Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Sad sam skontao da je ova Vanced app za YT cak i mnogo bolja nego obicni YT sa google playa znaci to nije minus nikako za p40. E jedino te čuvene notifikacije razbio bih ga kad mi ne bi stigla ppruka na whatsappu ili na instagramu... Uzas
 
ok ja,dualspace..slicno...al nekad zna da baguje...kako dodati wiget na pocetnom..gde se nalazi opcija?
Nema rešenja za instalaciju direktno na emui 11. Moraš se vratiti nazad na verzije ispod 10.1.154. Što se tiče vidzeta preko gspace mislim da to nije moguće. Meni se nekad jave reklame a nekad ne, dosta sporije otvara google apk nego kad su instalirane gms što je i očekivano. Kao zamenu Play store skini Aurora store koji je zapravo klijent za Play store, potpuno je isti a meni čak i bolji jer imaš mogućnost promene tema interfejsa
Sad sam skontao da je ova Vanced app za YT cak i mnogo bolja nego obicni YT sa google playa znaci to nije minus nikako za p40. E jedino te čuvene notifikacije razbio bih ga kad mi ne bi stigla ppruka na whatsappu ili na instagramu... Uzas
Vanced možeš instalirati na bilo koji tel, pa i na one sa google servisima. Koristio sam vanced i pre P40 i nema nikakvih problema čak i kad se ulogujes na svoj google nalog
 
Imam problem sa p40 lite i wirelesom. Povremeno ovaj telefon "zaglupi" celu mrežu. Imam Iskratel vdsl ruter i dešava se da kada je ovaj telefon povezan - wireles počne da baguje. Zanimljivo je da na p40 lite wireles radi sve vreme odlično bez ikakvih problema , ali na ostalim uređajima koji su povezani - internet "koči" i "usporava". Onda ja na p40 lite isključim wifi i internet na ostalim uređajima počne normalno da radi.
 
Nema rešenja za instalaciju direktno na emui 11. Moraš se vratiti nazad na verzije ispod 10.1.154. Što se tiče vidzeta preko gspace mislim da to nije moguće. Meni se nekad jave reklame a nekad ne, dosta sporije otvara google apk nego kad su instalirane gms što je i očekivano. Kao zamenu Play store skini Aurora store koji je zapravo klijent za Play store, potpuno je isti a meni čak i bolji jer imaš mogućnost promene tema interfejsa

Vanced možeš instalirati na bilo koji tel, pa i na one sa google servisima. Koristio sam vanced i pre P40 i nema nikakvih problema čak i kad se ulogujes na svoj google nalog
Pa da bas sam instalirao na svoj P20 i odusevljen sam jer je ista aplikacija bukvalno. Ja sam do sad imao neku Vanced iz Google Play i uzasno losa je, za ovu cuo tek juce.

Sad jos kad bih znao da ce mi stizati sigurno notifikacije na viber, whatsapp i instagram pa da uzmi P40Pro....
 
mislio sam za vidzete za miui pocetni ekran? dal realno da ne postoji opcija da se dodaju ?mislim znam da treba dugo da se drzi prazno mesto na pocetnom da bi ponudio opcije ze wiget al ovde nece...
 
mislio sam za vidzete za miui pocetni ekran? dal realno da ne postoji opcija da se dodaju ?mislim znam da treba dugo da se drzi prazno mesto na pocetnom da bi ponudio opcije ze wiget al ovde nece...
Verujem da se pitanje odnosi na EMUI. Ako si mislio na vidzete uopsteno naravno da to može, Googlovi vidzeti ne mogu. Povuci dva prsta na unutra na pocetnom ekranu i pojaviće se opcija sa vidzetima
 
Pa da bas sam instalirao na svoj P20 i odusevljen sam jer je ista aplikacija bukvalno. Ja sam do sad imao neku Vanced iz Google Play i uzasno losa je, za ovu cuo tek juce.

Sad jos kad bih znao da ce mi stizati sigurno notifikacije na viber, whatsapp i instagram pa da uzmi P40Pro....
Ja koristim p40 pro oko 5 meseci, i nijednom mi se nije desilo da mi ne stigne notifikacije na vreme. A koristim i aplikacije tipa tv profila i SofaScore koje obaveštavaju kad krene neka emisija ili utakmica, i nijednom nije zakasnila notifikacija. Viber, WA instagram takođe.
 
Meni Telegram i WhatsApp znaju da "trokiraju" sa notifikacijama (ne redovno, ali sigurno jedno nedeljno zabodu i dok ručno ne pokrenem Tel ili WA, one ne stignu), iako je sve sređeno u power settings-u, plus sam instalirao MicroG servise za notifikacije koji budi aplikacije na svakih 30-60 sekundi kako bi nove notifikacije bile registrovane.
 
pozz...postoji li laksa varijanta za rutovanje p40 pro? pitam posto nije moguce instalirati bbs a bez njega nikako soc ne mogu da proverim.ima li google kamere za njega?
 
Kako gura baterija na P40 pro modelu?
Baterija je fenomenalna. Ja sam prešao sa Samsunga nakon 10 godina i ogromana je razlika. Lagano dan uz intenzivno korišćenje i uveče je često na 40-50 %, SOT 4,5 sati, dešavalo mi se i da izgura dva dana par puta. Punjač je takođe ultra brz, tako da ja često dopunjavam po manje. Prvi telefon gde nisam video neke nerezonske drainove i da ako ujutru krenem iz kuće sa 100% nemoguće mi je isprazniti do kraja dana.

Preporuka takođe za Aurora store za skidanje aplikacija, ima sve i puno ažurnija od apkpure, vizuelno slična Gplay store. Napomena kome treba backup Viber poruka na Huawei cloud , Viber se mora skinuti sa oficijelnog Huawei store, a u aurora store viber stavti na blacklist da ga ne bi ažuriralo slučajno regularnom verzijom Vibera( sa Gdrive backupom) i onda zbogom porukama.
 
Realno je sad pao na baš nisku cenu pa razmatram i njega kao kupovinu :)
 
P40 pro + često za 500e može da se nađe sa garancijom 20ak meseci, mada i S21 ultra je već ušla u segment 700 do 800e tako da je to tu negde, nije ogromna razlika u ceni. Međutim čekam taj famozni p50 pro / + pa da vidim šta da uzmem, odugovlače već mnogo
 
Preporuka takođe za Aurora store za skidanje aplikacija, ima sve i puno ažurnija od apkpure, vizuelno slična Gplay store. Napomena kome treba backup Viber poruka na Huawei cloud , Viber se mora skinuti sa oficijelnog Huawei store, a u aurora store viber stavti na blacklist da ga ne bi ažuriralo slučajno regularnom verzijom Vibera( sa Gdrive backupom) i onda zbogom porukama.
Odličan savet u vezi ažuriranja Vibera. Aurora je izuzetno ažurna i ima odmah dostupne apdejte kao i Play store, dok AppGallery ima sve goru politiku ažuriranja aplikacija koje značajno kasne. Upravo sam jednom peilikom ažurirao Viber van AppGallery jer na AppGallery ažuriranje veoma kasni i izgubio celu istoriju poruka.
Ja sam gledao po oglasima P40+ 400e
To su uglavnom iz "inostranstva" tel bez ikakve opreme i kutije. Bolje dodati 100e i uzeti sa oglasa sa garancijom operatera,kutijom i opremom ili uzeti od redovnih prodavaca na kp sa puno ocena
 
Ja sam uglavnom viđao oko 500 + minus 20ak evra do 50evra. Nikad nisam video baš ispod 450 Pro plus verziju, a da ima dužu garanciju ili da je odlično stanje .. no nebitno, možda natrči, uglavnom oko 500-550 je sad poprilično često..
 
Nisam pro plus tražio, neko pro :)
Napisao si P40 + iznad odmah ispod razgovora o pro + verziji, kako nema samo plus varijante, mislio sam da govoriš o PRO +, jer u kolokvijalnom govori, plus se odnosi na pro plus verziju.. Što se tiče samo Pro verzija, njih ima, njih ima za 400e i to odlične ponude..
 
Pogresno sam napisao, mislio sam samo na pro verziju.
Samo me malo plasi oko google i duplih aplikacija
 
Pogresno sam napisao, mislio sam samo na pro verziju.
Samo me malo plasi oko google i duplih aplikacija
Uf, pa sve zavisi od tvoje zavisnosti Google aplikacija.. neki ( ja npr ) nisu ni ubacivali GMS, skidam sve sa storova njihovih ( na Smart 2021 kao test uređaj uzeo ocu ), sve radi normalno. Sad, neko drugi ima pa drugačija iskustva, sad u ovom trenutku je izgleda lutrija. Uzmeš pa ukoliko ne možeš posle 2 meseca prodaj, kupuju se, nije da ne mogu da se prodaju
 
Za proveru koji je ekran na Pro verziji znaci nema načina? Neka caka ili nesto da se proveri
 
koji god da je odlican je..i meni prija oku...cak i vise od s20 fan edition kojeg sam skora zamenio,a i po dxo marku je i dalje medju prvox 5 na trzistu i sto se tice ekrana i kamera iako je mator godinu.stvarno je bzvz ovo sto uradise na miui 11 sa sotom..ja bi ga sad menjo samo za mi 11 ultra ...boljeg i nema.
 
Posle nekih mesec dana korišćenja P40 navikao sam se na ekran. Bela nije bela kako god da kalibrisem boje ili vuče na zuckasto ili na plavkasto ali bas belo nikako, prikaz svih drugih boja je odličan.

Da li se možda još nekom javlja pojava roze treptaja ili bljeska pri prelasku sa glavne na druge kamere, posebno na telefoto? Roze bljesak se javi samo na delić sekunde i nestaje. Dok sam u aplikaciji kamere javlja se samo pri prvom prelazu na drugu kameru posle ne, a čim izadjem i opet udjem u apk opet se pojavi bljesak kad prebacim na telefoto.
Kvalitet fotografija je dobar, jedino je fokus na telefoto malo problematičan ali skroz podnosljiv. Imam dodatno zastitno staklo preko kamera ako to nesto znači.
 
Nazad
Vrh Dno