Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

^^^ A 4K tv dolazi sa konzolom? Na koji isto tako verovatno dosta igraca spaja i PC.

P.S. koliko mislite da ce da bude igra po nekom iskustvu na black friday?
 
Poslednja izmena:
Neke stvari koje su oni ovde zumirali da bi ljudi bolje skontali o cemu se radi su zapravo primetne konstantno.
Global illumination je konstantno prisutan i vidi se velika razlika recimo, senke takodje, kvalitet vode neuporediv, onda parallax occlusion cini razliku, a ne utice na performanse.
Mozes dobiti 60fps sa daleko boljom grafikom na 2080ti.
Dodatno, ovo je 60fps lock, vecina igre tu radi na ~70fps.
Xbox X takodje nema 30fps lock, vec ima padove, a igra super radi na svemu iznad 50fps, gde ispod vec pocinje da se primecuje lag.
Ja sam namestio 4k da mi ne pada ispod 45fps.

Dodatno, on koristi stock 2080ti, dobija se tu jos 5-10% performansi prostim klokom na msi AB i onda i zahtevnija podesavanja rade.
Koji procesor imaš, s telefona kucam pa ne vidim ako imaš potpis :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pise ti kad udjes na moj profil, 6700k.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
P.S. koliko mislite da ce da bude igra po nekom iskustvu na black friday?

I ja sam bio u fazonu da cekam black friday, ali danas mi se bas igrala i zapitah se vredi li mi 10tak eur ustede oko 3 nedelje cekanja?
Tako da prelomih i uzeh za 51eur, evo skida se...
 
Za 60fps butter treba da se plati, ili igras na peasants konzoli uz neki higher end TV koji ima game motion i uz iterpolaciju imas butter i na konzoli.
 
Da treba ovo nekom da predstavim kao razliku između pc i konzolne verzije koja za cenu ima OVU zahtevnost, bilo bi me malo sramota, iskreno.

Ovo su toliko sitne razlike, da bih ih sve podveo pod optimizaciju koju svakako treba uraditi, ne vidim poentu tih detalja uz ovu zahtevnost. To developeri zapravo i rade, i treba da rade na konzolnim verzijama.

Jedino što priznajem je viši frame rate, ali uz ogromnu cenu...

Moj zaključak da je ovaj rezultat GODINU dana kasnije na toliko puta jačem hardveru koji košta koliko košta - blam, iako igra izgleda vrhunski na svim platformama.

Neko će reći loš port, neko ne, ali ja bih se stideo da mi neko pokaže ovu analizu i kaže evo, to su prednosti. Doduše, mene i sam pristup gamingu koji podrazumeva ovu analizu mnogo nervira, ali to je druga stvar.

Zaključak, svi treba da smanje ove gluposti i igraju na sto višem frame rate-u ako je to ono što žele.

Odličan posao radi digital foundry sa jedne strane, ali nekako i edukuje nove generacije da ovako pristupaju video igrama, što mi se nikako ne sviđa.

Ovaj video je kulminacija tog pristupa i baš mi nekako ide na živce :D
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam igrao igru na PS4pro na mom tvu i sada igram na PC-u...ne da nisu male razlike, nego je dan i noc.

E sada, jedino sto je ps4pro jos dosta slabiji od Xbox1x, pa je jos ruznije na njemu.

Daleko da je sada zbog toga igra ruzna, ali je razlika ogromna.

Nekome je to bitno, nekome ce to biti nebitno, tako da je i jedno i drugo ok, ali svakako da razlika nije mala.
 
Svako vidi razliku, nije u tome problem, nego u tom "dan i noć" (koja god konzola da je u pitanju, može i base PS4).

OK, poštujem i to mišljenje,samo sam mnogo daleko od takvog gledanja.
 
Kakva ba Dan&Noc razlika?! Sem vode na ultra i global illumination, sve ostale razlike mozes uociti jedino side by side i zum na 500%:d
Fps i butter od 60/120 fps imas i na kozoli uz interpolaciju na high end TV koji kosta kao GPU, a dobar TV vredi ipak te pare, za razliku od GPU.
Da je Ubisoft igra svi bi u glas govorili kako nije optimizovana, al kako je Rockstar onda je samo zahtjevna.

BTW podrzavam digital foundry, treba da upozore igrace da ne bacaju pare na igre koje nisu dovrsene i ne rade kako treba, bez obzira na platformu.
 
Kad imas para i uzmes grafu od 600+ jura, sve je dan i noc. Da se ne lazemo. I ja sam srecan sto igram AC na 30fps-a u 720p na 40" TV-u, ali znam kako je kad upletes u 1440p na 60. Tako da kapiram dan i noc, al se uziva i na tom nocnom setup-u.
 
Kakva ba Dan&Noc razlika?! Sem vode na ultra i global illumination, sve ostale razlike mozes uociti jedino side by side i zum na 500%:d
Fps i butter od 60/120 fps imas i na kozoli uz interpolaciju na high end TV koji kosta kao GPU, a dobar TV vredi ipak te pare, za razliku od GPU.
Da je Ubisoft igra svi bi u glas govorili kako nije optimizovana, al kako je Rockstar onda je samo zahtjevna.

BTW podrzavam digital foundry, treba da upozore igrace da ne bacaju pare na igre koje nisu dovrsene i ne rade kako treba, bez obzira na platformu.

Nisam je ni probao na novom QLED TV-u, prešao dok sam imao Hisense :) Sad ću ponovo da instaliram na PS4 Pro da probam, i taman da uporedim side by side sa PC kad bude na popustu :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Što se tiče grafike, stavio sam ručno sve na high (teksture ultra), uključujući i locked opcije sve na high i igra ne pada ispod 60fps, pri čemu sam sada u mogućnosti da držim msaa na x4. Dakle umesto da se smarate sa ultra podešenjima, stavite sve na high+msaa i lepse ima i da izgleda i da radi od konzola (a po meni i od ultra sa taa ili fxaa).

Elem, što se tiče same igre, svesno prošle godine nisam čitao recenzije, gledao gameplay snimke i sl, da ne bih spojlovao samu igru. Btw. Ko još od vas ne gleda trejlere za filmove da bi mogao da uživa u njima kad ih gleda? :D I mogu vam reći da igra svakako nije ono što sam mislio da će biti - GTA u western okruženju. I to ne kažem kao da je nešto loše, već zato što pretpostavljam da je mnogo ljudi očekivalo isto što i ja. Igra svakako spada u klasike, ali da ne ceni vaše vreme, zaista ne ceni. Razumem sve animacije, ali bolno sporo uzimanje konzerve (ili bilo čega sa police), pet puta sporije nego što u stvarnom životu podižemo stvari, e to je malo preterivanje. Smatram da igra plače za opcijom koju je recimo svojevremeno Far Cry Pimal kroz patch dobio - turn off time wasting animations :smoke:
 
Poslednja izmena:
Meni se igra svidja, imao ona zastajkivanja po sekund dva tu i tamo, prebacio na dx12, sada ih skoro pa i nema. Nv 1660ti.

Imao sam isti problem, na svakih 10-15s zamrzne po 3,4s. I to se izgleda dešavalo mnogima i tako nađoh rešenje da limitiram cpu na 98%, i radi perfektno sada.

Danas sam skinuo i upravo je igram, samo malo smara putovanje. Igra neko online?Pretpostavljam da je zanimljivije sa "bandom"
 
Poslednja izmena:
ja sam probao online, ali uopste nemogu da provalim gde me igra baca posle ponovnog ucitavanja, svaki put drugacije...... i izgleda da mi zapamtila da sam sad ucenjena glava, jer sam tamo pre neki dan iznapucavao koltom neke gradjane u nekom gradicu, dvojicu pandura i dvojicu online igraca, dok me nisu roknuli, i sad svaki put kad ucitam, bilo gde da me baci, kad stisnem L ALT, ispise mi lokaciju vreme i ispod "bounty"
 
Kojim programom limitirati cpu?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Elem, što se tiče same igre, svesno prošle godine nisam čitao recenzije, gledao gameplay snimke i sl, da ne bih spojlovao samu igru. Btw. Ko još od vas ne gleda trejlere za filmove da bi mogao da uživa u njima kad ih gleda? :D I mogu vam reći da igra svakako nije ono što sam mislio da će biti - GTA u western okruženju. I to ne kažem kao da je nešto loše, već zato što pretpostavljam da je mnogo ljudi očekivalo isto što i ja. Igra svakako spada u klasike, ali da ne ceni vaše vreme, zaista ne ceni. Razumem sve animacije, ali bolno sporo uzimanje konzerve (ili bilo čega sa police), pet puta sporije nego što u stvarnom životu podižemo stvari, e to je malo preterivanje. Smatram da igra plače za opcijom koju je recimo svojevremeno Far Cry Pimal kroz patch dobio - turn off time wasting animations :smoke:

Ne svidja mi se to uopste...
Do sad mi je AC Odyssey igra koja te apsolutno psihicki ubija kolicnom retardiranih sporednih questova gde samo fetchujes, glupim reperativnim aktivnostima i nikad bezobraznijem grind-u, ono ne znam dal postoji cak i u online igrama... iskreno se nadam da mi RDR2 nece biti gori od toga.
 
^ pa ti igraj samo main quest. Niko te ne tera da radis sve questove. Ja sam uradio bukvalno sve 100% i uzivao sam. To je vec licno ko sta voli. Verujem da je i RDR2 jako slicna ACO.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tera me igra zbog lvl-a potrebnog da bi se svi main zavrsili.
Nego da ne idemo dalje u off ovde, pisi u temi za ACO ako oces.

Vidim RDR2 jos nije izasao za siroke narodne mase, a GTA V je ubrzo izasao ako se ne varam...
 
^ pa ti igraj samo main quest. Niko te ne tera da radis sve questove. Ja sam uradio bukvalno sve 100% i uzivao sam. To je vec licno ko sta voli. Verujem da je i RDR2 jako slicna ACO.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nimalo nije slična AC, kvestovi u AC su generički, smarajući i potpuno bez duše. Ovde i sporedni questovi imaju smisla i neku svoju priču. Da ne pričam o brojnim strange encounters koji su jednostavno fenomenalni... ali ako si 100% kompletirao onda sve znaš :) Igrao sam ACO prošle godine dok nije izašao RDR2... više mu se nikada nisam i ne bih vratio, pre bih još tri puta prešao RDR.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nimalo nije slična AC, kvestovi u AC su generički, smarajući i potpuno bez duše. Ovde i sporedni questovi imaju smisla i neku svoju priču. Da ne pričam o brojnim strange encounters koji su jednostavno fenomenalni... ali ako si 100% kompletirao onda sve znaš :) Igrao sam ACO prošle godine dok nije izašao RDR2... više mu se nikada nisam i ne bih vratio, pre bih još tri puta prešao RDR.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja sam govorio generalno da treba igrati igru kako treba, sto si naveo da su sporedni questovi sa dusom po meni je jos bolje. Ako vec das pare za igru onda je igraj u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i uzivas, a ne trcati samo main questove.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kako se menja vrsta municije?Nebi nasao da sam bog otac,a sve sam probao!
 
Do sad mi je AC Odyssey igra koja te apsolutno psihicki ubija kolicnom retardiranih sporednih questova gde samo fetchujes, glupim reperativnim aktivnostima i nikad bezobraznijem grind-u, ono ne znam dal postoji cak i u online igrama... iskreno se nadam da mi RDR2 nece biti gori od toga.

Iskreno, RDR 2 je toliko kompleksna igra da ću je preći na pravi način tek drugi ili treći put, baš kao što je bio slučaj i sa Witcher 3. I baš kao u W3 sporedni kvestovi su baš dobri, jedino lov još uvek nikako da shvatim. Ulovim životinju strelom u glavu - koža je savršena. Zveknem je metkom u glavudžu, koža je poor. Da ne pominjem da neke (wild boars) ne mogu ni sačmarom iz blizine da oborim, tako da ih strela iz daljine verovatno samo zagolica.

I kratak offtopic - Sporedni kvestovi u AC odyssey su obeleženi uzvičnikom ( ! ) sve ostalo sa strelicama ili drugim znacima i jesu "Fetch & Carry" kvestovi za skupljanje para i materijala.
 
^
Hvala!:wave:
Au kakva igretina!Bas je onako polagano "konzumiram"!Ovo kao da je pravljeno za mene i za moj ukus!
 
jedino lov još uvek nikako da shvatim. Ulovim životinju strelom u glavu - koža je savršena. Zveknem je metkom u glavudžu, koža je poor. Da ne pominjem da neke (wild boars) ne mogu ni sačmarom iz blizine da oborim, tako da ih strela iz daljine verovatno samo zagolica.

Pa uvek je vazilo za lov, ako ti treba koza, da mora luk i strela jer se tako mnogo manje osteti koza, nego sa metkom, mozda su samo hteli da budu realni.
Naravno i sa metkom ti ostane koze, ali sa strelom je veca upotrebljiva povrsina.

I kratak offtopic - Sporedni kvestovi u AC odyssey su obeleženi uzvičnikom ( ! ) sve ostalo sa strelicama ili drugim znacima i jesu "Fetch & Carry" kvestovi za skupljanje para i materijala.

Sorry za off:

Znam, to si mi vec rekao na toj temi, i jesam tako radio, ali i ti sa uzvicnikom su uglavnom veliki smor, tek poneki valja, a mirne duse mogu da kazem da su i oni 90% fetch & carry ili na slicnu foru.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, RDR 2 je toliko kompleksna igra da ću je preći na pravi način tek drugi ili treći put, baš kao što je bio slučaj i sa Witcher 3. I baš kao u W3 sporedni kvestovi su baš dobri, jedino lov još uvek nikako da shvatim. Ulovim životinju strelom u glavu - koža je savršena. Zveknem je metkom u glavudžu, koža je poor. Da ne pominjem da neke (wild boars) ne mogu ni sačmarom iz blizine da oborim, tako da ih strela iz daljine verovatno samo zagolica.

Ako se dobro sećam, piše ti u onom compendiumu za svaku životinju čime se lovi. Moraš specifičnim oružjem ubiti životinju kako bi joj krzno ostalo netaknuto.
 
Nazad
Vrh Dno