Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

I ovo je zanimljivo.

 
Ne znam koliko ima istine (posebno jer preneto sa reddit-a) ali je zanimljivo: https://androidnext.info/?p=6331
Good news: Xperia 1 II will have 90/120Hz with Update (maybe Android 11?)

・Bad News: Screen resolution is limited to FHD+

・Good news again: still in developement but when HS Power Control is enabled, 4K+120Hz is possible.

Ovo je itekako moguće, jer je sam displej vrlo verovatno 120Hz ali zbog nemogućnosti rada 4K@120Hz u kombinaciji sa SD865, našli su drugačije rešenje. Mada, koliko smo videli, apsolutno ništa ne fali ni stock načinu rada - 4K + motionflow, koji treba da imitira 90Hz a zapravo je bliži 75Hz iskustvu pri korišćenju.

1 MK2 i kamere, iz ugla dva profesionalna fotografa.



 
Poslednja izmena:
I dalje prodaju pricu za njihov izmisljeni 4K? :D

Galaxy S20 ima QHD ekran, 563 PPI. Xperia 1 II ima 4K ekran, 643 PPI.

Kakav je to 4K sa 15% vise PPI od QHD? [emoji23]

Bolje da se nisu izmisljali, stavili standardnu rezoluciju i omogucili 120Hz, iskustvo bi bilo drasticno bolje nego li sa ~15% vise PPI koje apsolutno niko ne moze da primeti.
 
Poslednja izmena:
Pa ovo bi bilo super. Neka prepolove rezoluciju, a na osnovu toga dupliraju brzinu osvezavanja ekrana i to je to. Pa neka koristi svako kako zeli.

Sent from my H8216 using Tapatalk
 
I dalje prodaju pricu za njihov izmisljeni 4K? :D

Galaxy S20 ima QHD ekran, 563 PPI. Xperia 1 II ima 4K ekran, 643 PPI.

Kakav je to 4K sa 15% vise PPI od QHD? [emoji23]

Bolje da se nisu izmisljali, stavili standardnu rezoluciju i omogucili 120Hz, iskustvo bi bilo drasticno bolje nego li sa ~15% vise PPI koje apsolutno niko ne moze da primeti.

Ovo pišeš po ko zna koji put a zvanična tech terminologija te demantuje, pomenuta rezolucija se svrstava u ''other 4K resolutions'': https://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution#Other_4K_resolutions

Tako da se te strane ništa nisu slagali (osim što su mogli da reklamiraju uređaj sa ''other 4k ekranom'' :d), nemoj smarati i trovati temu više. Ili se žali sveCkoj tech zajednici, da isprave sve te podatke u skladu sa tvojim ekspertskim mišljenjem.

Bolje da se nisu izmisljali, stavili standardnu rezoluciju i omogucili 120Hz, iskustvo bi bilo drasticno bolje nego li sa ~15% vise PPI koje apsolutno niko ne moze da primeti.

Od 2015. godine vodeći modeli (nekada Premium, sada jedinice) imaju ima displej 4K rezolucije, nekada 3840 x 2160p 16:9, sada 3840 x 1644p 21:9 i logično je da neće prekidati tu tradiciju jer SD865 ne može da podrži pomenutu rezoluciju @90 ili 120Hz, a 1MK2 gotovo sigurno ima 120Hz panel. Iskustvo pri korišćenju 4K + motionflow (otprilike kao 75Hz) je odlično, a ako na kraju puste Androd 11 sa 1080p+ @120Hz utoliko bolje za one koji ne mogu bez 120Hz, postojaće veći izbor. Ja sam svakako više za stock način rada, 4K@ pseudo 75Hz.
 
Poslednja izmena:
Moze da se razglaba o zajednicama i cudima do nakosutra, da su stavili 1440 pixela u sirini umesto 1644, niko ne bi primetio razliku u ostrini, a vrlo verovatno bi chipset podrzao 120Hz. Ali nazalost ne bi moglo na papiru da stoji 4K.

Trovanje teme? To je realnost :D

Ako ja ne mogu da pustim 95% 4K content-a na ekranu, to nije 4K ekran, koliko god ga "zajednice", marketing timovi i fanovi zvali 4K ekranom.
 
Poslednja izmena:
Kažem ti, žali se onima koji su pomenutu rezoluciju svrstali u ''other 4k''. Kada i ako pomenuta rezolucija bude izbačena iz te podele, onda možemo da se vratimo na ovu smaračku temu.

Šta li će tek biti kada otkriješ da pentile OLED/AMOLED paneli zapravo nemaju oštrinu prikaza u skladu sa ppi iz specifikacija, da li ćeš ići i trovati po temama da takvi displeji ne zaslužuju 720p/1080p/2k/4k oznaku već su nešto između? :d
 
Poslednja izmena:
Prva xz premium sa 4k je imala 800+ ppi...neka greška u računici ili?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
5.46", 3840x2160, 16:9, ~807 ppi
vs
6.5", 3840x1644, 21:9, ~643 ppi

Sent from H8266
 
Poslednja izmena:
Tehnički gledano, bilo koji uređaj sa rezolucijom 3840 x 2160p displeja nema 4K rezoluciju već 3.8K. Termin 4k je odavno uveden i odomaćen (pre svega jer je jednostavniji, razumljiviji širokom krugu korisnika, što znači najbolji za marketing) a pojavom UW formata je proširen i na ostale varijacije 3.8K aka 4K rezolucija. Najbolje da se sada podigne neki global-ustanak jer nas lažu tolike godine, odo' da zapalim TV jer je 3.8K a ne 4K kao što piše na kutiji :d
 
Jel realno da ovaj telefon ne može da menja kamere u toku snimanja?!

P30 Pro
 
Meni jedino kamera vredna paznje kod ovog modela. Sve ostalo manje bitno. Kamera je po meni najbolja u android svetu

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
What HI-FI Review

https://www.whathifi.com/us/reviews/sony-xperia-1-ii

OUR VERDICT
The Sony Xperia 1 II delivers superb music and picture performance, plus an all-round performance to match, and that makes it a winner in our book


FOR
Class-leading sound quality
Class-leading video quality
3.5mm headphone jack


AGAINST
Shape may not be for everyone
No face ID
 
Poslednja izmena:
Konačno se i ovaj oglasio po pitanju Sony-ja...



EDIT:

Sad vidim da je Gizmo okacio isto u temi Xperia 5 II, ali nema veze...
 
Poslednja izmena:
^ Po mom misljenju jedna od najlepsih boja na telefonima. Malo drugacija i svetlija nijansa od one na iP 11 Pro.
 
Flagship camera shootout: iPhone 12 Pro Max vs. Mate 40 Pro vs. Xperia 1 II vs. Galaxy Note20 Ultra

Očekivano, kamera sa standardnom aplikacijom i dalje malo zaostaje za konkurencijom u auto/HDR modu (najčešće malo, jer je to ono što se vidi). Ali to je tako odavno i jasno je da je ova kamera alat koji traži bar korišćenje auto moda iz Camera Pro aplikacije, standardnu Xperia kameru su mogli i da uklone iz softvera, izgubila je smisao. A u samom testu fali Pixel 5 ili bar Pixel 4/XL, jer je ionako fokusiran na mogućnostima automatskog/HDR moda, pa nema logike da ne testiraju i najbolju kameru na tom polju.
 
m5j1noxufk561.jpg



 
Sta bi sa GCam-om, jel ikad ikad ista napravio?
HSV, ti si jos prije godinu dana pricao da je na Xperia 1 i 5 camera2api i da je gcam/hdr+ portovanje od tada zapoceto pre 6-7 meseci?
 
Nisam pratio detaljno, samo znam da je bilo problema sa portovanjem i ''peglanjem'' gcam, kao i sa finansijama/donacijama.

 
Svašta, naravno da bi prodali mnogo više za 500€, stao bih prvi u red ali 2500$ je bolest.
 
Ovo je specifična cigla od 230g za one koji se bave tim poslom ili hobijem, za ostale zainteresovane je tu ''civilna'' verzija koja trenutno na usa amazonu košta $1,198, u divljini svakako jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Po cemu specifična? Po okviru i direktnom HDMI portu koji su nabudzili cenu uredjaja za $1,302? Po specifikacijama s kraja 2019 i SD 865 koji su svi ostali prestali stavljati?
Potpuno su poludeli, ne razumem komercijalizaciju ovog uređaja. Bahato i bezobrazno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno