi da 1600 ima tempraturu 38.5c od gripe. Sto je nemoguce.

Nesto tu ne stima.
 
Moja preporuka je da ga ne slusas previse. Tacnije, da ga ne slusas uopste.

Cak ni ova "struka" nije trenutno pouzdana jer su trenutno u sluzbi propagande i cute na blatantno krsenje istih mera koje nama namecu od strane ovog istog koji nas proziva i vredja sve sa TV-a.

Sve sto je trebalo okvirno da se zna o koroni je vec receno pa cak i vrapci na grani znaju sta i kako treba da se radi ovih dana.

Samo servisne informacije tipa "policijski cas od tad do tad" i sl., ova njihova nagadjanja i promene ploce na svakih 5 minuta samo mogu da izlude coveka.
 
Ljudi ovo sto vam kazu koliko je lekara bolesno, racunajte x3. Ludilo je sta su im radili. Na dedinju su zbog kontakta sa zarazenima dobijali meru kucne izolacije pa ih direktori terali da se vracaju bolesni na posao posle 10dana, i tako zarazili bukvalno cele bolnice. Da ne pricam sto je bila jako slaba zastita kod dosta njih

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Malo lep(s)ih vesti

Pfizer’s lead coronavirus drug is showing promise, chief scientific officer says

https://www.cnbc.com/2020/04/09/pfi...ug-shows-promise-scientific-officer-says.html

Pfizer also is working on the development of a COVID-19 vaccine alongside German firm BioNTech. The two companies, which announced their partnership last month, remain on track enter human trials by the end of April, Dolsten said.

He said the companies now expect — if the vaccine is successful and regulatory approval is granted — to be able to “supply millions of vaccine doses by the end of 2020.”

“This is much faster than the original prediction of 18 months,” Dolsten said. “It’s almost half the time.”

Tako da toliko o bajnim predvidjanjima raznih strucnjaka, ode sve u vodu za 5 minuta i ajmo jovo nanovo
 
Kaže Kon, testiraju samo ko ima simptome.
Pa kako mislite da nađete asimptomatične?
Kako misle da se bore protiv nevidljivog neprijatelja?
I neka se dogovore više da li su asimptomatični problem ili nisu (ja znam pravi odgovor) i skladno tome se ponašaju a ne ovako, problem su asimptomatični a testiramo samo simptomatične.
 
To je jedna u moru nelogicnih stvari koju donekle mogu da razumem.

Pod rizikom da lupnem jer ne znam cime testiraju ali pretpostavimo da imaju ove defektne kineske testove, zamisli koji bi logisticki kosmar nastao kad krenu da stizu polutacni ili netacni rezultati a oni ne smeju da rizikuju pa moraju sve da salju na Sajam i u raznorazne karantine.

Ovako idu na relativno sigurne mete, problem je sto ni te koji imaju simptome ne testiraju kako treba a i logistika oko testiranja im je uzas.
 
Proširena indikacija im je temperatura preko 38,5? I samo to testiraju. Nisu normalni.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja sam bio duze vreme pod temp, otezano disanje, kasalj itd 2x bio u domu zdravlja, 2x vadio krv ma sta nisam radio dobio antibiotike itd itd ali nije im palo napamet da me testiraju, iako je rezultat krvi pokazivao virusnu infekciju, no boze boj imao sam 37.9 *mjau**mjau**mjau* malo mi falilo da me mozda i testiraju, kada sam 2x vadio krv parametri su bili u redu ali sam bio u debeloj terapiji vec, problem je sto su oni u mom slucaju ipak odlucili da se radi o nekoj balterijskoj infekciji jer je takodje crp bio blago povisen, drugi put je doktorka u domu zdravlja za razliku od prvog uradila bolju anketu i poslusala pluca i rekla da ne cuje nikakav bas problem i da je sve ok, za temp koja idalje traje jeste mala ali traje je rekla da pustim i da antibiotici nemaju smisla vise. . Znaci skoro mesec dana muka sa tem, tezim dizasanjem, svakako gripozno stanje itd njima jednostavno nema elemenata za testiranje..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno