Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pomaze registrovanje istog prsta vise puta, ja sam desni mislim 3 puta snimio dok sam levi samo jednom. Sa levim bas tesko otkljucavam, ne znam jesam ga iz cudnog ugla snimio ali skoro pa ga ne registruje.. desni uglavnom radi ok. Sama brzina one animacije otkljucavanja isto varira, ne znam od cega zavisi.. nekad je to bas instant a nekad onako poduze 'zatreperi' ekran..
 
Slabije mi traje baterija nego na RN5, ali zato telefon je mnogo, mnogo fluidniji. Poredim samo bateriju, ali ostalo ne može da se poredi.

@Boris, to sam primetio, jel si na xeu ili na stable? Još se navikavam na otisak na ekranu, često mi prst mahinalno krene nazad, pa pipkam kameru prstom. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nemam tih problema jer mi je ta pozicija pozadi za otisak toliko i*iotska bila da nisam nikad ni koristio :) Kao "pa tu ti leze prst kad vadis iz dzepa", da telefon mi je stalno u dzepu.. Na Global Stable sam.
 
Ja čekam još 5,6 dana i idem na xeu. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ne koristim to nikad ali burazer mi prijavljuje da mu google assistant ne radi kako treba, odnosno kaze mu recimo "remind me to watch game at 9 tonight", prepozna mu glas, snimi reminder, ali nikad ga ne podseti.. zna neko zasto se to desava?
 
I S730 je ubica, manji potrosac od S855. [emoji4]
Znam koliko sam cekao da se na trzistu pojavi mob sa S855 u kombinaciji sa 4k+ mAh, ali sada mi se vise dopada kombinacija S730 i takve baterije. Definitivno pravi naslednik mog omiljenog cipseta, S660.
Da se razumemo, na kupcu je da odluci da li mu je razlika u ceni prihvatljiva, i uopste koji model mu vise odgovara po pitanju potreba, ali ovde pisati bajke o S855 i dizati ga u nebesa ipak nije realno. To jeste trenutno najmocniji cipset na trzistu, ali daleko od toga da "sije" S730 koji po performansama vise pripada flagship nego midrange segmentu. [emoji4]

Najbolji trenutno je A12 bar po statistici, sada i SD855+ ali SD855 je na mene ostavio najjaci utisak.
Imao sam skoro sve SD pre i posle SD810 koji je krs, do SD845 koji je na F1 i planiram da ga zamenim ili ovom modelom ili za OP7 PRO koji je mozda i najbolja kupovina!
 
Pomaze registrovanje istog prsta vise puta, ja sam desni mislim 3 puta snimio dok sam levi samo jednom. Sa levim bas tesko otkljucavam, ne znam jesam ga iz cudnog ugla snimio ali skoro pa ga ne registruje.. desni uglavnom radi ok. Sama brzina one animacije otkljucavanja isto varira, ne znam od cega zavisi.. nekad je to bas instant a nekad onako poduze 'zatreperi' ekran..
Da ne koristis poco launcher?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Generalno nisam zadovoljan otiskom, bez stakla je radio i nekako, sa staklom sam ugasio zaštitu. Ništa bolje ne radi ni kolegin s10+, čak mi je ostavio utisak da lošije radi. Definitivno inscreen fp veliki promašaj, neće to još koju god raditi kako valja... Živeo fp na leđima [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da se prijavim na temu. Ušetao danas u MTS u centru NS. Pitam ima li ? Ima. Daj ! [emoji23]
Elem odmah sam ušao u 3g store za staklo. Imaju 2 vrste za K20 Pro. Jedno obično, drugo od ivice do ivice, sa crnim na krajevima (1200din). Kontam da može na Mi 9T pošto je praktično isti telefon.
117f3ad1e0dfee5f34388aa3f0135607.jpg

Edit.
Može...i dobro leži, a ja sam slepac što ne vidim šta piše [emoji1]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko kaže da notifikacija za Viber ne radi na Mi 9T ;)
344ec8e01497fc9fb480d2c051c4ae6c.jpg


Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
Najbolji trenutno je A12 bar po statistici, sada i SD855+ ali SD855 je na mene ostavio najjaci utisak.
Imao sam skoro sve SD pre i posle SD810 koji je krs, do SD845 koji je na F1 i planiram da ga zamenim ili ovom modelom ili za OP7 PRO koji je mozda i najbolja kupovina!
Slazem se. Nije se odnosio moj post na tebe vec generalno na misljenje koje vlada medju ljudima, makar ovde na forumu. S730 je zver, nije u rangu S855 po snazi naravno, ali je izuzetan cipset. [emoji4]
Iskreno, OP7 Pro je dosta bolji mob od Mi 9T Pro. Uz Oppo Reno trenutno i najlepsi model na trzistu. [emoji4]
 
Evo i ja da se prikljucim temi.
uzeh 9T pre dve nedelje, opasan telefon, nema sta.... Promenih ih brdo do sada. Meni jedino smeta sto je prevelik, mislim, u poredjenju sa mix 2 kome je puklo staklo i zbog toga je zamenjen... :D sto se notifikacija tice, na AOD sve rade, meni je tel stigao sa EU romom a ne sa globalom. Opet mi nekako mix 2 bolje lezi u ruci, sto se tice fluidnosti, razlike izmedju ova dva modela nema, ili bar ne mogu da ih primetim. na 9T mi se do sada dva puta desilo da se "smrzne" na sekund i da ne odreaguje, to je verovatno zbog jos uvek ne ispeglanog MIUI-a. 9T ima neuporedivo bolju kameru a pogotovu pri slabom svetlu, mislim da bi bio idealan telefon da je za 1cm nizi. :D
 

Prilozi

  • IMG_20190816_002451.jpg
    IMG_20190816_002451.jpg
    1 MB · Pregleda: 252
  • IMG_20190816_002536.jpg
    IMG_20190816_002536.jpg
    890.1 KB · Pregleda: 239
Stize uskoro i pro.
4bed97a5ca8d941a690b7c7881302db6.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Generalno nisam zadovoljan otiskom, bez stakla je radio i nekako, sa staklom sam ugasio zaštitu. Ništa bolje ne radi ni kolegin s10+, čak mi je ostavio utisak da lošije radi. Definitivno inscreen fp veliki promašaj, neće to još koju god raditi kako valja... Živeo fp na leđima [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nisam koristio navedene telefone, ali kod mene na OP 7 Pro otisak u ekranu radi savrseno. Nemam nikakvo staklo na ekranu, samo foliju sa kojom je telefon i dosao...
 
^ Ima velike veze sa tim kakva je zaštita preko ekrana. Testirao sam ovih dana. Samo sa folijom (stavio privremeno od drugog telefona), čitač otiska prsta radi jako brzo i precizno. Juče sam stavio Nillkin zaštitno staklo, ponovo registrovao otiske i primećujem da radi nešto sporije. Što je deblje i lošije staklo, to će čitač lošije raditi. Tako da na zaštitnom staklu kod ovog telefona definitivno ne treba štedeti - ili obična folija ili Nillkin staklo.
 
Nisam imao prilike da koristim OP7/pro, ali koga god znam da ima telefon sa inscreen fp, nije ga pohvalio. Na svim ranijim telefonima sa Miui-jem je u deliću sekunde otključavao sa senzorom na leđima. Tako da ovo i kada otključa iz prve, nije to ta brzina [emoji2]

Edit: Evo sada sam dodao isti otisak 3 puta i opet blicne ona animacija 1-3 puta i otključa (nillkin staklo u pitanju). Inače, može li se ta animacija za fp ugasiti/promeniti?

Edit 2 [emoji23]: Našao gde promeniti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih Slavisu da odgovori na predhodna dva pitanja. :)
Ipak je on bolje upucen u tematiku od mene.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
To je XEU rom poslednji stable. Na XEU rom rade sve aod notifikacije, tj za veliku vecinu aplikacija.
Pored toga na poslednjim verzijama je moguce i customizovati AOD ekran, menjaje boje fonta i tako to.
 
Odlično, jedva čekam unlock. :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sad će i Android Q da dodje, pa možda da otkljucas samo, a da sačekaš, da ne radiš dva puta wipe celog telefona. Mislim mene ne mrzi, ako nekog mrzi čisto da zna :)
 
Nazad
Vrh Dno