Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

Dzaba sve kada nema zvaničnog uvoznika kod nas. Za sada sam i dalje zaglavljen sa XA2 skoro pune tri godine. Tako bi mi legao 10 mk3, ali male su šanse da će ga biti kod nas.
 
Biće ih (1 MK3, 5 MK3 i 10 MK3) na KP, kod istih prodavaca koji i sada imaju u ponudi (ili mogu da nabave) 1 MK2, 5 MK2 i 10 MK2, mada je serija 10 stvarno nebitna pored ovakve konkurencije.
Naravno, visoke cene će i dalje biti problem, kao i nedostatak garancije u SRB, ali bolje i to nego da ih nema uopšte u ponudi.

10 MK3 će navodno imati 4500 mAh bateriju dok 10 MK2 ima 3600 mAh. Tako da je itekako moguće da 1 MK3 na kraju ima 5000 mAh bateriju, što je jedino i logično za flagship sa takvim hardverom.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, bice ih kao i do sada u ponudi na KP, a i u nekoliko "prodavnica". Jedino je pitanje cene.
 
https://androidnext.info/?p=10965

Nije ovo baš 100% proveren sajt ali veoma moguće da će ponovo ispaliti za 5000 mAh bateriju. Izgleda da će imati 4500-4600 mAh, što je otprilike u rangu OP 9 Pro, s tim što bi u tom slučaju sony imao za oko 10cm2 manju površinu displeja ali uz višu rezoluciju.
 
Zvanicno predstavljen Sony Xperia 1 Mark III. Evo svih detalja o novom modelu:

 
Sony je proslost, uskoro stavljaju katanac, nece prodati ni 500 primeraka komentari 3, 4 sad...
 
Sony je proslost, uskoro stavljaju katanac, nece prodati ni 500 primeraka komentari 3, 4 sad...
Ja ne razumem zasto se ljudi toliko zamaraju brojkama. Evo navescu samo jedan primer iz autoindustrije. Da li je broj prodatih telefona ili automobila neko merilo koje govori kako i koliko je uspesan neki brend. Obratite paznju na brendove koje sam podvukao na slici, i uporedite ih sa nekima na listi koje nisam podvukao.
 

Prilozi

  • IMG_20210414_211238.jpg
    IMG_20210414_211238.jpg
    131.7 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20210414_212138.jpg
    IMG_20210414_212138.jpg
    123.3 KB · Pregleda: 18
Ta priča mi je najjača. Pojedini priželjkuju katanac još tamo od 2015-16 (ako ne i ranije) i tako svake godine. 😆

Ne treba se obazirati na to.
 
Od 2012. neki priželjkuju i predviđaju katanac ali nema veze, to je neka nebitna tema.
Neće Sony niđe, bar ne u narednih nekoliko godina.
 

Xperia 1 III - Camera developed by Alpha Engineers 😀😉

 
 
Kako je loš ekran,nije korektno....
Ajd da kažem po meni najveći minus,baš nije to to...Posebno za dati novac
No dobro,za sad je to najveći - ,očekivano posle Z Fold2 odziv je fantastičan prosto kao da čita misli ali prikaz boja kvari utisak
Baterija više nego dobra,iznenađujuće ali još ću obratiti pažnju jer je 80% korišten wi-fi
Dimenzije su na oko super,ali u praksi je malo drugačije -konkretno kod ovog modela mi ne leži svajp za navigaciju
Zvuk je odličan nije najglasniji ali čist dinamička vibracija odlična i jako interesantna opcija
Kamere...o tom potom😁
 
Nemam neki utisak generalno
Dosta dobar uređaj,ali ne i vrhunski što bi se očekivalo za novac koji se traži za njega
Zvuk perfektan,izrada interesantna rad ...skoro pa besprekoran ali na momente kad upisuje u memoriju pomislim da je niža klasa(nije se desilo jednom)
Baterija za nijansu iznad očekivanja,ekran diskutabilan po pitanju boja po pitanju odziva savršen
Kamera,lično nisam impresioniran i XZ Premium je za veći broj korisnika na tom polju bolja(izvadi i slikaj)sad za profi korisnike ne bih diskutovao ali srž je da podešavanja odnesu previše vremena
Dobar tel ali da košta ½ od zvanične
Volim Sony,ima nešto posebno,ali ovo je mnogo buke ni oko čega
 
Prodavac sa KP mi je greškom isporučio crvenu silikonsku futrolu GIGAPACK za Xperia 1 II sa e-digitala, umesto za moj Xperia 5 II. Ako nekog zanima nek se javi porukom, daću je za simboličnu cenu
 
Nazad
Vrh Dno