Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

FW azijskih/japanskih primeraka kasni za EUropskim (koji ni sam po sebi nije u finalnoj verziji, to ceka i GSM Arena), sto je poznato onima koji prate temu i ovaj model. Ali naravno, lakse je dramiti.
Svako ko je koristio Sony Android kamere u poslednjih x godina zna da je sa njima moguce snimiti i prilicno neutralne, pa i ''blede'' fotografije ali i one sa toplim WB, prirodnim bojama, odlicnim kontrastom itd, koje veoma podsecaju na fotografije snimljene Pixel kamerama, samo sa malo toplijim WB. Doduse, dinamicki raspon nije tako ''dramatican'' kao kod Pixela ali dosta bolji od auto moda. Sve to je na 1 klik i 2-3 slajder podesavanja ''daleko'' od idiJot rezima rada.

Za sada je situacija sa kamerom ovakva: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_ii-review-2115p6.php
''Puritanski'' post-processing u odredjenim modovima, tu mislim na boje i kontrast ali bar je ova nova kamera pro aplikacija prilicno bogata opcijama pa to nije nikakav problem.
Uskoro ce dobiti i finalno azuriranje, sa RAW podrskom, poboljsanim (manual) HDR, night modom (Ai-based, koji iznenadjujuce dobro radi na Xperia 10 II modelu) i jos nekim opcijama.

Demo real-time Eye AF, 20 FPS i ostalih Alpha tehnologija.







Ovo je nerealno dobro.
 
Poslednja izmena:
Daleko je ovaj white balance od realnosti..
Pa dobro, svako ima svoje misljenje. Meni se generalno fotografije dopadaju, naravno ima poneka koja bi mogla i bolje da se skocka, ali nije to samo do telefona, treba malo i mozak da ukljuci i onaj sto drzi telefon. [emoji3]Ne bih nista komentarisao dalje, zato sto ovo ocigledno nije finalna verzija softvera. Inace mislim da dosta nas ovde znamo da generalno svaki model kad krene u prodaju( prvenstveno mislim na vodece modele) ubrzo izadje neko azuridanje za kameru.
Inace ovde u temi za Xperia 1 Mark II sam vec delio neke od recenzija i slicno i generalno su svi bili bas zadovoljni sposobnostima kamera na pomenutom modelu.

Bice jos bolja [emoji6]
Link: https://translate.google.com/translate?hl=&sl=ja&tl=sr&u=https://androidnext.info/?p=4660&sandbox=1

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
 
 
Jedna malo detaljnija i opsirnija recenzija za Sony Xperia 1 Mark II. Takodje ima nekih poredjenja sa prethodnim modelom, i poredjenja kamere sa par konkurentskih modela. Sve u svemu jedan fantastican uredjaj. [emoji3]

Link: https://www.youtube.com/watch?v=zz6wDgGlRlc&feature=youtu.be

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Još samo da naučimo japanski :) Telefon godine za mene samo zbog ovakvih "Pro" aplikacija ali cenovno predaleko od realnosti i potrebe.
 
Kakav telefon godine bre, nemaš mogućnost da spustiš notifikacije jednostavnim gesture pokretom, a na onolikom ekranu ko dovati vrh palcem (a da nije Shakil O'Nill ja mu kapu skidam)! Da ne pričam što za smanjenje ekrana opet treba da se spusti notifikacioni panel i upali mini mod...ja stvarno ne znam dokle će sony da izbacuje poluproizvode! Da ne pominjem ono što reče hsv da izbace telefon i onda kad svi odrade testove oni izbace poboljšani softver za kameru i sl...tuga

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Stvarno krucijalna opcija koja potire sve hardverske mogucnosti ovog poluproizvoda!!!!!!!11!
 
^ :d :d

Naravno, i za to postoji jednostavno resenje (prva 2-3 min klipa) ali lakse je dramiti i pisati nebuloze o nekakvim poluproizvodima. (#!!!1!!!!!!!!!)
 
Poslednja izmena:
^ Ajde nađi mi tačno vreme gde postoji rešenje?!...osim onog dela gde ću 2x da lupam po home koji inače ne koristim skoro dve godine (kao i većina drugih).
Kad počnem da menjam telefone na 3-5 godina verovatno me neće doticati ovakve stvari; dok dajem 1000+ eura godišnje, nije mi svejedno

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je objasnjeno u klipu iznad, citav niz opcija i aplikacija je dostupan preko side sense-a. Resenje mozda nije najbolje i idealno ali prosipati umotvorine da je uredjaj zbog toga poluproizvod, to je stvarno smesno i nebulozno.

Tebe kao da neko tera da dajes cele plate na precenjene telefone na svakih nekoliko meseci, i onda da kukas i dramis po Samsung/iPhone temama, ili jednom u 5 godina predjes na sony i onda narednih 5 godina istresas zalbe i uzvicnike napamet. Kupi sta ti odgovara, ili jednostavno batali smartfone i resi se tolikog stresa, kao da je pitanje zivota i smrti sunce ti, a ne sitnice i propusti koji su sastavni deo zivota pa i tech industrije.



Jos nije izbacio kompletan review ali je u principu pogodio sustinu i ''objasnio'' na mnogo polja, od ciljne grupe i stvarnih kvaliteta ovog uredjaja do licemerja odredjenih sajtova i YT/tech placenika.
 
Poslednja izmena:
Ali druže ja ne krijem da je to besomučno menjanje telefona koje stalno radim bolest, čak smo se i "šalili" jednom prilikom u nekoj od tema da treba ustanovu da otvorimo. Valjda čovek mora da ima neku zavisnost. A flejmujem i hvalim po potrebi (većinom ovo prvo) jel nisam zavisnik ni jednog brenda i ne volim da lažem samog sebe, a kamoli ostale.

Kako kaže Flossy, bolje da imam opciju koju neću da koristim nego da nemam onu koju trebam.

U krajnjem slučaju lepo moj nick na ignore i živiš u savršenom sony svetu [emoji106][emoji2772]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Druze, svako trosi novac kako zeli, te stvari me ne zanimaju.

Ni najvece forumske trolove i kojekakve pacijente nisam stavljao na ignore, sami su sebe eliminisali odavde. Pa svakako necu ni normalne clanove ''utisavati'' na bilo koji nacin ali mi ipak nije jasno kako ti ne dosadi da javno ovde dramis i kukas na neke normalne i manje normalne propuste i sitnice koji su sastavni deo tech sveta, 'ajde svi mi to nekada ovde pisemo ali ogromnu vecinu tvojih postova (u bukvalno svim temama vezanim za smartfone, u poslednjih 5-6 godina) cini upravo takva copy-paste dramaturgija u kombinaciji sa kuknjavom i stalnim spamovanjem i cuvenim !!!1!!, postaje zamorno. A da ne pricam o klasicnom preterivanju i pljuvanju napamet.

''Pametni telefon'' je poslednje na svetu oko cega se treba toliko kidati i nervirati.
 
Poslednja izmena:
Slažem se i uvažavam tvoju sugestiju...pokušaću da se kontrolišem ubuduće obećavam. Prijateljski pozdrav [emoji2772]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kakav telefon godine bre, nemaš mogućnost da spustiš notifikacije jednostavnim gesture pokretom, a na onolikom ekranu ko dovati vrh palcem (a da nije Shakil O'Nill ja mu kapu skidam)! Da ne pričam što za smanjenje ekrana opet treba da se spusti notifikacioni panel i upali mini mod...tuga

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Deluješ kao ovi današnji popularni yt review-eri koji traže najmanju nebuloznu sitnicu kako bi napljuvali kompletan telefon.

Inače na Xperiji 10 koju koristim (a isto je i na 1 i 5), spuštanje notifikacija je moguće jednostavnim gesture pokretom na dole, na bilo kojem delu početnog ekrana. To je deo samog androida 10, tako da to verovatno funkcioniše i na 1 II.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Kakav telefon godine bre, nemaš mogućnost da spustiš notifikacije jednostavnim gesture pokretom, a na onolikom ekranu ko dovati vrh palcem (a da nije Shakil O'Nill ja mu kapu skidam)! Da ne pričam što za smanjenje ekrana opet treba da se spusti notifikacioni panel i upali mini mod...ja stvarno ne znam dokle će sony da izbacuje poluproizvode! Da ne pominjem ono što reče hsv da izbace telefon i onda kad svi odrade testove oni izbace poboljšani softver za kameru i sl...tuga

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Odakle ti to da ne moze da se spusti notifikaciona traka gesture pokretom? Ja imam Sony Xperia 1 i naravno da moze. Mozda nije imalo na starijim modelima jer i nije imalo potrebe za tim na ekranima do 6"

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Odakle ti to da ne moze da se spusti notifikaciona traka gesture pokretom? Ja imam Sony Xperia 1 i naravno da moze. Mozda nije imalo na starijim modelima jer i nije imalo potrebe za tim na ekranima do 6"

Sent from my J9110 using Tapatalk

Imam XZ2 compact i na njemu ne može.
 
Kakve to veze ima sa telefonom, to zavisi od launchera valjda, ako mislimo na istu stvar.
Instalirate drugi launcher i vozi, ko još koristi fabrički u svakom slučaju..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam XZ2 compact i na njemu ne može.
Pa na njemu ne moze, ni nema potrebe kad notifikacija moze da se spusti i sa malim prstom. [emoji6] Ali takodje ova mogucnist nije postojala ni na jednom Sony modelu i sa vecim ekranima. Xperia 1 je prvi Sony model koji ima tu mogucnost, takodje mislim da tu mogucnist ima i Xperia 5, a pretpostavljam i svi novi modeli iz srednje klase (Xperia 10,10Plus) to sve vazi i za najnovije Mark II modele iz svih kategorija.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:


Izgleda da je kamera dobila prvo azuriranje.



Burst mode is the real deal on this thing.

Za autonomiju uglavnom kazu da je bolja od proslogodisnjeg 1 modela, neki navode i primetno bolja. Real-time Eye AF rafali izgleda funkcionisu odlicno.

P@tkometrija



 


Brat Kai ima sta da kaze...
 
Slaba baterija:
gsmarena_274.jpg
 
Uzas. Toliki kapacitet. i takav chip. Ne znam koliko ce moci softverski to da poprave.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
4k ekran je jednostavno prevelik potrosac, nema tu nekog prostora za povecanje autonomije.
 
Da da, ja sam nesto permutovao da je na njemu 2K.
Pa jel 4K uvek aktivan ili samo za video i slike?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno