Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

@Taz-91

Bolje otvori zasebnu temu za CPU/polukonfu u "sta da kupim" delu, da ne idemo ovde u off previse..
 
Uzeo karticu sinoć od jednog člana sa foruma, kartica maltene nova, ali imam problem, ne učitava nikakve vrednosti za temperaturu, rtss prikazuje samo fps, čak i kada sam je testirao u furmarku temp stoji na 0. Ono što sam primetio u Radeon settings-u je da je memorija na 1700 i neki mhz a gpu clock na 2100 mhz, pokušao i levi i desni bios i isto. U pitanju je Pulse 5700 XT verzija koja je valjda na default vrednostima 1670mhz. Takođe ni u Sapphire Trixxu nemam opciju fan-check, da pravim krivu za ventove, da je OC, itd..., samo prikazuje GPU info i to je to, čak ni settings nema. Preko DDU sam obrisao stari driver, odradio update ploče matične, update chipset drivera, ali ne vredi, čak i Afterburner skinuo i džaba. Da napomenem da u igricama radi ok sve, ali nemam nikakav uvid u temp i klokove, pa ne mogu ni da je testiram.
 
Verovatno modovan bios za kopanje. Nađi i flešuj originalni.
 
nista nije modovano,niti rudarsko kolega :) . od mene uzeta grafika.stara dva meseca. kupljena u monitor-u

ja sam planirao da prodam svoju msi i zadrzim ovu al niko nije hteo msi pa sam prodao sapphire :)
 
Poslednja izmena:
radila samo na def kod mene kratko, nije nista ni OC . sve radilo odlicno. nisam ni pokretao nista od softvera sem Ark Survival igre :)
 
Pa što ne reče :) onda je verovatno drajver, i/ili Windows.
 
Oboriću večeras kada dodjem sa posla ovaj sistem pa da pokušam i to, možda proradi.

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
nema potrebe,samo očisti sa DDU i odradi pas sa sfc,pa dism,pa sfc,stavi svežu poslednju betu i to ti je 99,99999 posto kao nov sistem,kad je grafički podsistem u pitanju.

možeš i in place upgrade ako nisi prešao na novi majski build,pa ovo gore,onda je sve novo a ostaje ti tvoj user i program files direktorijumi.
 
Jurio je kartice za rudarenje... Imate na 44.-45. strani ove teme.
Secam se jer je clan gore pitao tada za 2 najtisa 5700xt modela, a na tim stranama je bila ona havarija gde je kasnije jedan clan fasovao i perma ban zbog emo ispada drugog clana... :)

Da li je ista prckao sa njima, ko zna a i sumnjam da bi priznao... Mada nije strano da ima softverske probleme, jer drajveri za 5700(xt) jesu problematicni.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh nista nije cackano.i da uzeo sam msi i hteo tisu karticu al posto niko nece moj msi ipak sam ga ostavio sebi. Nisam ni gledao temperature kod mene.
Svakako to sve pise i u mom oglasu kolega yoji
 
Koliko se sećam samo nitro serije imaju mogućnost za modovanje ventilatora preko sapphire trixx. Nemam ni ja na mojoj puls kartici mogućnost za ventilatore preko ove app.
 
Uhvatio sam vremena da dignem sistem, bilo mu je i vreme, i sada sve radi ok. Sada je boost clock 1915 kao što i treba da bude. Nakon sat vremena furmarka temperature ok, gpu 72, mem jun 100, hotspot 79, što je super dok je u igrama max 67-8, mem jun 82, hot spot 71, što mislim da je skroz ok. Test igre BF 1 i 5, Metro Exodus, RDR 2.

@Sl_ng, da u pravu si, samo nitro + ima tu opciju.

Što se kopanja tiče, verovatno je "kopkala" neko vreme, jer je imala solidno prašine u hitsinku, ali nebitno, bitno je da je sve ok i da su temp ok.

Primetio sam još jednu stvar, a to je da i na levom i na desnom biosu, ima iste vrednosti, uglavnom, valjalo bi da neko postavi link gde mogu naći defaultne biose da preflešujem, jer ne uspevam naći za nju.

Zanima me još jedna stvar, konkretno za BF 5 igru, usage kartice je mali, maks 60%, i ima oko 60-80 fps na ultra, tako mi je bilo i na Rx 580. Kada se upali DX 12, ima preko 100 fps-a, i usage prelazi 90%, ali igra secka na momente, tipa sa 100 padne na 50 pa se vrati na 100 fps-a u momentu. Isto ovo je bilo i na RX 580, samo se radilo o duplo manjem broju FPSa, da li je do igre, drivera, ili ima neka caka, primer, Metro Exodus i RDR 2, usage 98-99,9% konstantno [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Promasio si temu sto se tice fps-a, ta nestabilnost ti nije do grafike :)

https://docs.google.com/document/d/1Xb2F2Judo7oPMat0cpNeCzLrTqWgzhm76aF3TDJPAtU/edit?usp=drivesdk

Obrati paznju na "kako podici perf u igrama deo", mada nije lose procitati sve, ima dobrih informacija oko OC-ja za Ryzen :)

Sto se tice bios switch-a, Nitro+ 470 i 480 su imale Silent i Gaming biose, dok su na 5xx stavili iste biose s obe "strane". Pretpostavljam da je tako i sa 5700(XT).
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa rekao sam ti da ova nije kopala. prasinu ima jer je bila bez kucista. da sam prodao moju msi evoke koja kopa malo dva meseca mislio sam da ja preuzmem sebi tu pulse (koja nije moja al nebitno za ovu pricu). ali posto niko nije hteo evoke da uzme jer je bucnija morao sam sebi da je ostavim.

ta grafika ima verovatno vise prasine od mog msi evoke koji kopa od kako sam ga uzeo prvog dana. i naravno to sto evoke kopa 24/7 plus gaming povremeno joj nista ne smeta. istina ima 3 godine garancije.
nije apsolutno silent nocu ali je komp udaljen od mene dve prostorije pa se evoke ne cuje nocu (iako me je 2080 razmazila jer se ona pre tog nije cula nista,kao da ne radi)

vazno da si resio.a imas 3 godine regularne garancije u monitoru (pisana garancija+fiskalni racun - a to kako vidim danas tesko naci kod polovnih grafika kod nas :) )

ps. kao sto rekoh biosi su fabricki i nikad nista nije menjano 100%, tako da ako flesujes to samo ako zelis nesto da menjas ili updejtujes. u suprotnom nema sta jer na grafici nije rudarski ili bilo koji custom bios
 
Poslednja izmena:
U bf5 samo ukljuci future frame rendering ili tako nesto i problem resen.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
cena je odlicna. za novu karticu (jer su sad nesto vece cene kako vidim). ali su te asrock i svakako najjeftinije nereferentne 5700xt...imas opis bas te kartice ovde na benchy. problem je sto je bucnika pod opterecenjem od drugih slicnih..verujem da to nije previse ali razmisli. ja je zato nisam gledao svojevremeno.

ps. ako pare nisu problem prejako to nije za 1080 pa da ti sve ide na ultra max. zavisi kako volis. ja sam pokretao i 4k sa mojoj 5700xt al se tu ipak vidi da je recimo 2080 ipak bolja za 4k..al dobro nije ista klasa cenovno :)
kod mene 1700 ryzen i ta 5700xt odlicno rade sa 16gb.. ja volim kad nekad igram da igram na max podesavanjima da igra izgleda sto lepse
 
Poslednja izmena:
Ja imam monitor do 1080p jedino ako bih kasnije menjao, ali samo što sam ga kupio, tako da ne znam između te i da li rtx 2060 ili neka druga, da ne dam previše para a da gura isto u 1080p s jefitnijom i skupljom.
Interesovalo me i to da li je cena u redu da ne idem na KP ako već imam sa garancijom pisanom..
 
ne znam dal ti jeftinija neka isto obavlja posao na 1080p - ali znam da ako ces 5700xt da je to ok cena. nesto jeftinije ti je madjarska na kp. al nije bas toliko razlika u ceni. po meni bolje domaca,ali to je licno misljenje
 
Pa napisah ti nesto za bf5 nista da odgovoris jel to to?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Samo da je bolje od emmija da uzmem od bc group jer u emmi sam čekao 3 meseca (1+2gratis) reklamaciju... samo me još to interesuje da li obavlja isti posao neka druga na 1080p da ne dajem džaba para jer za 4k treba drugi monitor..
 
Pa napisah ti nesto za bf5 nista da odgovoris jel to to?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Nisam još stigao da probam, javljam čim testiram [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kada je već poslenji post o tome, da odgovorim sada kada nisam ranije. Future frame rendering je rešio BF 5, sada "leti".

A imam pitanje u vezi fanspeed-a, kako da namestim sa mi nameštenu krivu učitava normalno, hoću da mi se stalno vrte ventovi na min obrtajima do tačke od koje ću da započnem pravljenje krive, primer do 50C se vrte na min i posle ubrzavaju po krivoj. Sada mi to radi u radeon settings-u kada namestim, i čim ugasim i upalim pc, resetuje sve i vrati zero fan i fabričku krivu dok ne uđem u settings opet i sačuvam. To sam na nitro plus rešavao sa sapphire trixx-om, dok na ovoj pulse nema toga, šta predlažete?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Idi u Control panel, Power options, u gornjem levom uglu imas opciju "choose what the power buttons do", kliknes na to, i kada ti se otvori novi dijalog, klikni na opciju "change settings that are currently unavailable" plavim slovima, ispred se nalazi uac stit. I kada na to kliknes, cetiri opcije u shutdown settings iskljuci/destikliraj. Meni je to pomoglo. Eto.
 
Pokušao tako i neće, ima li neki software dobar za to, pa neka ga, neka se pali zajedno sa Windowsom, kada već neće iz Radeona? Mada bi svakako bilo najbolje da postoji varijanta iz Radeon setttings-a.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Koliko ste uspeli da UV 5700XT, ova moja MSI gaming X sa 1153mv otišla cak 1005mv clock na 1947 otisao pritom dobio sa 152 u furmarku 161 i max temp 74c, nasprsm nitro+ sapphire rx580SE ogroman UV + dobio jos snage [emoji2956]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno