Šta je novo?

Kupindo provizija

mijica

Cenjen
Učlanjen(a)
14.08.2013
Poruke
9
Poena
151
Dobro veče. Prodala sam na Kupindu neke knjige i stiglo mi je obaveštenje da platim 8% provizije. Kad sam se registrovala, a to beše davno, ne sećam se da je bilo govora o proviziji. Pošto je to jedini predmet (koji stoji više od godinu) koji imam i ne trebaju mi usluge Kupinda ne bih da platim proviziju. Pitanje je da li me mogu tužiti ako ne platim?
 
Posto su koriscene usluge Kupinda, bilo bi lepo platiti.
Imaju sva prava za tuzbu jer se korisnik slozio sa uslovima koriscenja.
Ako dobro znam, na Kupindu je uvek postojala provizija.

...über rimini 7
 
Mislim da te ne mogu tuziti, ali neces moci da stavljas nove oglase/aukcije dok ne izmiris dug.

A posto ti to ne zelis vise da radis, da kacis oglas i aukcije (to znaci ni limundo), mozes neometano recimo kupovati na oba sajta.
 
Bilo oduvek te provizije. Ne znam da li pravno mogu ili ne mogu da te tuze, ali da se to desava verujem da bi cuo za to, a nisam. Svakako neces moci da postavljas nove oglase i aukcije dok ne izmiris to.
 
Ја од кад знам за Купиндо (Раније и Лимундо), постоје провизије. Износ провизије зависи од категорије где је постављен оглас, односно аукција ако је Лимундо у питању. Не верујем да ће те тужити за то - не исплати им се.

Ако је рачун на Купинду у минусу 20 или више динара (-20), не могу се постављати нови предмети / аукције.
Ако желиш да користиш услуге, мораш да платиш то њима јер се не могу постављати нове ствари тамо.

Никога до сада нису тужили па неће ни сада. Јер, како ће некоме да наплате дуг, ако су подаци унети приликом регистрације - лажни, на пример. У том случају би само имали трошкове.
 
^ To nije ok sa tvoje strane, uvek je postojala provizija na kupindu.
Koristila si njihove usluge da bi prodala predmet i red bi bio da platiš.
Sve je na tvojoj savesti.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima! Znam da bi bilo pošteno da platim proviziju...ali meni njihove uslugu stvarno nisu potrebne. Ovo je bio "šok" kad mi je javljeno da je prodato, pošto stoji više od godinu dana..razmisliću, a vama još jednom hvala na odgovorima, pozdrav!
 
Imaš i drugu opciju, da stoji minus na računu Kupinda dok ti ne zatrebaju njihove usluge, kad zatrebaju, izmiriš dug i koristiš.
 
^Upravo je to opet naglasila da joj ne trebaju više njihove usluge.
Po meni bi bilo korektno da izmiri dug i obriše nalog.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima! Znam da bi bilo pošteno da platim proviziju...ali meni njihove uslugu stvarno nisu potrebne. Ovo je bio "šok" kad mi je javljeno da je prodato, pošto stoji više od godinu dana..razmisliću, a vama još jednom hvala na odgovorima, pozdrav!

Da, ali ti JESI koristila njihove usluge jer si prodala knjigu preko Kupinda. Pošteno ili ne, na tebi je.
 
Ako ti zatreba usluga ponovo plati ako ne zatreba nemoj i cao.
 
Na svim sajtovima za licitacije i prodaju imas provizije a na kupindu i limundu ih imas uvek kao ebay itd..dok neki sajtovi to nemaju kao kp itd..S tim da sajtovi kao kp imaju opcije promocije odredjenom predmeta radi lakse prodaje.A generalno taj dug ne moras da izmiris osim ako zelis ponovo da koristis njihove usluge..Ne mogu da tuze ali nikad se nezna u Srbiji je sve moguce .Postoje situacije u zakonu da sajtovi nemaju pravo da vam raze jmbg tokom registracije ali to u srbiji rade i dalje tako da svasta je moguce..
 
Nazad
Vrh Dno