Šta je novo?

Xbox Series X / S

ne mora da se giftuje
Tehnički ne mora, ali bilo je par slučajeva gde nakon direktne kupovine na Arg nalog, posle par kupovina zabode i kartica više ne prolazi. Dok sa Buy as Gift prolaze regularno.
 
@hybrid imas tvoj glavni nalog recimo [email protected] i napravis drugi [email protected], sad igre saljes na tvoj primarni nalog ukljucis VPN na Argentinu i reedem code-tu uneses kod i to je sva matematika. Na nalogu ce ti se pojaviti igra-stavis da skidas i igras. Sto se tice baterija kupi u Lidl-u ono pakovanje od 4kom. kosta 400 dinara i miran si bar dve godine. Eneloop su definitivno najbolje za gamepad ali i cena im je onako najbolja. Odnos cena-kvalitet nemas bolji od ovih iz Lidla. Sto se tice punjenja baterija moras da nadjes neki eksterni punjac jer se ne pune preko kabla.
@Markic meni je jedino prosla samo Cuphead igra i zajebao sam se, bolje da sam sacekao i kupio neku za 360 jer se pojedoh ko lebac-nikako da kupim Red Dead Redemtion za 360...
 
E da, postoje neki problemi sa 360 igrama, kada se kupuju preko Argentine. Retko kad prolazi igra. Ja za sad praktikujem kupovinu igara za 360 preko US Store-a, a ostalo preko Argentine. I ovako nisu nešto skupe 360 igre.
 
Koliko mene nerviraju ove Ubisoft igre i ovaj njihov novi connect, grrrr
 
Da, na primer Valhalla ne može ni da se startuje na Xboxu bez Ubi connect naloga što me je baš iznerviralo, pošto nisam hteo da pravim taj nalog jedino rešenje je offline na konzoli dok se ne pokrene igra...
 
Drustvo, sutra mi istice Game Pass koji sam iskoristio na svom (US) nalogu prilikom inicijalnog podesavanja i iskoristio ponudu za 1$ pa mi sledi obnavljanje pri ceni od 15$ sa mesecnu pretplatu, sad me zanima kako da uzmem Game Pass jeftinije, da li kao ponuda preko onih sajtova za kupovinu 1m/3m/6m itd. pa onda radim redeem koda na samoj konzoli ili mogu da kupim i GPU preko npr. sekundarnog ARG/TUR naloga kao Gift i da posaljem na primarni nalog, kao sto radite kupovinu igara?

Jasno mi je uputstvo @Markic-a sto se tice igara za ARG, da li je isti princip i za Game Pass?
 
Drustvo, sutra mi istice Game Pass koji sam iskoristio na svom (US) nalogu prilikom inicijalnog podesavanja i iskoristio ponudu za 1$ pa mi sledi obnavljanje pri ceni od 15$ sa mesecnu pretplatu, sad me zanima kako da uzmem Game Pass jeftinije, da li kao ponuda preko onih sajtova za kupovinu 1m/3m/6m itd. pa onda radim redeem koda na samoj konzoli ili mogu da kupim i GPU preko npr. sekundarnog ARG/TUR naloga kao Gift i da posaljem na primarni nalog, kao sto radite kupovinu igara?

Jasno mi je uputstvo @Markic-a sto se tice igara za ARG, da li je isti princip i za Game Pass?
Ja imam US nalog i Game Pass Ultimate kartice (i Xbox vaucere) kupujem na US Amazonu (nasa visa sa US Alaska adresom). Bilo je sad skoro za Black Friday 3 meseca GPU $25, to je najjeftinije sto uopste moze da se nadje za Xbox US nalog, imaju povremeno te promotivne cena na Amazonu. GPU kartice postoje samo 1 i 3 meseca pretplate, redovna cena im je $15 i $45. Sve se odmah redeemuje na PCju, od skora ponekad trazi da to bude sa uljucenim US VPNom prilikom redeeminga.
Za ostale zemlje ne znam ,imam samo 1 US nalog.
 
Ok, ja sam danas uzeo sa Eneba-e Global GPU 3 meseca za 25.21€, i pre unosa koda sam u Subscriptions u konzoli išao na opciju Turn off recurring billing, i posle toga sam na Store-u izabrao Game Pass i opciju da unesem kod, uneo kod koji sam dobio od Eneba-e, kod prepoznat i posle sam imao opciju da ukoliko omogućim automatsku obnovu nakon isteka GPU-a da imam i dodatni mesec besplatno GPU, tako da imam GPU sad naredna 4 meseca za napisanu cenu gore za US nalog, i da ću opet pred istek da idem na opciju Turn off recurring billing pa ću videti za kasnije da li da se cimam sa kupovinom turskog GPU-a (konverzije Live Gold pa GPU) ;). U međuvremenu, odradiću i opciju ARG nalog i slanje poklona na US nalog, samo da uzmem igre koje me zanimaju po dobroj ceni.
 
Pa ovo je vrh! 😍 Do maja ne brinem o GPU. :)
 
Imate za 5000 rsd GPU za 36 meseci,bila neka akcija koja mi je iskakala na FB,valjda neko sa kp vam odradi nalog.
 
Pozz, upravo sam uzeo seriju s. Pa me interesuje jedna stvar, da li mogu da uzmem GP Ultimate po sadsnjoj promociji prvi mesec dana za 1$, a nakon isteka prvog meseca da se prebacim na klasican GP?
 
Ok, ja sam danas uzeo sa Eneba-e Global GPU 3 meseca za 25.21€, i pre unosa koda sam u Subscriptions u konzoli išao na opciju Turn off recurring billing, i posle toga sam na Store-u izabrao Game Pass i opciju da unesem kod, uneo kod koji sam dobio od Eneba-e, kod prepoznat i posle sam imao opciju da ukoliko omogućim automatsku obnovu nakon isteka GPU-a da imam i dodatni mesec besplatno GPU, tako da imam GPU sad naredna 4 meseca za napisanu cenu gore za US nalog, i da ću opet pred istek da idem na opciju Turn off recurring billing pa ću videti za kasnije da li da se cimam sa kupovinom turskog GPU-a (konverzije Live Gold pa GPU) ;). U međuvremenu, odradiću i opciju ARG nalog i slanje poklona na US nalog, samo da uzmem igre koje me zanimaju po dobroj ceni.
Ne dele stalno taj gratis mesec, evo meni su prošli put dali mesec gratis, ako uključim automatsku obnovu, a juče kad sam obnavljao, nisam dobio tu ponudu.

@Arsa777 Možeš, samo nemoj da zaboraviš da isključiš obnavljanje pretplate u podešavanjima, inače će ti po isteku tog promo meseca naplatiti novi po standardnoj ceni.
 
Odradite preko CD keys. Kupite obican live gold Turski kod i tri meseca ultimate.
Onda redeemujete prvo obican gold a zatim ultimate i uradice vam konverziju sa obicnog na GPU.

Za smesne pare. 15 meseci je oko 5000 din. Mozete i vise u zavisnosti koliko kodova kupite. Do max 36 meseci.
 
Nalog mora biti UK.
 
Mozda malo neobicno pitanje: Xbox One 2013. Xbox One X 2017. Xbox Series X 2020. Koliki zivot Series generacije ocekujete?
 
6.godina sigurno samo moze vise. S'tim sto OneX ti je ista generacija samo unapredjena One iz 13te pa ne mozes tako da gledas i pitas koliko ce trajati-jer je ovo prva serija konzola medjugeneracije...
 
Mozda malo neobicno pitanje: Xbox One 2013. Xbox One X 2017. Xbox Series X 2020. Koliki zivot Series generacije ocekujete?
Pa kako je krenulo, trajaće izuzetno, izuzetno dugo. Cloud gaming je budućnost, tako da verujem da će se i te generacije konzola polako brisati. Pa već sad u US ljudi mogu na One konzoli da igraju Series igre preko Cloud Gaminga. Za nekih 5 godina verujem da će to biti u punom zamahu.
 
Ne samo u US, radi i u Evropi. Ja sam krenuo da igram Psychonauts 2 (Austrija) i posle par sati igranja, imao sam samo jednu situaciju kada mi je igra zakocila.

Cak i FH5 radi jako lepo - stucne tu i tamo (svakih 10-tak minuta ili duze) ali rewind funkcija iz igre sve resava.

Zbog ovoga sam i odustao da jurim Series X. Mozda uzmem Series S ako bude na nekom ozbiljnijem popustu.
 
U Srbiji cloud radi,ali štuca,do duše ne baš preterano,ali to je zato što nemamo servere.Da imamo ne bih uzimao konzolu,ovako sam morao da uzmem.A series s je jako jeftina,ne znam gde će da bude neki ekstra popust.Mašinče radi razbija za cenu koju košta+gp ultimate.E gde mi je ovo bilo kad sam bio klinac :)
 
I ja sam se to pitao. Sad kad mogu sebi da priuštim i Series X, ja sam se odlučio za S jer više odgovara mojim potrebama, a pritom sam i uštedeo.
 
Ovde je letos bila akcija za 222€ na Amazonu. Sada mi se ne daje vise od toga, pogotovo sto imam One X a XBOX mi je svakako sekundarna konzola.

Inace se S gotovo uvek nudi za 260€ a pre neki dan je bila akcija S plus dodatni kontoler za 289€
 
Imate za 5000 rsd GPU za 36 meseci,bila neka akcija koja mi je iskakala na FB,valjda neko sa kp vam odradi nalog.
Gde si to nasao ,jel imas link mozda ,ili neki kontakt od tog lika ? Hvala
I posto sam novi sa xbox koznolom (pazario sam series s preko drugara u inostranstvu za 190e)
Koje je najbolje resenje za baterije ? Da kupim neke dobre punjive baterije ,i neki punjac za iste ? Hvala
 
Poslednja izmena:
Jedini problem kod series s vidim u hdd-u 380 gb je premalo za današnje standarde pošteno i pitanje je kako će raditi za tipa 3,4,5 godina.Da mi je ovo primarna stvar ne bih uzeo verovatno series s.Sad kad vidim te cene što pričate pa to je pljačka bukvalno.Za te pare nemaš ni polovnu srednje žalosnu grafičku sad da uzmeš.A u vezi baterija ja sam dobio savet da uzmem neke iz linde punjive,ja imam neke tipa varta ili tako nešto ali ne traju nešto dugo
 
Moraćemo u nekom trenutku da kupimo ono proširenje memorije sigurno. Ali za mene je taj momenat jako daleko, jer jedva imam vremena da istovremeno igram dve igre.
 
Spremajte se prostor jer ce novi Cernobil biti oko 180gb ali realno u tih dodanih 200gb sasvim dovoljno da se smeste 4 prosecne igre a ja nikad nisam igrao vise od tri igre istovremeno...
S jeste best deal trenutno a na FB videh oglas juce obican stari S sa jos 9 igara na disku lik trazi 300e slatko me nasmejao hahaha. Razmisljam se da prodam svoj one X i "tutnem" mu par igara na disku i pazaram series S za te pare!?
 
Imam te iz linde (neke zelene) i mogu reci da su odlicne. Za smesne pare.

Ja sam uzeo eksterni HDD obican. Na njemu drzim i igram sa njega stare igre, a nekad drzim i nove pa po potrebi prebacujem.
Jer vreme prebacivanja igre od 100 gb je desetak minuta, a da skinem to bi mi trebalo dosta vremena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno