Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Evo nekih stvari posle 2 dana koriscenja.... :)

-Dizajn mi je skroz okej...voleo bih da ima jos manje ivice bar sa strane, posto sa maskicom one budu duplo sire...ali dobro, za ovu cenu je super... :)
-Pre njega sam imao RN5 i on je bio max sto se velicine tice, RN8pro je maaalcice veci, ali valjda zbog ekrana, izgleda popriicno vece...da je bio neki 6.2" ekran, bio bi mi taman... :D
-Ekran je skoro isti kao RN5, ali mozda je malcice precizniji sto se boja tice...ima malo onog zatamnjenja dole i oko notcha, ali nista strasno :)
-Performanse su poprilicno bolje, sve se otvara duplo brze, sto je super...sto se zagrevanja tice, primetio sam malo, ali sam ga tada mucio, tako da nije uopste lose...mediatek za sada radi super posao... :)
-Smor mi je malo sto su dialer i message app sad google-ovi, a ne miui, pa mi treba vremena da se naviknem...ako neko zna kako da instaliram miui verzije, neka mi javi, ja sam probao da skinem apk-ove i ne rade... :D
-Kada kucam, SPACE ili slabije reaguje ili treba da se naviknem lepo da ga pritisnem, s obzirom da je sada poprilicno nisko.
-Citac otiska radi super brzo, ali steta sto su ga izdigli i stavili ispod kamera, pa ih nekad malo umazem... :D
-Kamere rade skroz okej...glavna radi dobro, siroka je poprilicno soft, 2x zoom se vidi da je kropovana, a macro je bas male rezolucije...ali ako se ufotka kako treba, sve mogu da se iskoriste lepo...steta sto je snimak sa siroke kamere kao snimak sa rezolucijom manjom od 720p...night mode radi okej...mada pravi previse onog halo efekta u nekim situacijama...prednja kamera je bolja od RN5, narocito u mracnijim uslovima i super je sto postoji opcija da se u portrait modu menja kolicina zamucenja... :)
-Gcam za sada radi polovicno, ja sam instalirao neku, gde radi glavna i prednja kamera u HDR+, kao i Night Sight, mada treba jos da se radi na tome, a ostale kamere ne rade...voleo bih da srede malo siroku kameru, pa da moze vise iz nje da se izvuce...videcemo kako ce to ici... :)

Sve u svemu, skroz okej telefon...sa super performansama za igre, velikim ekranom, dobrom glavnom i upotrebljivim ostalim kamerama, velikom baterijom...ja sam planirao da uzmem Mi9t, ali ispalo je ovako, mada videcu, za sada sam zadovoljan, ako osetim potrebu za amoled ekranom bez notcha, malo boljom sirokom kamerom, vecom Gcam podrskom, mozda ga zamenim... :D
Baci tu masku znaš i sam gde uni..Ko da drziš ciglu..Ovako,drugi telefon

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ma klizav mi bez maske, ne bih da ga izlomim odmah na pocetku, uzecu neku masku uskoro. :D

Inace, nasao sam gcam koji radi...koja razlika sa sirokom kamerom :O
 
Ova gcam stvarno radi odlicno...ultra wide kamera je bila okej, ali samo po danu, mada cak je i tada bila poprilicno losija od glavne kamere, ali sa gcam-om se poboljsala 10x...ima mnogo vise detalja, ostrija je i nema suma... :D

Stock


Gcam


Stock


Gcam


Evo je verzija koju ja imam... :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzknM0qJto9TTrZDs?e=TYpHJF
Evo i Config fajla, koji se stavlja u Internal memory/Gcam/Config :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzksWq246er8brBbh?e=gvK6oM

Telefon je sada postao super upotrebljiv...brzo radi, ima veliki ekran, veliku bateriju, odlicne kamere, jos kada bi ovi iz Xiaomi-ja ubacili dialer i message aplikacije na Play store, bio bi taman...ovako moram da trazim alternative... :)
 
Izašla je 4.5.5 ns telegram grupi.
c9a0820784c4b9912dcd802e21e2a3c8.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ova gcam stvarno radi odlicno...ultra wide kamera je bila okej, ali samo po danu, mada cak je i tada bila poprilicno losija od glavne kamere, ali sa gcam-om se poboljsala 10x...ima mnogo vise detalja, ostrija je i nema suma... :D

Stock


Gcam


Stock


Gcam


Evo je verzija koju ja imam... :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzknM0qJto9TTrZDs?e=TYpHJF
Evo i Config fajla, koji se stavlja u Internal memory/Gcam/Config :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzksWq246er8brBbh?e=gvK6oM

Telefon je sada postao super upotrebljiv...brzo radi, ima veliki ekran, veliku bateriju, odlicne kamere, jos kada bi ovi iz Xiaomi-ja ubacili dialer i message aplikacije na Play store, bio bi taman...ovako moram da trazim alternative... :)
Ja koristim ove guglove i nisam naisao na neki problem, u cemu je fora i zasto bi trazio druge? [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nerviraju me favorites u dialeru...previse veliki krugovi.
U porukama ne mogu da stavim favorites, ne mogu da saljem tempirane poruke, itd...:)
 
Nerviraju me favorites u dialeru...previse veliki krugovi.
U porukama ne mogu da stavim favorites, ne mogu da saljem tempirane poruke, itd...:)
A dobro, ne svidja se svakome... Meni je licno svejedno ionako samo udjem u dialer i ukucam preko brojeva koga cu da zovem i tjt, u porukama ukucam poruku i posaljem brt, to moze svaka app tako da mi je bas bas isto [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ne zove svako ukupno tri broja par puta nedjeljno kao većina nas. :D

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
A pazi ne zovem ja mnogo, ali mi nije pregledno, glomazno mi je i ne svidja mi se...miui dialer i poruke su mi bile nekako taman.. :)
Koliko vidim, ljudi se na netu zale na ove stvari vec par godina i google nikako da ih ispravi.
 
Zato sto politika kreira telefone i softver,a ne proizvodjaci.Ako ne slusas,za cas nema ovo,nema ono [emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne kapiram taj koncept ako je ceo MIUI implementiran zasto staviti google dialer i poruke?
 
Valjda je razlog što MIUI dajler omogućava automatsko snimanje razgovora, što je zabranjeno u EU. Na CH verziji ima MIUI dajler. Ovo je bar jedan od razloga...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, koliko sam i ja cuo tako je...ali opet kazem, treba dati ljudima izbora...tj, neka bar xiaomi stavi te dve aplikacije u store, pa ko hoce, da moze da ih skine.. :)

Za sada sve radi super...jedino nikako da se naviknem na tastaturu...tj, kada kuckam i stisnem space, nekad ne odvoji reci..verovatno zato sto mi se misici nisu navikli, na RN5 je tastatura bila visa, zbog veceg okvira, pa mi treba vremena da se naviknem...stavio sam tastaturu da bude extra tall, pa cemo videti kako ce ici... :D

Gcam radi super...radi nocni mod za obe kamere, radi potrait za obe kamere, radi i macro, mada je verovatno bolje fotkati klasicnom kamerom i kropovati... :D
Kad se koristi blic, malo zeza, ali ako se koristi blic, moze i miui kamera da se koristi, takodje, ne radi ni video u gcam, ali dobro...u miui kameri video radi skroz okej, ali bih voleo da vidim bolji video sa sirokom kamerom, to moze da bude super korisno za vlogove i slicne stvari... :D
 
Poslednja izmena:
Da, koliko sam i ja cuo tako je...ali opet kazem, treba dati ljudima izbora...tj, neka bar xiaomi stavi te dve aplikacije u store, pa ko hoce, da moze da ih skine.. :)

Za sada sve radi super...jedino nikako da se naviknem na tastaturu...tj, kada kuckam i stisnem space, nekad ne odvoji reci..verovatno zato sto mi se misici nisu navikli, na RN5 je tastatura bila visa, zbog veceg okvira, pa mi treba vremena da se naviknem...stavio sam tastaturu da bude extra tall, pa cemo videti kako ce ici... :D

Gcam radi super...radi nocni mod za obe kamere, radi potrait za obe kamere, radi i macro, mada je verovatno bolje fotkati klasicnom kamerom i kropovati... :D
Kad se koristi blic, malo zeza, ali ako se koristi blic, moze i miui kamera da se koristi, takodje, ne radi ni video u gcam, ali dobro...u miui kameri video radi skroz okej, ali bih voleo da vidim bolji video sa sirokom kamerom, to moze da bude super korisno za vlogove i slicne stvari... :D
Nem pojma,skinuo sam sa ovog tvog linka gcam,pola stvari ne šljaka.A i nisam primetio razliku izmenju stock i gcam.(prvi put skinuo i koristio gcam)pa mozda nem pojma,sta ti ja znam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Google dailer i Messages su očaj živi. MIUI aplikacije su svetlosnu godinu ispred. Nadam se da neće uraditi istu stvar i sa budućim telefonima.
 
Nem pojma,skinuo sam sa ovog tvog linka gcam,pola stvari ne šljaka.A i nisam primetio razliku izmenju stock i gcam.(prvi put skinuo i koristio gcam)pa mozda nem pojma,sta ti ja znam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Skines gcam, skines onaj xml fajl i ubacis ga u internal storage/gcam/config(i obrises one ostale sto su tu)
Onda udjes u gcam, i stisnes 2x brzo onaj crni prostor izmedju okidava i onog dugmeta za prednju kameru, otvorice ti se prozor gde biras config, izaberes onaj sto si skinuo i pritisnes restore...i onda probas hdr+enhanced i night sight...ako hoces da aktiviras siroku kameru, samo drzi 2-3 sekunde dugme za prednju kameru... :)

Razlika je nebo i zemlja...vidis i iz mojih primera... :)

Google dailer i Messages su očaj živi. MIUI aplikacije su svetlosnu godinu ispred. Nadam se da neće uraditi istu stvar i sa budućim telefonima.

Bukvalno...toliko sam se navio kao MIUI aplikacije, imale su brdo opcija, ove google aplikacije imaju samo osnovne stvari...a opet, 2020. je godina, treba da unaprede te sitnice... :)
 
Poslednja izmena:
Gugl aplikacije bukvalno zaostaju 2-3 godine za modifikovanim aplikacijama proizvođača telefona. Baš zbog zaostalih aplikacija i dizajna nikad nisam gotivio klot Android.
 
Skines gcam, skines onaj xml fajl i ubacis ga u internal storage/gcam/config(i obrises one ostale sto su tu)
Onda udjes u gcam, i stisnes 2x brzo onaj crni prostor izmedju okidava i onog dugmeta za prednju kameru, otvorice ti se prozor gde biras config, izaberes onaj sto si skinuo i pritisnes restore...i onda probas hdr+enhanced i night sight...ako hoces da aktiviras siroku kameru, samo drzi 2-3 sekunde dugme za prednju kameru... :)

Razlika je nebo i zemlja...vidis i iz mojih primera... :)



Bukvalno...toliko sam se navio kao MIUI aplikacije, imale su brdo opcija, ove google aplikacije imaju samo osnovne stvari...a opet, 2020. je godina, treba da unaprede te sitnice... :)
Odradio..tnx..samo da povatam zašta je sta..xD

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Evo kako ja radim...cim upalim aplikaciju, pritisnem 2x onaj prazan prostor, da aktiviran onaj config, i odmah idem u podesavanja, kako bih ugasio google photos(skrozlujes skroz do dole i tu je opcija za gasenje)
Ako fotkam po danu, samo pritisnem dugme za okidanja, ako fotkam u mracnijim uslovima, tu je klasican i night mode...ako je mnooogo mracno, imas sa leve strane brzinu okidaca, stavis na 1/1sec ili vise, kako bi senzor upio mnogo vise svetla.
Ultra wide kameru palim tako sto stisnem i drzim dugme za selfi kameru...i sve ostalo je isto, kad je dan, samo skljocnem, kad je mrak ili klasican ili night mode ili manuelno podesavam brzinu okidaca.
Selfi mi je nekako bolji na miui kameri.
Moze da se upali i Macro mode u podesavanjima, ali to je kamera od 2mpx, i svakako bolje radi u Gcam, ali je bolja opcija koristiti standardnu kameru i kropovati... :)
 
Bolje je da instaliraš google photos jer bez njega mnogo duže obrađuje HDR+ sa blicem. I da njim traje, ali bez njega trajeeeeeeeeeee!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Evo kako ja radim...cim upalim aplikaciju, pritisnem 2x onaj prazan prostor, da aktiviran onaj config, i odmah idem u podesavanja, kako bih ugasio google photos(skrozlujes skroz do dole i tu je opcija za gasenje)
Ako fotkam po danu, samo pritisnem dugme za okidanja, ako fotkam u mracnijim uslovima, tu je klasican i night mode...ako je mnooogo mracno, imas sa leve strane brzinu okidaca, stavis na 1/1sec ili vise, kako bi senzor upio mnogo vise svetla.
Ultra wide kameru palim tako sto stisnem i drzim dugme za selfi kameru...i sve ostalo je isto, kad je dan, samo skljocnem, kad je mrak ili klasican ili night mode ili manuelno podesavam brzinu okidaca.
Selfi mi je nekako bolji na miui kameri.
Moze da se upali i Macro mode u podesavanjima, ali to je kamera od 2mpx, i svakako bolje radi u Gcam, ali je bolja opcija koristiti standardnu kameru i kropovati... :)
Dobro dok ja nadjem gde je sta ima da se smrkne xD.Snacicu se pre ili kasnije.Samo neznam cemu ponovni ulazak u config ako postoji samo on u tom folderu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zasto moram 2 puta da pritisnem okidac za pravljenje fotki u gcam? Postoji li neka fora il je jos zbog optimizacije? [emoji1]
Inace sad sam uporedio selfi kameru....bas mnogo detalja na gcam i dosta realnije, bukvalno se svaki mitiser vidi covece [emoji1] zato i jesu lepse slike na stock aplikaciji [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno