Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Razumem, stvar ukusa.Ja se sa 6.4" i 6.5" vraćam na 6.1". Smorilo, napinje u rukama.
 
Kompaktno za ruku svakako. 6.1" skoro pa idealno za hvat po meni, ali ja volim da stavim font na što manji da imam što manje scrool-a. Svakako sam sa P40 prezadovoljan, prava mala bombica.
 
Huawei video player sa P40 ne podrzava eac3 audio kodek jel ima neki nacin da se popravi?
Instalirao MX player i dodatni 1.25 kodek za njega i radi ok u mx player, al reko da li moze org player da se namesti?
 
Ljudi koja je realna cijena za staviti korišten P40ProPlus u oglasnik?!
 
Po KP sa garancijom ih ima od 570+ evra.
 
Ako Exynos bude imao dobru bateriju...vjerojatno selim na S21U ali tekonu martu kad mi istječe ugovor...a do tada če se valjda znati kako stoje stvari sa P50 serijom.
 
Ako Exynos bude imao dobru bateriju...vjerojatno selim na S21U ali tekonu martu kad mi istječe ugovor...a do tada če se valjda znati kako stoje stvari sa P50 serijom.

Batalio si P40 seriju zbog nedostatka GMS ?
 
Imam GMS...ja inače mijenjam telefone na godišnjoj bazi, samo prošle godine P40ProPlus je kasnio a ove godine S serija poranila.
I ja sam ranije menjao i na prolece i na jesen,sad menjam na godinu dana mozda i malo vise.Sa note 9 sam izgurao 16 meseci.[emoji38]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav,
jel ima neko problem sa FreeBuds 3i slusalicama ? U zatvorenom prostoru mi radi odlicno,ali napolju ako ima vetra buke,uzaaaas prekidaju,radi jedna pa druga slusalica ma uzas.Koristim p40 pro jel ima neki settings da to resim posto je ovo katastrofa za slusanje na otvorenmom prostoru?
 
Pozdrav,
jel ima neko problem sa FreeBuds 3i slusalicama ? U zatvorenom prostoru mi radi odlicno,ali napolju ako ima vetra buke,uzaaaas prekidaju,radi jedna pa druga slusalica ma uzas.Koristim p40 pro jel ima neki settings da to resim posto je ovo katastrofa za slusanje na otvorenmom prostoru?

isti problem sam imao sa povezanim Xiaomi Poco F2 Pro posle nekog software update-e na telefonu. Mislio sam da je firmware za slusalice problem pa zamolih kolegu da na njegovom P40 pro proveri da li ima nove verzije. Nije je bilo. Restartovao sam fon i sve je posle bilo ok.
 
Poslednja izmena:
Pa kako stvari stoje P50 serija, tj. P50ProPlus ne donosi ništa posebno po pitanju kamere. Novi naprednijih RYYB glavni senzor (i ovi sada su dobri)...10x RYYB, 3x zoom (liquid lens će koristiti ako budu spremne za masovnu produkciju). UltraWide Cinecam sa Freeform lens (najvjerojatnije preuzeta iz Mate40 serije). ToF ili Laser AF i Ultra-wide selfie kamera. Sada kad S21U također ima 10 i 3x optičko, AF na svim senzorima, bolju kvalitetu videa a po pitanju fotografije čisto sumnjam da će tu biti neke velike razlike u odnosu na P50ProPlus. Jedino što me "brine" je autonomija jer je Huawei u ove zadnje dvije godine koliko ga koristim visoko postavio ljestvicu. A iskreno rečeno ima slučajeva kada mi nedostatak GMSa ide na živce...ne zbog GApps nego nekih koje uopće ne rade bez GMSa i one koje imaju u GalleryApp neće raditi kako treba ako instaliraš divlji GMS.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Pa kako stvari stoje P50 serija, tj. P50ProPlus ne donosi ništa posebno po pitanju kamere. Novi naprednijih RYYB glavni senzor (i ovi sada su dobri)...10x RYYB, 3x zoom (liquid lens će koristiti ako budu spremne za masovnu produkciju). UltraWide Cinecam sa Freeform lens (najvjerojatnije preuzeta iz Mate40 serije). ToF ili Laser AF i Ultra-wide selfie kamera. Sada kad S21U također ima 10 i 3x optičko, AF na svim senzorima, bolju kvalitetu videa a po pitanju fotografije čisto sumnjam da će tu biti neke velike razlike u odnosu na P50ProPlus. Jedino što me "brine" je autonomija jer je Huawei u ove zadnje dvije godine koliko ga koristim visoko postavio ljestvicu. A iskreno rečeno ima slučajeva kada mi nedostatak GMSa ide na živce...ne zbog GApps nego nekih koje uopće ne rade bez GMSa i one koje imaju u GalleryApp neće raditi kako treba ako instaliraš divlji GMS.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
Ja sam ocekivao da ce p50 otici ove godine jos napred sa zoom-om,u sustini bice identican kamera sistem kao na p40 pro+ sa nekim softverskim poboljsanjima.A i tesko je sada napraviti veci korak dalje kad su u zadnje 2-3 godine kamere bas napredovale,veci senzori,zoom kamere,wide angle i tako to.Ja bi na sve to dodao ksenonski blic koji bi bio pp meni prava stvar.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa kako stvari stoje P50 serija, tj. P50ProPlus ne donosi ništa posebno po pitanju kamere. Novi naprednijih RYYB glavni senzor (i ovi sada su dobri)...10x RYYB, 3x zoom (liquid lens će koristiti ako budu spremne za masovnu produkciju). UltraWide Cinecam sa Freeform lens (najvjerojatnije preuzeta iz Mate40 serije). ToF ili Laser AF i Ultra-wide selfie kamera. Sada kad S21U također ima 10 i 3x optičko, AF na svim senzorima, bolju kvalitetu videa a po pitanju fotografije čisto sumnjam da će tu biti neke velike razlike u odnosu na P50ProPlus. Jedino što me "brine" je autonomija jer je Huawei u ove zadnje dvije godine koliko ga koristim visoko postavio ljestvicu. A iskreno rečeno ima slučajeva kada mi nedostatak GMSa ide na živce...ne zbog GApps nego nekih koje uopće ne rade bez GMSa i one koje imaju u GalleryApp neće raditi kako treba ako instaliraš divlji GMS.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

Znaci ipak nisu zasad uspeli da nadomeste bar koliko treba nedostatak GMS i Apk? Uopsteno, znaci ipak se oseca nedostatak Play store?
 
...A i tesko je sada napraviti veci korak dalje kad su u zadnje 2-3 godine kamere bas napredovale,veci senzori,zoom kamere,wide angle i tako to...
Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Točno tako, mislim da je 10x neka granica ns telefonima, što zbog stabilizacije, što malog otvora blende.
Bilo bi lijepo kada bi ugradili već spomenuti varijabilni zoom da se od 2-7x koristi optički a ne digitalni...e to bi bilo već nešto.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Znaci ipak nisu zasad uspeli da nadomeste bar koliko treba nedostatak GMS i Apk? Uopsteno, znaci ipak se oseca nedostatak Play store?
Nije problem što nema Play Store a ostale se mogu koristiti kroz Browser (Photos, Drive, Msps) a YT ima zamjenu u YT Vanced. Problem je što 90% aplikacija koristi Google Maps za prikaz karata (aplikacije za sport, tracking, navigacije) tj. sve koje trebaju pristup lokaciji...u drugu ruku veliki postotak aplikacija koristi Google Firebase Cloud Messaging i bez toga ne rade notifikacije, bankovne aplikacije također koriste Push Notifikacije zbog sigurnosti.
Primjera radi Raiffeisenbank Austria aplikacija koristi Push Notifikacije...sama aplikacija ima u GalleryApp i radi bez problema sa HMS ali ako se instalira GMS, prestaje raditi jer detektira da postoji GMS ali neće raditi jer ne radi GFCM.
Nedostatak GMS je više osobna stvar...sve zavisi što kome treba.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Namerno uništena kompanija ali polako. Sve se vrati, kad-tad.
 
P40 Pro ima za te pare.
Ali koliko vidim BricoGo ima Plus verziju

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Nova P serija uvek donese nešto novo, ali za sada, kao što kaže Brico, ovde će najveća borba biti oko autonomije, kamere tu negde, prednost ću dati Huaveju, procesu tu negde, video prednost neka bude Samsung, što znači da od baterije sve zavisi.. Ukoliko Ultra bude blizu p40 pro pa da i čovek razmisli, ovako da se kljokavim sa 6,30h sota i pogašenim pola stavkama koje reklamiraju kao NEW, onda koja je svrha.. Kamera i Beterija su mi number 1
 
Da li se promenila autonika baterije na P40 seriji prelaskom na EMUI 11?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nije, i ako jeste onda na bolje...cijeli dan na 4G...SoT 9:30



Upravo pričita da će P50 serija imati 200x binokular zoom. Binokular je super ali 200x...vjerojatno opet neupotrebljivo kao i sadašnji 100x


Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^sto bi znacilo da ce 100x zoom sa binocular biti jako upotrebljiv. Scumbag zoom [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nova P serija uvek donese nešto novo...

Vjerujem da će i sada biti tako...ako je istina za binokular zoom to je odlično, spominje se 20x optički, 200x digitalni... kako čitam vratili su i stereo zvučnike, 120Hz u Pro modelima, još da "poprave" vibraciju, da je malo "pojačaju" a u dobru anatomiju i ne sumnjam.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
^sto bi znacilo da ce 100x zoom sa binocular biti jako upotrebljiv. Scumbag zoom [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ako zaista bude binokular onda bi se 10x, 20x mogao koristiti i pri slabijem svjetlu...to bi sigurno popravilo kvalitetu slike u low light uvjetima.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Ako zaista bude binokular onda bi se 10x, 20x mogao koristiti i pri slabijem svjetlu...to bi sigurno popravilo kvalitetu slike u low light uvjetima.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk


Znači da se ne "zalićemo" na ultru nego da čekamo leto za p50 pro :D Bukvalno jedva izdržavam da ne kupim nešto :beat:
 
Pojma nema, Ultra mi se sviđa...ali šta ako P50Pro/Plus bude imao nešto novo?! Nemam pojma što da radim [emoji848]
Momentalno mi je to najveća briga, uzeti ili čekati, pitanje je sad [emoji16]

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
isti problem sam imao sa povezanim Xiaomi Poco F2 Pro posle nekog software update-e na telefonu. Mislio sam da je firmware za slusalice problem pa zamolih kolegu da na njegovom P40 pro proveri da li ima nove verzije. Nije je bilo. Restartovao sam fon i sve je posle bilo ok.

Hvala na pomoci.Jel si restartovao telefon ili resetovao na fabricko?Probao sam reset,gasenje telefona,resetovanje network settings,iskljucio volte uslugu,resetovao slusalice na fabricko,upario ih opet,skinuo masku telefona...Ne znam sta vise da probam,cim izadjem napolje katastrofa,prekida,cujem svaku 5 rec,pa radi samo jedna slusalica.Ako ko jos ima savet znacilo bi mi.
Zvao sam i Huawei support i oni ne znaju sta moze da bude.
 
Nazad
Vrh Dno