Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Moje druženje sa ovim fenomenalnim telefonom (Mi 9t) neslavno se završilo. Ćerkica se izbljuvala po ekranu pa sam ga stavio pod mlaz vode. Nebrojeno puta sam to radio pošto je telefon nezvanično bio vodootporan. Usled silnih padanja u poslednje vreme nešto mu se desilo pa je voda ušla u telefon. Totalna šteta - crk'o tač. Pošto je u poslednje vreme bilo vanrednih prihoda poručio sam nov telefon -Xiaomi Mi 10t Pro. Pošto on ni zvanično ni nezvanično nije vodootporan nadam se da će me služiti minimum tri godine. Ako ne bude tako preći ću na neku od onih starih cigli sa sntenom [emoji16][emoji16]

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk
 
Pod "vodootporan" proizvođač podrazumeva blagu kišu, kao da si pokvasio ruku a zatim prskao telefon, to je od prilike to a ne ronjenje ispod slavine :D
 
Dali su mi novu karticu i opet se isto desava, zavisi gde se nalazim u gradu brzina varira, sto ranije nije, znaci ipak ispada da je nesto do telefona
Pazi, moguće je.

Probaj da našteluješ podešavanja telefona, idi na Vip-ov sajt i proveri da li je sve dobro .

Uđi u meni u dialer-u *#*#4636#*#* i podesi za taj sim LTE /UMTS auto (prl).

Na kraju krajeva uzmi karticu drugog operatera, istestiraj, ako i tad zeza onda je do telefona.
 
Poslednja izmena:
Možda je bolje da pitam ovo u temi Android aplikacije, al ajd. Muči me Sofascore aplikacija već duže vreme. Plaćam premium verziju. Problem je u tome što mi sve što čekiram da pratim, mislim na utakmice koje će se igrati u budućnosti (uđem npr u premier ligu i čekiram sve utakmice koje me zanimaju) aplikacija posle par dana sama sve odčekira. Stvari koje pratim odavno, tipa par godina unazad, ne dira, to je sve ok. Ali ako danas čekiram nešto novo, to će posle par dana biti obrisano.

Sve dozvole su date, uključen autostart, aplikacija zaključana u ramu itd.

Ovi iz Sofe nemaju pojma šta je razlog.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dajte neku preporuku koji AOSP rom da flešnem, do sad nisam ni jedan, a trenutno sam na xeu weekly. Nisam u toku sa ponudom aosp romova pa nemam pojma šta valja, znam da ste ovde spominjali RR kao dobar, bacio sam oko na xda i onaj pixelish experience mi izgleda zanimljivo, alo čini mi se da je noviji rom pa nzm kolko je baš stabilan i pouzdan.
 
Jel i dalje ne rade gestures sa 3rd party launcherima?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uzas sta radi Google, neverovatno. Ne znam sta da ti kazem za aosp rom, ako si navikao na dobar fingerprint odziv, ne bih ti preporucio prelazak na aosp. Ja sam par puta hteo da zakucam telefon o zid, jer sam po 10 sekundi pokusavao da ga otkljucam.
 
Više od godinu dana sam na EvolutionX rom-u sa povremenim izletima na miui (Stock i XEU beta) ali posle par dana se vratim na Evox. Probao sam PE+ i RR (ranije verzije) ali kratko. Što se tiče FP radi kao i na miui (rane verzije su imale problema) barem meni. FSG radi mnogo bolje i fluidnije na AOSP , poredio sa XEU 21.01.14. Baterija takođe bolja na AOSP. AOD troši više baterije na AOSP.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Pazi, da ne ulazim u rasprave, ali FP nema teorije da radi kao na MIUI. Može da radi ok, ali kao na MIUI nema šanse.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam ga koristio 30+ min i iz prve otključao. Brzina mislim ista, mada sam primetio da brzina varira i u odnosu koliko dugo držiš prst na senzoru. Nekad mi se desi da ne otključa iz prve ali mislim da je to do prsta (omašim senzor) , pošto mi se isto dešava i na miui. U početnim verzijama Evox stvarno je bio loš FP, u nekim verzijama ga nisam ni koristio (pošto mi je došlo da ga olupam o zid). Ima razlike i koju implementaciju koriste . Mi9 fod ili los fod. Snimak koji sam postavio je poslednji Evox
a32e8bfcde604413a001597301d46b6c.jpg


Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Dajte neku preporuku koji AOSP rom da flešnem, do sad nisam ni jedan, a trenutno sam na xeu weekly. Nisam u toku sa ponudom aosp romova pa nemam pojma šta valja, znam da ste ovde spominjali RR kao dobar, bacio sam oko na xda i onaj pixelish experience mi izgleda zanimljivo, alo čini mi se da je noviji rom pa nzm kolko je baš stabilan i pouzdan.

Ako hoces malo opusteniji Rom a dobar nemoj zaobici Lineage.Po meni on je malo ispred PE i Evoxa..Idi ovim redom isprobaj ih sve pa izaberi sta ti je volja, 1.RR,2.MSM,3.Lineage,4 i 5.PE i EVOX
 
Kako vam se ponaša telefon prilikom video poziva?

Ja obrisah WhatsApp, instalirao Signal, prilikom video poziva telefon postane vas vruć i procenti baterije padaju samo tako....

Mislim da je na WhatsApp-u to bilo dosta bolje, nije se grejao niti se praznio tako brzo.
 
Koliko izdrzi baterija neki prosek na mi 9t pro modelu ako ima neko?
 
E sad, stara polemika se otvara [emoji85]
Od 5h do 2 dana. Prosek - ceo dan, ako nisi prezahtevan korisnik i ako baterija nije mnogo oslabila.
 
Jel mogu pomoću neke aplikacije da proverim stanje kada bih kupovao telefon?
 
Zdravo svima, nakon poslednjeg apdejta (V12.0.3.0.QFKMIXM (MIUI12)) imam problem sa uparivanjem telefona i Bluetooth uredjaja u automobilu. Sve metode koje se mogu naci na netu sam probao, ukljucujuci i kompletno resetovanje. Pošto mi je ovo jedna od najvažnija funkcija, najviše zbog muzike, a ne bih da menjam auto :), razmišljam da predjem na neki custom rom. E sad, nisam siguran sta uraditi, instalirati neki od custom rom ili jednostavno vratiti poslednju verziju sa kojom je Bluetooth komunikacija radila? Hvala unapred na odgovorima.
 
Da stanje baterije(zdravlje baterije) nisam se dobro odrazio što bi reko Žika :D
 
Da stanje baterije(zdravlje baterije) nisam se dobro odrazio što bi reko Žika :D
Iz mog iskustva, bar za Android uredjaje ne mozes provjeriti tacno.. Uzeo sam nov mi 10 prije 10ak dana i instalirao AccuBattery je rme bas interesovalo koliko ce zdravlja baterije izbaciti.. 88% za uredjaj izvadjen iz kutije..
Tako da, iz mog iskustva ta aplikacija nije bas pouzdana.. Dok se neki kunu u tačnost..

Mi 10
 
Hahaha, nijesam ne.. Baterija mi je odlicna.. Oko 7 8 sati sota imam, meni dovoljno..

Mi 10
 
Nazad
Vrh Dno