Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Xmas na 8pro nerdi. Ima veliki problem sa bojama (koliko sam razumeo). Kakve su slike ba Note 8?

Ovih nekoliko koje sam napravio unutra su moram priznati odlične, s tim što sam isključio DCI-P3 koji je ON po defaultu. Sa njim su boje malo prezasićene. Samo ne znam što seče po 2 pixela i po horizontali i po vertikali ... Nisam se nešto igrao podešavanjima, a ima ih tona.
 
U bre! Koristiš verziju iz marta prošle godine!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Da. [emoji1787][emoji851]. Radi mi odlicno. Pokusacu neku noviju. Neki predlog za moj redmi note 8t? Neka proverena od arnove? Novijeg datuma. [emoji12]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Meni Trcam, Image Quality 15 frames, HDR+ bez Enhanced, Ful Image. Jpeg quality 100%. Odlicno radi

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Na Parrot043 nisam primeto razliku između 97 i 100%, ovde nisam upoređivao. Jel su ti slike 4000x3000px?
 
Na RN8Pro 6/128 poceo bas da koci skrol na Chrome. Uradio clean cash... I opet isto. Cak kad da je crna boja kao neko pusliranje da se desava. Ima li neko rešenje. A da ne prelazim na drugi browser ivaj mi je povezan sa ostalim uređajima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam kod zene na note 8t pre par dana instalirao TrCamera born to shoot i ima brdo podesavanja. Neverovatna promena u slikama! Imam par slika kod nje na telefonu gde se vidi bolji HDR i balans kompletne fotografije. Pricam naravno o fotkama u sobi, deca, detalji itd. Odlicna kamera na 8T !

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
Macro mod puca app?
 
Na Parrot043 nisam primeto razliku između 97 i 100%, ovde nisam upoređivao. Jel su ti slike 4000x3000px?
Nisu, fale 2px vertikal i horizontal. To su minorne razlike ali kad postavis na racunar foto onda vidis razliku izmedju fabricke i gcam. Tako je bilo i sa S7 kad sam izradjivao foto na 10x15 ili cak jedan format veci bile odlicne. Ovde su jos bolje foto mada ima dosta podesavanja, u razlicitim uslovima razlicito ide setovanje pitanje je ko ima zivaca za to

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Nisu, fale 2px vertikal i horizontal. To su minorne razlike ali kad postavis na racunar foto onda vidis razliku izmedju fabricke i gcam. Tako je bilo i sa S7 kad sam izradjivao foto na 10x15 ili cak jedan format veci bile odlicne. Ovde su jos bolje foto mada ima dosta podesavanja, u razlicitim uslovima razlicito ide setovanje pitanje je ko ima zivaca za to

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Vidi se razlika i na fonu. Ali sad me zanima zašto fali po 2px.:D
 
Ako pricamo o fabrickoj i gcam onda se vidi i na fonu ali ja kazem za jpeg 97% i 100% u gcam. HDR Enhanced iskljucivo za neki mracniji foto, ostalo sve HDR+ je ok.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Sad sam primetio da nemam mogućnost izbora location mode-a na Miui 12 (gps, device ...), uopšte ih nema u Settings-Location. Na 11 su bili prisutni.
 
Parrot bolje fokusira , skoro momentalno dok Trcam kasni malo u fokusu. Trcam fajlovi su veci i imaju malo vise detalja mada tek pri totalnom zumu a kome to treba?! Moze i taj Parrot da se koristi, svakako je duplo bolje od fabricke obrade fotke

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Bolje fotke na TRcam nego na Parrot
Evo ful fotka i crop na 100%
Prva je TRcam
Prva je TRcam crop
Ne mogu da postavim direktno fotku jer nisam VIP
Manje ima podesavanja na Parrot-u mada su ovo fotke u istim setovanjima sto sam napisao malo ranije
870a0edb26db0d33590911e78335fb91.jpg
9f56df01e557192b959c27c7b965b94e.jpg
56e14481794005a15785bb9f6b86768c.jpg
9d4d7b104b11c00bd70a9bba488ea056.jpg


Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Jos uvek se premisljam koji tel da uzmem. Ovaj RN8t je dobar skroz. Mi9t je bolji ali nisam ga koristio *mjau**mjau**mjau*

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Jeste bolja TRcam po ovim slikama :)

Dakle, Born to Shot verzija, defaultna podešavanja sem:

- Image Quality 15 frames
- HDR+ bez Enhanced
- Ful Image
- Jpeg quality 100%

Odličan je 8T :)
 
Danas sam odradio update na android 10/miui 12 na note 8. Ko nov telefon da sam kupio. Animacije su mnogo fluidnije. Mnogo bolje iskustvo sad. Bas sam zadovoljan
 
Zašto misliš da neće dobiti nadgradnju rn8pro? Samo zato što je izostavljen sa liste? Verujem da će dobiti 99,99%.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Od poslednjeg apdejta na MIUI 12.0.3 mi ne radi Mi Share, samo se aplikacija ruši. Kako im uvek promakne neki bag...
 
Nazad
Vrh Dno