Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Kada pricate o 3g i 4g mislite na to da li je ukljucena "Mobile data" ili uopste o mrezi za pozive na koju je nakacen tj. o "Network mode"?
 
Pričamo o mobile data na 4G mreži.
Kad nisu podaci uključeni koliko se sećam sa S7 nije toliko bilo problema sa baterijom, jedino ako brzo menjaš lokaciju pa se menjaju i bazne stanice. Tad je bogami znao i da se zagreje blago. Da je imao tad Snapdragon u sebi i dalje bih ga koristio, bukvalno najsavršeniji i najlepši telefon koji sam imao, plus kompaktan. :d
 
I ne samo mobile data nego i lošiji signal takođe jede! [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Pričamo o mobile data na 4G mreži.
Kad nisu podaci uključeni koliko se sećam sa S7 nije toliko bilo problema sa baterijom, jedino ako brzo menjaš lokaciju pa se menjaju i bazne stanice. Tad je bogami znao i da se zagreje blago. Da je imao tad Snapdragon u sebi i dalje bih ga koristio, bukvalno najsavršeniji i najlepši telefon koji sam imao, plus kompaktan. :d
I meni je S7 (ne Edge) medju favoritima. Samo mu je USB-C nedostatak.
 
Ok. Meni se mobile data automatski gasi kada sam nakacen na wifi. Sad su me ovibpostovi zbunili da je i network mode problem.

Presao sam nedavno na S20+ iskljucivo jer je ćerki zveknuo telefon.... Bio sam veoma zadovoljan sa S7edge (plava boja) i uopste nisam osecao potrebu za novim fonom.
Da je ovaj bolji, bolji je naravno, ali meni S7e jos uvek deluje lepo i moderno i radio je skroz dobro.
 
Poslednja izmena:
Moram da pohvalim One UI 3,jeste da je beta pa baterija trpi ali nešto najbolje od Samsunga do sada
 
Sta je promenjeno?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Gomila toga po malo...3 sec posla da se izgubla; najbitnije da vidiš sot od poslednjeg punjenja telefona, a ne od početka dana

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
najpre bude neka funkcija, onda je ukinu, pa je onda ponovo vrate i eto revolucije, napretka i velikog apgrejda :) sprdaju se zapravo s nama...
 
Davno sam ja to rekao al šta da ti kažem. Zato mi je ekstra xiaomi (mislim da beše da sam dobro video) što i dan danas imaju onaj meni za bateriju kao na androidu 4/5/6 što je bio. Greota što taj android takav kakav je, može da pruži sve mogućnosti i vrlo lako mogu da naprave toggle sa upali/ugasi pa neka bira ko šta hoće ali forsiraju to što forsiraju pa videćemo dokle će da im se isplati.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
bogami se i kod xiaomi žale ovde na forumu da su ubacili taj 24 sata pregled baterije...
 
Davno sam ja to rekao al šta da ti kažem. Zato mi je ekstra xiaomi (mislim da beše da sam dobro video) što i dan danas imaju onaj meni za bateriju kao na androidu 4/5/6 što je bio. Greota što taj android takav kakav je, može da pruži sve mogućnosti i vrlo lako mogu da naprave toggle sa upali/ugasi pa neka bira ko šta hoće ali forsiraju to što forsiraju pa videćemo dokle će da im se isplati.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Nema više ni tamo.

2 dana baterija, a ja vidim samo jedan dan.

d3e5b345938a574d88acde94a9c2baff.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Moram da pohvalim One UI 3,jeste da je beta pa baterija trpi ali nešto najbolje od Samsunga do sada
A procitao sam negde XDA da je baterija na Snapdragonu One UI 3 poboljsana i izgura 2 dana a za Exynos One UI 3 vecina javlja da je baterija jos losija nego na 2.5!!!
 
4G cijeli dan ? Instagram, telegram, koje su ostale aplikacije?
 
Koji crni celi dan. Vidis da je samo 10 sati bio ukljucen

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ovo gore je kriminalno trajanje baterije.
Ja sam na 2.5 izvukao max 7:20h SOT sa 25 sati ukupnog trajanja baterije i to na 120Hz (Medium power). U proseku izvlacim oko 6h sa oko 15-20h ukupnog trajanja.
Cak nije ni igricu igrao.
 
Poslednja izmena:
Zašto je kriminal? 6.30 SOT-a isključivo na mobilnim podacima (4g) je korektno trajanje baterije na bilo kom telefonu.
 
Dobar je SOT, ali je očaj na 10h rada. Da je na 20+ h rada bilo bi odlično. Na 20+ h ne može da prebaci 5h sigurno, pogotovo na 4g i 120hz.
 
Pa dobro, čovek ga je intenzivno koristio 10 sati. Na 20+ sati korišćenja 5h sot-a na 4g i sa 120hz nikako nije kriminalan rezultat. Prosečan da, ali kriminalan svakako ne.
 
Nije ga koristio 10 sati nego 6 i po. A i nigde ne pise da je bio 4g iskljucivo. Wifi je bio iskljucen, a 4g ukljucen u trenutku screen shota i to je sve sto znamo. Ne znamo ni da je 120Hz
Intenzivno koriscenje? Telegram i insta na vrhu? Ne znan kolko su CPU zahtevni i mkzda se varam, al mi ne zvuci da jesu.
Meni je kriminalno da izvuces 6.5 sati SOT na app za poruke i slike u vrhu a posle toga trk do utikaca.
Da je igrao igru par sati pa ajd. Mozda i jeste, ali to ne vidimo. Zakljucujem na osnovu onoga sto je prikazano.
Za exynos betu ili prijavljuju da je ista baterija ili da je losija. Barem ovo na pocetku sto sam pratio. Za snapdragon prijavljuju da je bolja (barem sto samnisto u pocetku citao). Nadam se da nam finalna verzija 3.0 nece umanjiti i ovako diskutabilno trajanje baterije za flagship, pogotovo u odnosu na sd.
 
Poslednja izmena:
Rano je za ovo jos uvek.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Stigao jutros novi update za S20 Ultra.



Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
Stigao i za običan s20 snap. Ništa bitno

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno