Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Vide se pikseli, daleko od toga, ali dolazeci sa 5.2"@1080p uopste nije tako strasno, pogotovo kada se drzi na nekoj normalnoj udaljenosti. Vise se primete boje koje pucaju nego niza rezolucija :D

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
pikseli.jpg , valjda su to ovi pikseli., samo ućati dovoljno i vidi se nešto.
 
Jel moze neko ko ima a3 da mi proveri jednu stvar...ja sam probao na brzinu u poslovnici da stavim poco launcher koji ima da se ekran gasi na 2 tap. Kod mene na rn5 to radi super, ali koliko sam video na a3 nudi ono da zatamni ekran samo dok se sam ne iskljuci ili da ga zakljuca odmah, ali posle ne moze otkljucavanje sa fp.
Jel moze neko da mi proveri to?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moze da se otkljucava dtw preko fp ako se izabere accessibility u bilo kom launcheru koji to nudi. Nova i Lawnchair provereno.
 
Za ozkljucavanje pitam...ako moze neko od vlasnika da izdvoji 30 sekundi svog vremena da mi proveri.
Znaci da li moze kad se instalira poco launcher i zakljuca na dupli dodir da se regularno posle otkljuca na fp bez da trazi sifru?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sa Novom može.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Sta od softvera koristite za dual sim? Konkretno mi je potrebno da imam 2 whatsapp naloga stalno aktivna na dva razlicita broja. Na MIUI mi je to radilo sjajno, ali sve sto sam citao od 3rd party aplikacija ili trazi root ili nesto baguje.
Planiram da narucim ovaj telefon danas-sutra pa mi je ovo bas bitna informacija. Hvala ;)
 
Bolje zaobidji stock android, jer to neće nikad raditi kao na miui.
 
Sta od softvera koristite za dual sim? Konkretno mi je potrebno da imam 2 whatsapp naloga stalno aktivna na dva razlicita broja. Na MIUI mi je to radilo sjajno, ali sve sto sam citao od 3rd party aplikacija ili trazi root ili nesto baguje.
Planiram da narucim ovaj telefon danas-sutra pa mi je ovo bas bitna informacija. Hvala ;)
Imaš aplikaciju whatsapp busines. Idealna za drugi broj.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b
 
Pa moze da doda guest account u podesavanjima... E sad nisam to nikada koristio pa ne znam da li je moguce instalirati aplikacije nezavisno od administratorskog naloga, ali ne vidim sto ne bi bilo.
 
Hvala svima!
Posto je WhatsApp jedini IM gde mi je stvarno potreban dual sim, probacu ovaj Business


Bolje zaobidji stock android, jer to neće nikad raditi kao na miui.

U kom smislu? Od dual sim opcija koristim poruke, pozive i ponekad IM
 
Posto nema druge mogucnosti platio sam parallel space da nemam reklama, ali je daleko od idealnog, miui ima idealan dual app
 
Mozda je mali off ali hajde da pitam. Sta milite isplati li se rizik naruciti a3 sa alija 11.11? U kombinaciji popust + ali kupon cena bi trebala biti oko 12500 din (gore - dole). Mozda cak i jos niza, nego ne znam kakva su pravila za ove select i store kupone i mogu li se kombinovati sa ali kuponima.
Sad znajuci da ovde kod nas nema a3 bez bar 20k razmisljam vredi li tih ~7500 dinara ustede gubitka garancije (koja je i ovde na tu cenu ona "toalet papir") i kockanja sa carinom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A carina i pdv? Jesi li i to računao?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Kažeš da će te sa carinom i PDV-om izaći ~ 12500?
Ako je tako, onda se isplati...pod uslovom da ti ne "uvale" kopiju A3...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Isplativost rizika je subjektivna stvar. Ako ti na tu cenu od ~100€ naplate dažbine, onda razlika pada na oko 3000RSD. Pa sad ti odredi da li ti je to isplativo ili ne.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Mozda je mali off ali hajde da pitam. Sta milite isplati li se rizik naruciti a3 sa alija 11.11? U kombinaciji popust + ali kupon cena bi trebala biti oko 12500 din (gore - dole). Mozda cak i jos niza, nego ne znam kakva su pravila za ove select i store kupone i mogu li se kombinovati sa ali kuponima.
Sad znajuci da ovde kod nas nema a3 bez bar 20k razmisljam vredi li tih ~7500 dinara ustede gubitka garancije (koja je i ovde na tu cenu ona "toalet papir") i kockanja sa carinom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
u vipu 2000 din sa paketom na rate a imas pravu garanciju pa vidi jer ti se isplati

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Znam to za vip, ali vec imam odlican paket u mts za 1100 za koji sam izboksovao extra dodatne pogodnosti, a drugi broj mi ne treba, tako da to sa vipom otpada (inace se slazem da nije losa ponuda).
Tako da ostaje ili ovo na aliju za ~100e plus carina i pdv (ako me ne ukenja pa ne naplate) ili kod nas ovde za oko 165+ evra (ako su tacne one cene na ms).
Sad je pitanje sta raditi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad se pomene ekran svi pricaju o rezoluciji,koja menu uopste ne smeta. Ali mi smeta slabo osvetljenje ekrana,koje Mora biti barem na 2/3 da bi bio citljiv-meni. I'ma li ko slicna iskustva?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@mihajlosd koji si paket uzeo po toj ceni? Ja sam do sada potpisivao ugovor na po god. dana, pre 2 sam placao oko 550din, od prosle god. 850, a sada mi ukinuli moravu3 vec je to morava2 koja kosta 999din. Koliko vidim ovim trendom svake godine racun mi veci za po 20%.

Meni istice MTS ugovor za par dana, a mislio sam i da na KP uzmem za nekih 170e ovaj telefon, jer su nasi oficijalci 80e jaci sa cenom. Sada vidim da mts ima u ponudi A3 za 1.150din/mes= 27.600din na 2.god sto je opet jeftinije nego kod nasih ovlascenih prodavaca a na rate je.
 
@pelesp Pa rece neko da android one uredjaji imaju ograničenje na 300 nita, ne znam koliko je to tacno. Ili je samo spomenuo za a3, ne secam se vise.
U svakom slucaju nekom ne odgovara rezolucija, nekom osvetljenje, nekom oba. Kako god, ekran je jedina slaba tacka telefona. Mada kad se u jednačinu ubaci i cena onda dodjemo do toga da je i pored toga jedan od best buy u klasi.
Ja sam prelomio, uzimam ga matorom za rodjendan. Pa ako krene da nalazi mane ekranu, evo mu moj rn5 a ja cu a3 svakako oberučke prihvatiti.
Samo jos da vidim da li cu ovde ili da naručujem sa alija...
@fox_87 Uzeo oko nove godine omoriku 2 po ceni omorike jedan (tada je omorika 1 bila 1100 dinara). Znaci imam omoriku 2 za 1100 dinara. Takve pogodnosti odavno vise ne daju...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakve crne mane ekrana... Vise je problem u pracenju trendova na papiru nego sto se ta rezolucija vidi. U svakom slucaju bolje SAMOLED720p nego IPS 1080 na A1.
 
Limitiran je Oneom.

It turns out that Android One doesn’t allow HBM, or high-brightness mode, on a smartphone. The Xiaomi CC9e has a manual max brightness of 350 nits and automatic max brightness of 530 nits, but the Mi A3 caps out at just below 350 nits regardless of whether or not you’re in automatic or manual mode.

Xiaomi did confirm that running Android One instead of EMUI is indeed the reason for this, despite all of the hardware between the two phones being identical.
 
Zar još ljudi miješaju EMUI i MIUI...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kako funkcioniše snimanje razgovora na A3?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nikako. Nema opcije, jer koristi Google Dialer.

Ako sam razumeo od MI 9t Pro telefoni sa EEA romom dolaze sa Google aplikacijama za pozive i poruke, kao sto je primer na novoj Redmi Note seriji.

Tako da ako kupis recimo RN8 sa KP i koji je namenjen za neku azijsku zemlju dobices MIUI aplikacije, a ako je neki za EU onda Google stock aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno