Šta je novo?

PS4 joypad

Nuclear

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2006
Poruke
949
Poena
320
Не знам дал ова тема треба да иде Игре за ПЦ, игре за ПС4, или у Виндовс подфорум...

Да ли је неко покушао да повеже пс4 контролер на комп и да игра ПЦ игре?
Мени је то радило пре једно годину дана без проблема, међутим јуче сам покушао да се повежем и први проблем је био то што ми је контролер препознат као аудио уређај, па нисам ни могао да га користим у игри. То се некако решило покретањем ДС4 апликације која је нека врста емулатора, међутим имам проблем са десном печурком и са Z-Axis и Z-Rotation које су обрнуте. Када нпр померим печурку на горе, очекујем да се камера у игри помери на горе, међутим камера се ротира у лево. Да бих померио камеру на горе, морам да држим печурку померено у десно. Исто тако и за супротан смер. И то се дешава како са пс4 контролером, тако и са обичним кинеским којег сам платио 600 динара. Па сумњам да је проблем у самом Виндовсу.
 
Poslednja izmena:
Покушам па јавим, хвала.
 
Ja koristim Input Mapper, možeš i to da probaš. Igram i žično i preko Bluetooth dongla, nemam nikakve probleme.

Radio mi je i DS4Windows, ali se uvek dešavalo da mi disableuje džojped kad ga diskonektujem, pa sam onda svaki kada ga ponovo konektujem bez gašenja ili restartovanja računara da enableujem džojped u device manageru. Sa Input Mapperom nema takvih smetnji, radi kao sat, svetlo se menja u zavisnosti od nivoa baterije (ide od zelene za punu, preko žute za srednje punu i crvene za praznu, sa prelazima u drugim bojama), baš je odličan programčić.
 
Ja koristim Input Mapper, možeš i to da probaš. Igram i žično i preko Bluetooth dongla, nemam nikakve probleme.

Radio mi je i DS4Windows, ali se uvek dešavalo da mi disableuje džojped kad ga diskonektujem, pa sam onda svaki kada ga ponovo konektujem bez gašenja ili restartovanja računara da enableujem džojped u device manageru. Sa Input Mapperom nema takvih smetnji, radi kao sat, svetlo se menja u zavisnosti od nivoa baterije (ide od zelene za punu, preko žute za srednje punu i crvene za praznu, sa prelazima u drugim bojama), baš je odličan programčić.
Da li taj program ucitava ds4 kao original ili ga prepoznaje kao xbox? Ja koristim ds4 preko stima i ucitava ga kao original ali nema opciju bezicnog koriscenja.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja koristim ds4 preko stima i ucitava ga kao original ali nema opciju bezicnog koriscenja.

Kako nema? Radi bez problema preko klasičnog, generičkog bluetooth modula. Steam ga prepoznaje normalno kao DualShock 4.
 
Iskreno, nisam gledao kako ga Steam prepoznaje, jer mi radi odlično od početka. Normalno igram i Steam igre i piratske i stand-alone, tako da nema greške.

OnePlus 6/Tapatalk
 
Bezvez mi je sto u nekim igrama, pricam za Steam, i dalje stoje od xbox-a ikone. MK 11 jedino mi prikazuje ps dugmice. A za sve ostalo van steama, koristim ds4windows, sljaka bez problema
 
Probao sam radi ali kada se poveze bezicno prepoznaje ga kao xbox. To mi je bitno posto igram MK11 da je neka druga igra bilo bi me briga.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Sa kojim programom? Ne znam kako je u MK11, ali MKX igram normalno i kad je povezan kablom i bežično (Steam verzija).
 
Probao sam radi ali kada se poveze bezicno prepoznaje ga kao xbox. To mi je bitno posto igram MK11 da je neka druga igra bilo bi me briga.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni radi samo ga bocnes u komp (W10), Steam ima podrsku i mozes da podesavas sta zelis.

Нисам знао да ово постоји као опција! Одабрао сам свој контролер у Стим подешавањима, ради ко подмазан за сад...
 
Da oživim malo temu, da li je normalno da posle svakog restarta računara moram da dodajem dualshock4 na listu bluetooth devices? Imam neki usb dongle, uredno ga prepozna, posle restarta kontroler je u listi paired uređaja, ali kad stisnem share+ps dugme na kontroleru, neće automatski da se okači već moram svaki put da ponovim proceduru kao da je prvi put. Probao i na w7 i na w10, tj. reinstalirao sam sistem jer sam mislio da je do windowsa. Jel negde grešim ili sam ubo neki loš dongle?

Lol dolazi mi mlađi sin od 3.5 god 10 sekundi posle pisanja posta, otima džojped i stiska ps dugme, džojped se konektuje. Neka stoji ovaj post kao podsetnik koliko sam mator. [emoji3064]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ekstra. Malac rešio problem.
Ti si ga pritiskanjem share+PS svaki put povezivao iz početka :)
 
Baš to, i ne padne mi na pamet da samo stisnem dugme. Kažem, čovek kad omatori samo je za pecanje, deca treba da se igraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Dali neko koristi ps4 v2 joy + PC preko BT(5.0) ili WIFI konekcije ( ploča mi ima wifi/bt integrisano ) i dali radi ok ? Uzeo bi ga za neke igrice al nemam nameru da razvlačim kabal.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa ovaj o kome pišem je v2.0, sa light barom napred. Ide preko bt, radi odlično, samo treba malo žongliranja sa emulacijom.
5939099be121fa89d53b4937b30b4cb5.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ super, hvala! Nije problem da se pomučim [emoji16]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja ga koristim sa ASUS BT-400 dongle-om i InputMapper programom, jako lako se konektuje, nema pucanja, baš dobro radi u toj kombinaciji. pre InputMappera sam koristio DS4Windows, ali mi je prvi mnogo bolji.

Jedini problem koji sam dosad imao s njim je da ga Sekiro ne prepoznaje, ali to je globalni bag i postoji jako puno tekstova i forumskih diskusija o tome kako da se reši. Mene je mrzelo da se zamajavam time, pa ako je neko imao istu smenju, nek podeli rešenje. :)
 
Upravo igram sekiro sa ds4. Ne prepoznaje ga igra ali radi kada se ubaci stari dobri x360ce [emoji16], dakle dupla emulacija, plus mora u ds4w da se čekira ona opcija "hide ds4 controller" (nisam siguran da se baš tako zove ali snaći ćeš se), u suprotnom x360ce brljavi. Jes vratolomija ali sve radi perfektno kad se podesi.

Možda postoji i neko prostije rešenje, ali ja sam ovo podesio bez traženja rešenja, jer sam navikao da koristim x360ce svuda pošto sam pre ds4 imao ds2.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za Sekiro je najlakše da se u DS4W upali "Hide DS4 Controller" i pogase Steam i GFExperience, onda radi bez x360ce.
 
Moguće, meni je x360ce proradio kad sam čekirao to, nisam posle probao da ga obrišem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Hvala, probaću onda nešto od toga što ste naveli. Koja verzija DS4Windows? Najnovija?
 
Ja ga koristim sa ASUS BT-400 dongle-om....

Unrelated sa gamepadom, ali imam isti dongle i zanima me da li si povezivao neke bluetooth slusalice na redovnoj bazi? Ja imam JBL sluske koje sa svim telefonima na kojima sam ih koristio rade besprekorno, jednom uparis i vozis, a sa Windowsom patnja totalna, svaki put moram da idem na "remove device" pa uparujem ponovo. Jeste u sustini samo first-world problem, ali jako smara, a internet nije bio ni od kakve pomoci, sve sto sam nasao je da ni ostali nisu mogli da rese to.
 
Jesam, QCY QS1 od 20 evra nekoliko puta i svaki put je bilo isto kao kod tebe, tj. morao sam remove device, pa sve ispočetka. Nisam se mnogo bavio time, pošto imam druge slušalice za PC, ali sam zapamtio da je bilo iritantno.
 
Nazad
Vrh Dno