Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Od sutra jedna A3 sklopocija u Xiaomi "porodici", nema ni priblizno dobrog telefona za ispod 200e.
 
Pricam o novim uredjajima (ovaj je uzet na poklon pa je morao nov da bude), Mi 9 SE nov je 260e sto je apsolutno neisplativo pored 9t za 280e.

Sta ce mi stock, MiUI je (subjektivno) neuporedivo bolji :)

Za prosecnog korisnika su oba super, vazno je da nije Samsung/Huawei/Nokia (no-name kineske i Tesla telefone i ne racunam) midrange/low-end, ostali rade odlicno.
 
Poslednja izmena:
Podesih malopre A3-jku, ekran ocekivano primetno bolji od ekrana u RN5 i RN7, razlika u PPI-ju se primeti kad se stave jedan pored drugog i kad se gleda sa ~20cm, ali sam kvalitet prikaza nije za poredjenje uopste.

I sam telefon je odlican, izrada, dizajn, ergonomija, performanse, kamera pristojna (videcu za neki GCam da ubacim ovih dana), sve u svemu odlican deal :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Izašao septembarski update

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Ima vec nedelju dana kako je izasao?

...riding on 720p...
 
Lepo mu je pala cena za manje od mesec dana, ima ih za 190 na kp. Poceli su da se pojavljuju i ovi iz Vipa sa 2 godine garancije. Razmisljam da uzmem jedan za devojku, samo me brine ta rezolucija. Jel postoji neki gcam port koji dobro radi na A3? Kakva je selfi kamera? Trebalo bi da je bolja nego na mom pocu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Lepo mu je pala cena za manje od mesec dana, ima ih za 190 na kp. Poceli su da se pojavljuju i ovi iz Vipa sa 2 godine garancije. Razmisljam da uzmem jedan za devojku, samo me brine ta rezolucija. Jel postoji neki gcam port koji dobro radi na A3? Kakva je selfi kamera? Trebalo bi da je bolja nego na mom pocu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Selfi kamera je top

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nije svejedno oko kupovine kod operatera, informisite se pre kupovine, ja bih uvek pre uzeo od proverenog prodavca nego tako.
 
Nece covek miui izgled mozda...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Poco Launcher nema veze sa MIUI izgledom. Sam ga namestis kako hoces, menjas icon pack. Ja ga koristim na A2 Lite, i najbolje dve stvari kod njega su mi: 1. double tap to lock screen i 2. swipe for notifications(koji A2 Lite nema po defaultu, ima samo senzor swipe sto je neprakticno).
 
Lepo mu je pala cena za manje od mesec dana, ima ih za 190 na kp. Poceli su da se pojavljuju i ovi iz Vipa sa 2 godine garancije. Razmisljam da uzmem jedan za devojku, samo me brine ta rezolucija. Jel postoji neki gcam port koji dobro radi na A3? Kakva je selfi kamera? Trebalo bi da je bolja nego na mom pocu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

I dalje tvrdim da je A3 trenutno najbolja kupovina. Ja sam moj prodao, ali ću ga opet kupiti iako mi ne trebaju 2 telefona. Što se tiče kvaliteta prikaza na ekranu, već sam o tome pisao i više nema smisla trošiti reči.
 
Nije svejedno oko kupovine kod operatera, informisite se pre kupovine, ja bih uvek pre uzeo od proverenog prodavca nego tako.
Ja mislim da je bolje uzeti od operatera sa 2 godine domace garancije nego od prodavaca sa jednom godinom. Telefon je sim free, tako da tu nema problema. Imao sam lose iskustvo sa rn5 kod jednog od najpouzdanijih prodavaca na kp. Imao sam zutu mrlju na ekranu, prihvatio je garanciju, ali je telefon morao da ide u Madjarsku na zamenu ekrana, pa sam cekao mesec dana. Kada je konacno bio gotov, ekran koji su mi ugradili bio je ocajnog kvaliteta, boje su bile skroz isprane i imao je skroz blede ivice sa svih strana. Na kraju sam prodao takav telefon za 70e.

Posle sam uzeo poco preko vipa i sad sam miran sto se bar garancije tice.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Uvek je bolje uzeti od ljudi koji imaju garanciju operater .. kakvi crni dileri sa kp.
Imao sam identično iskustvo samo ovaj nije ni prihvatio " garanciju "

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad dodje do toga da treba garancija onda je problem bilo gde... Mojoj sestri crkla matična posle nedelju dana od kupovine, Telenor je drzao telefon 45 dana, max po zakonu i tek joj tad dali novi... A koliko ima primera da nisu ni uvazavali garancije vec se drzali nekih razloga tipa sami ste to uradili...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poco Launcher nema veze sa MIUI izgledom. Sam ga namestis kako hoces, menjas icon pack. Ja ga koristim na A2 Lite, i najbolje dve stvari kod njega su mi: 1. double tap to lock screen i 2. swipe for notifications(koji A2 Lite nema po defaultu, ima samo senzor swipe sto je neprakticno).
Problem kod Poco i double tap je da posle finger scan trazi i pin/pattern kod. Za mene iritirajuce...

...riding on 720p...
 
Velika većina kvarova telefona za koje čujem u regionu (ne samo Srbija) su na uređajima uzetim kod operatera... Dobar stari Š kvalitet uređaja namijenjenih nama.

Uzgred, da li je ko ostvarivao garanciju preko osobe koja je uzela telefon od operatera na svoje ime?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uvek je bolje uzeti od ljudi koji imaju garanciju operater .. kakvi crni dileri sa kp.
Imao sam identično iskustvo samo ovaj nije ni prihvatio " garanciju "

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Jeste validnija garancija,ali msm da vlasnik telefona mora lično da odnese tel,što predstavlja problem kupcu ukoliko nisu iz istog mesta

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Jok.. nosi onaj kod koga je telefon. Vlasnik telefona je potreban samo ako servis izda nalog za novi telefon

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To uzimanje od vlasnika koji su uzeli kod operatera može biti problem. Evo iskustva drugara, uzeo P30 devojci od lika koji je imao nov vakum u garanciji kod operatera. Zove ga policija posle 2 meseca i kaže da je ukraden telefon i da donese. On se šokirao čovek, zvao ih, kažu da je taj lik što je uzeo i prodao telefon bio prisiljen na to od strane ne znam koga već, i kao čim ga je prodao prijavio je slučaj. Sad ulaziti u priču da li ga je stvarno neko prisilio na to ili je hteo dupli keš ne znam, ali znam da je to naša policija progutala i nezvanično predložila da se dogovore. Dao je još 200e, lik tražio prvo 400 [emoji1787]. Kupi čovek telefon sa "garancijom operatera" za 600 a izašao ga 800. Tako da.... Čuvajte se oglasa od nepoznatih ljudi što prodaju od operatera ako nije poznat od ranije ili uzeti direktno kod njih.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Taj tvoj ortak nije normalan :)

Molim vas priča prava garancija ili dileri sa kp ? Ne može ni da se poredi kamoli da se stavi u istu rečenicu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Natavno, ali budimo realni telefoni sa garancijama od operatera se kupuju od likova koji imaju stotine pozitivnih ocena na KP, isto kao sto se kupuju i oni sa "garancijama". Ima ih koliko hoces, kojima je takva prodaja zanat.

Ko se plasi takve kupovine, uvek moze da udje u win win, gigatron ili da ode kod operatera. Uzgred, morace da ponese pozamasnu svotu novca preko....
 
Imate opciju prenosa vlasništva kod notara. Time vam operater mora izdati nov uređaj u slučaju zamene, a taj ko vam je prodao ne može da vam napakuje pandure jer imate dokaz o kupovini i da vam je on samovoljno prodao uređaj.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Imate opciju prenosa vlasništva kod notara. Time vam operater mora izdati nov uređaj u slučaju zamene, a taj ko vam je prodao ne može da vam napakuje pandure jer imate dokaz o kupovini i da vam je on samovoljno prodao uređaj.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Nije ni to tako jednostavno, jer je do isteka ugovora i taj telefon uključen u ugovor. Ima par zanimljivih tema na forumu o tome, pa pogledajte.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nije normalan, ali ima telefon koji se vodi na ime tog lika, i aj ti dokaži da je kupljen. U tim situacijama obavezno notar... I naravno da ne može da se porede garancije, svakako bolje sa fiskalnim, iako uzimam od proverenih prodavaca sa KP zbog cene. A i garancija mi služi samo za prodaju kasnije čisto da se navede. Za prethodnih 5-6 godina mi se ni jedan telefon nije pokvario i nisam imao potrebe za garancijom.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Na A3 sam iskljucio auto brightness i do kraja mi je pojacan posto sam na moru pa smo napolju ceo dan....i uvek se smanji osvetljenje a slajder je do kraja pojacan. Kad pipnem samo slajder onda se pojaca na najjace. Da li to moze da se iskljuci..iskljuceno mi je adaptive brightness. I boja mi je generalno nesto cudna u odnosu na A2. Da li ima da se podesi boja kao npr warm, cold itd...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Verovatno mora da smanji osvetljenje jer se opasno zagrejao.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Na A2 radi normlano u istim uslovima. Stalno mora slajder da se pipne na A3 da bi bio do kraja i kad smo unutra i kad je normalna temperatura.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako koristiti wifi direkt!?, kad se upari, konkretno sa samsung tab a6 sm t585, nigde nema opcije za slanje preko wifi direkt, inače t585 uredno radi sa huawei p smart z, sa ovim telefonom, ne nalazim način kako!?
 
Nazad
Vrh Dno