Šta je novo?

LG V60 ThinQ 5G

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,158
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
LG V60 ThinQ 5G specs
LG V60 ThinQ 5G hands-on review

lg-v60-thinq-5g-000.jpg




 
Poslednja izmena:
Nakon Sony-a još jedno vrlo prijatno iznenađenje. Vrlo kompletan telefon. Jedino što po čemu zaostaje malo je 60hz ekran,bar kad su specifikacije u pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Piši jel ima stereo konačno i krštenu bateriju da znam da li sa se upuštam u gledanje videa uopšte?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Zanimljivo i drugačije od drugih što je veliki plus. Mada 220g i da se stavi u neki case ima da bude preko 80mm širine. Meni bi to bio previše. Čini mi se da ima i ravan ekran što je opet super.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Bio zanimljiv 15 sekundi dok nisam video dimenzije i stavio ga u comparison sa asus rog phone 2!! Ufs 2.1 je sramno u 2020toj...sa n10 na pixel 4 skoku me je to najviše bolelo (ko ima da kopira bekape po par desetina gb zna o čemu pričam)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jedino su dimenzije ''kriticne'', odnosno na ivici prihvatljivosti, pre svega sirina i duzina uredjaja. Sve ostalo deluje odlicno.
Memorija je verovatno UFS 3.0, na GSMA pise 2.1 ali ne mora da znaci da je to tacno, tek ce se videti kada LG na sajtu izbaci punu specifikaciju i kada krenu testovi.

Najbitnije je da ne bude QC problema, kvarova i slicnih gluposti koje su godinama pratile LG telefone.
 
V serija je uvek bila veća po gabaritima, valjda će izaći i G9 malo drugačiji, manji ali vrhunski model.
Ova dual skrin filozofija mi je trenutačno daleko bolja od savitljivih modela.
Jedina je šteta što LG za ovaj model nije uveo i olovku pa da se iskoristi pun potencijal telefona. Recimo nekom ko voli da crta bilo bi idealno da na drugom ekranu ima palete boja itd. sve potrebne postavke, dok mu je glavni ekran slobodan samo za crtane.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Meni se bas svidja sto je velik i sto ima takav odnos stranica, sto nije uzak jako. V serija je prvenstveno uvek bila namenjena za tzv content kreatore. Specificna serija, nesto kao note kod samsunga. Sa ovakvim prostranim ekranom i audio video mogucnostima bas je i pravljen za komforno kreiranje videa, fotki i audia kao i npr montazu u power direktoru i sl. Tehnicke specifikcije odlicne, baterija konacno vise nego dobra. Meni bi jos mozda falila i olovka. Sve pohvale za ostavljanje audio dzeka i DAC-a po kojem su jedinstveni. Za one koji vole kompaktnije uredjaje predpostavljam da ce tu biti G9 sa slicnim specifikacijama, a verovatno u manjem pakovanju.
 


 
Ok je ovo, ali nece se prodavati Bog zna kako. Kako god, dobro je sto je Lg jos uvek ziv. G7 radi kao sat i posle godinu dana i ne vidim da cu ga se odreci jos neko vreme.
 
LG is officially out of the smartphone business
In memoriam: LG's great smartphone inventions
We'll miss you, LG, for these iconic phones and the pioneering spirit

U vreme kada je prisustvo na smartfon tržištu prioritet svake velike kompanije, ili državnog projekta.. baš čudno.
Da su se povukli pre 5-6 godina, u vreme raspad modela i masovnog crkavanja ploča na LG telefonima, imalo bi više smisla. Bedak, taman su počeli da prave ozbiljno dobre telefone V serije, a onda su odjednom ukinuli solidnu G seriju i izbacili nebulozne Velvet modele i evo, sada se povlače.
 
Velvet sa cenom kojom je izasao jeste bio nebulozan, ali toliko mu je pala cena, plus ova vest o gasenju LGa koja ce ga dodatno srozati, me privlaci da ga uzmem. Problem mi je sto mi G7 i dalje radi perfektno i nemam potrebu da ga menjam. A vezano za gasenje mobilnog dela, moje neko misljenje je da su totalno zakasnili sa izbacivanjem notcha (jedna od stvari koja me nervira) i pucanje u prazno sa onim wing forama. Da su npr krenuli sa pop-up kamerom na vreme, imali bi velike sanse da se izvuku. Ovako, G8 izbace godinu dana nakon G7 i ne promene nista u dizajnu koji je vec kod G7 bio zastareo.
 
Velvet sa cenom kojom je izasao jeste bio nebulozan, ali toliko mu je pala cena, plus ova vest o gasenju LGa koja ce ga dodatno srozati, me privlaci da ga uzmem. Problem mi je sto mi G7 i dalje radi perfektno i nemam potrebu da ga menjam. A vezano za gasenje mobilnog dela, moje neko misljenje je da su totalno zakasnili sa izbacivanjem notcha (jedna od stvari koja me nervira) i pucanje u prazno sa onim wing forama. Da su npr krenuli sa pop-up kamerom na vreme, imali bi velike sanse da se izvuku. Ovako, G8 izbace godinu dana nakon G7 i ne promene nista u dizajnu koji je vec kod G7 bio zastareo.
LG je nudio telefone koji su privlacili ljudime koje ove "mane" koje si ti naveo apsolutno ne zanimaju.
 
LG je imao isti problem kao HTC, vrhunske inovacije, nedovoljno reklamirane, sa upitnom kontrolom kvaliteta.

Bili su pioniri u nekim sferama mobilne industrije, dosta su eksperimentisali i odstupali od ostatka tržišta po tome, ali nije sve u tome da budeš drugačiji od drugih, već ima nešto i u marketingu, to ih je i zakopalo.

Ovo nikako nije dobro za nas krajnje potrošače, jer nekada je Android bio sinonim za raznovrsne uređaje i marke, a već sad imamo situaciju da suveren monopol drži Samsung, dok kao jedini konkurent postoji Xiaomi, ostali su na potpuno mizernom položaju, te kao takvi teško da mogu da usmeravaju tržište i pritiskaju konkurenciju.

Nažalost verovatno je Sony sledeći.
 
Nije se ovoliko pisalo u Lg temi godina koliko se sada pise kada gase mobilno odeljenje. Da se ne lazemo pregazilo ih je vreme, ali je stvarno neverovatno da tolika kompanija nije mogla da ponudi bolji uredjaj od kineske konkurencije koja je bila tek na početku.
 
Šteta baš. LG G Pro 2 sam koristio skoro 5 godina i još uvek je u funkcionalnom stanju. U to vreme bio zver od telefona.
 
Taman da sad jos padne vec ionako niska cena za V60, pa da se pazari na ebayu koji je i dalje sa odnosom cena/kvalitet veoma konkurentan i aktuelan. Imali su i u poslednje vreme odlicne, a i inovativne telefon, pogotovo V50 i v60, a definitivno ih je pokopao los marketing, zastupljenost, a i losa update politika, pa su njihovi vrhunski telefoni uvek dobijali epitet u recenzijama "most underrated", a sto je nama s jedne strane i odgovaralo je su cene brzo padale. Njihovi telefoni skoro kao da su bili niche, vecinom za one koji su znali tacno sta traze. Ja sam se na vrh audio kvalitet (dac) totalo navikao i jos neke originalne cake koje su prvi smislili. Ali za veliku vecinu te stvari nisu bitne. Svakako losa vest jer izbor zaista spada takoreci samo na dva brenda.
 
LG je nudio telefone koji su privlacili ljudime koje ove "mane" koje si ti naveo apsolutno ne zanimaju.
Mozda, ali kao veliki ljubitelj LG telefona nikada mi npr. nije bio problem spor update, jer kad namestim sve sto mi treba, na update ni ne obracam paznju. Ali, kasnjenje u pogledu fizickog izgleda mi je smetalo..I ajde da kazem da sam ja nebitan, ali nijedna kompanija koja postoji na trzistu nema ambiciju da postoji samo zbog starih korisnika koji je vole, nego stalno pokusava da dopre do novih. Ok je dobra muzika, ok je dobar displej, ali ko god kaze da mu i izgled telefona nije bitan, mislim da nije objektivan. Sad dalje, ima onih koji ce preci preko toga (kao ja), ima onih koji nece, ali i dalje mogu da kazem da ne volim notch, jednostavno ga ne volim.
 
Napokon su prekinuli mučenje , i to je dobra stvar. Ne možeš biti ozbiljna kompanija u ovoj bransi ako znaš da ti pucaju ploče na modelima a ti se godinama praviš gluv/lud, a na sve to i dalje prodajes iste krševe.
Dosta su i izdržali, mnogo su ranije trebali da zatvore kapiju.
 
Ne bih se slozio da su im telefoni bili krsevi, naprotiv. Cela V serija je bila ok, ali preterali su ga malo u eksperimentisanju, a i cene su bile solidno jake. Isto, bili su poznati po tome sto im cena ekstremno brzo pada, tako da ta reputacija u startu ubija svaku prodaju, pogoto kad krenu sa nekom nenormalno cifrom. Sve u svemu, disali su na aparatima, sada doslo i gasenje..za mene steta.
 
Da im je najskuplji telefon koštao 600e održali bi se nekako. Ne može telefon od 1000e da ima procesor srednje klase, mono zvuk i budžet kameru. Neke stvari ne idu.
Koristio sam nekoliko LG telefona (L9, G2, 2xG4) , bili su mi ok ali nakon G2 ništa svetu nisu napravili da valja i da nema problema. Nakon G4 kinezi su ih već uveliko pregazili. Jedino što je vredelo jeste V serija, ali i tu su neke stvari radili koje ne primiče premium segmentu. Sve u svemu nikakva šteta što su propali, nisu ni prvi ni poslednji koji nisu znali/hteli da se prilagode tržištu/korisnicima.
 
Nazad
Vrh Dno